רכילות+
מרן דנקר ועד זאב נחמה: הסלבס שיצאו מהארון והשאירו אותנו מבולבלים
בעידן הפלואידי, שבו אתה יכול להיות הכל מהכל וגם לאהוב הכל מהכל, זה כבר לא ממש מפתיע לשמוע את הסלבס שלנו מצהירים שהם "לא אוהבים הגדרות" בכל מה שקשור לנטייה המינית שלהם. ועדיין, אנחנו מקבלים לא מעט שאלות מהגולשים שלנו בדיוק בהקשר הזה. אז גברים או נשים - למה בעצם לבחור אם אפשר גם וגם וגם?

פשוט אוהבים לאהוב. רן דנקר, שי גבסו, חן אהרוני וזאב נחמה (צילום: דנה קופל, ענת מוסברג, אמיר מאירי, ירון ברנר)
פשוט אוהבים לאהוב. רן דנקר, שי גבסו, חן אהרוני וזאב נחמהצילום: דנה קופל, ענת מוסברג, אמיר מאירי, ירון ברנר

 

בשנים האחרונות ההתעסקות בנטייה המינית והמודעות אליה עלתה מדרגה, לא מעט בזכות הכמות הנכבדה של הסלבס בארץ שיצאו מהארון. להלן רשימה חלקית: קורין אלאל, יהודית רביץ, יהודה פוליקר, עברי לידרהראל סקעת, אסי עזראורנה בנאידניאל מורשת ועוד רבים אחרים - כולם חשפו בתקשורת שהם נמשכים לאותו המגדר שלהם - נשים לנשים, גברים לגברים.

 

לצידם, הכרנו גם כמה כוכבים, האחרון שבהם הוא כוכב השער שלנו השבוע - אורי לייזרוביץ', שהודיעו חגיגית שהם "לא נכנעים לתבניות" בכל מה שקשור לנטייה המינית שלהם. ואולי ההגדרה המדוייקת יותר (למרות שחלקם לא ממש אוהבים גם להגדיר) היא שהם פשוט מתאהבים או נמשכים (או גם וגם) בבני אדם ולא במין או במגדר שלהם. ביסקסואלים, פאנסקסואלים, פוליסקסואלים, בביצה המקומית יש לנו הכל מהכל. 

 

הגולשים שלנו, מצידם, עדיין מבולבלים ושולחים לנו שאלות בנוסח: "רגע, אז הוא עדיין נמשך לנשים?", "יש לגברים סיכוי?" ו"למה הוא בעצם מסרב לבחור?". ריכזנו את ההסברים המובחרים שלהם שאולי יעזרו גם לנו להבין אחת ולתמיד - מה זה אומר "לבחור שלא לבחור".

 

רן דנקר מצהיר: "תאהבו מי שבא לכם"    (צילום: ענת מוסברג)

רן דנקר מצהיר: "תאהבו מי שבא לכם"    (צילום: ענת מוסברג)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

רן דנקר: "למה צריך לצמצם את עצמנו כל כך להגדרה?"

 

גם וגם. רן דנקר ובן הזוג איתי וייזר (צילום: ענת מוסברג)
גם וגם. רן דנקר ובן הזוג איתי וייזרצילום: ענת מוסברג

 

אחד מהכוכבים הלוהטים ביותר בביצה שהספיק לצאת עם לא מעט נשים מפורסמות. בהן נינט טייב, אותה הכיר על סט הצילומים של הדרמה המוזיקלית היומית "השיר שלנו", ליאל דניר ויעל פוליאקוב ותיחזק אורח חיים רומנטי סטרייטי למדי. אם לא מחשיבים את השמועות שרצו לאורך השנים - מה לעשות עניין המיניות זה משהו שתמיד מעסיק את הקהל.

 

והנה, בשנת 2015 בראיון ל"ידיעות אחרונות" חשף דנקר: "המיניות היא עוד דרך של הנפש לבטא את עצמה. היא מורכבת ובנויה מהמון חלקים. כסך האנשים כך סך האפשרויות המיניות. אני נמשך לנשים ולגברים. למה צריך לצמצם את עצמנו כל כך להגדרה? לא רוצה להגדיר את עצמי. בסוף העניין הוא זוגיות. לבנות בית עם אדם שאתה אוהב. אני חושב שאף פעם בחיים שלי לא הרגשתי בית כמו שאני מרגיש עכשיו". מאז, בראיונות שונים (כולל אצלנו ב-Pplus) דואג דנקר להדגיש שהמשיכה שלו היא לשני המינים והוא מגדיר את עצמו כביסקסואל, כשבשנים האחרונות הוא מנהל מערכת יחסים עם הבמאי איתי וייזר

