"למצוא את החופש": כל מה שאנחנו יודעים על הביוגרפיה של הארי ומייגן

הספר הביוגרפי על הדוכסים מסאסקס אמור לראות אור ועבור מי שלא הזמין עדיין עותק, יש לנו את כל הפרטים הצהובים על המגזיט, הריב בין הנסיכים והגזענות כלפי מייגן

נו, כבר הזמנתם?
נו, כבר הזמנתם?

 

היום (ג'), זה סוף-סוף קורה - הספר הביוגרפי שנכתב על הנסיך הארי ומייגן מרקל, "למצוא את החופש", יוצא לאור. לטובת אלה שעוד לא הזמינו את יצירת המופת שללא ספק הולכת לגרום להרבה מאוד צרות בארמון, ריכזנו את כל מה שאנחנו יודעים שהביוגרף אומיד סקובי והעיתונאית קרולין דורנד, העלו על הכתב.

 

נזכיר כי בחודש אפריל האחרון נודע לראשונה על הספר. אתרים מעבר לים דיווחו כי הדוכסים מסאסקס החליטו לפנות לסקובי ודורנד, לטענתם "שני עיתונאים חביבים", במטרה לספר דרכם את הצד שלהם בנוגע לפרישה מהמלוכה ולחשוף את הקשיים שהובילו להחלטה הזאת. את הרעיון לספר קיבלו הדוכסים מאמו המנוחה של הארי, הנסיכה דיאנה, שבשנים האחרונות לחייה החליטה שהיא לא מסוגלת לשמור הכול בבטן וסיפרה את כל סודותיה לעיתונאי אנדרו מורטון. לאחר מותה הוציא מורטון את הביוגרפיה "דיאנה: סיפורה האמיתי במילותיה שלה".

 

"למרות שהנסיך וסבתו, המלכה אליזבת, שוחחו בנועם במהלך החודשים האחרונים, בני המלוכה עדיין חוששים מאוד ממה שהזוג עשוי לספר לעיתונאים, בין אם זה לגבי החיים במלוכה או מחוצה להם", סיפר מקור אלמוני מהארמון והחשש של בני המלוכה התגלה כמוצדק. בחודש שעבר החלו לדלוף קטעים בלעדיים מתוך הספר, שעל פי השמועות "גרמו לצער רב" בקרב משפחת המלוכה. באתר החדשות "הסאן" דווח כי הנסיך הארי עדיין נוטר טינה לאחיו הגדול, הנסיך וויליאם, שלפי הכתוב בספר הפציר בו לא למהר עם מרקל. "אל תרגיש שאתה צריך למהר, קח את כל הזמן שתצטרך על מנת להכיר את הבחורה הזאת", אמר וויליאם. באותו התקופה מרקל הפכה לאחד מנושאי הרכילות העיקריים בממלכה, ואחד מבני המלוכה הבכירים לקח את הנושא צעד אחד קדימה ואף העניק לה את הכינוי הפוגעני "נערת השעשועים של הארי".

 

"בבקשה אל תהיו כמו דיאנה". הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"בבקשה אל תהיו כמו דיאנה". הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

עוד נכתב בספר כי בניגוד לשמועות, מייגן לא הייתה זו שהובילה את מהלך פרישה, שקיבל את הכינוי הקליט "מגזיט", ולמעשה מי שעמד מאחורי ההחלטה היה הנסיך. "הארי כועס מכיוון שהמילה מגזיט גורמת לזה להיראות כאילו ההחלטה להתנתק מבני המלוכה הייתה של מייגן", אמר המקור, והוסיף: "האמת היא שההחלטה לעזוב את המלוכה הייתה של הארי והספר הביוגרפי שלהם יבהיר ויסביר מדוע זה היה צריך לקרות". עוד סופר כי בניגוד למה שניתן היה לחשוב, הדוכסית ניסתה לעשות כל מה שדרוש על מנת שהסידור המלכותי יצליח. "מייגן ויתרה על כל חייה למען משפחת המלוכה", סיפר אחד מחבריה הטובים ביותר לכותבי הביוגרפיה, והוסיף: "היא הייתה מוכנה לעשות כל מה שצריך, אבל הנה אנחנו. זה מאוד עצוב. הארי תמיד רצה לצאת, מייגן פשוט פתחה לו את הדלת".

