פפראצי

"הם ניתקו את הארי ומייגן אבל לא את הנסיך אנדרו הפדופיל?"

הריאיון הסנסציוני של הדוכסים מסאסקס ממשיך להכות גלים, וכעת עולים גם סימני שאלה שתוהים מדוע מרקל לא דיברה על היחסים הרעועים עם אביה ואיך ווינפרי פספסה חצאי אמיתות. וגם - הקרב בטוויטר: אפרו אמריקאים נגד בריטים. כל הפרטים

סיפקו את הסחורה. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
סיפקו את הסחורה. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages
 

 

הריאיון הסנסציוני של מייגן מרקל והנסיך הארי לאופרה ווינפרי ששודר הבוקר (ב') מעבר לים - ממשיך להכות גלים. הסיבה ברורה: כבר הרבה זמן שריאיון מדובר כל כך, שהיה סביבו הייפ כל כך גדול, מצליח לעמוד בנטל ההוכחה, ועונה על הציפיות - ומעבר לכך.

 

מרקל לא הפסיקה לספק כותרות, לחשוף את החיים הקשים בארמון ולנדב כל פיסת מידע אפשרית - החל ממחשבות אובדניות, דרך דיונים על צבע עורו של בנם ארצ'י ועד שאלת השאלות - מי גרמה למי לבכות - מייגן לקייט מידלטון או להפך. אלא שכעת, הגיע הזמן להתמקד בכל מה שלא קרה בריאיון. למשל, ההתייחסות למשפחתה של הדוכסית מסאסקס.

 

בזמן שמרקל לא חסכה בהאשמות כלפי בני משפחתו של בעלה, היא נמנעה לחלוטין (או שדבריה ירדו בעריכה) מלדבר על המשפחה שלה, שכזכור סיפקה לא מעט דרמות מהיום בו הקשר שלה ושל הנסיך יצא לאור. זה התחיל עם ציוצים מרושעים של אחותה למחצה סמנתה גרנט, עבר טינופים בתקשורת והמשיך עם ניסיון נואש של אביה, תומס מרקל, למשוך את תשומת לבה עם זיוף תמונות פפראצי, ימים ספורים לפני החתונה. מרקל, כאמור, בחרה להתעלם מכל זה והדבר היחידי שאמרה על אביה היה בהקשר של הדברים שאיבדה מאז הפכה לבת מלוכה. "אני לא הולכת לחיות את חיי בפחד. אני חושבת שהרבה מזה נאמר מתוך הבנה של אמת", אמרה כשנשאלה איך לדעתה הארמון יגיב לריאיון, והוסיפה: "אני לא יודעת איך הם יכולים לצפות, אחרי כל הזמן הזה, שאנחנו עדיין נמשיך לשמור על השתיקה אם מהארמון ממשיכים בהנצחת השקרים לגבינו. הגיע הזמן שמישהו יקום ויגיד את האמת. ואם זה כרוך בסיכון לאבד דברים – יש הרבה שכבר אבד. איבדתי את אבי, איבדתי תינוק, כמעט ואיבדתי את שמי. אבל אני עדיין עומדת ואני מקווה בשביל אנשים שמה שהם ייקחו מזה זה שהחיים שווים וצריך לחיות אותם". תומס מרקל מצידו ממשיך עם הופעותיו החוזרות בפני התקשורת ועשה זאת שוב בחודש פברואר האחרון, אז התייצב בפני המצלמות כדי לברך את בתו הדוכסית על ההיריון השני.

 

שום מילה על הבלגן של אבא (צילום: Gettyimages, Channel 5)
שום מילה על הבלגן של אבאצילום: Gettyimages, Channel 5

 

בכלל נראה שווינפרי לא ניסתה להקשות על הדוכסים מסאסקס בקטעים שפחות נוחים להם, כמו למשל כשמרקל סיפרה בקול חנוק מבכי כי בני המלוכה חששו לגבי "כמה כהה יהיה צבע עורו של ארצ'י". הדוכסית סיפרה בדמעות שאחד מבני המשפחה דיבר עם הארי על הנושא הזה אך סירבה לחשוף מי היה אותו בן משפחה. ווינפרי, בהבעת פנים מזועזעת, ניסתה להקשות ושאלה את מייגן האם היא לא מתכוונת לחשוף את שמו, ואילו מייגן בחרה להגן על אותו אדם ואמרה כי היא "חוששת שזה עלול לפגוע בו מאוד". הארי מצידו חיזק את מרקל ואמר ש"לעולם לא יגלה במי מדובר".

