רכילות+
כתבת השער
שרית חדד על אייל גולן: "הוא חבר, ולא נוטשים חברים"
מאבי גואטה ("הוא כמו אברהם אבינו") ועידן רייכל ("מהמוזיקאים המדהימים שיש בארץ") ועד רבי עקיבא ("הוכיח שאין גיל של הגשמת חלום") ורחל המשוררת ("מהראשונות שכתבו כאן שירים אישיים") – אלה גיבורי התרבות של שרית חדד, ואותם היא גם היתה שמחה להזמין לסוכה. לזה אנחנו קוראים ראיון חג

 

מארחת בסוכתה. שרית חדד (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
מארחת בסוכתה. שרית חדדצילום: גיא כושי ויריב פיין

 

אבי גואטה, AKA אברהם אבינו

האורח מספר 1 בסוכה

 

"אני לא יכולה לארח בסוכה בלי אבי גואטה. כל דבר אנחנו עושים יחד, וכמעט בכל חג סוכות אנחנו חוגגים יחד, כי אבי... אבי הוא כמו אברהם אבינו, הראשון שהכניס אורחים, אפשר להגיד. המפגש שלי עם אבי הוא מפגש משנה חיים. פגשתי אותו כשהייתי בת 16. 20 שנה בדיוק עברו מאז, איזה מטורף זה. לפני כן היו הצעות מכל מיני מפיקים, כי הופעתי בכל מיני מועדונים. התחלתי קצת להכיר את העולם הזה, שהוא לא עולם פשוט, ולא האמנתי באף אחד. ואז הופעתי בחוף סירונית בנתניה, אבי הגיע לשם עם אחד מהזמרים שלו, נפגשנו, דיברנו, ופשוט נהיה חיבור מיידי, ניצוץ, משהו שלא קרה לי קודם. זה היה במוצאי שבת, ויום אחר כך כבר הגעתי איתו להקליט שיר חדש באולפן. אחותי ולנטינה היא זו שחתמה עבורי על החוזה מולו, כי עדיין הייתי קטינה, והיא היתה האפוטרופוס שלי, זו שעזרה לי עם כל מיני דברים - לברוח מהבית, להגשים את החלום שלי. המפגש שלי עם אבי היה מפגש משנה חיים. הוא מי שהכי השפיע על הקריירה שלי, החבר הכי טוב שלי, החברה הכי טובה שלי, איש הסוד שלי, אחד מהאנשים הקרובים אליי".

 

היו עצות שהוא נתן לך לאורך הדרך שבהתחלה התנגדת להן, אבל בדיעבד התגלו כנכונות?

"כמעט כל דבר (צוחקת), כי כמעט כל דבר אני שוללת על הסף, ואז אבי מדבר ומסביר ואני מוצאת את עצמי אומרת: 'אתה יודע מה? אתה צודק'".

העקיצות ששולח לכיוונו אביב עדיין מפריעות?

"תשמע, אביב פשוט ככה. אני מכירה אותו, ויש בינינו אהבה גדולה".

אני זיהיתי שם קצת קנאה, אולי על זה שלך יש את האבא העסקי המגונן הזה.

"כל אחד היה רוצה אבי גואטה משלו, אבל אין, אבי גואטה יש רק אחד".

 

כל אחד רוצה אבי גואטה משלו (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
כל אחד רוצה אבי גואטה משלוצילום: גיא כושי ויריב פיין

 

רינוש אימוש

הגיסה האימהית של שרית

 

"גיסתי רינוש היא אחת מהאנשים שהכי השפיעו על הילדות שלי. אני יכולה להגיד שגדלתי כבת הזקונים בבית קווקזי, השמינית, וכשאני נולדתי אמא שלי כבר היתה די מבוגרת. זה לא שלא היתה לה סבלנות אליי, אבל היו הרבה עניינים, היה לה הרבה על הראש, והשפה שלה והמנטליות - ההורים שלי עלו לארץ ב־76', שנה לפני שנולדתי - היו שונות, ואני הייתי הצברית הקטנה... אז גיסתי רינוש היתה באיזשהו מקום סוג של אמא, המגוננת, המדברת, זו שיכולה להסביר לי בעברית פשוטה את מה שאני צריכה לדעת".

