רכילות+
גדלנו עליכם

אז והיום: מה קרה לכוכבי "לא כולל שירות" לאורך השנים?

אחרי ההצלחה הכבירה של הפרויקט הקודם שהכנו לכם על כוכבי "עניין של זמן", קיבלנו עשרות פניות להכין כתבה דומה לסדרת הנוער המיתולוגית, "לא כולל שירות", זו שהביאה לעולם את טל מוסרי, סער פיין, אלינור אהרון, שיר גוטליב ועוד רבים וטובים. אז מי אנחנו שלא נרים את הכפפה (עם הניטים)?

 

לא כולל שירות - שיר הפתיחה    (באדיבות הערוץ הראשון)

לא כולל שירות - שיר הפתיחה    (באדיבות הערוץ הראשון)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

"זה כולל חיוך, זה כולל מזגן אבל זה לא לא לא, לא כולל שירות, מובן?". אם גדלתם בשנות התשעים, אין מצב שאתם לא מזמזמים עכשיו את הלחן של שיר הפתיחה לסדרה שכיכבה על המסך שלכם בין השנים 1990-1993 - "לא כולל שירות".

 

משתתפיה, חברי להקת "צעירי תל אביב" (מוסד מיתולוגי בפני עצמו), היו אז בסך הכל ילדים בני 16 כשהשתתפו בסדרה בת שלוש העונות המגוללת את סיפור בית הקפה בו שימשו חלקם כמלצרים ואנשי צוות וחלקם כלקוחות נאמנים (שיודעים לתת טיפ). וכך, בין בייגל-טוסט מוקרם לקפה נמס עם סברינה, הצעירים גם פיזזו וביצעו שירים מקוריים, קאברים ישראליים ותרגומים לשירים לועזיים.

 

מיותר לציין, שבתקופה בה חתימה על דף נייר הייתה פסגת השאיפות של כל ילד ופוסטר של סער פיין ו/או שיר גוטליב ניצח כל סלפי, הפכו כוכבי התוכנית לסלבס הכי גדולים במדינה שגרמו לכל טינאייג'ר לחלום על עבודה בקפולסקי עם פאוץ' זוהר בהתאם. לכבוד יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל, החלטנו להתקשר לשאול מה שלומם ולבדוק איתם איך כל זה בדיוק קרה ואיפה הם היום?

 

המלצריות והפאוץ'. שיר, רינת, אלינור ובטי מסתודדות במטבח (צילום מסך)
המלצריות והפאוץ'. שיר, רינת, אלינור ובטי מסתודדות במטבח

 

טל מוסרי

אז: בן 16, כיכב בעונה השנייה והשלישית.

היום: בן 40, נשוי + שניים. שחקן, מנחה בניקולדיאון

 

"באנו לחוג". טל מוסרי (צילום: רפי דלויה)
"באנו לחוג". טל מוסריצילום: רפי דלויה

 

שלל הילדים שבכו כשטל מוסרי עזב את ערוץ הילדים וקראו לו בוגד, לא יודעים מה עבר על ההורים שלהם כשמוסרי ושיר גוטליב נפרדו. כזכור, הוא חיזר אחריה מהרגע שהגיח לעונה השנייה כשהוזמן בתור לקוח חדש למסיבה בקפה, עזר לה כשאכלה בטעות "עוגת חשיש" ושר לה את "מה איתך", אבל בעונה השלישית אחרי שהזוג החליט להתקדם שלב ולממש את האהבה שלהם (בקיצור, הם שכבו באילת), מוסרי נלחץ, נפרד ממנה והפך לעוד גבר תל אביבי טיפוסי.

 

טל, מה זה? שורשי הבגידה נטועים בך?

"כן, לגמרי (צוחק) ודווקא כשהצטרפתי לצעירים וקיבלתי את התסריט כל כך התרגשתי כשגיליתי שאני אהיה החבר של שיר, היא הייתה הבחורה הכי מבוקשת".

 

אז התלהבת רק מהתסריט, או גם במציאות?

