ריחו"ל
מפתיע: מל גיבסון תורם בסתר לניצולי שואה
הבמאית זיין באזבי, שהקימה קרן צדקה למען ניצולי שואה במזרח אירופה, סיפרה כי השחקן-במאי, שהואשם בעבר באנטישמיות, הוא תומך נלהב של הקרן ומסייע לה ברחבי העולם. "מל גיבסון עוזר לניצולי שואה בשמונה מדינות, זה מדהים". ואנחנו חשבנו שכל המטרה ב"לתרום בסתר" היא אנונימיות

תודו שלא ראיתם את זה בא: מל גיבסון תורם בסתר כבר שנים לניצולי שואה. הבמאית זיין באזבי, שהקימה את פרויקט "שורדי מצווה" (Survivor Mitzvah Project) שנועד לסייע לניצולי שואה, סיפרה לאתר "אקסטרה" כי קרן הצדקה שלה פנתה אל השחקן בשנת 2006 והוא ענה במהרה שהוא רוצה להיות מעורב.

 

היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו? מל גיבסון תורם בסתר (getty images)
היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו? מל גיבסון תורם בסתרgetty images

 

לפי באזבי, הפרויקט נועד "לספק עזרה דחופה לניצולי שואה במזרח אירופה, שם הם זקוקים נואשות לאוכל, תרופות, חימום ומקלט, ואנחנו תמיד מביאים להם גם חברות ותקווה". היא גם הוסיפה שהמטרה של הקרן היא "לוודא שאף ניצול שואה ששרד את הימים החשוכים בהיסטוריה, לעולם לא יהיה רעב, יסבול מהזנחה או יישכח".

 

מקור אנונימי הוסיף שגיבסון (61) עצמו הוא "תומך נלהב של הארגון כבר כמה שנים ולא רק כותב את הצ'קים". עוד הוסיף אותו מקור (שבטח ממש לא מקורב לשחקן-במאי שכאמור, מעדיף לתרום בסתר), ש"הוא גם עזר לגייס כספים נוספים ושילב אחרים בארגון. מל מרגיש חמלה גדולה כלפי מעשי הצדקה והוא לא מקדם את עצמו פומבית בכל הקשור למעשי הפילנטתרופיה שלו, אלא עוזר בסתר". כן, ואיך בדיוק אנחנו יודעים על פעילותו הנרחבת בארגון? רק נקודה למחשבה.

 

אולי האבהות המאוחרת שינתה אותו (צילום: gettyimages)
אולי האבהות המאוחרת שינתה אותוצילום: gettyimages

 

להזכירכם, השחקן הפרובלמטי עשה לעצמו שם של אנטישמי לאורך השנים, שקיבל תאוצה בתחילת שנות האלפיים, לאחר שביים את הסרט "הפסיון של ישו". בשנת 2006, גיבסון נעצר על מהירות מופרזת בעודו שיכור. בעת האירוע, הוא סיפק מגוון התבטאויות אנטישמיות, כמו "היהודים אחראים לכל המלחמות בעולם" ובהמשך, השחקנית וינונה ריידר טענה בראיון למגזין GQ כי גיבסון כינה אותה "חומקת תנורים".

 

כעת, כחלק ממסע הצלב של השחקן-במאי לחזור ולהיות בצד הטוב של הוליווד (שכידוע, נשלטת ברובה על ידי יהודים), מתגלה תרומתו בסתר. באזבי עוד הוסיפה ואמרה ש"מל גיבסון עוזר לניצולי שואה בשמונה מדינות, זה מדהים. יש לי כבוד עצום לאנשים שמשנים את חייהם מהקצה. אני חושבת שכולם עושים טעויות בחיים וההוכחה האמיתית לאיזה מין אדם אתה היא מה אתה עושה עם הטעויות האלה".


אנחנו מוכנים לתת לך ליהנות מהספק (צילום: גטי אימאג'ס)
אנחנו מוכנים לתת לך ליהנות מהספקצילום: גטי אימאג'ס
 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
fix
מרשה
ספיישל