רכילות+

ירדן ג'רבי של אחרי "הישרדות": "ריאליטי למציאת אהבה? אין סיכוי"

"הישרדות" הסתיימה אבל ירדן ג'רבי עדיין קוטפת את הפירות. בריאיון על סט לקמפיין חדש היא מספרת מה באמת קרה בגמר, מבהירה מה הסטטוס הזוגי שלה ומה הסיכוי שתחזור לריאליטי

ירדן ג'רבי  (צילום: גבע טלמור)
ירדן ג'רבי צילום: גבע טלמור

 

נדמה שעברה כבר שנה מאז גמר "הישרדות VIP", תוכניות ריאליטי חדשות מככבות בפריים טיים ומתמודדים חדשים נכנסו ללב הצופים, אבל מבט מהיר בלוח השנה מבהיר שמדובר בפיקציה. חודש בלבד חלף מאז הוכרז שמו של אסי בוזגלו כמנצח הגדול של העונה - ותודה לקורונה שהפכה את הימים ללופ אין סופי, בלי סופי שבוע או חגים שיסמנו לנו את התאריך.

 

מי שנחשבה לפייבוריטית לניצחון, ירדן ג'רבי, אמנם לא זכתה במיליון השקלים, אך בהחלט הייתה מהמתמודדות הפופולריות ביותר בתולדות הפורמט, עד כדי כך שנפתח עבורה גיוס המונים שניסה להגיע למיליון שקלים. היום (ו'), נגמר הפרויקט בו נאספו יותר מ-33,000 שקלים, סכום מכובד שאת כולו תתרום ג'רבי לילדים חולי סרטן בבית חולים העמק בעפולה. "לאנשים יש נתינה מטורפת", היא אומרת בריאיון ל-Pplus, "זה באמת באמת מחמם לי את הלב. אני לא צריכה כסף, אבל במהלך העונה כבר אמרו לי שאם אני מפסידה אנשים יגייסו עבורי כסף ואני סירבתי. כשהם התעקשו, אמרתי שאני אתרום הכל", היא מבהירה ומוסיפה: "אני חושבת שמצאנו את הדרך המדהימה ביותר להשתמש בכסף הזה".

 

למרות שלא הייתה לה כוונה לקחת את הכסף מלכתחילה, ג'רבי גם לא צריכה אותו. הריאיון איתה מתקיים על סט קמפיין למותג GO של תנובה, שמציע מוצרי חלב מועשרים בחלבון לטובת העוסקים בספורט בדרגות עצימות שונות. היא הפרזנטורית האידיאלית בהרבה מובנים: מזוהה מאוד עם התנהגות ספורטיבית ערכית, גם בקריירה שלה כג'ודוקא וגם בהתנהלות שלה על האי של "הישרדות", שהפך אותה לשם מדובר בכל בית. היא חייכנית, מאירת פנים ומדברת בצורה רהוטה ומתלהבת, במיוחד כשמדובר בנושא הקרוב לליבה. "לא ראית דברים כאלה", היא אומרת על הפרסומת החדשה, ומוסיפה: "זה סופר מרגש אותי. אנחנו מצלמים את זה בחיבור לכל העשייה שלי, כל הדרך שעשיתי בספורט, מההורים ועד המאמן. מדגישים את כל הערכים שתמיד ליוו אותי, נחישות, התמדה והישגים".

 

לקמפיין המדובר היא אף צירפה את המעגל הקרוב אליה ביותר – אימא נורית, המאמן שני הרשקו ואבא שמוליק, שכל צופה של "הישרדות" מכיר כ"פאפי". הקשר הקרוב בין השניים, הסיפורים והמחמאות שג'רבי חלקה לו, הפכו לשם דבר על האי והבעיה היחידה, אם אפשר לקרוא לה כך, היא שהוא היווה מודל גברי נדיר כל כך, שאין כמעט גברים שיכולים לעמוד בתחרות, חוץ מעידן חביב כמובן. "אנחנו ידידים!", מבהירה ג'רבי ומדגישה שאין כלום כי לא היה כלום. "אני לא בזוגיות. אני בקשר ידידותי עם עידן, ק'וזי, סמיון ודויד. זה פה ושם אתה יודע, כי בסופו של דבר כולם חוזרים לחיים שלהם".