"כולנו בלהקה היינו חברים מאוד טובים, אבל כן, הפכנו את התסריט למציאות ובמשך תקופה מסוימת הייתי חבר של שיר וגם של דנה (דבורין)".

 

ומה עם המעריצות? לא קינאו?

"וואו, הייתה היסטריה מוחלטת, היו לנו מאבטחים באולפנים ובנות היו מנסות להיכנס מפתחי האוורור, קיבלנו מיליון מכתבים שנראה לי שאימא שלי שומרת עד היום. היה טירוף".

 

 

מה איתי - טל מוסרי ושיר גוטליב

מה איתי - טל מוסרי ושיר גוטליב

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

 

טוב, זה לפחות השתלם כלכלית?

"איפה? מה פתאום, לא קיבלנו תשלום. קיבלנו פעם קומפקט דיסק  במתנה, אבל אני תמיד חשבתי שאנחנו אלה שצריכים לשלם להם. נהנינו נורא, זה פשוט היה חוג כיפי כזה ובגדול אני חייב לתוכנית את איפה שאני היום, למדתי שם המון".

 

אתה באמת התברגת יפה, השאר קצת פחות, אתה חושב שיש איזו קללת "לא כולל שירות"?

"לא, ממש לא. אני מאז שאני זוכר את עצמי רציתי להיות שחקן, השאר לא באמת באו במטרה להיות שחקנים ובטח שלא כוכבים. באנו לחוג, לא ידענו מה הולך לקרות עם זה".

 

שמרת על קשר עם מישהו מהקאסט?

"האמת שיש הכי סגירת מעגל, אני וסער (פיין) עובדים הרבה ביחד, הוא המפיק על של כל סדרות הנוער שיש עכשיו, ואם מישהו יכול ללמד את הכוכבים של היום על מה זה הצלחה בגיל צעיר, זה לגמרי הוא".

 

ממשיכים לעבוד ביחד. מוסרי ופיין (צילום מסך)
ממשיכים לעבוד ביחד. מוסרי ופייןצילום מסך

 

חבר'ה לייצים. מוסרי יחד עם אחיו עידו וסער פיין (צילום מסך)
חבר'ה לייצים. מוסרי יחד עם אחיו עידו וסער פייןצילום מסך

 

 

סער פיין

אז: בן 15, השתתף בשלוש העונות

היום: בן 42, נשוי + שלושה. מפיק ראשי. גר בכפר שמריהו

 

לא רצה להיות כוכב. סער פיין (צילום: דביר כחלון)
לא רצה להיות כוכב. סער פייןצילום: דביר כחלון

 

סער פיין היה החתיך הבלתי מעורער של הסדרה, דילן מקיי הישראלי אם תרצו, שאפילו הגבה המחוברת שלו לא הפריעה לשלל המעריצות לצרוח את שמו ולרצות לעשות לו זאטוטים. סער הגיע כעובד חדש למסעדה והצעירים היו מתנכלים לו כששימש כפיקולו ולא הפסיק לקבל טלפונים במהלך המשמרת (ועוד בזמנו לא היו סלולריים!). קנאים.

בהמשך, התקרבו דנה וסער, עד שנאלץ לעזוב אותה, אותנו ואת הקוקו המפורסם עם גיוסו לצה"ל. מאז, פיין התבגר, את הפריזורה המפורסמת, החליפה הקרחת והוא עצמו עזב את המסך לטובת עבודה מאחורי הקלעים. בעבר, סיפר שמעולם לא רצה להיות שחקן ובטח שלא כוכב.

 

וואו, אני מדברת עם אהבתי הראשונה, תגיד, איך אתה התמודדת עם שלל המעריצות?

"היה הלם מוחלט, אי אפשר היה להבין מה זה הדבר הזה, כי במהלך הצילומים, עשינו חזרות וצילומים אבל רק כשהגענו להופעה באמפי ווהל נחשפנו להיסטריה שהייתה סביבנו. היום זה בעיקר מביך אותי לדבר על זה. אני כמובן אוהב את מה שהיה, אבל זה היה כל כך מזמן- אני מתאמן על הקלילות שבענין הדיבור על זה".

