רכילות+
כתבת השער

מלי לוי: "התפרסמתי על כלום"

אחרי שנים של עבודה קשה, היא סוף סוף מספקת את הדיווידנדים שהרוויחה ביושר ועכשיו, לכבוד תפקיד ראשי במיני סדרה "חשודה", מלי לוי מתפנה לדבר על האלבום החדש שהקליטה עם הבעל שמעון, על השמועיות בדבר המשבר שעוררה בין בראד ואנג'לינה ועל הקשר שלה לסיינטולוגיה. טום קרוז במתח

 

כתבת: מורן זלמה, צילום: ליאור פז

כתבת: מורן זלמה, צילום: ליאור פז

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

סטיילינג מורן זלמה: יוני כהן

חולצה: חגית טסה

 

בנות, קבלו שיעור באש קטנה ממלי לוי גרשון. כשפגשה את שמעון גרשון, בעודה ינוקא בת 19, גרה בכלל בפריז בדירת דוגמניות עם חברתה הטובה, יעל גולדמן. היא הגיעה לביקור בארץ, הוא היה אז כוכב כדורגל, הם נפגשו באירוע, הוא ביקש את הטלפון והיא נתנה לו את זה שבדירתה בפריז, כי מדובר בתקופה קדומה ונעדרת ניידים. כשהוא התקשר בפעם הראשונה והזדהה, גולדמן עשתה פרצוף ואמרה למלי: "שמ־עון? מי זה שמ־עון?" אבל לוי חטפה את השפופרת ודיברה איתו שעה. וכך היה במשך חודשיים. שמעון היה מתקשר כל יום שישי, לברך אותה בשבת שלום, והיא גמלה לו בשיחה של שעות.

 

אחרי חודשיים היא הגיעה לארץ לשבוע, ואז, שימו לב לעוקץ, לא מצאה זמן להיפגש איתו. "זה היה שבוע נורא עמוס", היא מסבירה, "באמת לא היה לי זמן. אחר כך חזרתי לפריז והמשכנו לדבר עוד איזה חודשיים עד שחזרתי לארץ, ואז זה קרה".

מלי לוי על שער המגזין פנאי פלוס (צילום: דודי חסון)
מלי לוי על שער המגזין פנאי פלוסצילום: דודי חסון

דיברת איתו חודשיים וככה ייבשת אותו?

"לא ייבשתי, חיממתי אותו על אש קטנה, וזה עבד לי. אחרי שפגשתי אותו בארץ, כבר היה ברור לי שהוא הולך להיות האבא של הילדים שלי. אמא שלי ידעה את זה עוד הרבה לפניי. היא ראתה אותו בטלוויזיה ואמרה לי, 'הוא יהיה בעלך'. אמרתי לה, 'אמא, עוד לא פגשתי אותו אפילו', והיא ענתה, 'את תראי'. וזה היה הכי מוזר לשמוע את זה ממנה, כי לפני זה יצאתי עם גברים ואמא שלי תמיד אמרה לי, 'על גופתי המתה'. היא שנאה את כולם".

 

זה היה כשהיית בת 19, הייתם אנשים אחרים אז. איך זה מחזיק היום?

"נכון, זה כמו גלגול אחר, באמת אנחנו לא אותם אנשים, אבל זה משהו שהרגשתי באנרגיה שלו ובמנטליות שלו. הרגשתי טוב והרגשתי בטוחה וזה משהו שלא משתנה". 15 שנה אחר כך, ומלי ושמעון הם לא רק הורים לשניים (נועם, 8 והיאלי, 5) אלא גם הורים גאים לאלבום שני, אחרי זה שהקליטו עם הגיס סבי גרשון, שיצא ב־ 2003 וכלל את הלהיט "שמיים כחולים". כרגע הם בודקים את החומרים החדשים בהופעות (הבאה תתקיים ב־ 2.2 בהבימה), כשהפעם זה רק שניהם ואת החומרים כולם כתב והלחין שמעון, שבינתיים כבר הספיק לפרוש מכדורגל ולהפוך את תחביב הכתיבה שלו למקצוע.

 

"שמעון כותב עכשיו ספר ילדים שני אחרי שהראשון היה רב מכר, והוא כתב את כל האלבום הזה", מתגאה לוי. "לראות את ההתבוננות של שמעון על כל מיני תקופות בחיים שלנו מנקודת מבטו ודרך המשקפיים שלו זו מתנה מאוד גדולה. כל השנים הוא כותב ואנחנו שרים בבית ועכשיו זה התגבש לכדי משהו. זה לא ממש דומה למה שעשינו אז, באלבום הקודם היה משהו תמים יותר, והיתה שם את הראייה האופטימית של הילדים שהיינו אז. עכשיו זה משהו אחר לגמרי".

