אופרה ווינפרי למייגן מרקל: "שתקת או הושתקת"?

רשת CBS פרסמה טריילר של הריאיון החושפני של הדוכסים מסאסקס אצל אופרה ווינפרי, שהבהירה כי "שום דבר לא מחוץ לתחום". האם מייגן מרקל הושתקה ע"י הארמון, מהו הפחד הגדול ביותר של הארי וההחלטה של המלכה אליזבת. כל מה שצריך לדעת על הריאיון שמסעיר את הארמון

 

 

ביום ראשון הבא, ה-7 במרץ, יעלה לאוויר הריאיון של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי, וזה בעצם יהיה הריאיון הראשון של הדוכסים מאז ה"מגזיט". רגע לפני שזה קורה רשת CBS הוציאה טריילר ראשון מכל הטוב שמחכה לנו. אז האם מייגן מרקל הושתקה, מה הפחד הגדול ביותר של הארי והשאלות הקשות שהדוכסים צפויים לענות עליהן? עושים סדר בריאיון שמסעיר את הארמון.

 

שובה של היד! מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: CBS)
שובה של היד! מייגן מרקל והנסיך האריצילום: CBS

 

"שמרת על שתיקה או שהושתקת?", שאלה ווינפרי את מרקל כשברקע מוזיקה מותחת ופניה של הדוכסית נראים מיוסרים, ומיד הבהירה: "אני רק רוצה שזה יהיה ברור שאין אף נושא מחוץ לתחום", כך נפתח הטריילר שככל הנראה הולך להדיר שינה מעיניה של המלכה אליזבת. ואם זה לא הספיק, אז כדי להוסיף עוד קצת אקשן, ווינפרי אומרת - תוך כדי שהיא נראית המומה מדבריהם של הדוכסים: "אמרתם דברים די מזעזעים".

 

בריאיון דיבר הנסיך הארי (שוב) על הפחד הגדול ביותר שלו - החשש כי יקרה למשפחתו מה שקרה לו כילד, ובכך התייחס למעשה למותה הטראגי של אימו, הנסיכה דיאנה. "הדאגה הגדולה ביותר שלי הייתה שההיסטוריה עלולה לחזור על עצמה", אמר כשהוא אוחז בידה של אשתו ההריונית, והוסיף: "אני פשוט מרגיש הקלה ושמחה לשבת כאן ולדבר איתך, יחד עם אשתי, מכיוון שאני לא יכול לתאר לעצמי איך זה ככל הנראה היה עבור אמי. לעבור את כל הדבר הזה לבד במשך כל השנים האלה. זה היה קשה מאוד עבור שנינו, אבל לפחות יש לנו אחד את השנייה".

 

שום דבר לא מחוץ לתחום. אופרה ווינפרי ומרקל (צילום: CBS)
שום דבר לא מחוץ לתחום. אופרה ווינפרי ומרקלצילום: CBS

 

גייל קינג, מנחת טלוויזיה, עיתונאית וחברה טובה של ווינפרי, סיפרה על ההתרגשות הרבה לקראת הריאיון, ואמרה: "מדובר בריאיון הגדול הראשון של בני הזוג מאז ויתרו על תפקידם המלכותי. שמעתי ממקורות אמינים שאופרה מספרת שזה 'הריאיון הטוב ביותר שעשתה עד היום', ואני סקרנית. זה בהחלט אומר משהו". 

 

עוד פורסם כי במהלך הריאיון צפויה הדוכסית מסאסקס להתייחס לסכסוך עם אביה, תומס מרקל, ואחותה למחצה, סמנת'ה גרנט מרקל. "הצוות של אופרה ביקש מאיתנו אישור להשתמש בתמונות מתוך הריאיון עם סמנת'ה לקראת הריאיון עם מייגן מרקל", סיפרה הולי ווילובי, מגישת "תוכנית הבוקר" של ITV, והוסיפה: "אנחנו עדיין לא יודעים האם הם השתמשו בזה או לא - אבל מה שברור זה ששום דבר לא יהיה מחוץ לתחום".

