ריחו"ל
מלכת אסתר
תחקיר מיוחד: מה לעזאזל עובר על מדונה?
זה שנים שהיא מייצרת פרובוקציות ועדיין מצליחה לשמר את מעמדה העליון כמלכת הפופ. אך בתקופה האחרונה, הדיווה שנושקת ל-60, מתחילה להראות סימני דעיכה. מהיחסים הקשים עם בנה רוקו, דרך העלייה שלה לבמה שתויה ועד הפשטת מעריצה קטינה, האם מדונה איבדה את זה סופית?

תקופה קשה עוברת על מלכת הפופ הבלתי מעורערת, ואם זה לא היה ידוע לכולם עד כה - כעת זה כבר נחלת הכלל. מדונה אמנם חוותה רגעים קשים בקריירה הארוכה שלה - שהחלה אי שם בתחילת שנות ה-80 - כמו גם משברים, גירושין ולכלוכים, אך לראשונה מאז שנכנסה לחיינו כמו בתולה, הזמרת בת ה-57 מצליחה לעורר בגדולי הציניקנים שבנו רגש אחר, שמעולם לא חשנו כלפיה: חמלה.

 

עוברת רגעים לא פשוטים. מדונה (צילום: gettyimages)
עוברת רגעים לא פשוטים. מדונהצילום: gettyimages

 
מאם כל הפרובוקציות המתוכננות, שתעשה הכל למען פיסת תשומת לב, מדונה הפכה לפרובוקציה בעל כורחה, והאירועים האחרונים שהביאו אותה לכותרות העיתונים והאתרים - הכוללים הפשטת מעריצה בת 17 על הבמה, מאבק קשוח בנוגע למשמורת על בנה, רוקו מול אביו (שבינתיים מסתמן כמנצח) וההתפרקות על הבמה - הזכירו לכולנו שגם המלכה אסתר היא בסופו של דבר רק בן אדם, ויתרה מכך, היא אמא.

 

 

בימים טובים יותר. מדונה וגאי ריצ'י (צילום: Gettyimages)
בימים טובים יותר. מדונה וגאי ריצ'יצילום: Gettyimages


 

מרד חג המולד

הכל החל בכריסמס של השנה שעברה, כשבנה בן ה-15 בישר לה כי אינו מעוניין לבלות עימה את החג בניו יורק, ומעדיף להישאר בלונדון עם אביו, גיא ריצ'י ואשתו החדשה, ג'קי איינסלי. בהסכם הגירושין שנחתם בין השניים סוכם כי רוקו יגור עם אמו, אך אינו מוגבל בכל הנוגע לביקורים אצל אביו. ואכן, רוקו המשיך להתגורר בניו יורק עם מדונה ואף התלווה אליה במסעותיה מסביב לעולם.

 

 אך החגיגה נגמרה בסוף 2015, כשהגיע חג המולד. כפי שנהגו עד לאחרונה, רוקו הצטרף לאמו כשיצאה לסיבוב ההופעות של האלבום "Rebel Heart", אולם במהלך שהותם באירופה, כשהתארח אצל אביו וזוגתו וראה כי טוב - החליט להישאר שם. אממה, על פי ההסדר בין השניים, את החג היה אמור רוקו לבלות עם מדונה, אולם סירב בתוקף להתייצב לארוחה המסורתית. ובואו נגיד זאת כך: אם חשבתם שלהתמודד עם סדר פסח זה קשוח - תנסו להבריז למדונה משולחן חג המולד.

 

 

למה אתה לא מבסוט? מדונה והבן, רוקו
למה אתה לא מבסוט? מדונה והבן, רוקו


 

יומיים לפני כריסמס התייצבה הזמרת מול שופטת וביקשה ממנה להוציא צו שיחייב את בן זוגה לשעבר לשלוח את רוקו בחזרה. תגובתו של עורך הדין מטעמו של ריצ'י לא איחרה להגיע, ובה טען כי רוקו "התבטא בבירור, והסביר כי אינו מעוניין לחזור לניו יורק", כך דיווח ה־"NY Daily News". יותר מכך, כשנשאל על ידי השופטת האם ריצ'י מנע מבנו לחזור לארצות הברית, הוא השיב: "בפועל, כן".

 

מדונה הבינה מהר מאוד שאולי ניצחה בקרב הראשון, אך המלחמה רחוקה מלהסתיים. רוקו סירב לשוב לביתו והזמרת אולי השלימה עם העובדה שתבלה את החג הזה בלעדיו, אך הודיעה כי אינה מתכוונת להפוך זאת למנהג ופנתה לבית המשפט בניסיון לאכוף את חוק אמנת האג להחזרת ילדים חטופים, בטענה שריצ'י שוטף את מוחו של בנם. מקורבים לזמרת סיפרו לאתרי הרכילות כי היא חושדת שהאקס מסית את הילד נגדה, מדבר עליה לא יפה בפניו ומשחד אותו בחינוך ללא גבולות, בעוד שהיא ידועה בחינוך הנוקשה שלה.