 

לפי איך שזה נראה, אחד הנושאים העיקריים שעליהם נכתב ב"למצוא את החופש" הוא הקשיים של הארי ומייגן בכל הנוגע ליחס שקיבלו לאורך הדרך מוויליאם ומאשתו, קייט מידלטון. "הדוכסים מסאסקס מרגישים שמגיע להם המון קרדיט על הפופולריות שלהם ועל החתונה המוצלחת שהייתה להם, והם פשוט לא קיבלו כלום", סיפר מקורב לזוג המלכותי והוסיף כי זעמם העיקרי היה על כך שוויליאם וקייט זכו לקבל את כל התפקידים הרשמיים הטובים ביותר, לפני שהשניים בחרו לעזוב הכול ועברו לארצות הברית. נעצור לרגע כדי להזכיר כי בחודש מרץ האחרון נרשמה תקרית מביכה מאוד כשהארי ומייגן הגיעו לסבב האירועים המלכותיים האחרון שלהם ובקושי החליפו מילה עם הדוכסים מקיימברידג'. "למרות שמייגן ניסתה ליצור קשר עין עם קייט, הדוכסית מקיימברידג' בקושי הבחינה בה. לסנן ככה את גיסתך... אני מניח שזה לא השאיר טעם טוב אצל הזוג המלכותי", אמר סקובי.

 

 

אחרי שתיקה ארוכה מצד הקיימברידג'ים, מקורביהם של הדוכסים החליטו שאי אפשר להמשיך להתעלם מהאשמות המגיעות מצד של הסאסקסים, והגיבו בחריפות. "וויליאם וקייט קיבלו את מייגן בזרועות פתוחות ואף הזמינו אותה להתארח אצלם בביתם שבנורפוק וקייט אפילו בישלה ארוחה טבעונית עבור מייגן. זה פשוט לא בסדר לטעון כי הן לא דיברו וזו טעות לומר שהקיימברידג'ים לא היו מסבירי פנים. איך אפשר לומר שוויליאם וקייט לא היו חמים או נעימים אליה, כשהם אירחו את מייגן בחג המולד ועשו הכל על מנת לתת לה להרגיש בבית. הם באופן אישי בישלו את האוכל האהוב עליה".  

 

יש לציין כי שעות ספורות לאחר שהחלו לדלוף קטעים מהספר, יצאה הצהרה רשמית מטעמם של הארי ומייגן שהבהירה כי השניים לא התראיינו עבורו. "הדוכס והדוכסית מסאסקס לא התראיינו ולא תרמו את חלקם לספר 'למצוא את החופש'. ספר זה מבוסס על חוויותיהם של המחברים והוא דיווח עצמאי משלהם".

 

"לא משנה מה יהיה, תכחישי!" (צילום: Gettyimages)
"לא משנה מה יהיה, תכחישי!"צילום: Gettyimages

כאמור, הספר אמור לשפוך הרבה אור על מערכת היחסים הסבוכה בין מייגן לגיסתה, והמקורות הרבים שהתראיינו לספר (לדבריהם של הכותבים, למעלה מ-100 מקורות שונים) תרמו רבות לכך וסיפרו כי אכזבתה הגדולה ביותר של מרקל נבעה מכך שקייט מעולם "לא הושיטה לה יד". בצל האשמות הרבות כלפי הדוכסית מקיימברידג', גילויים חדשים חשפו כי מידלטון אומנם לא הקלה על חייה של מייגן, אך בהחלט ניסתה לפייס אותה ואפילו שלחה לה פרחים על מנת לתקן את המצב - מחווה שהדוכסית מסאסקס כלל לא העריכה. "מייגן קיבלה את הפרחים ואמרה לקייט בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים כי זה לא מספיק", סיפרה קייטי ניקול, הכתבת המלכותית של מגזין "וניטי פייר". עוד פורסם בספר כי הארי ומייגן הזמינו את וויליאם וקייט לביתם אך השניים מעולם לא טרחו להגיע, ובזמן שקייט החליטה לפתור את הנושא בשליחת זר פרחים לכבוד יום הולדתה של מייגן, האחרונה כעסה על כך שמידלטון אפילו לא בדקה לשלומה.