 

היום, אתה מפיק בסדרות כמו "החממה" ו"שכונה" ואתה עובד עם כוכבי הנוער של הדור שלנו, זה מזכיר לך נשכחות?

"קשה להשוות, אבל כן, השינויים והקידמה הטכנולוגית זה פחות משנה, מה שמשנה זה לראות איך הבן אדם לוקח את התופעה הזאת. אני רואה מעריצים שמגיעים לסטים ורוצים תמונה וחתימה ורואה את החבר'ה הצעירים ששומרים את הרגליים על הקרקע ומתנהגים בכבוד למעריצים וזה מקסים".

 

אתה בעצם יכול להיות מנטור עבורם לאיך להיות כוכב נוער.

"אנחנו לא כל כך מדברים על זה, בהתחלה הם בכלל לא ידעו על העבר שלי, אבל דאגו לספר להם. כן, אם יוצא אז אנחנו מדברים על תופעות שהם חווים ואני משתף בחוויות שלי, אבל זה לא קורה כל כך הרבה".

 

סער, כל הבנות רצו אותך- מי זכתה?

"לא, לא היו קשרים רומנטיים. היינו כולנו חברים כל כך טובים, אבל זו גם הייתה עבודה. לא יצאתי עם אף אחת, רק אלינור וגבע היו בעצם זוג. בהמשך חיי, אני זכיתי אבל בשרון אשתי המדהימה שהיא מעצבת פנים".

 

יש רגע אחד שאתה זוכר במיוחד?

"כן, גם ממש לאחרונה כשפרינס מת אז הרבה הזכירו לי את הסולו הראשון שלי "כיס" שהיה קאבר לשיר שלו. כמובן שגם את רגע הפרידה כשעזבתי את הלהקה והתגייסתי, זה היה מאוד מרגש עבורי".

 

 

פנטזיית גיל הנעורים של כולנו. פיין עם דנה דבורין (צילום מסך)
פנטזיית גיל הנעורים של כולנו. פיין עם דנה דבוריןצילום מסך

 

סער פיין - KISS

סער פיין - KISS

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

זכר אלפא. פיין (צילום מסך)
זכר אלפא. פייןצילום מסך

 

שיר גוטליב

אז: בת 15, כיכבה בשלוש העונות.

היום: 42, נשואה + ארבעה ילדים, גננת ומורה

 

לא הייתה בנויה לממדי ההצלחה. שיר גוטליב (צילום: דביר כחלון)
לא הייתה בנויה לממדי ההצלחה. שיר גוטליבצילום: דביר כחלון

 

אם היום יש לנו את בר רפאלי, אז בשנות התשעים המוקדמות, הייתה זו שיר גוטליב שהשפריצה כריזמה לכל עבר. שיר, שהפכה לאחת המשתתפות הבולטות ביותר ובהתאם גם נשארה לאורך כל התוכנית, הייתה מלצרית איומה שתמיד מאחרת ובאופן כללי, הדמות שלה הייתה טראגית למדי. אביה היה מרביץ לה, הזוגיות שלה בסדרה ידעה בעיקר אכזבות (שי הברמן שעזב בעונה הראשונה ומוסרי, שכאמור זרק אותה אחרי שאיבדה איתו את בתוליה) ואפילו הייתה צריכה לעבור לעבוד במטבח לתקופה. כל זה כשהיא מנופפת בשיער אסוף לקוקו-צד!

 

בראיונות קודמים סיפרה שהתקופה ב"לא כולל שירות" הייתה לה קשה, "הרגשתי שנהייתי מפלצת. לקח לי הרבה מאוד שנים להבין שכל מה שהיה שם זה לא אני. הבנתי שאני לא אוהבת להיות מפורסמת. שנים חשבתי שאני כן אוהבת, ושאני צריכה נורא להתאמץ בשביל זה".

 

על גלי ההערצה וחוסר הידע איך להתמודד איתם, הוסיפה "אני חושבת שזה לא בסדר שבאותה תקופה לא הצמידו לנו פסיכולוג. זה לא פשוט לילדים בגיל הזה לעבור כזו חוויה. יש ילדים בני 17 שבאים עם האופי הנכון, עם הבסיס הנכון, אז הם יכולים להתמודד. לי זה היה מאוד קשה".

