רכילות+
טרי טרי

בתופים ובמחולות: הכוכבים המבטיחים של 2015

הך בתוף, חברים, וחלל בחליל: פרויקט הביכורים השנתי של "פנאי פלוס" הגיע, ואיתו הטאלנטים הכי מבטיחים בתחומי המשחק, המוזיקה והדוגמנות. תגידו יפה שלום לכוכבים החדשים שלכם

אורן קטן, דוגמן, 27

לא אורן הקטן! – חווה מלא הרפתקאות מרום מעמדו כאחד הדוגמנים הישראלים המצליחים ביותר בעולם. אבל עבורו, ההרפתקה האמיתית תהיה להקים משפחה

 

 

וולקאם. אורן קטן (צילום: arron dunworth)
וולקאם. אורן קטןצילום: arron dunworth

אורן קטן נולד במושב בית נקופה שליד ירושלים. לא נמצא בביזנס זמן רב, אבל בזמן הזה הספיק המון. רגע אחרי שחתם עם סוכנות יולי נסע למילאנו ועשה שם חיל. הצ'אנס הרציני הראשון הגיע כשהשתתף בסגירת התצוגה של דולצ'ה וגבאנה בשבוע האופנה במילאנו. מאז הוא פותח תצוגות באופן עקבי, מופיע בכתבות נחשבות במגזינים כמו GQ ו־Stark, ומבצר את מעמדו כדוגמן הישראלי המצליח ביותר בנכר. הוא גר עם זוגתו במושב ילדותו. הכל, אגב, התחיל די במקרה. "ממש במקרה, הצלם איתן טל ראה אותי באחד מחופי תל אביב והציע לי לעבוד איתו. למעשה, במשך תקופה לא מבוטלת דוגמנות היתה עבודה צדדית בשבילי, והתמקדתי בהדרכת כושר. כשחתמתי בסוכנות יולי, קריירת הדוגמנות תפסה תאוצה".

 

מה הדבר הכי טוב שקרה לך במקצוע עד היום?

"אם הייתי בוחן את הדברים בהיבט המקצועי שלהם, אני חושב שלצעוד על המסלול של דולצ'ה וגבאנה בשבוע

האופנה היה השיא. הרגע הזה בהחלט הועיל לקריירה הבינלאומית וסלל את הדרך לעוד שווקים נחשבים כמו ניו יורק, שם אני נמצא בימים אלה".

 

מה הרגע הכי רע שקרה לך במקצוע עד היום?

"מאחר והעבודה כרוכה בנסיעות רבות לחו"ל ולעתים קרובות בשהות ארוכה במקומות חדשים, לא פעם אני מוצא את עצמי בודד, גם במקומות שנחשבים אטרקטיביים. אז הייתי אומר שרגעי הבדידות והגעגוע הם הקשים ביותר".

 

מה הרגע הכי מאושר שחווית במקצוע?

"השנה האחרונה הורכבה מהמון שיאים מקצועיים. בין היתר, בעבודה עם צלמים נחשבים ממש כמו ריק דיי, ברוס וובר ועוד, כתבות למגזינים כמו GQ, קוסמופוליטן ו־ווג גברים. כל הישג כזה הוא התרגשות גדולה בשבילי".

 

איפה תהיה בעוד חמש שנים?

"הייתי רוצה להמשיך ולהתפתח כדוגמן בשנים הקרובות. במקביל הייתי שמח לקדם את תחום הכושר ולפתוח סטודיו לאימונים אישים. מבחינה אישית אין ספק שארצה להקים משפחה בשנים הקרובות ולדעתי זו תהיה ההרפתקה האמיתית בחיי".

 

עידן בראון, שחקן, 23

קצת חרד מאיבוד הפרטיות שלו, אבל עם איך שהוא נראה והכישרון שהביא אותו לסדרות מדוברות, נראה שהוא יצטרך להתרגל

 

 

אל תפחד, אנחנו לא נציק לך יותר מדי. עידן בראון (צילום: שי קדם)
אל תפחד, אנחנו לא נציק לך יותר מדי. עידן בראוןצילום: שי קדם

