רכילות+
כתבת השער
קותי סבג: "אני מאחל ליאנה המון מזל טוב"
כדי לכפר על חטאי חפ"שותו, החליט קותי סבג להצטרף ל"היחידה" ולנסות לתרום למדינה באמצעות מיתרי קולו הצרוד, על אף שלדבריו "זה שאשיר גובל בלצחוק עליי". לרגל האקט האמיץ, תפסנו אותו לשיחה על כסף, הגדרות מקצועיות ויאנה יוסף

 

קותי סבג מאחורי הקלעים בצילומי השער ל"פנאי פלוס"    (כתבת: מורן זלמה, צילום: אריק אלון, עריכה: חמי גרא)

קותי סבג מאחורי הקלעים בצילומי השער ל"פנאי פלוס"    (כתבת: מורן זלמה, צילום: אריק אלון, עריכה: חמי גרא)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

קותי סבג מגיע לבית הקפה בכמה דקות איחור, מזיע ומתנשף. "התקלקל לי הקורקינט", הוא מתיישב ומספר על קורותיו ב־11 הדקות שהמתנתי לו. כשהוא מסיים את מסכת תיקון הפנצ'ר, אני חייבת לעצור את שטף הדיבור שלו ומבקשת שידבר בקולו הרגיל. סבג מתפלא. "זה הקול הרגיל שלי, מה זאת אומרת?".

 

אתה מגזים אותו, נו.

"בטונציה או באיך שאני מדבר איתך?".

 

שמע, אם אני עושה מיוט וקוראת את הכתוביות של מה שאתה אומר, אז זה יוצא טוב.

"זה כל הזמן ככה, יש לי בעיה כזאת בדיבור. כל הזמן סבלתי מהקול. זאת אחת הסיבות שלא רציתי לעשות את 'היחידה', זה שאשיר, זה גובל בלצחוק עליי".

 

אבל סבג, בן 32, זוכה העונה הרביעית של "האח הגדול", דווקא החליט בסוף להשתתף ב"היחידה", ריאליטי קומי המתעד את קורותיה של סופר גרופ על מדים, ששלח אותו לטירונות לצד מאיר סוויסה, אילנית לוי, הראל סלוצקי ועופר דומינגז, דרק שארפ ורגב הוד. דווקא אחרי שמצא כיוון מפתיע ומבטיח כשחקן ב"מלבי אקספרס", החליט סבג ללבוש שוב מדי צה"ל ולזייף את "פמלה" עבור הקהל בבית. "יש שתי סיבות לכך שהסכמתי להשתתף", הוא מחייך.

 

תן לי לנחש, אחת מהן היא כסף.

"נכון, אבל המון. המון כסף. לא שזה מה שמעניין אותי בחיים, אבל זה מה שהייתי מרוויח בחמש שנים של עבודה".

 

והשנייה?

"ישבתי עם ADD (חברת התוכן שאחראית ל"היחידה" - ש"ט), הכל נפרש, בדיוק היתה המחלוקת על הגיוס של הדתיים, ואני בא מבית שמש שבה יש המון דתיים, ובדיוק החליטו לקצץ בצבא. וגם הרגשתי שאני יכול לכפר על השירות הצבאי שהיה לי".

 

זה המקום להזכיר לקוראינו ששמך המלא הוא בעצם יקותיאל אדם סבג, על שם האלוף המנוח.

"נכון. אולי כי הייתי ילד קטן כזה ולא חשבתי שאני יכול להיות לוחם. עשיתי שלוש שנים צבא, אבל זה לא אותה תחושה של תרומה. בסופו של דבר מה שהכריע זה החיילים. תראי באיזה תאריך זה יוצא. מי חשב על זה בכלל? הופענו בכל המקומות האלה שזורקים פצמ"רים".

 

אתה טוב בתנאי שדה?

"לא. לא, לא, לא. אני לא חושב שיש משהו שיגרום לי לחזור לזה. 'היחידה' זה גם לא ממש ריאליטי. בואי נגיד שהריאליטי היחיד שקיים היום זה 'האח הגדול'".

 

נראה שהתקשית להסתדר בעיקר עם הבמאי שלכם שם, משה קפטן.

"כן, כי באנו לשיר לחיילים, והם מכירים אותך, אז אתה בא כמו שהם מכירים אותך, הוא לא הבין את זה. היום אני מסתכל על זה אחרת. אני מבין גם שלא שרתי טוב (צוחק). אבל זה לא היה ריב".

 

איך היו החבר'ה?

"רוב היום הסתובבתי עם אילנית לוי ומאיה בצלאל, אבל התחברתי מאוד מההתחלה עם מאיר סוויסה, גם כי גדלתי עליו וגם כי זה היה אחד השיקולים שלי להשתתף. אני חושב שהתגלית של התוכנית יהיה דרק שארפ, אלוף אירופה. את יודעת, במהלך הצילומים הבנתי שזו הפעם הראשונה שיש מישהו שהוא הכוכב. באמת הרגשתי שדרק הכוכב. שאני אפילו לא מקום שני או שלישי".

