קייט מידלטון צילמה ניצולי שואה: "הסיפורים שלהם ישארו איתי"

הדוכסית מקיימברידג' ציינה את יום השואה הבינלאומי בצילום מיוחד של שני ניצולי שואה עם הנכדים שלהם. "זה היה כבוד אמיתי עבורי להשתתף בפרויקט הזה, אני מקווה שהזכרונות של איבון וסטיבן יישמרו בחיים"

צלמת חובבת. קייט מידלטון (צילום: Gettyimages)
צלמת חובבת. קייט מידלטוןצילום: Gettyimages
 

 

יום השואה הבינלאומי מצוין היום (ב') ברחבי העולם, בסימן 75 שנים לשחרור אושוויץ. בשבוע שעבר הנסיך צ'ארלס כיבד בנוכחותו את פורום השואה העולמי שהתקיים בישראל, ועכשיו מגיע תור כלתו, הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון, להתייחס לתאריך באופן ייחודי לה - מידלטון צילמה ניצולי שואה בסט תמונות מיוחד ששאב השראה מהצייר ההולנדי יאן ורמיר (נערה עם עגיל פנינה).

 

הדוכסית מקיימברידג' צילמה שני ניצולי שואה עם נכדיהם. הראשון היה סטיבן פרנק, בן 84, שהצטלם יחד עם שתי נכדותיו, מגי וטריקסי. סטיבן נשלח למחנה המעבר וסטרבורק יחד עם אמו ושני אחיו, ומשם המשפחה הועברה לטרזיינשטט. אביו של סטיבן נרצח על ידי הנאצים. למחנה נשלחו 15 אלף ילדים וסטיבן ואחיו היו שלושה מתוך 93 הילדים ששרדו.

 

סטיבן פרנק ונכדותיו מגי וטריקסי (צילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images)
סטיבן פרנק ונכדותיו מגי וטריקסיצילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images

 

הדוכסית צילמה גם את איבון ברנשטיין יחד עם נכדתה, קלואי. כילדה בתקופת השואה, איבון נאלצה להיפרד ממשפחתה ולהסתתר בצרפת, שם טיפלה בדודיה. השלושה נאלצו להחליף שמות ובתים לעיתים קרובות.

 

"למרות הטראומה האיומה שהם עברו בתחילת חייהם, סטיבן ואיבון הם שניים מהאנשים הכי חיוניים שהייתה לי הזכות לפגוש", אמרה מידלטון, והוסיפה: "הם מסתכלים לאחור על החוויות שלהם בעצב אך בהכרת תודה על כך שהם היו בין אלה שהצליחו לשרוד. הסיפורים שלהם יישארו איתי לנצח".

 

איבון ברנשטיין ונכדתה קלואי (צילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images)
איבון ברנשטיין ונכדתה קלואיצילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images

 

"רציתי להפוך את הצילומים לכמה שיותר אישיים ועמוקים עבור סטיבן ואיבון, חגיגה של המשפחה ושל החיים שהם בנו מאז שהגיעו לבריטניה בשנות הארבעים", כתבה מידלטון בעמוד האינסטגרם הרשמי של הדוכסים מקיימברידג', והוסיפה: "בני המשפחה הביאו איתם פריטים בלי משמעות אישית לצילומים".

 

עוד הוסיפה הדוכסית: "זה היה כבוד אמיתי עבורי כשהתבקשתי להשתתף בפרויקט הזה ואני מקווה שהזיכרונות של איבון וסטיבן יישמרו בחיים כשהם יעבירו את השרביט לדור הבא".

 

הצילומים יהיו חלק מתערוכה חדשה שתפתח בהמשך השנה בשיתוף של Holocaust Memorial Day Trust (יום הזיכרון הלאומי בבריטניה לזכרם של קורבנות השואה) ו-The Royal Photographic Society (החברה המלכותית לצילומים של בריטניה). בתערוכה יוצגו 75 תמונות של ניצולי שואה ובני משפחותיהם. מטרת התערוכה, שהקומה לכבודם של קורבנות השואה, תחגוג את חייהם של ניצולי השואה בבריטניה ולתת השראה לזכור ולשתף את סיפוריהם של אלה שסבלו מרדיפת הנאצים.

 

 

לעולם לא נשכח (צילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images)
לעולם לא נשכחצילום: Photo by The Duchess of Cambridge/Royal Photographic Society via Getty Images

 

תחביב הצילום של הדוכסית לא נעלם מעיניה של המלכה אליזבת, שביוני אשתקד, העבירה את החסות על "החברה המלכותית לצילום" למידלטון, אחרי שהייתה באחריותה במשך 67 שנים. "הוד מלכותה המלכה העבירה את הפטרונות על החברה המלכותית לצילום לדוכסית מקיימברידג'," נכתב בהודעה הרשמית מבית המלוכה.

 

מרגשת. קייט מידלטון  (צילום: Gettyimages)
מרגשת. קייט מידלטון צילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018