רכילות+
מלחמת התשה
"אלין ויתרה מהר מדי": ח"כ עליזה לביא מגיבה
לאחר הראיון של אלין לוי בפנאי פלוס, בו סיפרה על הקשיים שהעמידה מולה הרבנות עד שהחליטה לבטל לה את תהליך הגיור, מגיבה חברת הכנסת שלקחה את אלין תחת חסותה

"התחלנו מחדש יחד", סיפרה חברת הכנסת עליזה לביא על נסיונה השני של אלין לוי להתגייר, "אבל הפצע שפצעה אותה המערכת הבירוקרטית הדתית, התיש אותה והחליש את אמונתה בצדקת הדרך". לביא, ח"כ ממפלגת "יש עתיד", אמרה דברים אלה בתגובה על דבריה של אלין לוי , שטענה כי הרבנות העדיפה להאמין לכתבת רכילות שטענה שיש לה חבר, מאשר לה, שאמרה שוב ושוב שהיא לא נמצאת במערכת יחסים - ובעקבות כך בוטל לה תהליך הגיור.

 

קבלת שבת. אלין לוי ועליזה לביא (צילום: שיר שרלו)
קבלת שבת. אלין לוי ועליזה לביאצילום: שיר שרלו

 

"אלין לא נרתעה מתהליך הגיור עצמו, אלא מהמפגש הבלתי נסבל עם נציגים חסרי רגישות של המערכת. פעם אחר פעם נבעטה אלין מהתהליך על לא עוול בכפה. אלין בקשה להתגייר ועברה תהליך אישי עמוק, עוד קודם המפגש הראשוני ולמדה במדרשה. רק לאחר מכן החלה בתהליך הגיור. אבל זה לא הספיק לדיינים שניזונו כבר מתחילת הדרך במידע שגוי על אלין. מתחילת דרכה נתפסה אלין כחשודה", הבהירה לביא, שלוי הגדירה אותה ואת בני ביתה כ"משפחה המאמצת שלה", ואף בילתה אצלה שבתות וחגים בניסיון להתקרב ליהדות.

 

רוצה שתמשיך להילחם. עליזה לביא ואלין לוי (צילום: שיר שרלו)
רוצה שתמשיך להילחם. עליזה לביא ואלין לויצילום: שיר שרלו

 

"סיפורה של אלין הוא רק אחד מני מרבים, אך המקרה שלה בלט" הוסיפה לביא, "אלין סירבה לוותר, ולא חששה לזעוק על העוול שנעשה לה. אלין יודעת שהיא יהודייה במוצאה ובנשמתה, ורצתה שהמערכת תכיר בה".

 

גם על הדרך שבה נערך תהליך הגיור היה לחברת הכנסת מה לומר: "מערכת הגיור הנוכחית שכשלה, שנתפסת כמאיימת על רבים שכבר אינם מנסים, ומתעלמת מההשלכות הקשות הצפויות להשפיע על דמותה של החברה הישראלית כולה. אנחנו באיחור של 20 שנים. לאלין ובני דורה כבר מאוחר מדי לחוק הגיור. פספסנו יותר מדי צעירות רבות, שבקשו להיכנס בשערי הכניסה ליהדות. אלין, את מודל לחיקוי למתגיירות בישראל. יצאנו למאבק על ההכרה הרשמית ביהדות שלך יחד. במלחמה לא מרימים ידיים באמצע ולא מוותרים מוקדם מדי. בואי נתקן יחד".

 

ניסתה פעמיים. אלין לוי (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
ניסתה פעמיים. אלין לויצילום: גיא כושי ויריב פיין

 

אלין לוי כתבה בתגובה: "קודם כל אני מעריכה ומודה מלבי לח״כ עליזה לביא על התגובה הזאת ועל הדרך הארוכה שעברה איתי, וכמובן על כך שפתחה בפני

את דלתות ביתה. עליזה דייקה בדבריה שלא תהליך הגיור הוא זה שהרתיע אותי, אלא המפגש הבלתי נסבל עם נציגים חסרי רגישות של המערכת, ובכך שאנחנו באיחור של 20 שנים, אך אני חייבת לציין שההחלטה שלי לסיים את תהליך הגיור היא לא הרמת יידים ולא ויתור, אלא קבלה מלאה של ההוויה שלי, איתה נולדתי לעולם הזה, וההבנה שהיהדות קיימת בתוכי בלי שאצטרך חותמת מאדם בשר ודם בכדי שיאשר לי זאת, מתוך קבלה מוחלטת של עצמי ללא חותמת והגדרה לאיזו דת אני שייכת. אני שייכת לאלוהים אחד שקיים, וזו האמונה איתה אני ממשיכה הלאה. כולי תקווה, כמו עליזה, שבהמשך הדרך הדתות יפסיקו להוות גורם לפילוג אנושי בתוך המדינה שלנו ובעולם בכלל".

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
ספיישל