רכילות+
היהודים באים

יובל המבולבל: "בשנה האחרונה אני יותר מתחזק"

בראיון לגיליון החג של "פנאי פלוס" חושף כוכב הילדים, יובל שם טוב, את תהליך ההתקרבות לדת שהחל בשנה האחרונה במסגרתו גם החליט שלא יעבוד יותר בשבת: "מי שרוצה לראות אותי יבוא גם בחמישי"

חיי הזוהר אינם קלים. תעשיית הבידור היא כזו שתמליך ותוריד אותך באותה נשימה. כאחת שהיתה שם, אני יכולה להעיד שכשהתהילה עולה לראש והריקנות נכנסת לנשמה, חייבים משהו שיחזיק אותך שם, שייתן תכלית לחיים ויעזור לך להחזיק מעמד עם העובדה שכולם מוחאים לך כפיים או שכתבו עליך דברים נוראיים בעיתון. אחת הדרכים היא למצוא את המקום הפנימי שבך שיעזור לך להאמין שקיומך בעולם הוא מעבר לתמונת סלפי עם המעריצים ברחוב. משהו שילמד אותך שהכסף שאתה מרוויח הוא לא הדבר הכי חשוב ושההכרה היא זמנית. לי זה קרה, וכך קרה ללא מעט אמנים מפורסמים שהשילו מעליהם את עולם הזוהר ונכנסו פנימה לעולם היהדות ואף חזרו בתשובה.

 

 (צילום: ירון ברנר)
צילום: ירון ברנר

 

לא כל הסלבז אוהבים לדבר על החזרה בתשובה שלהם, בעיקר כי היא נופלת בהגדרה הפייסבוקית הכה מדויקת - "איטס קומפליקייטד" - וכי היא מייצרת שאלות רבות. רבים מהמתחזקים שפנינו אליהם סירבו להתראיין. יובל שם טוב, הלוא הוא אליל הילדים שלכם יובל המבולבל, הוא אחד האמיצים שלא מפחד להיחשף ומודה שהוא לא מחפש הגדרות בתהליך ההתחזקות שלו. בשיחה איתנו, מחוף הים במיאמי, שם הוא נמצא לרגל סיבוב הופעות, הוא מספר על התהליך שעובר עליו בשנה האחרונה: "תמיד היה לי קשר לדת ובשנה האחרונה אני יותר מתחזק. אני עושה את זה לאט־לאט, כי אני מאמין שאם אדם עף גבוה מדי, בסוף הוא יתייאש".

 

מה קרה פתאום שגרם לך להתחזק?

"אני מחובר מאוד לחסידות חב"ד. הנהג שלי דודי, הוא חב"דניק ומעבר לזה שהוא הנהג שלי הוא גם יד ימיני והוא הכניס אותי לזה. אני מתחבר לחסידות הזאת כי מדברים בה גם על העולם הזה ולא רק על העולם הבא. אני חושב שבן אדם צריך גם ליהנות מהדברים הנפלאים שהעולם הזה מציע לנו. אנחנו בני אדם, יש לנו יצרים, אנחנו אוהבים מוזיקה ואוכל ולבלות וצריך לנתב את זה למקום טוב".

 

 (צילום: ענת מוסברג)
צילום: ענת מוסברג

 

מה אתה מיישם בפועל?

"לקחתי על עצמי לאכול רק כשר, ליטול ידיים כל בוקר וגם להניח תפילין. לא יוצא לי כל יום אבל אני משתדל. עצם המחשבה על זה וההתכוונות עושות משהו. אני גם מדבר עם השם, עושה מה שנקרא 'התבודדות' ואני מרגיש שבאמת משהו קורה בזמן האחרון, מתחילים לקרות לי דברים טובים. אני יותר מתחבר לאני העצמי שלי. התחלתי גם לחקור את זה מבחינה מדעית וגיליתי שכולם מדברים על אותו דבר, גם חוקי היקום ותורת הקוונטים. שהמחשבה יכולה לשנות את החומר, זה מוכח מדעית וזה גם כתוב בגמרא. אני הולך לשיעורים של הרב כהן אשרוב כל יום שלישי ואני יוצא משם כל פעם ואומר לעצמי 'וואו'".

 

איך זה מסתדר עם ההופעות בשבת?

"החלטתי שמספטמבר, בעזרת השם, אני מפסיק לעבוד בשבת. אמנם בהופעות בשבת מרוויחים הרבה, אבל אני חושב שמי שרוצה לראות אותי יבוא גם בחמישי. בכסף של שבת אין ברכה".

 

>> הכתבה המלאה בגיליון החג של "פנאי פלוס" - מחר בדוכנים

 

עמוס תמם על שער גיליון החג של "פנאי פלוס" (צילום: אוהד רומנו)
עמוס תמם על שער גיליון החג של "פנאי פלוס"צילום: אוהד רומנו

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018