 

איזה זוג הם היו, אה? דנקר ונינט טייב (צילום: Gettyimages)
איזה זוג הם היו, אה? דנקר ונינט טייבצילום: Gettyimages

 

חן אהרוני: "הצורה מעניינת אבל היא לא העניין"

 

גילה לנו עולם חדש. חן אהרוני (צילום: ענת מוסברג )
גילה לנו עולם חדש. חן אהרוניצילום: ענת מוסברג

 

הזמר חן אהרוני פרץ לחיינו בעונה החמישית של "כוכב נולד" לפני למעלה מעשור ובמהלך השנים שמר על עמימות לגבי נטיותיו המיניות, למרות השמועות הרבות שסבבו אותו. בריאיון לשער פנאי פלוס מאוקטובר 2013, צוטט כך: "יש לי איזה משפט שאני תמיד אומר, שאני יכול להיות הכי הומו בכל הדברים, בלבוש ובסגנון השירה שלי ובדברים שאני אוהב לשמוע, אבל לא במיטה". בהמשך אותו ריאיון חידד אהרוני את הדברים כשנשאל מפורשות אם הוא גיי: "תשמע, אני אומר עכשיו לא, כאילו לא נראה לי. זה לא קרה עד עכשיו, אז אם זה יקרה אחר כך, בכיף. נורא מפחיד אותי להגיד משהו חד משמעי על משהו שאפילו בשבילי הוא לא חד משמעי".

 

לפני כחודש, הזמר החליט שדי ושהגיע הזמן לשתף את שעל ליבו וכתב בחשבון האינסטגרם שלו פוסט שהרעיד את הרשת: "ידעתי שאני חייב להקשיב ללב שלי. עד שהגיעה ההארה. אני באמת פ'. פאנסקסואל. אני נמשך ומתאהב באישיות, בקול, בעיניים, בלב, בנשמה, בבנאדם. הצורה מעניינת אבל היא לא העניין. מגדר מבחינתי זה רק עוד פרט במערכות יחסים. ברור שיש צורך במשיכה פיזית, ובמקרה שלי, כשזה קורה זה קורה. אני רוצה להאמין שהיום כולנו כבר מבינים שנטייה מינית זה לא רק גיי או סטרייט. יש ספקטרום רחב שלפעמים הולך לאיבוד ומתקבל בציניות, גיחוך, ואפילו הכחשה, גם בתוך הקהילה הלה"טבית".

 

אז מה זה פאנסקסואליות? משיכה מינית והתאהבות באנשים ללא קשר למינם הביולוגי, לזהותם המינית או המגדר שלהם. פאנסקסואליים יכולים להימשך לנשים ולגברים - סטרייטים, הומואים או לסביות, ביסקסואלים, טרנסקסואלים ומגדרים נוספים. מה שנקרא כל האופציות פתוחות!

 

הפוסט האישי של חן אהרוני (צילום מסך)
הפוסט האישי של חן אהרוניצילום מסך

 

 

גילי מוסינזון: "יודע ליהנות מדבר נוסף על הכדור הזה"

 

לא עושה חשבון. גילי מוסינזון (צילום: אמיר מאירי)
לא עושה חשבון. גילי מוסינזוןצילום: אמיר מאירי

 

הזהות המינית הצבעונית לא פסחה גם על עולם הספורט כששחקן הכדורסל גילי מוסינזון הפתיע אותנו עם הצהרתו. אחרי 16 שנים כשחקן כדורסל מקצועי, הוא החליט לחשוף בפייסבוק את הקשיים שהציב לו עולם הספורט בכל הקשור לנטייתו המינית ואת ההומופוביה שבתחום הקשוח וה"גברי".

 

"היום יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל - זהו היום בו החלטתי שאני חוגג את השחרור האישי שלי. את העצמאות שלי. את החופש שלי. היום יצאתי מאיזה סוג של ארון כזה שקונים במבצע מאחר הוא רק חצי ארון". עוד הוסיף הספורטאי, " אני מתמודד עם המשיכה לשני המינים מגיל צעיר. יודעים מה? יש מצב טוב מאוד שככה נולדתי, וגם אם לא זה הכי לא משנה. אני פה ואני נוכח. מדוע הוא חי יותר טוב?? מאחר והוא יודע להנות מדבר נוסף על הכדור הזה".

