ריחו"ל
ראיון מיוחד

"לא תמיד לקחו אותי ברצינות"

לאורך שנים עבד ג'וד לאו מאוד קשה כדי לשכנע שהוא יותר מסתם עוד פרצוף מושלם, ועם השתתפות בפרויקטים ייחודיים כמו "מלון גרנד בודפשט", נראה שהמאמצים השתלמו. מצד שני, הפרצוף הזה גם אחראי להיסטוריה רומנטית סוערת, ככה שאין טוב בלי קצת רע

כוכבי קולנוע להוטים וסטאריות חרמניות מוכנים לפעמים לעשות כמעט הכל כדי לעבוד עם הבמאי הנערץ עליהם. כך למשל, אינגריד ברגמן, שכבר היתה כוכבת הוליוודית גדולה שכיכבה ב"קזבלנקה", כתבה מכתב נרגש לבמאי האיטלקי רוברטו רוסליני אחרי שחזתה בסרטיו "פאיזה" ו"רומא עיר פרזות", והביעה את רצונה לעבוד עימו. זה הסתיים בשיתוף פעולה קולנועי ובסקנדל רומנטי מתוקשר. קווין ספייסי שלח לאחרונה מכתב חנפני לוודי אלן וביקש ממנו לצפות בסדרה "בית הקלפים", ואז אולי יואיל לשבץ אותו באחד מסרטיו, וגם השחקן הבריטי ג'וד לאו החליט לנסות לפתות את במאי הפולחן ווס אנדרסון ("עמוק במים", "ממלכת אור הירח") ושיגר לו מכתב. "אני מעריץ את הסרטים של ווס וכמו עמיתים רבים אחרים שלי, אני יודע להעריך את עבודתו, את האומץ שלו ואוהב את הדמויות שהוא יוצר", התוודה לאו כשנפגשנו במלון ברלינאי, "אז כתבתי לו כמה פעמים - מכתבים, ולא מיילים - והבעתי את רצוני לעבוד איתו. לא התחננתי, אלא כתבתי משהו בסגנון: 'אני אוהב את עבודתך ורוצה להיות חלק מהעולם שלך'".

 

יפיוף וסמל מין, אבל גם שחקן רציני שלא מפחד מתפקידים מאתגרים. לאו (אימג'בנק - Getty Images)
יפיוף וסמל מין, אבל גם שחקן רציני שלא מפחד מתפקידים מאתגרים. לאואימג'בנק - Getty Images

 

ובכן, מתברר שההתמדה והמכתבים בהחלט הצדיקו את עצמם. "ווס היה מאוד מתוק ובסוף הוא הציע לי להשתתף בסרטו 'מלון גרנד בודפשט'", אומר לאו, "וכמובן שהייתי מאושר להצטרף לעולם המסוגנן והמשעשע שלו".

לאו לא היה הרכש היחידי ב"מלון גרנד בודפשט": לצד שחקניו הקבועים של אנדרסון (ביל מוריי, ג'ייסון שוורצמן ואוון ווילסון) וכוכבים שאיתם כבר עבד בעבר (ווילם דפו, ג'ף גולדבלום, אדוארד נורטון ואדריאן ברודי), הבמאי היצירתי והמקורי זימן גם סטארים חדשים, כולל לאו ורייף פיינס הבריטים. "ווס תמיד מפליא לבחור את הצוות שלו", מעיד לאו. "והפעם הוא יצר תחושה של משפחה אקסצנטרית. הצוות היה מדהים, ולשחקנים לא היה אכפת לגלם תפקידים קטנטנים. כולם גרו יחד באותו מלון, וזה סייע לייצור את התחושה של המשפחה. זאת היתה חוויה מאוד מרעננת".