 

שנים הסתובבה עם תחושה שהיא חייבת להתנצל ולהצדיק את מה שקורה איתה כשאנשים חיכו לראות אותה ממשיכה בפרונט, אבל היא העדיפה לקחת צעד אחורה, למדה חינוך יצירתי וכיום היא גננת ומחנכת בבית ספר יסודי במרכז תל אביב. משום מה, אנחנו בטוחים שלפחות אצלך שמחים להגיע ליום הורים.

 

 

אין בחורה שלא רצתה להיות שיר. שיר בסדרה (צילום מסך)
אין בחורה שלא רצתה להיות שיר. שיר בסדרהצילום מסך


לוהטת באדום. גוטליב (צילום מסך)
לוהטת באדום. גוטליבצילום מסך

 

 

עידו מוסרי

אז: בן 15, הצטרף בעונה השלישית

היום: בן 38, בזוגיות. שחקן וזמר, לאחרונה שחרר סינגל חדש ועובד על אלבום ראשון

 

אחי קימבן אותי. עידו מוסרי (צילום: ענת מוסברג)
אחי קימבן אותי. עידו מוסריצילום: ענת מוסברג

 

עידו מוסרי הגיע לעונה השלישית בתור האח הקטן של טל (כיאה להיותם אחים ביולוגיים) שהיה מאוהב בבחורה היפה והחדשה אילור. "טל הביא אותי לסדרה למרות שמצד אחד לא כל כך רציתי", הוא משחזר. "רציתי להיות שחקן רציני, אבל מצד שני זה היה הדבר הכי מגניב שיש וכל הבנות הנהדרות היו שם, אז התרגשתי נורא".

 

נו, והיה משהו על כל ההורמונים המתפרצים בגיל הנעורים?

"וואו היינו כל כך תמימים ובאמת שאני הייתי ממש קטן, אבל בזמן הצילומים היינו ישנים בבית מלון, משחקים אמת או חובה וטל כבר היה גדול, אז הוא היה נשאר לישון בחדר של הבנות. אני זוכר פעם אחת שחזרנו מירושלים לתל אביב בהסעה וכל הדרך התנשקתי עם אחת הבנות מהעונה השלישית, התרגשתי. אבל אני לא אגיד מי, לא נעים עכשיו".

 

בתור שחקן שעובד גם היום, נראה לך שהתוכנית כפי שהיא, הייתה עובדת גם עכשיו?

"אז בכלל לא קיבלנו כסף, אז זה לא היה עובד. לקחו אותנו לטיול לדיסני וורלד בסוף העונה השלישית וזה היה ממש נחמד. אבל כן, לדעתי אם יעשו את זה מושקע בהתאם לעכשיו, אז לגמרי. זה הרי סוג של 'גלי'".

 

מתגעגע לתקופה?

"זה נוסטלגיה אז ברור שמתגעגעים. אני גם חושב שמאז לא עבדתי יחד עם אחי הגדול ודווקא היה לנו ממש כיף, היה לנו גם דואט שנקרא 'אחים בדם'".

 

יש עוד מישהו שאתה בקשר איתו?

"אוהד חיטמן, שגם היה בעונה השלישית, תומר גוטליב, סער פיין והכי הייתי בהלם לגלות שלשיר גוטליב יש ארבע בנות!".

 

אלינור אהרון

אז: 16, כיכבה בשתי העונות הראשונות.

היום: 43, נשואה + 1. שחקנית וזמרת.

 

המשיכה לקריירת משחק בתיאטרון. אהרון (צילום: דביר כחלון)
המשיכה לקריירת משחק בתיאטרון. אהרוןצילום: דביר כחלון

 

המלצרית המתולתלת והאנרגטית שרקדה על הכיסאות וכבשה את גבע החתיך ממבט ראשון הייתה אחת מהכוכבות הבולטות של הסדרה והמשיכה אחר כך לככב בתוכניות נוספות ובתיאטרון. בסוף העונה הראשונה, היא וגבע כתבו שיר שכבש את המצעדים וסימן את החזרה שלהם לזוגיות אחרי משברון, אבל בעונה השנייה גילינו שאחרי שהוא התגייס, הוא בגד בה והיא נשארה שבורת לב. טוב, לפחות היא השאירה אותנו עם המורשת הפמינסטית של השיר "גבר צעצוע גבר שעשוע" וכמובן, תיזכר לנצח כשביצעה את מדונה ב"כמו תפילה".

