הבריטים מאשימים: הנסיך הארי ומייגן מרקל צבועים

הדוכסים מסאסקס יצאו לחופשה יוקרתית לכבוד יום הולדתה של מייגן וחטפו ביקורת מאזרחי בריטניה, שכינו אותם צבועים לאחר שהשניים אמרו שהם רוצים שני ילדים על מנת להגן על האוזון ומנגד – טסים בלי סוף במטוסים פרטיים

אין רגע של נחת. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: gettyimages)
אין רגע של נחת. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: gettyimages

 

בחודש יולי האחרון התפרסם ריאיון של הנסיך הארי למגזין "ווג בריטניה" לגיליון של אוגוסט, אותו גיליון שערכה אשתו היקרה, מייגן מרקל. בריאיון הודיע הנסיך הג'ינג'י כי הוא ומרקל מעוניינים להביא לעולם שני ילדים בלבד, הסביר כי זה נועד להגן על כדור הארץ, ואמר: "ברגע שלא נביא לעולם עוד ילד נחסוך מכדור הארץ 58.5 טון של טביעת רגל פחמנית", תוך כדי שהוא מדגיש כי הוא והדוכסית דואגים לאוזון, לאקלים ולכדור הארץ.

 

אזרחי בריטניה התקשו לקבל את הבשורה, הביעו את אכזבתם הרבה, ערכו השוואות בין הארי לאחיו הגדול, הנסיך וויליאם, וכמובן שהדוכסים הצליחו (שוב) להצדיק את זעמם של הבריטים. את הימים האחרונים בילו הנסיך הארי ומרקל בחופשה משפחתית, יחד עם ארצ'י הקטן כמובן, לכבוד יום הולדתה של הדוכסית. חופשה שהתחילה בשישה ימים באיביזה ולאחר מכן המשיכו השניים לדרום צרפת והתארחו באחוזה היוקרתית של הזמר אלטון ג'ון. כמובן שלחופשה היוקרתית יצאו השניים במטוס פרטי, מה שעורר כעס רב בקרב האזרחים.

 

"צבועים" (צילום: Gettyimages)
"צבועים"צילום: Gettyimages

 

"הארי ומייגן ייצרו פי 7 פליטת רגל פחמנית כשחזרו הביתה בטיסה פרטית מניס שבדרום צרפת", אמרו הבריטים הזועמים, ואף הוסיפו כי במידה והשניים היו חוזרים בטיסת תיירים זה לא היה כזה נורא. מומחים לענייני המלוכה הסבירו כי "הבריטים אינם מעוניינים לשמוע הרצאות בנושא שינויי אקלים מפי אנשים שאינם קשובים ונאמנים לעצות של עצמם". כמו כן, חברי הפרלמנט הבריטי טענו כי "הנסיעות של הארי ומייגן אינן תואמות את התדמית הציבורית שהם מנסים להדביק לעצמם, כלוחמים אקולוגיים". פייר, צודקים. 

 

אלטון ג'ון, שלקח ללב את ההאשמות של הבריטים, מיהר להגן על הדוכסים, פרסם ציוץ תומך בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "אני מוטרד מאוד מהדיווחים המעוותים והזדוניים סביב החופשה הפרטית ושהותם של הנסיך הארי ומייגן מרקל בביתי, בניס, בשבוע שעבר". וזה לא נגמר בזה, הזמר החליט גם להוסיף קורט של רגשי מצפון, ואמר: "אמו של הנסיך הארי, הנסיכה דיאנה, הייתה אחת החברות הכי יקרות שלי. אני חש שזה מחובתי להגן על הארי ומשפחתו מפני חדירת העיתונות לפרטיותם של הדוכסים, שכאמור תרמה למותה בטרם עת של הנסיכה דיאנה".  

 

כמו כן, שעות ספורות לאחר שהבריטים האשימו את הזוג המלכותי בצביעות, הזמר הצהיר כי הוא זה ששילם על הטיסה של הדוכסים והוסיף כי הוא "הבטיח להארי ומייגן כי הטיסה הפרטית היתה 'דלה בפחמן' והוסיף כי הוא מתחייב לתרום לעמותה לקרן לטביעת רגל פחמנית".

 

בסטיז. אלטון ג'ון, מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: gettyimages)
בסטיז. אלטון ג'ון, מייגן מרקל והנסיך האריצילום: gettyimages

 

האדון פיל דמפייר, "מעריץ" של משפחת המלוכה, מיהר להביע את דעתו בנושא, התראיין ל-Mail Online, ואמר: "בין אם הביקורות על הארי ומייגן הוגנות או לא, אני בעיקר מוטרד מכך שנראה כי לא איכפת להם בכלל ואין בכוונתם לשנות את התנהגותם. הארי ומייגן ידעו שלטוס ארבע פעמים (בחודש אחד) במטוס פרטי יגרום לציבור להאשים אותם בצביעות אך הם החליטו לעשות זאת בכל מקרה".

 

מוקדם יותר היום (ב') העלו הדוכסים פוסט שכולו "טוב" לחשבון האינסטגרם שלהם ופרסמו משפט על החשיבות בכך שכל אחד יעשה משהו טוב, איפה שהוא נמצא, כי יחד כל הדברים הקטנים והטובים יהפכו למשהו טוב אחד גדול, ו"זכו" לתגובות זועמות. "אתם באופן אישי הורסים לנו את כדור הארץ יותר מכל אזרח אחר", הגיב אזרח זועם באינסטגרם של הזוג המלכותי, והוסיף: "שלא תעזו להטיף לנו שוב על שינויי האקלים", וזו רק תגובה אחת כועסת מבין רבות.

 

כמו כן, דמפייר מיהר להוסיף כי בניגוד לטענות הרבות אין פה עניין של גזענות, והסביר: "הארי ומייגן הם לא היחידים שמשתמשים במטוסים פרטיים, בני מלוכה רבים עשו זאת לפניהם וגם הם חטפו ביקורות במהלך השנים לכן אני לא מאמין שהם סובלים יותר מעיתונאים עויינים או מגזענות". בקיצור, שום נחת לא יהיה מהם.

 

היו ימים. ג'ון והנסיכה דיאנה (צילום: Ap)
היו ימים. ג'ון והנסיכה דיאנהצילום: Ap

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018