 

"זו בעיה שרואים יוצאי ריאליטי כמשהו זמני". קותי סבג (צילום: אוהד רומנו)
"זו בעיה שרואים יוצאי ריאליטי כמשהו זמני". קותי סבגצילום: אוהד רומנו

 

לפחות פעם אחת זכה סבג במקום הראשון, אבל זה לא היה ניצחון מתוק. נכון, הוא זכה במיליון (לא כולל מס), וגם בבת זוג יפהפייה, יאנה יוסף (שלאחרונה התארסה לציון ברוך), אבל גם במטח חסר תקדים של ביקורות משתלחות שרקדו עם השד העדתי. מעבר לכל זה, בדיוק כשנפרד מיוסף, התוכנית שסידרו לו בערוץ 24, "קותי בחדר האחות", בוטלה.

השנתיים שעברו מאז דווקא היטיבו עימו - "מלבי אקספרס", כיסא קבוע בפאנל "מה אתם אומרים" בקשת, זוגיות יציבה (עד לאחרונה, ראו בהמשך) וחברות הדוקה עם חיים רביבו. "אני מרוצה", הוא אומר. "ברוך השם עברו עוד מעט שלוש שנים, ועובדים מתוכנית לתוכנית".

 

אבל כמה זמן זה יחזיק? בסוף יבוא מישהו אחר מ"האח" להחליף אותך.

"אבל עברו כבר שתי עונות. יש אנשים אחרים שגם אמרו עליהם את זה. לא אוהב להגיד שמות, אבל את יודעת, לא אחד ולא שניים. לא רק מ'האח הגדול'. אני חושב שאם אתה עושה עבודה טובה, לא ייקחו מישהו על חשבונך רק כי הוא יותר יפה או פופולרי".

 

אז במה אתה טוב?

"לא יודע, תגידי לי את. כנראה במה שאני עושה".

 

איך תגדיר את העשייה המקצועית שלך?

"אני חושב שההגדרה הראשונה והכללית, מה שיופיע מתחת לתמונה שלי - זה קומיקאי. ככה אני מרגיש. אני חושב שכל הדברים שנלווים לזה אלה רק בונוסים שאני לומד מהם, כמו 'מלבי אקספרס'".

 

ועכשיו אתה מרגיש שאתה ממצה את היכולות שלך, כפאנליסט בתוכנית קשקשת?

"דווקא ב'מה אתם אומרים' אני לא מרגיש שאני פאנליסט, אנחנו עושים את זה באופן קבוע - חיים אתגר, סיון קליין ואני. התוכנית היא שלושתנו. טוב לי במקום שאני נמצא בו עכשיו אבל ברור שהייתי רוצה לעשות דברים יותר מעניינים ממי יצא עם מי ומי צילם את עצמו באזעקה, אבל אני מאמין שזה יגיע. אנשים עוברים שנים כדי להגיע להיות בפאנל. זה אחד הדברים שמפחידים אותי, שהדברים מגיעים מהר".

 

מהר? דווקא היתה תקופה שישבת בבית, ולא מעט זמן.

"חודש אחרי שיצאתי מ'האח הגדול' התחלתי את התוכנית שלי בערוץ 24 והיא שודרה חצי שנה בערך. אחרי זה הגיע עורך חדש לערוץ, אנשים חדשים שראו את הערוץ בצורה שונה, ומצאנו את עצמנו בחוץ. זאת היתה התקופה הכי קשה, מבחינה אישית - גם עברתי את הפרידה מיאנה ולא היתה עבודה. היה כסף, הרבה כסף (צוחק) אבל לא היה חשק לבזבז אותו, לצאת מהבית".

 

אז מה עושים בבית?

"מתפללים. יש הרבה זמן לדבר עם אלוהים. בא לי להגיד לך שאני יושב בבית וכותב סדרה ומופע סטנד־אפ, אבל זה לא. אני חושב שזו תהיה חוצפה לכתוב סדרה ולבקש שיפיקו אותה. הרגשתי לא ראוי, גם לבקש תפקידים. אבל זה היה ככה בכל הפקה שהגעתי, הרגשתי שאני צריך להתנצל שאני נמצא ולעשות מה שאומרים לי ואפילו אם חם לי ואני רוצה לשתות מים ואנחנו באמצע צילום עכשיו, אז לא אבקש את זה כי ארגיש שזה מפריע. זה לא הטבע שלי, ואני גם מהר מאוד מתרגל לפינוק. חוץ מזה, אני בן אדם שאוהב לסבול. אם אני לא סובל יותר מיומיים, אני מתחיל לחשוב שמשהו לא בסדר".

