רכילות+
עד מתי אוגוסט 17? כך נראו הסלבס ביום הגיוס
אלפי מלש"בים ייפרדו בקרוב מהאזרחות, יעלו על מדי חאקי ויתגייסו לצבא ההגנה לישראל. לרגל גיוס אוגוסט הגדול, טרחנו ואספנו את התמונות של הסלבס מיומם הראשון בבקו"ם, רגע לפני שהצטלמו לחוגר, קיבלו חיסונים והפכו לרכוש צה"ל. לקבלת הסלבס - הקשב!

שפשוף נעים. גל גדות, בן אל תבורי, אסתי גינזבורג ועומר אדם ביום הגיוס (צילום: שאול גולן, רועי חביב, אלבום משפחתי)
שפשוף נעים. גל גדות, בן אל תבורי, אסתי גינזבורג ועומר אדם ביום הגיוסצילום: שאול גולן, רועי חביב, אלבום משפחתי

 

גיוס אוגוסט הגדול יצא לדרך ומהווה למעשה את הגיוס ההמוני הראשון של מסיימי י"ב הטריים. בזמן שאלפי בני נוער ברחבי ישראל יפרדו בקרוב מהאזרחות,

יעברו בשערי הבקו"ם, ייכנסו ליקום מקביל שנקרא צה"ל ויפנימו שחאקי זה השחור החדש, החלטנו אנחנו להתגייס למילואים, בדרכנו המיוחדת כמובן ולצאת בפרויקט חגיגי. מהוונדר וומן הבינלאומית גל גדות ועד בן אל תבורי, שמבטיח לכולנו שהכל טודו בום, אנחנו היינו שם כשהכוכבים הכי גדולים במדינה התייצבו קצת מבוהלים ונרגשים בגיל 18 ואמרו שלום להורים ולחברים וחייכו יפה לפפראצי ולכתבים שהגיעו להיפרד. פתחו שעונים, 30 שניות, זוז!

 

ותודה לצה"ל שהביאוני עד הלום - גל גדות 

מי יאמין שעוד כמה שנים כל הוליווד תדע על השירות הצבאי שלך. גל גדות ביום הגיוס (צילום: שאול גולן)
מי יאמין שעוד כמה שנים כל הוליווד תדע על השירות הצבאי שלך. גל גדות ביום הגיוסצילום: שאול גולן

 

פז"מ: בגיל 20, כשהיא חמושה בתואר "מלכת היופי של ישראל", ליווינו את גל גדות ותיק הצ'ימידן לבקו"ם ואיחלנו לחיילת הכי יפה בצה"ל בהצלחה בשירות הצבאי. גדות סיימה את השירות לאחר שנתיים מלאות בתור מדריכת כושר, שבוודאי הקלו עליה בהכנות לתפקיד הגדול של חייה על המסך הגדול.

 

לקחה איתה לאזרחות: הנציגה הבכירה שלנו בהוליווד אוהבת לספר על ימיה כחיילת בצבא הגנה לישראל והאמריקאים הם קהל מצוין לכך, שמתמוגג מהמחשבה על כוכבת הקולנוע במדים וצמא לכל פיסת מידע בנושא. בריאיון למגזין Fashion צוטטה גדות כשאמרה ש"השירות בצה"ל הכין אותי להוליווד" וגרמה לדובר צה"ל לגאוות יחידה. 

 

כי אף פעם לא מאוחר מדי - מאיה בוסקילה

טוראית בוסקילה. מאיה בוסקילה משלימה פערים באיחור אופנתי של 12 שנה (צילום: יוני מרקוביצקי דובר צה"ל)
טוראית בוסקילה. מאיה בוסקילה משלימה פערים באיחור אופנתי של 12 שנהצילום: יוני מרקוביצקי דובר צה"ל

 

פז"מ: ב-14 באפריל 2008 מדינה שלמה עצרה את נשימה כשמאיה בוסקילה בגיל 30 ובאיחור אופנתי של 12 שנה החליטה שאף פעם לא מאוחר מידי לכפר על טעויות העבר ולהתגייס לצה"ל. הזמרת סימנה "וי" על טירונות בת שבועיים ואת ימיה כחיילת (שארכו כמה חודשים בודדים) העבירה במה שהיא עושה הכי טוב - הופעות בפני חיילים בבסיסים ברחבי הארץ.

 

לקחה איתה לאזרחות: כנראה לא יותר מידי חברים מתחנת השידור הצבאית, גלגל"צ. בוסקילה תקפה את התחנה ויצא נגדה כשכינתה אותה מעל הבמה "תחנה של בריונים". מצד שני, בוסקילה תמיד יכולה להגיד שהיא יודעת את טעמה של מנת קרב. 