 

בחודש שעבר נכנס לעונת הVIP של "האח הגדול" (והספיק להיות המודח הראשון של העונה) וגם שם סיפר: "אני נמשך לגברים כמו שאני נמשך לנשים". עם יציאתו מארון הביסקסואליות ניהל רומן קצרצר עם הדוגמנית הטרנסג'נדרית סתיו סטרשקו וכיום יש לו בת זוג איתה מנהל מערכת יחסים פתוחה.

 

עם בת הזוג דניאל הולצמן (צילום: ענת מוסברג)
עם בת הזוג דניאל הולצמןצילום: ענת מוסברג

 

זאב נחמה: "אני חי חיים דו מיניים מלאים ושלמים"

 

שיחת גברים. זאב נחמה ועברי לידר (צילום: ענת מוסברג)
שיחת גברים. זאב נחמה ועברי לידרצילום: ענת מוסברג


 

סולן להקת אתניקס, זאב נחמה, שומר כבר שנים רבות על חייו האישיים הרחק מאור הזרקורים ולאורך הקריירה לא ממש סיפק את הצרכים הרכילותיים של הקהל לדעת עליו קצת יותר. למעשה, הזמר בן ה-57, מעולם לא דיבר על מערכות היחסים שלו והן נותרו אנונימיות. בראיון ל"ידיעות אחרונות" מאוגוסט 2012 סיפר נחמה: "אני שלם עם המיניות שלי. הפנטזיה הכי גדולה שלי היא לשבת עם בחורה ושלושה ילדים. אני לא הולך לפרט את כל חוויותי המיניות, אבל מה שאנשים חושבים זה ממש לא זה. בחיים לא אהבתי גבר, אני מסתכל אחורה וזה בחיים לא קרה לי, זה כל הסיפור".

 

בהמשך אותו ראיון חשף נחמה כי היה בסיטואציות מיניות שהיו בהן גם גברים אבל בכל הקשור לאהבה - מבחינתו היא שמורה אך ורק לנשים. "לא תמצא מישהו שיבוא ויגיד שהוא היה איתי בזוגיות או באהבה. אין כזה דבר, מה אני משקר לעצמי? תמיד הייתי בטוח בוודאות מוחלטת בזהות המינית שלי. זה לא הפריע לי לחקור בנושא".

 

בשנת 2015 בראיון לעינת ארליך בערוץ 24 סיפר: "בחיי האישיים אני חי חיים דו מיניים מלאים ושלמים וטוב לי והכול סבבה לי. אהבה? עם אישה הייתה לי רק אחת. אהבה גדולה מאוד".

 

בהופעה עם אייל גולן (צילום: אמיר מאירי)
בהופעה עם אייל גולןצילום: אמיר מאירי

 

שי גבסו: "אנחנו מתאהבים בנשמות"

 

 

התגרש, חזר בשאלה,יצא מהארון. שי גבסו (צילום: ענת מוסברג)
התגרש, חזר בשאלה,יצא מהארון. שי גבסוצילום: ענת מוסברג


 

שי גבסו, שהגיע למקום השלישי בעונה הראשונה של "כוכב נולד" לפני כ-15 שנה, עם כיפה על הראש וגיטרה ביד, פרץ לאחר מכן בקריירה מרשימה, הוציא אלבומים, סינגלים ואפילו זכה בתואר זמר השנה. בשנים האחרונות הוא אמנם התרחק מאור הזרקורים אבל חזרתו בשאלה, הגירושים מאשתו והיציאה מהארון הצליחו להשאיר אותו בעניינים.

 

בראיון לרז שכניק ב"ידיעות אחרונות" חשף גבסו את נטיותיו: "הייתי עם כולם. אני לא חושב שאנחנו מתאהבים בגופים, אנחנו מתאהבים בנשמות. אין אצלי את החלוקות האלה. אני לא מאמין להגדרות" והוסיף: "במיניות. הקביעה שאתה כזה או כזה. לא רואה את זה בצורה הזאת בכלל. זה נראה לי שקר. יש בזה משהו פשוט לא אמיתי, לא נכון, לא קולע לאמת. אין לי מה להסתיר, פשוט אין לי הגדרות".

 

בראיון נוסף ל"מעריב" לפני כשנה סיפר גבסו בן ה-34: "אין צורך להגדיר נטיות מיניות, אני מבין את הצורך של כולנו בהגדרות, אבל זה לא קולע, ואני לא מגדיר את זה בשום צורה". בחודשים האחרונים חזר גבסו לאקס שלו, אימרי קלמן, איתו ניהל מערכת יחסים לפני כשנתיים.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018