 

מעניין שאת אלינה לא הזכרת, הייתן בקשר טוב במהלך העונה.

"לא לא, הכל טוב, אנחנו בקשר סבבה אבל היא בענייניה ואני בענייני. כמובן שיש קשר שהוא יותר קרוב וקשר שהוא פחות קרוב אבל אני באמת מאוד עסוקה, וזה מדי פעם, זה לא קשר יומיומי. אני סבבה עם כולם ונראה לי שכולם סבבה איתי".

 

הופתעת כשגילית שהיא בחרה לתת את הקול שלה בגמר לעידן ולא לך?

"לא. זו בחירה שלה והכל בסדר".

 

בשבילנו את המנצחת! (צילום: גבע טלמור)
בשבילנו את המנצחת!צילום: גבע טלמור

 

כזכור, בגמר "הישרדות VIP" שהתקיים לפני חודש, יצא אסי בוזגלו כמנצח הגדול של העונה, כשזכה גם במיליון השקלים וגם במכונית, פרס על היותו חביב הקהל. אלא שמתחת לפני השטח, הרוחות סערו. השמועה כי הפיינליסט ישראל אוגלבו הציע למושבע בני ברוכים מאה אלף שקלים כדי שיצביע לו בגמר הגיעה לאוזני ynet, הוכחשה על ידי רשת באופן לא רשמי ונטען כי הם אינם מכירים טענות אלו. אלא שבמהלך שידור הגמר עצמו, שיחררה הזכיינית הודעה דרמטית לפיה אחת ההצבעות של המושבעים שנעשתה באי נוגדת לכאורה את תקנון המשחק ופסלה אותה. "בסיום תהליך בדיקה מעמיק נקבע כי כדי למנוע כל ספק - הצבעה זאת תיפסל ולא תילקח בחשבון ההצבעות לשורד האחרון. כדי לשמור על סודיות תהליך ההצבעה לא ייחשפו הפתקים בכתב ידם של המושבעים כפי שנכתבו באי, ובמקומם גיא זוארץ יחשוף פתקים בכתב יד אחיד", הוכרז במהלך הגמר.

 

לאחר פסילת קול אחד נוצר שוויון בין בוזגלו ואוגלבו והמשתתפים הצביעו שוב ובחרו בבוזגלו. אלא שעל פי עדי ראייה, מיד לאחר השידור, היה כאוס מאחורי הקלעים, מתמודדים התעצבנו, צעקו ש"ההפקה מכורה" והביעו תדהמה על כך שנתנו לבני ברוכים להצביע שוב. "אני לא מתעסקת במה שהיה ודובר על הגמר, התעסקתי בזה שהפסדתי ושם זה נגמר", היא אומרת וניכר בה כי היא לא מעוניינת להרחיב.

 

אבל כולם דיברו על זה שלחשת לעידן שזה מכור.

"מה זאת אומרת? צר לי לבשר למי שחושב כך אבל זה ממש לא מה שאמרתי לו. הוא שאל אותי מתי טסה, עניתי מחר, ואנשים הוציאו דברים מהקשרם".

 

פורסם שישראל רוצה לתבוע את רשת, גם לך יש כעס על ההפקה?

"מי שרוצה לתבוע שיתבע. אני המשכתי הלאה. בהרצאות, בלדרבן את הדור הבא, בלהעניק מוטיבציה, אלו הדברים החשובים באמת, לא הישרדות".

 

ובכל זאת? זו הייתה חוויה שאי אפשר להמעיט בערכה.

"אתה יודע, אני מדברת על זה בחיי היום יום ובהרצאות שלי, אני קוראת לזה 'חוק ה-24'. 24 שעות שאני מרשה לעצמי להתבאס ואחר כך ממשיכה הלאה. לעשייה ולדברים חשובים לא פחות. אמנם הטעם הסופי הוא הפסד, אבל אני באמת חושבת שבראייה הכללית - ניצחתי. אם זה במסרים שהעברתי, בדברים שרציתי להוכיח. אני חושבת שעשיתי את שלי".

