רכילות+
שעת סיפור
ענק: כשמייקל לואיס הכיר את מייקל לואיס
הסופר האמריקני הנודע, מייקל לואיס, סיפר על הפעם ההיא שהגיע לארץ וזכה לקבלת פנים של כוכב, והתאכזב לגלות שעשרות הבחורות שחיכו לו חשבו בכלל שמדובר בדוגמן הישראלי שלנו. צפו בוידאו הקורע

 

מייקל לואיס הסופר מדבר על מייקל לואיס הדוגמן

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

כן, אנחנו יודעים שמדובר ביום חג לישראליות בהוליווד, כשגל גדות הגישה פרס בטקס פרסי גלובוס הזהב ושמה של נטלי פורטמן שורבב בנאומה של מריל סטריפ, אבל מסתבר שזה לא הייצוג היחידי שלנו, כי גם שמו של מייקל לואיס, האיש והקוביות, מככב בסיפורים של אישים נחשבים ברחבי העולם, כמו למשל בפיו של הסופר מייקל לואיס. מבולבלים? גם אנחנו.

 

מצד אחד נמצא השחקן והדוגמן הישראלי מייקל (מריו) לואיס בן ה-29, ומצד שני הסופר והעיתונאי האמריקני מייקל (מונרו) לואיס, בן 56, שבין ספריו המוכרים אפשר למצוא את הספרים "מכונת הכסף" ו"מאניבול". אז חוץ מהשם המשותף, מה הקשר בין השניים?

 

מצא את ההבדלים. לואיס והשרירים מימין, לואיס והספרים משמאל (צילום: getty images , אמיר מאירי)
מצא את ההבדלים. לואיס והשרירים מימין, לואיס והספרים משמאלצילום: getty images , אמיר מאירי

 

להלן ההסבר: לואיס האמריקני כתב ספר חדש אודות שני החוקרים הישראלים, דניאל כהנמן ועמוס טברסקי, והשפעת התאוריה שלהם על הכלכלה העולמית, ספר שבעקבותיו הגיע לביקור בארץ וכך שמע בפעם הראשונה גם על לואיס הישראלי. הסופר הנודע סיפר על ה"תגלית" באירוע במרכז תרבות יהודי בניו יורק (92Y) והקטע, שהגיע גם לידיו ולאוזניו של לואיס הישראלי, עלה באינסטגרם שלו.

 

בוידאו, מספר לואיס האמריקני על ביקורו בארץ ועל הפעם ההיא שהגיע עם זוכה פרס נובל לכלכלה, דניאל כהנמן, לבסיס צבאי, שם חיכו להם 60 חיילות צעירות ונרגשות וברגע שהגיעו, כולן נעלמו כלא היו.

 

כששאל מה בדיוק קרה שם - ענו לו שיש דוגמן תחתונים ישראלי עם סט קוביות מרשים העונה גם לשם מייקל לואיס, והן חשבו שזוכה פרס הנובל מגיע עם הדוגמן. טוב כשחושבים על הקוביות של לואיס, באמת שאנחנו מבינים איך ההגיון הולך לאיבוד.

 

אפשר להתבלבל? לואיס (צילום: לארס בורגס)
אפשר להתבלבל? לואיסצילום: לארס בורגס

ובוקר טוב גם לך (צילום: לארס בורגס)
ובוקר טוב גם לךצילום: לארס בורגס

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
fix
מרשה
ספיישל