רכילות+
כתבת השער

ליאור דיין: "מבחינתי זו היתה עונה הרבה יותר קשה"

ליאור דיין כבר כיכב בעונה הקודמת של "מחוברים", אבל שום דבר לא יכול היה להכין אותו למותו של אביו במהלך צילומי העונה החדשה. וגם: דניאל אסייג, עדי שילון, גיא מרוז ואורלי וילנאי מספרים על החוויות שלהם מהסדרה

 

ליאור דיין: "מבחינתי זו היתה עונה הרבה יותר קשה"

ליאור דיין, המחובר האולטימטיבי, כבר כיכב בעונה הקודמת של הסדרה, אבל שום דבר לא יכול היה להכין אותו למותו של אביו במהלך צילומי העונה החדשה. וגם לא לחיים בתור אבא

 

הייתי צריך לעשות דברים חדשים. דיין (צילום: אוהד רומנו)
הייתי צריך לעשות דברים חדשים. דייןצילום: אוהד רומנו

ליאור דיין (31) היה כוכב העונה הראשונה של "מחוברים+", ועל כך אין עוררין. מבריק ומיוסר, מצחיק ועצוב, נושא על גבו את המטען הכבד מנשוא של שושלת משפחתית מפוארת, אבל גם מנסה לפלס לעצמו דרך במשעולי הנוירוטיקה והפרמקולוגיה תוך ניסיון לנהל מערכת יחסים נורמלית וחיי מקצוע במקצוע שלא כל כך מאפשר אותם. פלא שלקחו אותו גם לעונה השנייה? אבל הפעם, אל מול תמורות אישיות מונומנטליות, ביניהן מות אביו אסי והולדת בנו, דיין כבר לא יכול להסתמך על החן השדוני שלו; הפעם הוא צריך להתבגר.

 

מה אתה חושב על העונה הזאת, עם מה שקרה במהלכה?

"גם בלי קשר למה שקרה במהלכה, מבחינתי זו היתה עונה הרבה יותר קשה, הרבה יותר אינטנסיבית. לי היה הרבה יותר קשה להיפתח. מצד אחד הפכתי לבן אדם יותר פחדן, כי פתאום היה לי מה להפסיד, לעומת העונה הקודמת שלא היה לי, ומצד שני נדרשתי להרבה יותר אומץ, כי התחלתי מרף הרבה יותר גבוה. הרי אי אפשר היה לעשות שוב את מה שהיה בעונה הקודמת, והייתי צריך לעשות דברים חדשים".

 

מי לדעתך הולך לככב בעונה הזו מבין חברי הקאסט?

"לדעתי עדי שילון תבלוט מעל כולם. אני מאמין שאני יודע לזהות מחובר טבעי במאה אחוז, ובתוך שניות. אחרי שתי דקות איתה זה היה ברור. היא באה עם המון אנרגיות, עם המון תשוקה לגבי זה, ואין מה לעשות, תמיד יש את מי שבולט מעל כולם. הפעם זו תהיה עדי".

 

אני מניח שלא צריך לשאול אותך מה היה הרגע הכי קשה עבורך במהלך העונה. אבל כזו חוויה פרטית, כואבת, היו רגעים שהתחרטת על כך שהמצלמה איתך?

"לא היו הרהורי חרטה, כי יש ל'מחוברים' עורך שאני סומך עליו במאה אחוז, עמי טיר. בעונה הקודמת זו יכולה היתה להיות בעיה, כי רק בניתי את האמון שלי איתו. הפרק שעוסק בזה, באבא שלי, יצא מיוחד במינו. הוא לא מזווית מציצנית, המצלמה לא מצטרפת לנתיחה שלאחר המוות. זה מטופל בצורה שהכי מכבדת את אבא שלי ואת האירוע, והכי מנציחה את מערכת היחסים ביני ובינו, כי לגבי פועלו יש מספיק דברים. אחרי שתראה את הפרק הזה, אתה תבין. לו הייתי יכול לדבר עם HOT, הייתי אומר להם: 'עזבו אתכם מראיונות וכאלה. תראו לאנשים את פרק 10 של העונה הזו, והם ידעו את כל מה שהם צריכים'".

 

 

דניאל אסייג: "המצלמה ביד ופשוט אין לך ברירה"

אסייג, 21 , הוא גם בנו של אחד הקומיקאים המפורסמים במדינה, גם סטנדאפיסט, גם מוזיקאי, וגם כבר אבא. פלא שהשנה האחרונה נמשכה מבחינתו כמו עשר?