 

מרמת אביב ג' לטירונות - יעל בר זוהר
אייטם שהגיע למהדורות החדשות. יעל בר זוהר (צילום: יובל חן)
אייטם שהגיע למהדורות החדשות. יעל בר זוהר

 

פז"מ: "זוהר בבקו"ם" - זו הכותרת שנתנו ב"ידיעות אחרונות" ב-6 למאי 1999, יממה לאחר הגיוס של יעל בר זוהר, הכוכבת שהייתה בשיא תהילתה באותם ימים - והסיקור התקשורתי היה בהתאם. כולם רצו להיות שם כשבר זוהר הופכת בגיל 18 לרכוש צה"ל. ברגע האחרון של האזרחות לפני הגיוס צעדה בר זוהר אל הבקו"ם כשהיא מלווה בבן הזוג דאז, גיל ססובר, המנהל האישי חיים סלוצקי ועדר של כתבים וצלמים ששמעו אותה אומרת: "אני בסך הכל עוברת סט, מהסט של 'רמת אביב ג' לסט של צה"ל".

 

לקחה איתה לאזרחות: בוודאי שלא את חווית הטירונות. בניגוד לגיוס שלווה ברעש וצלצולים, דווקא השחרור של הכוכבת, שהגיע אחרי שנה בלבד כמפיקת סרטי הדרכה בחיל האוויר, היה מתחת לראדר. טוב, אולי זה בגלל שהיא עשתה רק חצי דרך. אך לפני שנפרדה לשלום מהחאקי, הייתה זו הטירונות שהצליחה להשאיר צלקות אצל הכוכבת הצעירה. במכתב שכתבה ונחשף בתקשורת האשימה בר זוהר את המפקדת שלה בכך ששברה את רוחה והתעללה בה. "נכנסתי לטירונות חדורת מוטיבציה ויצאתי ממנה שבורה ופגועה" – טענה טוראית בר זוהר. 

 

 

חייל נולד - עומר אדם

לא שובר את השושלת המשפחתית. עומר אדום (צילום: אלבום משפחתי)
לא שובר את השושלת המשפחתית. עומר אדוםצילום: אלבום משפחתי

 

פז"מ: ב-31 בינואר 2012, בגיל 18 וארבעה חודשים, התייצבנו בבסיס קליטה ומיון בתל השומר לוות את עומר אדם שנפרד מהאזרחות. אדם, שמגיע ממשפחה של גנרלים, לא פסח על שירות מלא של שלוש שנים, ובניגוד למצופה - לא העביר את השירות בלהקה צבאית ושובץ לחיל החימוש. "אני מאוד מתרגש להתגייס לצה"ל ולהתחיל טירונות, חיכיתי לרגע הזה הרבה זמן", אמר אדם לכתבים כשהוא לבוש במדים.

 

לקח איתו לאזרחות: אדם אמנם בחר שלא לעשות בצבא את מה שהוא עושה באזרחות, אבל מה שבטוח שכושר השכנוע שלו רק השתכלל בשלוש השנים שלו בצבא. במסגרת השירות, עסק תחילה בהסברה לתלמידים ושכנע אותם להתגייס לחיל חימוש. בהמשך, הגיע עד לסרבנים בבקו"ם שלא רצו לעלות על אוטובוס. אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל אם אדם היה מבקש, אנחנו בטוח היינו עולים על האוטובוס ואפילו חותמים קבע.

 

עד מתי מרץ 2010? בן אל תבורי

משוחרר. בן אל תבורי (צילום: שאול גולן)
משוחרר. בן אל תבוריצילום: שאול גולן

 

פז"מ:  אנחנו לא רוצים לדמיין מה היה קורה אם בן אל תבורי היה צריך להתגייס היום כשהוא בשיא תהילתו, אבל לפני שבע שנים, במרץ 2010, כשמי שהיה בעיקר מזוהה בתור הבן של שימי תבורי והילד החמוד מהריאליטי שרץ על המסך באותה תקופה "התבוריס" התגייס, ההד התקשורתי כמעט ולא הורגש. תבורי ג'וניור התייצב בבקו"ם מלווה באימא אביבה תבורי, ושני אחיו אלירן ודניאל, ונחשו מי לא בא? אבא שימי ששהה באותו הזמן בחופשה בלאס וגאס. 

 

לקח איתו לאזרחות: לא בטוחים מה בן אל לקחת איתו משלוש שנים בצבא, אבל אנחנו בטוחים שהחיילים ששירתו לצדו בבסיס הקרייה בתל אביב שמחים להגיד שהם עשו איתו מטבח ושמירות.