 

 

גלו לנו את סוד הקסם. מלי לוי והבעל שמעון גרשון נראים מאושרים מתמיד (צילום: איציק בירן)
גלו לנו את סוד הקסם. מלי לוי והבעל שמעון גרשון נראים מאושרים מתמידצילום: איציק בירן

 

אפשר לצפות למשהו קודר ואפל? לא יהיו דואטים מתקתקים?

"יש גם דואטים, אבל האלבום הזה מאוד משקף את השינוי שעברנו, ביחד וכל אחד לחוד. לשנינו היו בזמן הזה שינויים בקריירה, גידלנו ילדים, עשינו דברים, יש לזה משקל".

 

אז עכשיו אפשר כבר לקרוא לך הזמרת מלי לוי?

"מבחינתי לא. אני לא זמרת, אני מבצעת ואני יודעת להגיש שירים מתוקף היותי שחקנית, אבל אני לא סלין דיון". אז זמרת אתם לא חייבים לקרוא לה, אבל לתואר "שחקנית" היא בהחלט ראויה. בשנים האחרונות לוי בנתה לעצמה באיטיות ובנחישות קריירת משחק מרשימה בהחלט בתפקידים בסדרות כמו "מסודרים", "סרוגים" ו"המשרד", כשהיה גם את התפקיד הזה ב"מלחמת העולם Z" של בראד פיט, שהצהובונים טענו שלא קיבלה בגלל וטו שהטילה אנג'לינה ג'ולי. השנה היא הצטלמה לארבעה (!) סרטי קולנוע ושתי סדרות, מתוכן אחת שבה היא משחקת את התפקיד הראשי, "חשודה" - סדרת מתח חדשה של ערוץ 10 שעולה השבוע, ועובדה למסך הקטן מהסרט "התאבדות" של בני פרדמן, שזכה בפסטיבל אוטופיה השנה.

 

"אני לא סלין דיון". אנחנו לגמרי חולקים עלייך מלי (צילום: דודי חסון)
"אני לא סלין דיון". אנחנו לגמרי חולקים עלייך מליצילום: דודי חסון

 

בסדרה, מגלמת לוי את דפנה צור, עורכת דין שבעלה (רותם קינן) מסתבך בפלילים ונרצח, כשהחשד נופל על כתפיה המעודנות של אשתו. חוץ מזה היו השנה גם את הסרטים "תמונות ילדות", "זינוק בעלייה" (שזכתה לביקורות שליליות, מלבד תפקידה של לוי, שדווקא זכה לשבחים), "ציפורי חול" ועוד קומדיה חדשה של דרור שאול ("מבצע סבתא") שתעלה בקרוב. והיתה גם את "עממיות" של נאור ציון שכולם, כולל לוי כנראה, מעדיפים לשכוח.

 

"זה מדהים", היא מתמוגגת, "זה מקום שכיוונתי אליו ופתאום, בשנה אחת, נראה שהכל קורה. תמיד ידעתי שזה מה שאני יודעת לעשות הכי טוב וידעתי שאני צריכה להתמקצע בו, וזה מה שעשיתי במשך המון שנים. עבדתי בללמוד את המקצוע. למדתי אצל ערן פסח שהוא מורה למשחק ולקחתי שיעורי פיתוח קול, השקעתי בזה הרבה מאוד".

 

שנה עמוסה. לוי בפרימיירה של "זינוק בעלייה" (צילום: רפי דלויה)
שנה עמוסה. לוי בפרימיירה של "זינוק בעלייה"צילום: רפי דלויה
 

 

כי היית צריכה לסלק את תדמית "הדוגמנית שרוצה להיות שחקנית".

"נכון, הפרסום הפריע לי בהרבה מאוד מקומות כי התפרסמתי על כלום. על זה שאני דוגמנית ועל זה שאני נשואה לשמעון. היה לי רצון אמיתי לבוא ולהראות מה אני יודעת לעשות, לעשות אמנות".

 

אז מה עשית?

"הייתי צריכה להתרחק קצת מהאור, סירבתי להמון דברים. לא לקחתי הרבה מאוד הצעות של הנחיה וגם קמפיינים והחלטתי להתמקד במשחק. בהתחלה שמעתי הרבה 'לא' בגלל התווית של מלי לוי, אבל אני, כשאומרים לי 'לא' זה נותן לי דרבון מטורף. אם את רוצה ממני משהו, בואי תגידי לי 'לא'. אני אהפוך עולמות".

 

>> הראיון המלא בגיליון פנאי פלוס של השבוע - עכשיו בדוכנים

 

 (צילום: דודי חסון)
צילום: דודי חסון

 

צילום: דודי חסון, סטיילינג: הילה חזן ל"סולו", איפור: טלי פאוור במוצרי מאק, שיער: שגיא דהרי
 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018