 

הצברית הקטנה. חדד (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
הצברית הקטנה. חדד

 

זמרות שהן נשים חזקות

מעפרה חזה ועד מדונה וליידי גאגא

 

"עפרה חזה היתה האלילה שלי. עפרה מול ירדנה ארזי? ברור שעפרה! כולם אצלנו היו עפרה! היא השפיעה עליי מאוד בילדות. כשהיא שרה, הרגשתי שהיא שרה במיוחד בשבילי. באמת, זה קטע. העיניים שלה, הקול שלה, קול הפעמונים הזה, הצלול, הצניעות שלה, פשוט חדרו לנשמה. לא זכיתי לפגוש אותה, לצערי, אבל היתה לי חולצה שלה שקנו לי, ושמרתי עליה מכל משמר. הייתי לובשת אותה, אמא שלי היתה מכבסת לי בלילה, ולמחרת שוב לבשתי אותה, מהאהבה העצומה שהיתה לי אליה. יש לי אפילו תמונה מבית הספר, ששרתי באיזה טקס, לבושה בחולצה הזאת".

 

מה השיר האהוב עלייך?

"יש את 'יד ביד' שאני מאוד אוהבת, ו...רגע, מה אתה מבקש ממני לבחור פה? זו עפרה חזה! אני אוהבת את כל השירים שלה!".

איזו זמרת את מעריצה היום?

"אני מאוד מאוד מעריכה את מדונה, למשל. היא גם זמרת שהשפיעה עליי, יותר כשהייתי נערה. התחברתי לאומץ שלה, לשינויים, לזה שהיא כל פעם שינתה את הסגנון שלה. בהופעה שלה קצת התבאסתי, כי ישבתי ב־VIP והייתי צריכה משקפת בשביל לראות אותה, וגם היו הרבה פלייבקים, לא ממש שמעתי את מדונה שרה. אני גם מאוד מאוד מעריכה את ליידי גאגא. אנשים כאילו חושבים שהיא פיקציה, לפעמים, אבל היא אחת מהמוזיקאיות הגדולות הפועלות היום, פסנתרנית פשוט מחוננת, ואני מאוד אוהבת את המוזיקה שלה ואת מה שהיא עושה. ואום כולתום, לא זמרת שהכרתי מבית אבא, כמו שאומרים, אבל אבי גואטה היה שומע את המוזיקה שלה באוטו והיא פשוט תפסה לי את האוזן, התאהבתי בה ובמוזיקה הערבית. אתה יודע שכשהיא היתה בת 12, אבא שלה היה מלביש אותה כמו בן כדי שתוכל להופיע איתו ועם הלהקה שלו? זה ההפך הגמור ממני, שאבא שלי לא רצה שאני אשיר, אלא שתהיה לי עבודה מסודרת וילדים ומשפחה, כי מוזיקה זו לא עבודה מסודרת, זה לא מקצוע מספיק בטוח. באיזשהו מקום הוא צדק (צוחקת). אז גם אותה, את אום כולתום, גם את ליידי גאגא וגם את מדונה ואת ברברה סטרייסנד, כולן נשים חזקות, אני מזמינה לסוכה שלי. הן האמינו בעצמן ובדרך שלהן, והלכו עד הסוף".