 

אחד ממקורביה הגדיל לעשות וסיפר שריצ'י אמר לטינאייג'ר שאם הוא לא רוצה ללמוד - הוא יכול לפרוש מבית הספר כבר עכשיו. זה אגב לא מופרך - ריצ'י אמר בעבר כי אינו מאמין במוסד הלימודים: "אני נגד בית ספר ונגד אנשים שמפעילים לחץ על הילדים שלהם, גונבים להם את הילדות עם כל כך הרבה שיעורי בית".

 

 

אז מדונה היא לא אמא משהו?
אז מדונה היא לא אמא משהו?


 

ילד המריבה

ובכן, כפי שודאי הבנתם, ההבדלים המהותיים בין בני הזוג לשעבר היוו סיבה עיקרית לפרידה שהתרחשה בשנת 2008 בתום עשר שנות זוגיות, ולשניים ילד משותף (רוקו) וילד נוסף מאומץ (דייוויד, 10). הגט, שהוגש לריצ'י על ידי מדונה מחמת "התנהגותו הבלתי צפויה של בעלה", נגמר בפרידה לא נעימה - בעיקר לאחר שהזמרת נאלצה לשלם לו 75 מיליון דולר, שכן בזמנו לא חתמו על הסכם ממון. אם כך, ניתן לדמיין שעבור מדונה, שזמן מה לא נמצאת בזוגיות - ובפעם האחרונה שהיתה באחת כזאת סיפרה כי הבחור בגד בה עם מאמנת הכושר שלה - לא היה קל לצפות בתמונות הפפראצי החדשות שצצו, שבהן רואים את רוקו, אביו ואמו החורגת החדשה והיפהפייה מבלים באושר ועושר ברכיבה משותפת על אופניים באנגליה.

 

מדונה פנתה שוב לבית המשפט, והפעם טענה כי בנה מוחזק בלונדון בניגוד לחוק. על כך השיב ריצ'י כי רוקו בוגר מספיק כדי להגיד כי אינו מעוניין לחיות עם אמו, ולכן הוא, כאב דואג, נקט באמצעים שלא להשיב אותו לחזקתה. בתגובה, ההורים ננזפו על ידי השופטת בשל אנוכיותם, והתעסקותם בצורכיהם במקום באלה של בן העשרה שיש להם בבית. רגע אחרי, בעודה בעיצומו של סיבוב הופעות באוסטרליה ודרום מזרח אסיה, מלכת הפופ נשברה, וגרוע מכל, עשתה זאת על הבמה.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 
הלוואי ותגיעו להבנות. מדונה וריצ'י (צילום: Gettyimages)
הלוואי ותגיעו להבנות. מדונה וריצ'יצילום: Gettyimages


 

על הרצפה

מדונה, שלרוב משדרת שליטה מוחלטת על הבמה ויודעת לתפעל גם בלת"מים (ר"ע ההתרסקות הקשה שחוותה במהלך הנאמבר בבריטס 2015), החלה להראות סימני התפרקות ובהופעתה בניו זילנד שהתקיימה ב־6 במרץ פרצה הזמרת בבכי על הבמה. "אין אהבה חזקה יותר מזו שמרגישה אם לבנה, אבל אם אדבר עליו יותר מדי אתחיל  לבכות", אמרה. "אני מקווה שהוא שומע אותי ויודע כמה אני מתגעגעת אליו".

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

השמועות ריננו שהזמרת היתה שיכורה על הבמה, ולדברי כמה ממקורביה מצבה הנפשי קשה, כעת מכשהבינה ש"היא הפסידה בקרב על בנה. אולם היא לא מתכוונת לוותר על זכויותיה החוקיות כאם. היא לא תפסיק להילחם כדי להבטיח שרוקו יהיה בטוח ולא יחסר לו דבר. היא לא מצליחה להבין איך המצב הידרדר בצורה כזו. עולמה חרב עליה".

 

על אף שלרוב אנו מפקפקים באמינותן של הנשמות טהורות, המזדרזות לרוץ לאתרי הרכילות עם המידע שבידיהם, נשמע שהפעם הם כנראה צודקים. בהופעה שהתקיימה באוסטרליה שבוע לאחר מכן, ב-12.3, מדונה החלה להראות סימנים מקדימים של ירידה סופית מהפסים, כשכינתה על הבמה את ריצ'י "בן ז**ה", ורגע אחרי צעקה לקהל "שמישהו י***ן אותי" (אבל סייגה ב"סתם". אמין).

 

לאלה העוקבים אחר מעלליה של הפופסטאר, זה ודאי לא חדש שהיא נוטה לשתף את הקהל בתחושותיה כלפי האקס המיתולוגי, שכן רק לאחרונה, בהופעה שהתקיימה בינואר בנאשוויל, התקבלו דיווחים שאמרה: "אני מחפשת בעל, לא ז**ה (Cunt). כבר הייתי נשואה לאחד כזה". אאוץ'.