 

לאבא שלי היה טיפה קשה עם זה. אסייג (צילום: אוהד רומנו)
לאבא שלי היה טיפה קשה עם זה. אסייגצילום: אוהד רומנו

עיון קצר ברזומה ובמצב המשפחתי של דניאל אסייג - סטנדאפיסט ומוזיקאי, בסך הכל בן 21 אבל כבר נשוי 1+, וכן, בנו של שלום - יכול ללמד אתכם משהו על חייו הסוערים. העונה השנייה של "מחוברים+" מלווה אותו בתקופה מטלטלת במיוחד, דרך מערכת יחסיו המורכבים, שלא לומר קיצוניים לעיתים, עם עדן, אשתו בנפרד ואם בנו, הניסיון ליצור קשר מחודש עם אמו המתנכרת שחיה במנצ'סטר, וכמובן, הצל הגדול הזה של אבא, ואיך לעזאזל יוצאים ממנו.

 

איך הגיבה המשפחה על החדשות לגבי השתתפותך ב"מחוברים+"? איך אבא שלך, למשל, הגיב?

"בהתחלה, לאבא שלי היה טיפה קשה עם זה. כמו שהוא אמר בתחילת הצילומים, '20 שנה אני בתחום ועוד לא הכנסתי את המצלמות הביתה'. אבל בסוף הוא קיבל את זה ושיתף פעולה. עדן, בת הזוג שלי, היתה בפנים לגמרי, לא היתה לה אף פעם התנגדות. אמא שלי היא היחידה שלא משתתפת בזה, וכשיראו את הסדרה יבינו למה".

 

מה הדבר שהכי הפתיע אותך לגלות על עצמך במהלך הצילומים?

"הפתיע אותי מאוד שהרבה פעמים אני לא מוותר, שאני מתעקש. הרבה דברים שדחיתי במשך הרבה זמן, ההשתתפות ב'מחוברים' גרמה לי פתאום לעשות. המצלמה פשוט נתנה לי כוח, דחפה אותי".

 

מה אתה חושב שהצופים ילמדו עליך שלא ידעו קודם לכן?

"קודם כל שאני מוזיקאי, עוד לפני שאני סטנדאפיסט או שחקן, וזה שמעבר לכל הצחוקים והבידור, אני בן אדם רגיש. אני עוד לא יודע אם זה לטובה או רעה, אבל נדע כשיגיעו התגובות".

 

מה היה הרגע שהכי קשה היה לך לצלם בעונה הזאת?

"היו הרבה רגעים. הרגשתי שהשנה הזו עם המצלמה של 'מחוברים' היתה כמו עשר שנים בלעדיה, כולל כמה ריבים קשים עם עדן שהיה לי מאוד קשה לצלם, וכל הסיפור עם אמא שלי - רגעים שלא בא לך לצלם אלא להסתגר איפשהו, אבל המצלמה ביד ופשוט אין לך ברירה".

 

מי הולך לפרוץ בעונה הזו?

"קודם כל, אני חייב להגיד - ולא בגלל שאני משתתף בה - שכולם מעניינים בטירוף בעונה הזאת. חוץ מליאור דיין, שאליו התחברתי במיוחד, אני חושב שדרור רפאל ועדי שילון יהיו מעניינים במיוחד".

 

מה הדבר הכי טוב שיצא לך מכל הדבר הזה?

"זה סוג של מזכרת כזו שתישאר גם כשאגדל, גם כשהבן שלי יגדל, שנה כזו של תיעוד החיים שלך. נכון שזה ערוך, אבל זו עדיין מזכרת שאין הרבה הזדמנויות בחיים לקבל".

 

 

גיא מרוז: "אני צריך יותר להקשיב"

אורלי וילנאי וגיא מרוז כבר חשפו את החלקים האינטימיים ביחסים ביניהם (ואת הדינמיקה ביניהם אנחנו חווים כל בוקר). ב"מחוברים+" שניהם גילו שהם צריכים להוריד קצת את מפלס האגרסיות

 

פה זה נטו. מרוז ווילנאי (צילום: אוהד רומנו)
פה זה נטו. מרוז ווילנאיצילום: אוהד רומנו
 

 

גיא מרוז (53) ואורלי וילנאי (42), פאוור קאפל טלוויזיוני, רגילים להיות בשליטה כמעט על כל אספקט בחייהם, מלבד אחד - ניסיונם להביא לעולם ילד משותף באמצעות הפריה מעמיד במבחן את הזוגיות שלהם.