 

כשישב בבית מדוכא- התפלל. סבג (צילום: אוהד רומנו)
כשישב בבית מדוכא- התפלל. סבגצילום: אוהד רומנו

 

אז תנו לו לסבול בכיף. הנה, רק לאחרונה מצא סיבה טובה לכך. "היתה אזעקה בזמן שטיילתי עם הכלב, אז נכנסתי איתו למקלט בבניין", הוא מתאר את הצד המכוער של התהילה. "וזה כלב קטן, כלב על בטריות, בחיי. מישהו אמר שהכלב חרבן. מה אעשה, אשים עליו שכפ"צ ואשאיר אותו בחוץ? ובמשך כל השבוע חיפשה אותי כתבת, לא עניתי לה, וביום שישי פורסמה כתבה על זה שנכנסתי למקלט והתחלתי לריב עם אנשים, לצעוק ולקלל ולעשות סצנות והדיירים נלחצו. ואז ישבתי עם עצמי ואמרתי, הכתבת הזאת יושבת בבית ויודעת שיש מלחמה וחיילים מתים, אז למה להרוס לעוד בן אדם את החיים? למה אני לא יכול ללכת למקלט כי את כתבת שהשכנים צעקו עליי, מה שלא היה נכון בכלל! ואלה הרגעים שאת חושבת אם זה היה שווה, אם זה שווה שאמא שלי עכשיו יושבת בבית ואוכלת סרט אם אני נכנס למקלט או לא".

 

כי היא אכלה מספיק סרטים.

"המשפחה עברה כל כך הרבה דברים בתקופה שהייתי בבית. הם היו צריכים להתמודד עם מה שעשיתי בבית, עם הביקורות, זה משהו שאני לא מצליח להשתחרר ממנו עד עכשיו. בעקבות זה נוצר גם קרע במשפחה, ביני לבינם, זה משהו שאני מתחרט עליו. אני לא יודע להגדיר אם זה כעס. אני יודע שכשיצאתי מהבית נכנסתי למלון ולא יצאתי ממנו, נתתי לכל הבלגן שהיה סביבי לשקוע, יכולתי לחזק איתם את הקשר אבל בחרתי לשקוע בעצבות ובכל המצב הזה. זה פגע בהם".

 

למה שקעת בעצבות?

"היתה תקופה של חצי שנה שכל שבוע בעיתון היתה ביקורת כזאת או אחרת. כאילו נטפלים אליך. לי זה לא כאב כי ידעתי שאני יכול להתמודד עם זה, אבל ידעתי שהמשפחה קוראת את הדברים האלה. זה מה שקורה ב'האח הגדול', גם אם יש דייר שלא מוצא חן בעיניך, הוא לא עשה לך שום דבר רע. אני לא אוהב את הביקורות שמעבירים על הדיירים, זה מחזיר אותי אחורה".

 

"אני לא שחקן, אני קומיקאי". סבג (צילום: אוהד רומנו)
"אני לא שחקן, אני קומיקאי". סבגצילום: אוהד רומנו

 

האחורה הזה נוגע בנקודה רגישה אצל סבג. רק תנסו לרמוז לו על 15 דקות תהילה, ותבינו. "מה זאת אומרת? אסי כהן עזב את 'ארץ נהדרת' בשיא ההצלחה, את אנג'לינה ג'ולי לא היית שואלת את השאלה הזאת", הוא מזדקף בכיסא כשאני שואלת מה הוא מתכנן לעשות אחרי "מה אתם אומרים". "היית שואלת את חיים יבין 'מה תעשה עכשיו?', כשהוא עזב את 'מבט'? זו שאלה ששואלים רק מי שהיה בריאליטי!".

 

נכון, כי אני מנסה להבין את האופק המקצועי שלך.

"האופק המקצועי שלי אחרי שלוש שנים בטלוויזיה הוא להיות בטלוויזיה. יש לנו חוזה לשנה מראש, אז את יכולה להיות רגועה, ודבר שני אני חושב שזאת הבעיה, שרואים יוצאי ריאליטי כמשהו זמני. קחי למשל שחקנית צעירה בתוכנית כמו 'זגורי אימפריה', אף אחד לא ישאל אותה מה היא תעשה עכשיו. למה, כי היא למדה בבית ספר למשחק? מה ההבדל? 98 אחוז מאלה שיוצאים מבית ספר למשחק לא קורה איתם שום דבר. מצד שני, תראי את תובל שפיר שלא למד משחק! אני עובד כבר שלוש שנים, עובר מתוכנית לתוכנית, תוכנית הבוקר שלנו היא בין המובילות ברצועה הזאת. למה זה מקומם אותי? כי גם אם הייתי עושה עכשיו סרט וזוכה בפרס אופיר, עדיין היית שואלת אותי את השאלה הזאת. וזה לא משנה מה אעשה, גם אם אגיע ל'מצב האומה' או 'ארץ נהדרת', עדיין תשאלו אותי בתקשורת מה אני עושה שם ומה יקרה ביום שזה ייגמר".

