רכילות+
הדוגמנית מעין קרת חושפת שנאנסה כמה פעמים: "צעקות לא עזרו"
קרת הצטרפה ליוזמה בינלאומית שהחלה בעקבות פרשת התקיפות המיניות של המפיק הארווי וינשטיין והעלתה פוסט חשוף שבו סיפרה על הפעמים שבהם הוטרדה או נאנסה. "נקלעתי לסוג של יחסי מין כשאני אומרת 'לא, לא, לא' ובאיזשהו שלב משתתקת כי מבינה שאין טעם", כתבה

 

"גם אני". מעין קרת (צילום: אבי ולדמן)
"גם אני". מעין קרתצילום: אבי ולדמן

 

הדוגמנית מעין קרת העלתה הערב (ב') פוסט לעמוד הפייסבוק שלה ובו חשפה כי היא הוטרדה מינית ונאנסה כמה פעמים. "גם אני הוטרדתי מינית. גם אני

נאנסתי. לא פעם אחת, לא שתיים, לא שלוש. הפסקתי לספור", פתחה קרת את הווידוי שלה. "פעם אחת בגיל שש בגינה ציבורית - הוטרדתי קשות. פעם אחרת בגיל 12 - נאנסתי, כלומר, נקלעתי לסוג של יחסי מין כשאני אומרת 'לא, לא, לא' ובאיזשהו שלב משתתקת כי מבינה שאין בזה טעם. עוד אחת - בטסט הדוגמנות השני שלי על ידי צלם לא מוכר, כשעוד לא הגעתי לאנשים 'מביני עניין' - הוטרדתי מינית קשות. לא מעוניינת לפרט".

 

קרת העלתה את הפוסט במסגרת יוזמה בינלאומית שצברה תאוצה ביממה האחרונה בעקבות פרשת התקיפות המיניות של מפיק העל הארווי וינשטיין. היוזמה, שאותה קידמה השחקנית אליסה מילאנו, קוראת לכל אישה שהוטרדה או הותקפה מינית לכתוב ברשתות החברתיות את צמד המילים "גם אני" על מנת להעלות מודעות לנושא ולשקף את היקף התופעה. 


"נהג לקח אותי לדירה וכשאני מטושטשת לגמרי שלח ידיים. אין לי מושג איך - חתכתי אותו" (צילום: איתן טל)
"נהג לקח אותי לדירה וכשאני מטושטשת לגמרי שלח ידיים. אין לי מושג איך - חתכתי אותו"צילום: איתן טל

 

"הבא היה עם איזשהו דרינק במילאנו, משהו כמו סם אונס. הנהג, שלוקח את כל הדוגמניות, לוקח אותי לדירה וכשאני מטושטשת לגמרי שולח ידיים. אין לי מושג איך, חתכתי אותו ועליתי לדירה", המשיכה קרת לפרט. "סוכן דוגמנות שאימץ אותי כמו אבא במילאנו היה הבא בתור, כשביקש תמורה עבור הארוחה שבישל לי והליווי התומך, ואני סירבתי בכל תוקף, אז הטריד. מי עוד? חבר טוב, מאוד טוב, גם במילאנו, שהיה דמות אב בשבילי. כמה שנים מאוחר יותר כשבאתי לעבודה במילאנו אחרי שגרתי שם, אנס אותי במלון, קריאות עזרה וצעקות לא עזרו, אף אחד לא שמע. בחור שהיה לי איתו רומן, הרבה שנים אחרי שזה נגמר הוא בא לבקר בתל אביב, אנס אותי, צעקות לא עזרו".

 

את הפוסט שלה מסכמת קרת: "כמות הגברים שחשפו בפני איברים ברחוב ועשו מה שעשו או שתפסו לי את הישבן או חלק אחר בפרהסיה, או שקיללו אותי קשות כשלא הסכמתי לעלות אליהם אותם כבר לא ספרתי. למי יש משאבים?".

 

 

 

הציוץ של אליסה מילאנו בטוויטר שקרא לתחילתה של המחאה צבר תאוצה והביא לשטף של תגובות משחקניות נוספות שנפלו קורבן לתקיפה מינית. דברה מסינג, אנה פקווין, ליה תומפסון וסופיה בוש הן רק חלק מהנשים שהגיבו לציוץ של מילאנו וסייעו להפוך את היוזמה לוויראלית.

 

החלה את היוזמה להעלאת המודעות. מילאנו (gettyimages)
החלה את היוזמה להעלאת המודעות. מילאנוgettyimages

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018