"מלון גרנד בודפשט", שפתח לאחרונה את פסטיבל ברלין וזכה בדוב הכסף, הפרס הגדול של חבר השופטים, מגיע עכשיו אלינו. עלילתו מושפעת מהסרטים של ארנסט לוביטש ("החנות מעבר לפינה") ובילי וויילדר ("הדירה") ומספרים של סטפן צוויג. היא מתרחשת בין שתי מלחמות עולם, ומתמקדת בסיפורם של גוסטב (פיינס), השוער האגדי של מלון אירופי מצועצע, ושל חברו הטוב - מוסטפה, נער המעלית (פ.מוריי אברהם). הסיפור כולל פרשת גניבה של יצירות אמנות ומאבק על ירושת ענק של משפחה אמידה. "אני מגלם כאן סופר שמספר את הסיפור, והסיפור שלו הופך לסרט", מספר לאו. "זהו סרט נפלא, מצחיק, קאמפי, רב שכבות. הדרך שבה ווס רואה את עולמנו פשוט נהדרת. הוא מתאר בצורה פיקחית את הדברים, ותמיד כיף ומהנה לעבוד עם מישהו שהוא חם, יודע לשתף פעולה, ושיש לו חזון מאוד ברור וטעם וסטייל מאוד אופייניים לו. ווס גם יוצר סביבו סביבה נפלאה ונעימה. הוא כזה ג'נטלמן".

 

 

 

במציאות לאו מתגלה כאיש נחמד ונעים, וגם הקולגות שלו מדווחות שהוא ג'נטלמן קולי. "ג'וד הוא נדיב וחכם וממש רגוע ונינוח", סיפרה רוני מארה, ששיחקה מולו ב"תופעות לוואי". "הוא לא תובעני. הוא פשוט נעים".

כשלאו נולד ב־1972, בדרום מזרח לונדון, הוריו המורים קראו לו על שם "היי ג'וד", הלהיט המיתולוגי של הביטלס. "הייתי ילד מעמד בינוני שגדל בפרברים", הוא סיפר בעבר. "זאת היתה ילדות קשוחה ולמדתי בבתי ספר אלימים". חייו הרומנטיים של לאו היו מהזן הסוער והדרמטי, עם נוכחות כבדה של הצהובונים משני צידי האוקיאנוס האטלנטי, ושרשרת אירועים ג'וסיים שכמו נכתבו על ידי הסופרת ג'קי קולינס. רק לאחרונה גילה כי קרוב משפחה הדליף לצהובון הבריטי "ניוז אוף דה וורלד" מידע על משבריו הזוגיים והרגליו תמורת סכום נאה. "הייתי מודע לכך שהתקשורת התייצבה מראש במקומות אליהם הייתי אמור להגיע בסודיות", אמר לפני חודש במהלך עדות שנתן במשפט המתנהל כנגד ראשי הצהובון באשמת האזנות סתר.

 

דיכאון, בגידות וכאסח. לאו עם סיידי פרוסט, בימים הטובים (אימג'בנק - Getty Images)
דיכאון, בגידות וכאסח. לאו עם סיידי פרוסט, בימים הטוביםאימג'בנק - Getty Images

 

רעייתו הראשונה היתה השחקנית והמעצבת סיידי פרוסט, אם שלושת ילדיו, שנישאה ללאו ב־1997. בהתחלה שררה שם אהבה גדולה ולאו קעקע ציטוט משירם של הביטלס "סקסי סיידי" על זרועו השמאלית. אבל אז, פרוסט לקתה בדיכאון אחרי לידת בנם רודי ב־2002, ולאו, שהיה טרוד בעבודתו, לא ניצב לצידה. הרכילאים סברו שבריאותה הנפשית של פרוסט התערערה אחרי שהתבשרה כי בעלה ניהל כביכול רומן עם ניקול קידמן בזמן צילומי "קולד מאונטן". הזוג לא הפסיק להתכתש ולא חסך מהילדים סצנות של אלימות. פרוסט הגישה בקשה לגירושין, דרשה ממנו מיליוני דולרים וטענה שלאו גרם לה לחלות נוכח התנהגותו המאמללת ויחסו המחפיר. היא הגדירה את תהליך הפרידה כ"מסע לגיהינום ובחזרה". אחרי הפרידה הרעיה הנטושה מיהרה להתהולל עם מאהב רך בשנים: המוזיקאי ג'קסון סקוט בן ה־22, בעוד לאו מכריז שהוא יסיר את הקעקוע הרומנטי בגלל שהוא מזכיר לו את נישואיו הכושלים והמכאיבים.