 

חושש מההיסטוריה שתחזור על עצמה (צילום: CBS)
חושש מההיסטוריה שתחזור על עצמהצילום: CBS
 

 

כאמור, הריאיון של הדוכסים לסאסקס עורר סערה גדולה בארמון - ונראה שבמקרה הזה ההיסטוריה באמת חוזרת על עצמה. נזכיר כי ב-20 בנובמבר 1995 העניקה הנסיכה דיאנה ריאיון חושפני למרטין באשיר במסגרת התוכנית "פנורמה" של ה-BBC. במהלך הריאיון דיברה הנסיכה על הדיכאונות שסבלה מהם, הודתה כי נישואיה היו של שלושה אנשים - שלה, של הנסיך ושל קמילה, וחשפה כי ניהלה רומן עם קפטן ג'יימס יואיט, כל זאת בשידור חי לעיני האומה כולה וכמו כן לעיניו של בנה הבכור, הנסיך וויליאם. הריאיון גרם לסערה גדולה בממלכה ובעקבותיו הורתה המלכה אליזבת לדיאנה וצ'רלס לזרז את הליך הגירושים.

 

עשתה את זה קודם. הנסיכה דיאנה (צילום: Gettyimages)
עשתה את זה קודם. הנסיכה דיאנהצילום: Gettyimages

 

ימים ספורים לאחר שפורסם כי הדוכסים יתראיינו לווינפרי, השניים התפטרו באופן סופי מהמלוכה והודיעו למלכה אליזבת כי הם לא ישובו למלא את תפקידם המלכותי. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. למרות שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד יישארו אהובים בקרב המשפחה", כך נמסר בהצהרה רשמית מהארמון.

 

בעקבות אותה הצהרה ושלילת התארים הריאיון של הדוכסים נאלץ להיערך מחדש. "כשהדוכס והדוכסית התראיינו הם לא ציפו שייקחו מהם את כל הארגונים הנמצאים תחת אחריותם. הם לא ראו את זה בא והסכימו לדבר מכיוון שידעו שיש להם עדיין סמכויות. אך כעת, מלבד התארים שלהם, אין להם שום תפקיד מלכותי - נושא שהמפיקים של ווינפרי לא ידעו עליו ולכן זה לא נכנס לריאיון. לא הסאסקסים ולא הצוות הטלוויזיוני ראו את זה מגיע, הארי ומייגן היו משוכנעים שימשיכו לשמור על תפקידם המלכותי, אבל כעת הכל השתנה עבורם, מאז שהחליטו לשבת ולשפוך את ליבם בפני ווינפרי".

 

וזה לא נגמר בזה. שעות ספורות לאחר שנודע כי הריאיון ייערך מחדש, המלכה אליזבת החליטה לבטל את השתתפותה בשירות חבר העמים השנתי שיתקיים ב-8 במרץ ובמקום החליטה לפנות לבריטניה בנאום מסכם שהוקלט מראש וישודר באותו יום של הריאיון. לצידה של המלכה יהיו שאר בני המלוכה, הנסיך צ'רלס ואשתו, הדוכסית קמילה, הנסיך וויליאם וקייט מידלטון וסופי, רוזנת וסקס.

 

צוחק מי שצוחק אחרון. הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
צוחק מי שצוחק אחרון. הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

לסיום נזכיר כי בסוף השבוע האחרון עלה לשידור הריאיון של הנסיך הארי לג'יימס קורדן, בתוכנית The Late Late Show. במהלך הריאיון סיפר הנסיך כי ההחלטה לפרוש מהמלוכה התקבלה בעיקר בגלל היחס שמשפחתו הגרעינית קיבלה מהתקשורת הבריטית. "כולנו יודעים איך התקשורת הבריטית יכולה להיות, וזה הרס את הבריאות הנפשית שלי. זה רעיל! עשיתי מה שכל אב ובעל היו עושים במקומי וידעתי שאני חייב להוציא את המשפחה שלי מכאן, אבל לא נטשנו. מבחינתי וללא קשר להחלטות שהתקבלו מהצד השני, אני לעולם לא אנטוש ולעד ארצה לשרת את הציבור. לא משנה איפה אהיה".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018