 

 

אאוץ' מסוג אחר. מדונה מועדת (צילום: רויטרס)
אאוץ' מסוג אחר. מדונה מועדתצילום: רויטרס

 

האם כך נראית התמוטטות נפשית? קשה לקבוע, אך אם לשפוט על פי התנהלותה בחודש האחרון - זה הכי קרוב לכך. מדובר באמנית שידועה במופעיה המושלמים והמתוכננים עד לפרט האחרון (כולל הפרובוקציות), אז כשהיא עולה לבמה שתויה וצועקת לעבר הקהל "שמישהו ידאג לי בבקשה. מי ישמור עליי?", ברור לכל שמדובר בסימן מבשר רעות. להגנתה, טענה מדונה כי היא אינה שיכורה, ושזו הפעם הראשונה אי פעם ששתתה על הבמה.

 

אך המעריצים, שנאלצו לחכות ארבע שעות להגעתה לבמה, טענו אחרת והציוצים שהעלו במהלך הערב נעו בין "עד כה, מדונה שיכורה ומפספסת את הקיו שלה כל הזמן", לבין "היא שיכורה לגמרי". נוכח הסיטואציה, לא היה מפתיע לשמוע כי בהמשך הערב מדונה הקדישה שיר לבנה בזמן שתמונותיו הוצגו ברקע, ולפתע נפלה מהתלת אופן שעליו רכבה, בעודה לבושה כליצן עצוב. ובכן, אם קודם לכן היו אלה סימנים מקדימים של ירידה מהפסים - כעת נראה שאיבדה זאת רשמית.

 

חודש מרץ עדיין לא הסתיים, ולחדשות עלתה הכותרת החדשה: בהופעתה באוסטרליה שהתקיימה ב-17.3, במהלך השיר "Like a Virgin", מדונה העלתה את ג'וזפין ג'ורג'יו בת ה־17 לבמה, אמרה לה "היא מסוג הבנות שאתה פשוט רוצה להפליק להן על הישבן", ובשלב מסוים אף חשפה את שדיה מול כל הקהל. על אף שהנערה הופתעה מהאקט, נראה כי היא אינה מתכוונת לתבוע את הזמרת על הטרדה מינית. יותר מכך, היא סיפרה לכלי התקשורת כי היא מאושרת על ההזדמנות, אך עבור מבקריה, וגם כמה ממעריציה, נראה כי התקרית סימנה גבול אדום שמדונה חצתה רשמית.

 

 

מה עובר עלייך? (צילום: gettyimages)
מה עובר עלייך?צילום: gettyimages

 

בין אם זה היה ניסיון לעוד פרובוקציה זולה ובין אם היתה שיכורה ולא מודעת למעשיה, התחושה היא שלמדונה נגמר הסוס - ואפילו היא מבינה זאת בשלב הזה. ההנחה הזאת אף מקבלת בסיס אמפירי באמצעות מחקר שנערך לאחרונה בארצות הברית וגילה כי צעירים תופסים את מדג' כ"נואשת", "מביכה" וכ"מודל שלילי לחיקוי". "הניסיונות הנואשים של מדונה לקבל תשומת לב הזיקו למורשת שלה", מסביר פרופ' ג'יטנדר סדב, עורך המחקר. "טקטיקות של מניפולציות תקשורתיות משנות ה־80 לא עובדות יותר ומרחיקות קהלים צעירים יותר. זה לא קשור לגילה של מדונה או לתדמית המינית שלה, אלא לתפיסה שלה כלא אותנטית".

 

אם כך, סיבוב ההופעות הנוכחי זה עתה הסתיים, מה שמונע ממדונה הזדמנויות להשפלות פומביות נוספות (לפחות בפלטפורמה הזאת, כן?), אך לצערה, היא חוזרת לביתה בידיים ריקות - מה שעלול להזמין הידרדרות נוספת. מנגד, היא זכתה לניצחון קטן, כשבית המשפט הודיע כי ההליך המשפטי בעניינו של רוקו יתקיים בניו יורק כבקשתה. אך מנגד, עוד הוסיף השופט, כי הוא מבקש מזוג ההורים לחשוב על בנם ולשים את טובתו בראש מעייניהם, כשהוא מזכיר כי זו תהיה טרגדיה אם הקונפליקט יפגע בימים המועטים שנותרו לילדות של רוקו. אבל בואו נודה - כשאמא שלך היא מדונה, הילדות שלך כנראה לא היתה תמימה מלכתחילה.

 

זה קשוח. אפילו לנו
זה קשוח. אפילו לנו

 

הכתבה המלאה התפרסמה בגיליון פנאי פלוס - עכשיו בדוכנים:

 (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018