עידן בראון, חתיך־על אבל את זה אתם כבר רואים, שירת בצנחנים לפני שעשה את הדרך מהיישוב גילון שבגליל העליון אל תל אביב כדי לטרוף אותה. את הקריירה שלו החל על מסלול הדוגמנות כשהשתתף בקמפיין של קסטרו, ואת התפקיד הראשון שלו קיבל אחרי הרבה אודישנים שהסתיימו במילה "לא". כשסוף סוף הגיע הטלפון המיוחל, מאחורי הקו היו חנן סביון וגיא עמיר, היוצרים של "עספור" ו"פצועים בראש", שרצו אותו לעונה השנייה של "פצועים" אבל על הדרך עבדו עליו קצת, כי למה לא. באחרונה סיים להצטלם ל"אטלנטיקה", הסדרה הקומית של עודד דוידוף, לצד טל פרידמן ושלומי קוריאט. "עד היום, הרגע הכי מאושר שלי בקריירה היה כשגיא עמיר וחנן סביון התקשרו אליי ואמרו לי שהתקבלתי לעונה השנייה של 'פצועים בראש'", הוא מספר. "הם עבדו עליי ושאלו אותי אם ראיתי ארנק חום. אמרתי לחנן שלא, אין לי מושג על מה הוא מדבר. 'ארנק חום שהיה בפנים כתוב שהתקבלת ל'פצועים בראש''?", הוא המשיך לשאול אותי, וזה היה רגע ממש מאושר בשבילי, אחרי כל כך הרבה ניסיונות, אחרי שהגעתי כל כך הרבה פעמים לשלבים המאוחרים של ליהוק לכל מיני תפקידים אבל לא התקבלתי".

 

מה הדבר הכי טוב בתחום מהניסיון שלך עד כה?

"אני חושב שזה מדהים לשחק מישהו שאתה לא, זאת ההזדמנות שלך להיכנס לדמות, להיות פנטזיה מסוימת שלי או כל דבר אחר אפילו דברים שבחיים לא רציתי להיות, ופה אני יכול".

 

ומה פחות טוב?

"מצד אחד אתה רוצה לעבוד בתחום הזה ולהיות שחקן ואתה רוצה שיאהבו אותך בסופו של דבר. מצד שני אתה רוצה את השקט שלך. אני רואה אנשים מהצד, חברים, ולפעמים זה נראה לי קשה לחיות עם איבוד הפרטיות, עם אנשים שנכנסים לחיים הפרטיים שלך".

 

מי הרול מודל שלך?

"ליאונרדו דיקפריו שחקן אדיר לדעתי, בראד פיט גם. הם אנשים שבעקבות המראה שלהם נאלצו לעבוד קשה יותר וניסו לשבור את הטייפ־קאסט, והם מצליחים כל פעם מחדש".

 

מי רן מנקס, דוגמנית ושחקנית, 25

הרול מודל של מי רן מנקס, דוגמנית יפהפייה ומגניבה שבימים אלה עושה הסבת מקצוע לשחקנית ומגישה, היא כל אישה שמצליחה בזכות עצמה. יעני היא

 

 

הכי מודל לחיקוי. מי רן מנקס (צילום: אמיר יהל)
הכי מודל לחיקוי. מי רן מנקסצילום: אמיר יהל

בגילה הפעוט מי רן מנקס הספיקה לעבוד בכל כך הרבה תחומים בתעשיית הבידור, שזה די מדהים: גם דוגמנית שעבדה בחו"ל ומובילה את קמפיין TNT כבר שלוש עונות, גם מגישה ב"צינור לילה" וגם משחקת בסדרת הילדים והנוער "שוברי גלים". היא נולדה וגדלה בחיפה, ומגיל 20 גרה בתל אביב. כשהתחילה לדגמן נדדה בין לונדון, מילאנו וגרמניה. "אני בעיקרון עובדת בדוגמנות כבר כמה שנים טובות, גם בארץ וגם בחו"ל. לעבוד מול מצלמה מאוד מפתח גם את הצד של המשחק, זה מרחיב את מה שאתה עושה. לפני אלפי שנים בתיכון, למדתי משחק ועכשיו אני עובדת עם מורה פרטי. התחלתי ללכת לאודישנים

ומפה לשם הגעתי לתפקיד ראשי בסדרה שאני מצלמת כרגע, העונה השנייה של 'שוברי גלים', סדרת נוער מהממת על חבורה של גולשים".

 

מה הדבר הכי טוב שהגיע עם כל הניסיון הזה?

"אני חושבת שהעובדה שיחסית בגיל צעיר מאוד טסתי לחו"ל וגרתי שם לבד ונאלצתי להתמודד עם החיים, העבודה, הדירה וכו' יצרה אצלי ביטחון ועצמאות. היום אני מרגישה שאיפה שלא תזרקי אותי, אסתדר, גם בהקשר של דוגמנות ומשחק וגם בכלל בחיים".

 

מה הניסיון הכי רע שהיה לך במקצוע עד עכשיו?

"זה לא מקצוע קל. הרבה פעמים נופלים על צוות לא מגניב או אנשים שהם לא כיפיים. פעם אחת הייתי על סט בלונדון והיינו אני ועוד דוגמנית שהיתה חברה שלי. מהבוקר היא לא זרמה ואז באמצע היום העיפו אותה ואני נשארתי לבד. זה ממש רע, לא קול בכלל".

