רכילות+
שחור זה הזהב החדש: הכוכבות הישראליות מצטרפות למחאה
הכותרות סביב טקס גלובוס הזהב שנערך לפנות בוקר עסקו בהצהרות של כוכבות הוליוודיות בכירות כי ינצלו את הבמה במטרה להשאיר על סדר היום את קמפיין #METOO. ברוח המחאה, "ידיעות אחרונות" גייסו כוכבות ישראליות מהשורה הראשונה שהצטלמו בשמלות שחורות של מעצבים ישראלים

יפה בשחור. מאיה ורטהיימר (צילום: איתן טל )
יפה בשחור. מאיה ורטהיימרצילום: איתן טל

 

השנה האחרונה נשטפה בקמפיין #METOO ובשיח ער נגד הטרדות מיניות בהוליווד ובתעשיית הקולנוע בכלל. גם ההכנות לקראת טקס גלובוס הזהב שהתקיים לפנות בוקר עמדו בסימן הדיון הציבורי: האם הופעה של כוכבות הוליוודיות בטקס הנוצץ כשהן לבושות בשמלות שחורות כאות מחאה הוא צעד חברתי בעל משמעות או גימיק הפגנתי מיותר.

 

גם אצלנו, ביוזמת רשת מתחמי הקולנוע YES PLANET, התגייסו שחקניות וכוכבות מקומיות יחד עם מעצבי אופנה להפקת שמלות שחורות המצדיעה להצהרת הכוונות ההוליוודית ולהעלאת המודעות לקמפיין #METOO. בין המשתתפות הישראליות שמצדיעות לפוליטיקה של הוליווד: מאיה ורטהיימר בשמלה של אלון ליבנה, הילה סעדה בשמלה של דני מזרחי, אוולין הגואל בשמלה של רזיאלה גרשון, דניאל גל בשמלה של מאור צבר, ירדן תוסייה־כהן ואלין לוי בשמלות של אלן לוקש.

 

אלגנטית. אוולין הגואל (צילום: איתן טל )
אלגנטית. אוולין הגואלצילום: איתן טל

 

"הגיע הזמן שנשים ישנו סדרי עולם מבחינת הטרדות מיניות, לא יפחדו להגיד 'לא' ויתנהלו בעולם בלי פחד מפני איבוד מקום העבודה", אומרת השחקנית

אוולין הגואל. "הגיע הזמן שנרגיש שיש לנו כוח, וזה גם בזכות המדיה שמעניקה רוח גבית לכל הקמפיין הזה. סוף־סוף נשים בכל העולם מרגישות שהן לא לבד במאבק החשוב הזה באלימות המינית. כל אישה בארץ או בעולם שלובשת שמלה שחורה כחלק מהאג'נדה של קמפיין #METOO בעצם מביאה לידי ביטוי נשיות עוצמתית ולא מתנצלת, רכה וחזקה בנשימה אחת", מוסיפה אלינה לוי. ואילו דניאל גל אומרת: "אני מתרגשת לקחת חלק בפרויקט שמהדהד תנועה נשית אמיצה וחשובה מאין כמותה. ומעבר לזה, תמיד תענוג ללבוש את יצירות האמנות של מאור צבר, שאותו אני מכירה גם מעבודתי בעולם המחול והתיאטרון".

 

הכתבה המלאה - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

מחווה הוליוודית. הילה סעדה (צילום: איתן טל )
מחווה הוליוודית. הילה סעדהצילום: איתן טל

 

המחאה השקטה על השטיח האדום. אלינה לוי (צילום: איתן טל )
המחאה השקטה על השטיח האדום. אלינה לויצילום: איתן טל

 

ברבור שחור. ירדן תוסייה-כהן (צילום: איתן טל )
ברבור שחור. ירדן תוסייה-כהןצילום: איתן טל

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018