 

מה יותר קשה: להפסיד בגמר "הישרדות" או בגמר תחרות ג'ודו?

"שום דבר לא משתווה לקריירה אולימפית. אתה עובד כל החיים שלך, 22 שנה, ואתה מפסיד - זה משהו יותר כואב ועמוק. 'הישרדות' בסופו של דבר זו רק תוכנית ריאליטי".

 

הסיפור של ג'רבי מוכר לכל ישראלי: היא גדלה בנתניה ומגיל שש מתאמנת בג'ודו, זה התחיל כחוג והפך למקצוע. המאמן שלה מהיום הראשון היה הרשקו ואיתו זכתה בשלל הישגים, מדליות ותארים. במהלך הקריירה שלה קטפה שמונה אליפויות ישראל לבוגרות, שלוש מדליות באליפויות אירופה (אחת כסף ושתיים ארד), מדליית זהב באליפות העולם ב-2013, ומדליית ארד באולימפיאדה האחרונה בריו. לאחר האולימפיאדה פרשה ומאז היא נושאת טייטל נוסף, "אשת עסקים". בכסף שהרוויחה בשנותיה כג'ודוקא קנתה דירה, ומתחילת השנה היא גרה בליסבון ועוסקת בנדל"ן.

 

הייתה תחושה שמיד אחרי הגמר "ברחת מהארץ". מה בער לך כל כך?

"ממש לא ברחתי, אני עובדת בחו"ל ויש לי עסקים שהייתי חייבת לחזור אליהם ובגלל הקורונה, כל פעם שטסתי הייתי צריכה להיות שבועיים בבידוד, אז כבר יצא לי לעשות שלוש פעמים של שבועיים בידוד, ואז התחיל 'הישרדות' ונשארתי בארץ לתקופה מסוימת וכבר הייתי חייבת לטוס".

 

רק ידידים. ג'רבי ועידן חביב (צילום: אור דנון)
רק ידידים. ג'רבי ועידן חביבצילום: אור דנון

 

ועכשיו שוב חזרת, כמה זמן את נשארת הפעם?

"נראה.." (צוחקת).

 

איך זה מרגיש להגיע מליסבון אל תוך הסגר בישראל?

"זה שונה. אני סופר עסוקה שם, מקדמת את העסקים שלי והאמת ששם נמצא הראש שלי רוב הזמן".

 

בתקופת הישרדות נראה שהעלית הילוך בכל הנוגע לרשתות החברתיות. מה עכשיו?

 

"אין ספק שב'הישרדות' היו יותר תכנים, בסופו של דבר הייתי בין שלוש לארבע פעמים בשבוע בפריים טיים, אבל אתה יודע - זו בחירה שלי, מתי אני רוצה להיות פעילה יותר ומתי פחות. אני חושבת שאני לא מקדישה יותר מדי זמן לאינסטגרם, אני פעילה בדיוק במידה הנכונה".

 

השבוע ג'רבי העלתה טיקטוק ראשון שלה עם חליפת הג'ודו מהאולימפיאדה. "טיקטוק זה משהו שרציתי לעשות מלכתחילה, זה היה נראה לי מגניב עם חליפת הג'ודו, אתה לא חושב? אבל ברצינות, אני חושבת שהכירו אותי בתור מדליסטית אולימפית, אלופת עולם, וב'הישרדות' ניתנה גם האפשרות להכיר את האישיות שלי, שם הקהל נחשף לאופי האמיתי שלי וכנראה אהב את מה שהוא ראה".

 

אז יש סיכוי שתחזרי לפרק ב' בריאליטי?

"לא נראה לי" (צוחקת).

 

טוב, לא חייבים עוד "הישרדות", אפשר משהו סטייל "קחי אותי שרון".

"זה מחמיא לי מאוד אבל אין שום סיכוי".

 

 

לא ויתרה לרגע. ג'רבי (צילום: אור דנון)
לא ויתרה לרגע. ג'רביצילום: אור דנון

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018