 

"התחברתי לאומץ שלה. בהופעה שלה התבאסתי, היו הרבה פלייבקים"  (צילום: gettyimages)
"התחברתי לאומץ שלה. בהופעה שלה התבאסתי, היו הרבה פלייבקים" צילום: gettyimages

 

אסף אמדורסקי ועידן רייכל

יש מוזיקאים מוכשרים בישראל. עובדה

 

"אני אוהבת כל מיני סגנונות מוזיקליים, ממש לא מתמקדת רק בנישה אחת. את עידן רייכל, למשל, אני מאוד מעריכה. אני חושבת שהוא עושה דבר מדהים, הוא פיצח משהו, המציא משהו עם המוזיקת עולם שלו. אני מאוד מאוד אוהבת את הסגנון הזה, וחושבת שהוא אחד מהמוזיקאים המדהימים שיש לנו בארץ, פסנתרן מדהים. יפתיע אותך לגלות שאני מאוד אוהבת את אסף אמדורסקי?".

 

קצת, כן.

"אני מרגישה שזה מאוד טבעי לי, אסף אמדורסקי".

 

"אני חושבת שהוא עושה דבר מדהים, הוא פיצח משהו" (ענת מוסברג)
"אני חושבת שהוא עושה דבר מדהים, הוא פיצח משהו"ענת מוסברג

 

על רבנים ושינויים

עם רבי עקיבא ב"דה ווייס"

 

"הייתי מזמינה לסוכה שלי את רבי עקיבא. הוא הוכיח שאין גיל של הגשמת חלום. הוא היה רועה צאן, הכיר את רחל, הבת של כלבא שבוע. דיברו, התאהבו והתחתנו. ואז היא ביקשה ממנו שילך ללמוד, בגיל 40, ובגלל שלא היה להם כסף, היא מכרה את השיער שלה כדי שילך ללמוד. זו אהבה! ולפעמים צריך רק בן אדם אחד שיאמין בך, וגם לי היה את המזל שמצאתי את האיש הזה, את אבי. אבל הנקודה היא שאף פעם לא מאוחר מדי להגשים את החלומות שלך".

 

שקלת פעם לעשות שינוי כזה קיצוני בחייך?

"אני מרגישה שאני כל הזמן משתנה, כל שנה".

אבל הכיוון הוא חד משמעי: מוזיקה.

"כי אני אוהבת את מה שאני עושה. זה מה שאני הכי אוהבת. אבל בשנים האחרונות גם נכנס העניין של הטלוויזיה. זה שינוי, לא? כשאבי הציע לי את העניין של להיות מנטורית ב'דה ווייס', אמרתי לו שאין מצב. 'אני לא רוצה, אני זמרת!', אמרתי לו. אבל אחר כך עברתי כל מיני דברים, עברתי תאונה קשה שגרמה לי לחשוב על הרבה דברים מחדש, בפרופורציה, והחלטתי לעשות את זה. לא האמנתי שאהיה מנטורית, אבל עכשיו זה חלק בלתי נפרד ממני, אני חיה את זה. אז כן, הכל יכול להיות. אני זורמת".

 

"לא האמנתי שאהיה מנטורית, אבל עכשיו זה חלק בלתי נפרד ממני" (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
"לא האמנתי שאהיה מנטורית, אבל עכשיו זה חלק בלתי נפרד ממני"צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

זמר (לא) נוגה

רחל המשוררת היא בת בית במשפחה

 

"אצלנו בבית, עונג שבת זה אחרי הארוחה, אחרי שפינו מהשולחן את כל האוכל הקווקזי הצבעוני, הריחני, המדהים. כל אחד מהאחים לוקח כלי, כי כולם מנגנים, ופשוט מתחילים לשיר שירים. תמיד זה היה אצלנו ככה, ותמיד ניגנו כל כך הרבה מהשירים של רחל המשוררת. זה שם שמתקשר אצלי לחגים, לשבתות, לבית, לישראל, לאהבת ישראל, כי רחל אומנם לא נולדה כאן, אבל היא כל כך אהבה את ארץ ישראל. כיוצרת, היא גם אחת מהראשונות שכתבו שירים אישיים כאלה, מהראשונות שחשפו את הרגשות שלהן. אני חושבת שכל אחד יכול להזדהות עם השירים שלה, ולא פלא שכל כך הרבה מהן בוצעו על ידי אמנים. לי עוד לא יצא, אבל אני מאמינה שזה יקרה. 'זמר נוגה', עם 'התשמע קולי', הוא מהשירים שאני הכי אוהבת. אז שתבוא אליי לסוכה, רחל, ותשיר איתנו. אני בטוחה שהיא היתה נהנית מהשפע המטורף של ארוחה קווקזית (צוחקת)".