 

מה הרגע הכי מאושר שקרה לך במקצוע עד היום?

"הרגע שהתקבלתי ל'צינור לילה', כי ידעתי שהיו המון בנות שהתחרו על התפקיד הזה. נורא שמחתי כשנודע לי שהתקבלתי".

 

מי הרול מודל שלך?

"כל אישה שמצליחה בזכות עצמה היא השראה בשבילי".

 

איפה תהיי בעוד חמש שנים?

"מקווה שבמקום טוב. לא ממש אכפת לי איפה פיזית או עם מי, העיקר שאני אהיה מבסוטה, מסופקת, מאושרת ומרוצה".

 

שון מונגוזה, שחקן, 20

שון מונגוזה נלחם במגבלה שמגיעה עם הטייפ־קאסטינג שלו. מזל שבעסק הזה מוצאים חברים לחיים

 

 

פה כדי להישאר. שון מונזוגה (צילום: טל ממן)
פה כדי להישאר. שון מונזוגהצילום: טל ממן

שון מונגוזה נולד בקונגו ועלה לארץ עם הוריו בגיל חמש. בימים אלה הוא לומד משחק בבית הספר למשחק של ניסן נתיב, אבל אהבתו לעולם הבמה התחילה בכלל דרך המוזיקה: בכיתה ח' הקים מונגוזה הרכב בשם קו 6 ואיתו הופיע על במות בכל הארץ, ובגיל 16 נבחן לעונה התשיעית של "כוכב נולד" אבל נפל בשלב האחרון של האודישנים, לפני ההגעה לנבחרת הסופית. בגיל 17 הצטרף לקבוצת הנוער של תיאטרון הקאמרי ולכיתת הנוער של ניסן נתיב, שם התאהב בעולם המשחק. מאז הספיק לשחק ב"אליפים", ב"מתים לרגע", בסדרה הקומית שטרם עלתה "שחקן זר" וב"בתולות", דרמת המתח של HOT. "הדבר הכי טוב בתחום הזה זה האנשים שהכרתי", הוא משתף, "החומר האנושי מדהים בעיניי. צחי הלוי ורועי ניק, שאותם הכרתי ב'בתולות' הפכו לחברים לחיים מבחינתי".

 

זה הכי טוב. מה הכי רע?

"זה שבטייפ־קאסט שלי יש מגבלה שהולכת ומחמירה בשנים האחרונות בארץ".

 

מה היה הרגע הכי מאושר עד כה?

להיות על הסט של 'בתולות'. זה היה הרגע שאמרתי, 'וואלה, יש פה אנשים רציניים'. נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהיצירה המדהימה הזאת".

 

מי הרול מודל שלך?

"במוזיקה ההשראה שלי היא קנדריק לאמר, במשחק זה וויל סמית".

 

איפה תהיה בעוד חמש שנים?

"משחק באירופה, זה החלום שלי".

 

שני אביב, שחקנית, 22

שני אביב לא יודעת איפה היא תהיה ומה יהיה איתה, היא רק יודעת שאיך שלא יהיה, זה יהיה על אופנוע

 

 
תעשי לנו סיבוב על האופנוע. שני אביב (צילום: עומר שטיין)
תעשי לנו סיבוב על האופנוע. שני אביבצילום: עומר שטיין

את שני אביב, שנולדה וגדלה בתל אביב (היי, חרוז!), אתם מכירים בעיקר כמרב, האחות הקטנה של אביב אלוש בדרמה הקומית "להיות איתה", כבת של לירית בלבן ב"חברות הכי טובות" ולפני כן כניצה ב"אליפים", ג'וב שנאלצה לקטוע בעקבות גיוסה לצה"ל. אבל את החשיפה הגדולה, מן הסתם, סיפק התפקיד ב"להיות איתה", שבו זכתה אביב מיד אחרי הגיוס. לפני כחודש הצטלמה לקופרודוקציה אמריקאית שצולמה במרוקו בהשתתפות יגאל נאור, אקי אבני ונטע ריסקין, ועל משחקה ב"להיות איתה" זכתה בפרס השחקנית הטובה בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה. "האדרנלין, האקסטזות, יש משהו בתחושה שאתה חוזר הביתה מיום צילום ששום דבר לא משתווה לו", היא אומרת. "אני יכולה לא לאכול ולא לשתות, רק לחיות מהאדרנלין והריגוש האלה".

 

יש חיסרון?