 

טופ מודל בחאקי - אסתי גינזבורג

טופ מודל בחסות צה"ל. אסתי גינזבורג (צילום: רועי חביב)
טופ מודל בחסות צה"ל. אסתי גינזבורג

 

פז"מ: לא מעט תהיות עלו בנוגע לשאלה אם הדוגמנית אסתי גינזבורג תתגייס לצה"ל. הספק הוסר ב-22 ליולי 2009, כשגינזבורג צעדה בשערי הבקו"ם מלווה באחותה יעל ובסוכן האישי שי אביטל, והפכה לחיילת מן המניין בתור מש"קית קישור בבסיס השלישות הצבאית ברמת גן. מי שחשב שהקריירה הצבאית של הדוגמנית הישראלית המצליחה תעבור לממתינה בזמן השירות התבדה. במהלך השנתיים בחאקי הספיקה גיזנבורג להצטלם ל"ספורטס אילוסטרייטד" ואפילו לסמן "וי" על השתתפות בסרט "Twelve" תוצרת הוליווד.

 

לקחה איתה לאזרחות: אנחנו רוצים להאמין שהגיוס של גינזבורג לצבא הצליח לגרום לעוד כמה סלבס ישראלים להבין שאפשר לשלב בין שירות חובה לקריירה מקצועית. אותנו שכנעת.

  

שחקנית במדים - אגם רודברג


ההמתנה משתלמת. אגם רודברג (צילום: גלעד קוולרציק)
ההמתנה משתלמת. אגם רודברגצילום: גלעד קוולרציק

 

פז"מ: באפריל 2005, לאחר דחיית שירות, קיבלה אגם רודברג חוגר והפכה לחיילת מן המניין בצבא ההגנה לישראל. היא שובצה בתיאטרון צה"ל של חיל החינוך, שם היא פגשה את האקס שהתגייס בסך הכל חודשיים לפניה, תום אבני. התקופה שלפני הגיוס של רודברג הייתה מלאת סערות עבור רודברג, שניסתה להתקבל לתפקידים בתיאטרון צה"ל ובגלי צה"ל ונדחתה. בסופו של דבר, כמו שהבנתם - היא קיבלה את מבוקשה. רודברג המשיכה לעבוד תוך כדי השירות בתור שחקנית ודוגמנית והשתחררה אחרי שנתיים מלאות.

 

לקחה איתה לאזרחות: נראה שרודברג משחזרת הצלחות. אחרי שירות צבאי משותף עם האקס, גם היום היא משתפת פעולה על הבמה ומשחקת לצדו של האקס האחרון, גל אמיתי, בהצגה "הוא הלך בשדות" אחרי שהשניים ביטלו חתונה.

 

מלך הג'ונגל - תום אבני


 (צילום: תומריקו)
צילום: תומריקו

 

פז"מ: ומדיבורים על האקס - לאקס בכבודו ובעצמו. טוב, אנחנו מניחים שלעזוב את התחתונים האדומים של מוגלי ולעלות על מדי חאקי לא היה צעד קל, אבל תום אבני צלח אותו בקלות. בשנת 2005, כשהוא כמעט בן 19, התגייס השחקן לחיל החינוך. תחילה הוא שובץ בלהקה צבאית ולאחר מכן עבר לתפקיד של מנחה טקסים. אבני השתחרר אחרי שירות מלא של שלוש שנים.

 

לקח איתו לאזרחות: את מגן ההוקרה של חיל הלוגיסטיקה שקיבל במהלך השירות על יכולתו לשלב בין עבודתו כאמן לבין השירות הצבאי. קיבלת ח"ח גם מאיתנו.

 

מחכה לגזור חוגר - און רפאלי 

 

שירות מטלטל. און רפאלי מלווה באבא רפי בכניסה לבקו"ם (צילום: מוטי לבטון)
שירות מטלטל. און רפאלי מלווה באבא רפי בכניסה לבקו"םצילום: מוטי לבטון

 

פז"מ: היחיד ברשימה שלנו שעדיין חייל ועוד לא זכה לעבור בבקו"ם בפעם השנייה בחייו לטובת גזירת החוגר, זה און רפאלי. במרץ 2015 נפרד רפאלי הצעיר מהאזרחות ועלה על מדים. מי שכמובן לא הגיעה ללוות אותו ביום הגדול היא האחות, שכבר צוברת רזומה עם הברזות מימים חשובים בחייו של אחיה הצעיר. השירות של רפאלי, שכאמור עדיין לא הגיע לסיומו, זכור בעקבות פרשייה אחת מטלטלת במיוחד, שבמסגרתה נחקר באזהרה בחשד למתן שוחד לנגד בכיר בבסיס אכ"א בתל השומר, בתמורה להקלה בתנאי השירות. בסופו של דבר, התיק נגד רפאלי נסגר והוא זוכה מכל אשמה.

 

לקח איתו לאזרחות: קודם שיצא לאזרחות, אחרי זה נגיד לכם מה הוא לקח איתו הלאה.

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
fix
מרשה
ספיישל