 

השתרללה עם דניאל קרייג מהצד? לאו עם סיינה מילר (אימג'בנק - Getty Images)
השתרללה עם דניאל קרייג מהצד? לאו עם סיינה מילראימג'בנק - Getty Images

 

לאו, מצידו, התנחם בזרועות השחקנית היפהפייה סיינה מילר, חברתו לסרט "אלפי". הם התארסו בינואר 2005, והתקשורת גילתה שהחתונה עומדת להיות באיי פיג'י. "הוא יפה, גבר אמיתי מהסוג הישן עם עיניים כחולות משגעות, שלא לדבר על הטורסו המושלם שלו", השתפכה מילר, כשפגשתי אותה בעבר בפסטיבל ונציה.

מילר השתוקקה להינשא מיד, אבל לאו, למוד הניסיון והאכזבות, שכנע אותה שהחיפזון מהשטן. ביולי 2005, דייזי רייט, האומנת של משפחת לאו, חירבה את האושר וההרמוניה כששמחה לבשר כי פיתתה את לאו כשהוא צילם בניו אורלינס את הסרט "כל אנשי המלך". "ג'וד סחרר אותי ובסוף קלטתי והבנתי שהוא ניצל אותי רק בשביל הסקס", קיטרה הסופר־נני. מילר ההמומה והנבגדת מיהרה לנפנף את הארוס נטול הנאמנות, שמיהר להתנצל בצורה פומבית: "אני מתבייש מעומק ליבי וכואב לי שפגעתי בסיינה ובמשפחה שלי. אני רוצה להתנצל על הכאב שגרמתי להן".

 

ג'נטלמן. לאו עם אנדרסון על הסט של "מלון גרנד בודפשט" (יחסי ציבור)
ג'נטלמן. לאו עם אנדרסון על הסט של "מלון גרנד בודפשט"יחסי ציבור

 

לאחר שמילר הפגועה התנחמה בזרועותיו המסוקסות של דניאל קרייג, חברו הטוב של לאו, לאו ומילר ניסו לשקם את היחסים, אבל זה לא עבד והשניים שמו סוף לסיפור הסוער ביניהם בנובמבר 2006. כעבור שלוש שנים הפך לאו לאב ברביעית, כשנולדה לו בת מקשריו עם דוגמנית אמריקאית בשם סמנתה בורק. בהמשך, למרות המטענים, לאו ומילר התאחדו, אבל הקאמבק הסתיים ב־2011. לאחרונה מילר (כיום נשואה ואם לבת) העלתה נשכחות, כשהתראיינה ל"אסקווייר" וסיפרה שהיא עדיין "חברה טובה של ג'וד ושל ילדיו. אני אוהבת אותם. יש לי רק אהבה גדולה וכבוד אליהם. בסך הכל הקשר שלי עם ג'וד היה חשוב, וכל הדרמות עזרו בקטע של קתרזיס. זה היה מאוד בריא ויצר חלל חדש שעזר לי ולג'וד לסלול דרך חדשה לעתיד טוב יותר". שלא לדבר על יחסי בציבור, כן?

 

התייחס באופן מחפיר לאקסית? לאו (אימג'בנק - Getty Images)
התייחס באופן מחפיר לאקסית? לאואימג'בנק - Getty Images

 

כיום, בגיל 41 ("אני עוד צעיר!", הוא צוחק), לאו מעיד שהוא איש מאושר. "אין לי מערכת יחסים עם תרופות נוגדות דיכאון בפרט ותרופות בכלל. זה לא חלק מחיי. אני לא צריך משהו נגד דיכאון, במיוחד אחרי שעשיתי את 'תופעות לוואי' שעסק בנושא. גם כשגילמתי את המלט על הבמה, ויש הרואים בו האיש הכי מלנכולי שיש, הרגשתי הכי נהדר בחיים: היה נפלא עבורי לצאת מדי ערב אל הבמה ולשפוך את הלב והנשמה שלי. שפכתי בהפקה הזאת מספיק דמעות על הבמה. ובזבזתי אותן, שלא היו לי מקום יותר לבכות. זאת היתה תרפיה נהדרת. לכן קוראים לזה ד"ר תיאטרון". 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018