 

אבל לא הכל רע: גילויים חדשים מתוך "למצוא את החופש" חשפו כי מייגן עשתה כל שביכולתה על מנת להדריך את הארי לקראת הצליבה הציבורית שיעבור ואף הכינה אותו להתמודדות עם גזענות, כך סיפרו כותבי הספר. "המסע של הארי למודעות היה ציבורי מאוד", סיפר סקובי בריאיון לרדיו בארצות הברית, והוסיף: "ראינו אותו לומד לאורך כל הדרך, אבל החוויה של לצפות במייגן מתמודדת עם התבטאויות גזעניות הקשתה עליו, זו הייתה הפעם הראשונה שהוא ראה מישהו שכל כך קרוב אליו מתמודד עם דבר כזה. ראינו את זה שוב ושוב, שמייגן היא 'לא אחת משלנו', אבל מה בעצם הכוונה בזה שהיא לא משלנו? הארי היה צריך להתכונן לקראת זה ומייגן הייתה זו שהדריכה אותו לאורך המסע".

 

דורנד אף חיזקה את דבריו: "הארי באמת רצה לבנות את המשפחה שלו. אשתו חשה פגועה ויחד הם הבינו שההחלטה הטובה ביותר שהם יכולים לקבל היא להתנתק ולקבל קצת פרטיות, להתמסר למה שהיה להם חשוב מכול - המשפחה שלהם".

 

"איך הגענו למצב הזה?". הנסיכים וויליאם והארי (צילום: Ap)
"איך הגענו למצב הזה?". הנסיכים וויליאם והאריצילום: Ap

 

סקובי הוסיף והתייחס לפערים בין הארי לוויליאם, ואמר: "יש אנשים שטענו כי הארי היה רגיש מדי להערותיו של וויליאם, אבל אני באמת חושב שאנחנו צריכים להסתכל על התמונה הכוללת. הארי היה מודע לשיחות שהתנהלו מאחורי גבו ועסקו באשתו. הוא גם חווה את זה מצד החברים שלו, שהעירו הערות שליליות על מייגן. לכן כשוויליאם ניהל איתו את אותה שיחה מדוברת שבה אמר לו לא למהר, זה היה השיא עבורו".

 

אתר Page Six הוסיף עוד קצת אש וחשף כי החבר הכי טוב של הארי, טום "סקיפי" אינסקיפק, הזהיר אותו אף הוא לגבי מייגן. על פי הדיווחים, החבר הציע להארי לחיות עם מייגן לפני שימהר להציע לה נישואים ויישאב לקשר רציני יותר, ואילו הנסיך לא קיבל את העצה בעין יפה. "דבריו של טום הגיעו ממקום טוב, אבל הארי לא ראה את זה ככה. זה באמת פגע בהארי שמישהו כל כך קרוב אליו לא סומך על שיקול הדעת שלו", סיפר המקור.

 

יש לציין כי בניגוד לדוכסים מקיימברידג', שעל פי השמועות מוטרדים מאוד מהספר, אביו של הארי, הנסיך צ'רלס, ממשיך להיות בקשר רציף עם בנו ולא נותן לזה להפריע להם. "מאז המעבר של הארי ללוס אנג'לס הוא ואביו בקשר קבוע, המטרה של צ'רלס היא להשאיר להארי את הדלת פתוחה למקרה שירצה לחזור. הם מנהלים שיחות וידיאו, מתכתבים והספר מעולם לא היה נושא שיחה. צ'רלס מתעקש כי הספר לא מהווה מכשול", כך סיפר מקור אלמוני ל"סאן".

 

מארמון בקינגהאם נמסר כי הם לא יגיבו על התוכן של הספר או יתייחסו לטענות הכתובות בו, כך דווח באתר "טלגרף".  

 

הולך להיות שמח בארמון (צילום: Gettyimages)
הולך להיות שמח בארמוןצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018