 

 

נקודה נוספת שיש להתעכב עליה, היא ההגנה המשטרתית של המשפחה. מרקל הביעה זעזוע מהרעיון שבן המלוכה כהה העור הראשון לא יזכה לאותן הטבות כמו שאר הנכדים, למרות שהוא השביעי בתור לכתר המיוחל. אלא שיש לציין כי מהרגע הראשון שארצ'י יצא לאוויר העולם ,הוריו הכריזו בכל הזדמנות אפשרית כי הם לא רוצים להעניק לו ייחוס מלכותי על מנת שיוכל לחיות חיים רגילים עד כמה שאפשר. ממש כמו במקרה של הנסיכה אן, בתה של המלכה אליזבת, שבחרה שלא להעניק תארים מלכותיים לשניה ילדיה, זארה טינדל ופיטר פיליפס. למעשה, בחודש אוגוסט האחרון דווח כי למורת רוחם של הארי ומייגן, ארצ'י עתיד לקבל את התואר המלכותי "נסיך" ברגע שסבו, הנסיך צ'רלס, יירש את הכתר.

 

בדרך להפוך לנסיך. הארי וארצ'י
בדרך להפוך לנסיך. הארי וארצ'י
 

 

הריאיון צולם בביתם של הדוכסים בלוס אנג'לס במהלך יומיים, וווינפרי בילתה איתם שעות ארוכות, במהלכן בני הזוג לקחו אותה לסיור בביתם, בגינה ובמקום האהוב על ארצ'י - לול התרנגולים. בזמן שהאכילו את התרנגולים אמרה מייגן ש"המסע שלהם היה גדול ומשמעותי יותר מכל אגדה שסופרה אי פעם", וניצלה את הרגע כדי להשוות בינה לבין אריאל מ"בת הים הקטנה".

 

"ישבתי באחוזת נוטינגהאם ולפתע התחיל הסרט 'בת הים הקטנה', ואיזה מבוגר באמת יושב וצופה ב'בת הים הקטנה' אבל זה התחיל ואמרתי לעצמי שאני גם ככה כאן אז אצפה בזה. וצפיתי באריאל, מתאהבת בנסיך ומאבדת את קולה, אבל בסופו של דבר הוא חזר אליה", אמרה הדוכסית וחייכה. "וזה מה שקרה כאן? את מרגישה שהחזירו לך את הקול שלך?", שאלה ווינפרי, ומייגן ענתה: "כן".

 

נעצור רגע לטובת כמה ממים משובחים מטוויטר שהגיעו בעקבות ההשוואה:

 

 

 

 

 

כותבי "הכתר" לאחר שצפו בריאיון:

 

המלצות לשומר ראש:

 

בני המלוכה מגיבים בילדותיות לנאומו של הארכיבישוף בחתונה:

 

ואם כבר בטוויטר עסקינן, יש לציין כי הוא מתחלק לשני מחנות, האחד מורכב מאמריקאים ובפרט אפרו אמריקאים ואמריקאיות, או כפי שהם קוראים לעצמם - "טוויטר השחור" מול "טוויטר בריטניה".

 

הרבה מאוד גולשים התייחסו לתכנים שמרקל העלתה כטריגרים לאנשים ובעיקר לנשים שחורות. לדוגמה, התקרית בין הדוכסית לקייט מידלטון. כזכור, רגע לפני החתונה של מרקל, התקשורת הבריטית פרסמה כי מייגן גרמה לקייט לבכות כשהעירה לה על השמלה של הנסיכה שרלוט. הסברה הזו רצה במשך שנתיים וחצי עד שמרקל חשפה בריאיון כי ההפך הוא הנכון. "כמה ימים לפני החתונה קייט הייתה מוטרדת, הנושא היה נכון - היא הייתה מוטרדת לגבי השמלות של ילדות הפרחים וזה גרם לי לבכות, זה ממש פגע ברגשותיי. חשבתי לעצמי 'בהקשר לכל מה שהתרחש באותם ימים לפני החתונה, זה לא היה הגיוני לא לעשות את מה שכולם ניסו לעשות - שזה אומר לנסות לתמוך בי, לנסות להבין מה קרה עם אבי ומה לא'. זה ממש לא היה עימות ואני לא חושבת שזה הוגן כלפי קייט שאכנס לפרטים על זה מכיוון שהיא התנצלה ואני סלחתי לה. הדבר היחיד שהיה לי קשה להתגבר עליו זה להיות מואשמת במשהו שלא רק שאני לא עשיתי אלא קרה לי", אמרה, ומיד הוסיפה כי לרגע לא הייתה לה כוונה להוציא את זה החוצה. "מעולם לא רציתי שזה ייצא כך, למרות שזה מה שקרה".