 

אבל כשאדם ללא כישורים מגיש תוכנית טלוויזיה רק משום שהוא מפורסם זו טלוויזיה גרועה.

"ואת חושבת שהבוסים של התוכנית לא אומרים את הדברים האלה? היית לוקחת לעבודה מישהו סתם כי הוא יפה? למה אני לא שומע שום ביקורת על גיא ויהל (יוצאי "The Voice" - ש"ט)? כי הם עושים מוזיקה?".

 

כן, בניגוד אליך, שלא הפגנת כישרון ב"האח הגדול". יכול להיות שאתה מוכשר, אבל לא ראיתי את זה בריאליטי.

"יופי, אז עשיתי שתי מתיחות ב'אמבוש'. מתחתי את יגאל שילון! אף אחד לא עשה את זה!".

 

הולך לאודישנים לתפקידי משחק?

"אני לא שחקן, אני קומיקאי. אני אוהב להצחיק. אם אני רוצה לשחק, וזה משהו שאני עובד עליו, אז זה בקומדיה כמו לואי סי.קיי וג'רי סיינפלד. אני יודע איך זה נשמע לך, אבל כן, זה הדברים שאני רואה, וזה מה שאני רוצה. בשורה התחתונה, לתוכנית שלנו יש קבלות. אני יודע שהיום כשאני הולך במסדרונות של קשת, מרוצים ממני".

 

הצבא בהלם קרב. קותי סבג על שער פנאי פלוס (צילום: אוהד רומנו)
הצבא בהלם קרב. קותי סבג על שער פנאי פלוס

 

כטאלנט עולה של קשת הוא גם התמכר מרצון לעונה האחרונה של "האח הגדול". כשאנחנו נפגשים, שבוע וחצי לפני הגמר, הוא מהמר על אלדד. "אין לו מתחרים", הוא פוסק, "אבל יש משהו שאני חייב להגיד, לסגור את עניין 'האח הגדול'".

 

שוט.

"יש את כל העניין הזה של הבחור העממי מהפריפריה. זה אני. אני אומר את זה בריש גלי, אני הבחור העממי מהפריפריה שמדבר קצת עברית קלוקלת ודברים כאלה ובסוף הוא מנצח. אתמודד עם זה שאומרים, 'הנה, עוד אחד'. אבל אני חושב שהשנה היתה הדוגמה הכי יפה, צחי אשכנזי מ'האח הגדול'. מהפריפריה, מזרחי - והודח! זה אומר שצריך עוד משהו. לא מספיק להיות מהפריפריה!".

 

אפרופו "האח הגדול": מה אתה אומר על האירוסין של יאנה?

"אני מאחל לה המון מזל טוב. עבר כבר כל כך הרבה זמן".

 

מתעצבן כששואלים עליה?

"לא, מה פתאום. זה חלק משלוש השנים שעברתי. אני חושב שלעד יזכרו את זה. אבל הייתי מעדיף שלא, בכל זאת, יש מישהי אחרת בתמונה".

 

'מישהי אחרת' היתה בעצם נועה הופשטטר, חברתו השחקנית של סבג בשנתיים האחרונות שחלקה איתו דירה ושני כלבים. "נועה היא האשה הראשונה שאני יוצא איתה", הוא מספר לי בבית הקפה, כשהכל עוד נראה אופטימי. שבוע אחר כך מתברר שזוג האוהבים היציב הספיק להפוך לאקסים. על פי מדורי הרכילות, סבג עזב את הדירה בגבעתיים לטובת תל אביב. לשאלות בנושא הוא מסרב להגיב ומתמצת ב"הכל בסדר". נאמין לו. "הייתי רוצה שלא ישימו תמונה שלה בכל כתבה, זה לא נעים, לא רק לי, גם לה", הוא מבקש כשאנחנו נפרדים, ומתכוון לאקסית מ"האח הגדול".

 

נראה לי שליאנה יש יותר אקסיות להתמודד איתן עכשיו.

"נכון", הוא מחייך, "זו הנחמה שלי".  

 

המשך הראיון עם סבג בגיליון פנאי פלוס החדש

 

צילום: אוהד רומנו

סטיילינג: שלו לבן

איפור / שיער: שמעון שושן,

ע. צלם: אוהד קב

משקפי שמש: מיקיטה לדיוקס אופטיקה, ביגוד: נודי לסטורי, H&M, רנואר מן, bawakawa.com ,adika men, תכשיטים: רונית ים ותמי WORKSHOP ציבור

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018