"שכל מיני כתבים שואלים אותי שאלות על עצמי ואני מתחילה לגמגם. כתבים של 'פנאי פלוס' בעיקר".

 

מה הרגע הכי מאושר שחווית בביזנס עד כה?

"כשזכיתי בפרס השחקנית בפסטיבל הקולנוע הגאה. אף פעם לא זכיתי בכלום בחיים, אפילו בהגרלות של 'מחמש יוצא אחד' אני תמיד מפסידה".

 

מי הרול מודל שלך מבחינה מקצועית?

"אסי כהן".

 

ספרי לנו משהו מגניב אש על עצמך.

"אני אוהבת אופנועים, רוב הכסף שלי הולך על אופנועים, כרגע אני רוכבת על סוזוקי sv650 , האהבה שלי לאופנועים קיימת מגיל צעיר, לא מזמן דודה שלי סיפרה לי שבגיל ארבע כבר הסתובבתי בבית וסיפרתי לכולם שכשאהיה גדולה, יהיה לי אופנוע עם להבות".

 

איפה תהיי בעוד חמש שנים?

"לא משנה במה אעבוד, אהיה על אופנוע בדרך לעבודה הזאת. זה הדבר היחיד שבטוח".

 

נואל ברקוביץ', שחקנית, 20

נואל ברקוביץ' מתחזקת גישה בריאה לענף התחרותי שבו היא נמצאת. מספיק בריאה כדי שאמא, הח"כ לשעבר יוליה שמאלוב־ברקוביץ', תזרום עם זה

 

 

כמה יופי. נואל ברקוביץ' (צילום: אביעד זיסמן)
כמה יופי. נואל ברקוביץ'צילום: אביעד זיסמן

את הפנים של נואל ברקוביץ' הילדים שלכם מכירים טוב מאוד כשביט ונטורה מתוכנית המערכונים "המופע של שביט ונטורה" בערוץ דיסני. פרט לכך היא השתתפה גם בשתי עונות של "יומני החופש הגדול", ובימים אלה מצטרפת לעונה השנייה של דרמת הילדים והנוער "שוברי גלים". בבית הספר למדה תיאטרון ועשתה חמש יחידות, ובהמשך למדה אצל שחר רוזן ואלון נוימן משחק בשיטת צ'אבק. בעוד כשלושה חודשים היא משתחררת מהצבא ומתכננת לכבוש את העולם, איך לא. "אמא שלי, יוליה שמאלוב־ברקוביץ', היתה חברת כנסת", היא מגוללת את דרכה אל המסך הקטן, "ויום אחד היא הביאה אותי לכנסת. היה שם צוות צילום של הערוץ הראשון ואמרתי משהו למצלמה, ואחר כך חברה של אמא שלי שמעורבת בסוכנות של טאלנטים אמרה לה שהיא רוצה לעשות ממני כוכבת. הייתי רק בת 16 , התקבלתי לסוכנות ADD ומשם התקבלתי ל"המופע של שביט ונטורה".

 

היו תפקידים שרצית ולא קיבלת?

"עשיתי הרבה אודישנים, אבל יש כאלה שאני לא מתקבלת אליהם, מה לעשות. במקרה של הסדרה 'סוסי פרא' שעולה בערוץ זום, ידעתי שזה אני מול עוד מישהו אבל בסוף לא התקבלתי. אבל אני משתדלת לקחת את הכל בפרופורציה ובעירבון מוגבל. כשאני לא מתקבלת, אני חושבת שמחכה לי משהו אחר שהוא יותר טוב ויותר מתאים לי. לפעמים אפילו אמא שלי מופתעת ממני ולא מאמינה שזאת הגישה שלי. העובדה שאני בתחום התחרותי הזה אבל זו הגישה שלי מרגיעה אותה".

 

מי הרול מודל שלך?

"אנג'לינה ג'ולי. היא מאוד כריזמטית, ויש לה שלוות נפש. אני רואה ביותר משחקנית, ונראה שהיא מצליחה להמשיך לשמור על חיים שלווים ורגועים. ההצלחה לא עולה לה לראש. זה בעיניי הדבר הכי חשוב כי בסופו של דבר, אנחנו בני אדם לפני שאנחנו בטלוויזיה ולפני שיש לנו מעריצים. אפשר להצליח בתחום ולהישאר אשת משפחה, אמא לילדים".

 

איפה תהיי בעוד חמש שנים?

"אהיה בת 25, ואני מקווה לסיים תואר במשפטים ותוך כדי לשלב את תחום המשחק".

 

>> פרויקט הביכורים המלא מתפרסם בגיליון "פנאי פלוס" החדש - עכשיו בדוכנים!

 (צילום: אוהד רומנו)
צילום: אוהד רומנו

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018