 

מזמינה את רחל המשוררת לארוחה קווקזית (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
מזמינה את רחל המשוררת לארוחה קווקזיתצילום: גיא כושי ויריב פיין

 

חליל חדד

כי למרים הנביאה כבר יש תוף על שמה

 

"מרים הנביאה. הייתי מזמינה גם אותה לסוכה שלי. למה? כי היא היתה אחת מהנשים החזקות, דעתנית, מנהיגה, הכריחה את כולנו ללמוד את שירת מרים ביסודי (צוחקת). היא הצילה את אחיה בדרך לא דרך, בתחבולה, והיתה אחת מהמוזיקאיות היחידות שמוזכרות במקרא. אפילו קראו כלי נגינה על שמה. חלום חיי שיקראו כלי נגינה על שמי, 'תוף חדד', או 'חליל חדד' (צוחקת). בכיף הייתי מארחת אותה, והיינו מג'מג'מים יחד".

 

אביב הגיע, אייל בא

אין חגיגה בלי אביב גפן. בדוק

 

"גם אביב גפן מוזמן! בטח, יש לי חיבור מדהים איתו והוא גם יבוא בשמחה. אם פעם חשבתי 'מה הקשר בין אביב גפן וביני', אחרי שהצטרפתי ל'דה ווייס' זה השתנה לגמרי".

ועדיין, נראה שלפעמים אין לך סבלנות אליו.

"כי אני אפאתית לפעמים. לפעמים הוא ילד, אומר דברים כדי לעצבן, אבל אני מבינה את זה, אז אני זורמת איתו. שמע, לפעמים יש חילוקי דעות, לכל אחד יש את הדרך שלו ואת קו החשיבה שלו, אבל זה בסדר. אני מתה עליו, הוא יוצר מדהים. יש לו שירים, כמו 'אתה פה חסר לי' שהוא כתב ליהודית רביץ ו'גאון' שהוא כתב לנורית גלרון, שאני פשוט מתה עליהם".

 

"לפעמים הוא ילד, אומר דברים כדי לעצבן" (צילום: מוטי לבטון)
"לפעמים הוא ילד, אומר דברים כדי לעצבן"צילום: מוטי לבטון
 

 

ואייל גולן?

"אייל הוא אחד מהזמרים הגדולים שיש לנו, אם לא הגדול מכולם, מבחינת קול, הגשה, העברית שלו. הוא מרגש אותי, ולא קל לרגש אותי, סף הריגוש שלי מאוד גבוה. הוא אחד מהחברים המוזיקליים הטובים שלי. הופענו יחד בבלומפילד במופע של פעם בחיים, שכנראה הולך להפוך לכמה פעמים בחיים".

היתה לו שנה קשה, לאייל. הרבה מהחברים נטשו אותו. בטח ישמח אותו לבוא בצל סוכתך.

"שמע, אני ואייל התחלנו את הקריירה שלנו באותן שנים, והוא חבר. לא נוטשים חברים".