 

איך הגיבה הסביבה על החדשות בנוגע להשתתפותכם בתוכנית? יש מי שסירב לקחת חלק בצילומים?

וילנאי: "באופן כללי, בסביבתנו, בגלל המקצוע שלנו ואופי התיעוד שלנו בשנים האחרונות, אף אחד לא ממש הופתע. אבל התנאי שלי להשתתפות ב'מחוברים' היה שהבן שלי, יהונתן, לא יצטלם בכלל, כי הוא לא רצה. הוא הילד היחיד שלי, אתה יודע, כל עולמי, והוא לא בסדרה. אבל הם קיבלו את זה וכיבדו את בקשתו. החיים סובבים גם דברים אחרים מלבד מה שתראו ב'מחוברים'".

 

כמי שכל כך משופשפים בעשייה הזאת, יצא שבכל זאת גיליתם על עצמכם דברים חדשים בסדרה?

מרוז: "תן לי לחשוב. אוקיי, שאני צריך יותר להקשיב, לעולם, למשפחה. אני בן אדם מאוד החלטי, ורגיל להחליט ולקבוע לעצמי עמדות, אבל במהלך תשעת החודשים האלה גיליתי שאני צריך להיות טיפה יותר פשרן, שאני צריך יותר להקשיב".

וילנאי: "תראה, כשדיברנו על התוכנית, חלק מהמשתתפים אמרו שהם עברו תהליך פסיכולוגי ששום פסיכולוג לא יכול היה להעביר אותם. לא אני. ובכל זאת ראיתי משהו. אתה יודע, בדרך כלל אני עורכת את עצמי, יושבת בחדר העריכה ומנקה את מה שאני לא רוצה שיהיה. פה זה נטו. כמעט כל מה שצילמנו נמצא בפנים, ופתאום ראיתי שלפעמים אני מדברת לא יפה לגיא, או כל מיני דברים אחרים שאני בוחרת עכשיו לנסות ולתקן, אחרי שנחשפתי לזה. לא כיף לגלות שלפעמים את יותר אגרסיבית ממה שחשבת שאת, אבל כשאתה רואה את זה מהצד, יותר קל להפיק לקחים".

 

למי התחברת במיוחד בעונות הקודמות?

וילנאי: "דנה ספקטור חברה טובה שלי ואני נורא אוהבת אותה, אז נורא התחברתי אליה מן הסתם, והיה חשוב לי לעקוב אחריה. חלפה עונה ואז הגיע רן שריג, אז מן הסתם הסיפור שלהם היה יותר קרוב לליבי. אבל בכל עונה היה מישהו. את ליאור מאוד אהבתי בעונה הקודמת, ואני מאוד שמחה שהוא גם בעונה הזו איתנו".

מרוז: "אני נורא אוהב אותו, והוא מקסים, אבל אני חושב שהסיפור שיתפוס הוא הסיפור של דרור רפאל. בעונות הקודמות לא ממש צפיתי בסדרה. ראיתי טיפה. עכשיו אני צופה, וזו חוויה מרתקת. הילדים שלי, שהם בדיוק בקהל היעד מבחינת גילים - 23, 28, 18 כזה - הם נורא אהבו את הסדרה, וזה אחד מהדברים שבאמת גרמו לי להחליט לעשות את זה".

 

מה היה הרגע שהכי קשה היה לכם לצלם?

"בפרקים הראשונים יש שוב את ענייני ההפריות וכאלה, שזו דרמה מאוד גדולה ולצלם את זה זה אף פעם לא נעים. אבל לא היו רגעים של 'אולי אני אוריד עכשיו את המצלמה. מה אני צריך את זה'. להפך, המצלמה עוזרת לפרק את זה יותר טוב".

 

מה הדבר הכי טוב שיצא לכם מכל הדבר הזה?

"באופן ברור מה שקרה בין אורלי ובין הבת הקטנה שלי, שיש שם מהפך ביחסים שלא היה קורה בלי המצלמה".