 

 

אחת הגולשות כתבה: "קייט, אישה לבנה, גרמה למייגן, אישה מעורבת, לבכות ואז גם להיות מואשמת ומבויישת בלי לנקוף אצבע. וקייט עדיין לא נושאת בתוצאות. נשמע לבן" (משחק מילים עם right ו-White). אחרת הוסיפה: "היה קשה מאוד לצפות בריאיון של הארי ומייגן לאופרה ולא לחוש אמפתיה כלפי מרקל. כל כך הרבה נשים כהות עור יכולות להזדהות עם החוויה המתישה של הטלת ספק בערך ובקיום שלך".

 

 

 

גולשים אחרים לא פספסו את היחס המחבק שקיבל הנסיך אנדרו, לעומת מרקל. "זה פתאום הכה בי, הם ניתקו את הארי ומייגן אבל לא את הנסיך אנדרו הפדופיל?", צייץ אזרח מוטרד. "זו בדיוק הסיבה שאני לא יכולה לצפות בזה. הם ניתקו את הארי ומייגן אך הנסיך אנדי עדיין חבר במלוכה ובמצב טוב", הגיבה עוקבת מוטרדת. "בינגו", צייץ עוקב נוסף, והוסיף: "הם יחקרו את הביריונות של מייגן אבל לא את מעשי הפדופיליה של אנדרו".

 

עדיין לא נותק כלכלית. המלכה אליזבת והנסיך אנדרו (צילום: Gettyimages)
עדיין לא נותק כלכלית. המלכה אליזבת והנסיך אנדרוצילום: Gettyimages

 

כמובן שגם ההייטר המושבע של מרקל, העיתונאי פירס מורגן, לא הצליח לשמור על השתיקה ומיהר להטיח בפני הארי האשמות ועלבונות. "הארי רוצה שאמריקה ושאר העולם ישנאו את המשפחה שלו, את המלוכה ואת המדינה שלו. אני מציע לכולם לחכות עם הקורבנות של אשתו – לא הייתי מאמין למייגן גם אם הייתה מדווחת לי על תחזית מזג האוויר".

 

ואם זה לא היה מספיק ברור, פירס סיכם: "בואו נהיה ברורים, הנסיך הארי ואשתו פשוט בילו שעתיים שלמות בלטנף על כל מה שהמלכה מייצגת ועבדה קשה כדי לשמר – תוך כדי שהם מנסים להעמיד פנים שהם תומכים בה".

 

רק למען ההגינות – לפני שתסחפו עם דבריו של מורגן, נזכיר כי העיתונאי היה חבר קרוב של מרקל, עד שהאחרונה הכירה את הנסיך. "הכרתי את מייגן די טוב וכמו שהיא עשתה להרבה אנשים, היא זנחה אותי ברגע שהיא התחילה לצאת עם הנסיך הארי. אני חושב שמייגן הבינה שהיא לא יכולה לשחק תפקיד של בת מלוכה, למרות שהיא שחקנית מפורסמת. היא לא מבינה במה התפקיד החדש שלה כרוך, היא עסוקה מדי בניסיון להיות סלב, מרצה לכולם איך לנהל את חייהם, זה לא מהלך נכון", אמר בריאיון ל-Us Weekly.

 

לא סולח ולא שוכח. פירס מורגן (צילום: Getty Images)
לא סולח ולא שוכח. פירס מורגןצילום: Getty Images

 

"הארי ומייגן אצל אופרה ווינפרי" ישודר היום בשעה 21:30 ב- בyes דוקו וב-STINGTV

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018