רכילות+
מירי בוהדנה: "metoo# זה לא רק לנשים, הבן שלי עבר הטרדה מינית"
החתונה המתקרבת עם בבו קובו, האחיינית שיוצאת עם עומר אדם וההטרדה המינית שעבר בנה: מירי בוהדנה, מנחת "משחקי השף קונדיטור", מרגישה חזקה מאי פעם, אבל עברה דרך ארוכה עד לנקודה הזו. בראיון ל"פנאי פלוס" היא מספרת על הדרך – ועל נשים חזקות שהיא מעריכה, כמו אביבית בר זוהר. כן, קראתם נכון

"התלאות שעברתי הפכו אותי לאישה חזקה". מירי בוהדנה (צילום: דביר כחלון)
"התלאות שעברתי הפכו אותי לאישה חזקה". מירי בוהדנהצילום: דביר כחלון
 

 

כבר 16 שנים שמירי בוהדנה תפוסה חזק על ידי בבו קובו, איש עסקים בן 66, שלפני ארבע שנים מכר את שוק קמדן מרקט בלונדון שהיה בבעלותו לטדי שגיא תמורת 2.6 מיליארד שקל. הוא היה אז פרוד מאשתו רותי עם שלושה ילדים, והיא בחורה בת 25 . הם מעולם לא התחתנו, אבל בקרוב, אחרי שלושה ילדים וקילומטרז' נאה, הם הולכים לעשות את זה.

 

"דחקו אותי לפינה מלא בתחילת הקשר הזה", נזכרת בוהדנה. "הוא ינצל אותך, הוא יעזוב אותך, זה לא בשבילך, בואי נכיר לך בחורים מתאימים יותר.

זה היה רוב מה ששמעתי. הקולות האלו הכניסו אותי לחרדה, אמרו לי שזה יהרוס לי את הקריירה, את השם. מערכת היחסים בתחילתה לא הייתה רציפה, וניסיתי את מזלי גם עם גברים אחרים. אבל תמיד התמגנטנו זה לזה בחזרה. לא יכולנו זה בלי זה. אתמול בדיוק ישבנו פה והוא הסתכל אליי בעיניים מזוגגות ואמר לי: 'לא יכולתי לחיות בלעדייך. לא רק הלב כאב לי, כל הגוף כאב לי ממך'. כל פעם שנפרדנו ואז היה את המייקאפ סקס והרגשנו את הריח והדופק זה של זה, הבנו שאנחנו לא רוצים לעזוב".

 

"דחקו אותי לפינה בקשר עם בבו" (צילום: דביר כחלון)
"דחקו אותי לפינה בקשר עם בבו"צילום: דביר כחלון

 

ועכשיו אתם מתחתנים?

"רובין וויליאמס אמר פעם שלהתחתן פעם שנייה זה כמו לקחת מישהו שסובל מכוויות למופע זיקוקים. אני אמרתי: 'בשביל מה צריך את זה?', אבל בבו רואה את זה בעיניים הלכתיות וזה משהו רוחני ועמוק בשבילו. הילדים אמרו: 'מה פתאום? משעמם לכם? תעזבו את זה!'. ואסתר אמרה: 'אבא, תעזוב, תמצא מישהי בגילך, זה לא מתאים'. אבל הם יהיו כנראה, וזה יהיה פה בבית עם מניין נוכחים ואני אלבש משהו לבן, אבל לא יהיה בופה עם בורקס. זה לא. אנשים חושבים שזה מפני שהוא התגרש רק עכשיו. זה לא נכון. הוא התגרש לפני תקופה ארוכה, פשוט לא ידעו".

 

סיפרת פעם שהיו בינך לבין בבו הרבה סצנות קנאה - זה עדיין ככה גם אחרי 16 שנה?

"קנאה בעיניי זה בריא וצריכה להיות קנאה קטנה ונעימה בין בני זוג... אני לא בעד קנאה מטורפת. כל מה שקורה עכשיו עם רצח הנשים, זה קורע לב. יש אזלת יד שלא מענישים את הגברים האלה מספיק. תסמונת הגבר הנטוש של הגברים שרוצחים את פרודותיהם, זה מפחיד. אני אף פעם לא הייתי עם גבר שחשתי מאוימת ממנו. אם הרגשתי כזה וייב אפילו בדייט, ברחתי".

 

"Metoo# זה לא רק לנשים" (צילום: דביר כחלון)
"Metoo# זה לא רק לנשים"צילום: דביר כחלון

 

"התלאות שעברתי בילדות הפכו אותי לחזקה", מספרת מירי בוהדנה. "שני האחים הגדולים שלי, שנפלו להרואין, היו בסם לאורך כל שנות הנעורים שלי. זה העסיק את ההורים שלי ומנע ממני את מה שהייתי זקוקה לו באותו זמן. מה שראיתי ומה שחוויתי, זה מה שגרם לי לרצות פסגה ועוד פסגה. בגיל 20 צעקתי את זה לעולם, רציתי שכולם יראו אותי. היום אני חושבת שחוזק יכול לבוא לידי ביטוי בלהוריד את הראש. את זה למדתי עם השנים".

 

בוהדנה עמדה למבחן בעניין הזה ממש לפני שבועיים, כשבנה הוטרד מינית. "הטרידו אותו כשהוא שוכב במיטה בחדר שלו", היא מספרת. "עוקב שלו באינסטגרם פנה אליו ושאל אותו אם הוא רוצה לאונן ביחד. הוא התקשר לספר לי מיד וכמובן שהתכווצה לי הבטן. אחד הפחדים הכי גדולים שלי הוא שיחללו את הילדים שלי, והנשק שלי זה לדבר איתם על זה כמה שיותר. הכנתי אותו כבר לפני שהוא קיבל סמארטפון, שיש שלגייה ויש זאב, וזאב לא מסתובב רק ביער אלא גם באינסטגרם ואפילו בבית ספר. metoo# זה לא רק לנשים. הוא התקשר אליי מיד כשהוא ראה את ההודעה ובאתי הביתה.

 

האם את כילדה הוטרדת מינית?

"כן, כשהייתי בת 14 היה לי קרוב משפחה שהוא לא בקשר דם, אבל מאוד קרוב, שניסה לנשק אותי. הייתי בעסק שלו, באזור התעשייה, ואפילו שאני לא ממש רוצה להיזכר, אני זוכרת כמה זה הגעיל אותי. אחרי כמה ימים סיפרתי להורים שלי והם ביקשו להשתיק את זה. זו הייתה משפחה מאוד קרובה, שאוכלת איתנו ארוחות מדי שבוע, והם לא רצו לעשות בלגן. הייתה לי פעם שיחה עם מרב מיכאלי והבנתי ממנה שרוב המקרים של התקיפות המיניות קורים בתוך המשפחה. עד היום אנחנו נפגשים ואני רואה בעיניים שלו שהוא תוהה אם אני זוכרת. אז כן, אני זוכרת ואם הוא יקרא 'פנאי פלוס' בטח הלב שלו ירד לתחתונים, אבל הוא יכול להירגע, אני לא אתלונן עליו עכשיו".

 

לראיון המלא ולעוד כתבות - גיליון פנאי פלוס החדש: עכשיו בדוכנים

 

הריאיון המלא עכשיו בגיליון החדש של פנאי פלוס (צילום: דביר כחלון)
הריאיון המלא עכשיו בגיליון החדש של פנאי פלוסצילום: דביר כחלון

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018