 

 

עדי שילון: "החשש שלי הוא שלא יאהבו אותי"

שילון מכניסה את המצלמה לחיפושי האהבה שלה, הפרעות האכילה שמהן היא סובלת ולסלון המשפחה האולטרה מפורסמת שלה. החברים לקאסט בטוחים שהיא תהיה כוכבת

 

לפני הצילומים לא היה לי שום חשש. עדי שילון (צילום: אוהד רומנו)
לפני הצילומים לא היה לי שום חשש. עדי שילוןצילום: אוהד רומנו

 

בת 26, מגישת טלוויזיה ורדיו, רווקה תל אביבית מקסימה ונבונה, לעיתים יותר מדי לטובתה שלה, עדי שילון היא כבר ממש לא רק הבת של דן ומירי שילון, והעונה השנייה של "מחוברים+" רק תחדד את זה עבורכם. התיעוד העצמי שלה מתחיל זמן לא רב אחרי הגירושין המתוקשרים של הוריה, אבל שילון לא מוותרת וממשיכה לתור אחר אהבה בעיר הגדולה, מחפשת את מערכת היחסים היציבה שלה היא כה זקוקה.

 

איך הגיבה המשפחה לזה שאת הולכת להשתתף בתוכנית?

"ההורים שלי, למרות שהם באים מהתחום, אף פעם לא חשפו בצורה הזאת את החיים האישיים שלהם. אז לקח זמן עד שכולם נפתחו ונתנו לזה פשוט לקרות".

 

מה היה החשש הגדול שלך לפני הצילומים?

"לפני הצילומים לא היה לי שום חשש, כלום. הציעו לי להשתתף ב'מחוברים' פעמיים קודם לכן, ופעמיים סירבתי כי ידעתי שההורים שלי לא יזרמו עם זה. אבל הפעם באתי ממקום אחר, הבנתי שהם אחלה דמויות בחיים שלי אבל שאני בן אדם בפני עצמו, ואני יכולה להרים את זה לבד. עכשיו, לקראת העלייה, יש דברים שמפחידים אותי מאוד. פתחתי הכל. יכולים להיות דברים שלי נראו נורא טבעיים, חלק מהחיים שלי, כמו דייטים או הפרעות אכילה, שלצופים ייראו לגמרי אחרת. אין מה ללכת סחור סחור: כמו כל בן אדם שבא ושם את הלב שלו על השולחן, החשש שלי הוא שלא יאהבו אותי. שחקן בסרט יכול לקבל ביקורת שלילית על המשחק שלו, שיגידו שהוא שחקן לא טוב, אבל פה זו אני. אם פה אומרים שאני לא טובה, זה אומר שאני חרא של בן אדם!" (צוחקת).

 

מה הדבר שהכי הפתיע אותך לגלות על עצמך בצילומים?

"כל החיים אומרים לי שאני שמחה רק כשאני שרה, ובצילומים, אני כל הזמן שרה. תוך כדי, הבנתי שאני שרה נורא. באמת נורא. זו התגלית החשובה. אני שרה פחות בפרהסיה מאז שהסתיימו הצילומים".

 

מי לדעתך יהיה הכי מעניין בתוכנית?

"קודם כל ליאור דיין. ליאור, הפורמט הזה הוא עליו. אי אפשר שיעשו עונה בלעדיו. הוא בעצם הסיבה שהחלטתי לבוא ולעשות את זה. אני חושבת שמי שיתגלה פה, מי שלא הכרנו קודם ולא העליתי בדעתי שזה מה שהולך לצאת ממנו, זה דרור רפאל. הוא פשוט מדהים, כל הסיפור שלו, האשה שלו, הפער בין הדמות ברדיו ומי שהוא באמת. אתה לא מעלה בדעתך".

 

מה הדבר הכי טוב שיצא לך מכל הדבר הזה?

"שחסכתי מלא כסף על פסיכולוגית. זה הטיפול הכי טוב שיש. שום דבר לא משתווה לזה, לרמת הבהירות שנותנת לך תוכנית כמו 'מחוברים'. זה תהליך מדהים". 

 

המחוברים על שער פנאי פלוס (צילום: אוהד רומנו)
המחוברים על שער פנאי פלוסצילום: אוהד רומנו
  

 

>> לראיון עם דרור רפאל - לחצו כאן

 

>> הכתבה המלאה בגיליון פנאי פלוס - עכשיו בדוכנים

 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018