 

"חברים לא נוטשים" (צילום: ענת מוסברג)
"חברים לא נוטשים"צילום: ענת מוסברג

 

שמחה וששון

חתולים עושים לשרית מצב רוח טוב

"אתה יודע מה? אני רוצה להזמין לסוכה שלי גם את ששון ושמחה, החתולים שגרו בחצר שלי. עברתי לבית חדש, וביום שעברתי הם נולדו. אז הלכתי וקניתי שק של אוכל לחתולים, והם גדלו, והייתי שמה להם את האוכל בקערות, והבאתי להם וטרינרים, והם המשיכו לגדול, ופתאום לא באו יותר. איזה חיות אינטרסנטיות! הפסקתי לעניין אותם אז הם הולכים? אבל הייתי רוצה שיבואו לסוכה שלי. תחכה להם קערה גדולה של אוכל. זו היתה ההתנסות הראשונה שלי בלאמץ חיה. רוצה לראות תמונות שלהם? יש לי בטלפון".

 

 

עמישראל כולו

אוקיי, נשברנו, כו־לכם מוזמנים

 

"הייתי מזמינה גם את קובי אוז לסוכה שלי. בתחילת הקריירה הוא היה אחד מהאנשים שהאמינו בי, והקלטנו כמה דואטים, שהתחילו ב'למה הלכת ממנו'. הרבה זמן לא יצא לנו לדבר, אבל יש לו מקום חם בלב שלי. הוא אחד מהגאונים המוזיקליים הגדולים שהכרתי, ובכלל, גאון. גם את עברי לידר הייתי מזמינה, באהבה ובשמחה. החיבור שלנו היה ב'בחום של תל אביב' שהוא כתב לי, ויצא לי להתארח אצלו ולארח אותו בהופעות. גם יש לנו הרבה אהבות משותפות בתחום המוזיקה. פעם התארחנו שנינו בגלגלצ, בתוכנית מוזיקה, והיה לנו חיבור מדהים. כל אחד בחר שיר, ורוב השירים שלנו היו ממש באותו אזור, באותה שכונה. שלישיית מנגו עם 'גרה בשינקין', למשל. וחוץ מזה, אני מזמינה את כולם לסוכה שלי, את כל עם ישראל!".

בטוח יש גם מישהו שלא היית מזמינה. מה עם מי שעצבן אותך?

"אין אף אחד שעצבן אותי, נשבעת לך, זה עובר ויוצא מהצד השני. אבל גם אם היה, הייתי מזמינה".

אין דבר כזה, שאף אחד לא עצבן אותך.

"אני לא מרשה לעצמי. דווקא עכשיו, אחרי ימי 'צוק איתן', אלה הימים שבהם אנחנו צריכים להיות ביחד, לאהוב אחד את השני, לקבל אחד את השני. כל אחד יכול להגיד את מה שהוא רוצה, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית".

ביבי נתניהו מוזמן?

"בטח, הוא ראש הממשלה שלנו. כמו שכולם יודעים, יצא לי להופיע באירוע של הליכוד. הגעתי, הופעתי, כמו שאני מופיעה בכל מקום, אבל עשו מזה עניין גדול. מה זה הגזימו, אנשים יצאו מפרופורציה. חבר'ה, בואו נירגע, הכל בסדר. הזמינו אותי לשיר 'אתה תותח' להמון מנכ"לים וחתנים ומי לא, וזה חלק מהשואו, שמבקשים ממני להקדיש את השיר הזה למי שהזמין, ואני עושה את זה באהבה גדולה. אבל זה לא מזיז לי, זה לא מעניין אותי".

ואיסמעיל הנייה?

"לא, זה לא. עד פה".

 

שרית חדד ואייל גולן יופיעו במצדה ב־16.10. בימים אלה רואה אור מארז DVD ואלבום מהמופע המשותף שלהם בבלומפילד.

"The Voice" משודרת בימים ראשון ושלישי ב־21:00, בערוץ 2.

שער פנאי פלוס (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
שער פנאי פלוסצילום: גיא כושי ויריב פיין

 

סגנון: יולי סגרדה איפור: איילת סינוואני שיער: אודי שחר

 

>> הראיון המלא בגיליון "פנאי פלוס" החדש - עכשיו בדוכנים!

 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018