 

אלינור, איך את התמודדת עם ההצלחה הפתאומית?

"האמת שאני תמיד חלמתי להיות מפורסמת, אז שזה כבר קרה, הייתי מוכנה לזה. מימדי ההצלחה היו מטורפים, המחיר לגמרי היה כבד ולא יכולתי ללכת לשום מקום ציבורי. זה 100% רייטינג, היה רק ערוץ אחד וזה השפיע עליי עד היום. טעמתי מהפרסום ברמה הכי גבוהה, ואותי בעיקר עניין ללמוד ולהתפתח. נרשמתי ללימודי משחק בבית צבי ומאז אני משחקת. העולם השתנה והבנתי שהתיאטרון יותר מתאים לי".

 

זה שהיית אחת מהכוכבות הבולטות של הסדרה, גרם לתחרות וקנאה?

"לא הרגשתי קנאה, אבל בטוח הייתה. היינו חבורה מאוד מגובשת וילדים ותלמידים טובים. ובכל זאת, ברור שהיו לכל אחד את החברויות היותר קרובות שלו, אני למשל הייתי חברה קרובה יותר של בטי כהן ושל סער".

 

 

אלינור אהרון עושה מדונה

אלינור אהרון עושה מדונה

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

איריס קליין

אז: 16, עונה ראשונה ושנייה.

היום: 42, גרושה + 2. מנהלת תוכן וקידום בחברת החלוץ ומתעסקת בעיקר בכתיבה. בנוסף, שיחקה ב"לחיי האהבה" ובקרוב נוכל לראות אותה על המסך גם בסרט החדש של דובר קוסאשווילי.

 

המורה של הילדים שלה מעריצה. איריס קליין (צילום מסך)
המורה של הילדים שלה מעריצה. איריס קלייןצילום מסך

 

אם הייתה דמות של טבעונית, פועלת צדק חברתי ורודפת שוויון, זו כנראה הייתה דמותה של איריס קליין, שהוצגה לנו כלקוחה המסתורית, שיושבת תמיד בפינה, שומעת מוסיקה בווקמן שלה ומזמינה רק מים. "אני באמת הייתי קצת כמו הדמות", היא מספרת. "בכלל דאגו להשאיר אותנו מאוד דומים לדמויות ששיחקנו. אמנם לא שתיתי רק מים, אבל כן, הייתי קצת אאוטסיידרית וכשכל החברים היו הולכים לדיזינגוף סנטר לקבל מנת תשומת לב, אני הייתי מעדיפה להישאר בבית".

 

את מי הכי העריצו?

"היה טירוף סביב כולם, אבל שיר ואלינור היו לגמרי הבולטות, היתה תחרות גם בין המעריצים שלהן".

 

עוד מזהים אותך ברחוב?

כן, לגמרי. הילדים שלי בשוק מזה".

 

ועכשיו, את עוד בקשר עם הצעירים?

"אז הייתי חברה טובה בעיקר של ליאת אחירון, היינו ישנות אחת אצל השנייה. בבית צבי למדתי עם שי חדד מי שהיה הברמן שהיה מאוהב בשיר אבל היום הוא גר בקנדה ועכשיו אני בקשר עם חלק מהאנשים, אנחנו חברים, אבל בעיקר בפייסבוק".

 

 

מקומך הפנוי - לא כולל שירות

מקומך הפנוי - לא כולל שירות

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

טל זייברט

אז: בן 16, שיחק בשתי העונות הראשונות.

היום: בן 42, נשוי + 4 וגר בגבעת שמואל. עוסק בשיווק דיגיטלי.

 

"מובן?!". זייברט (משמאל) ועדי עמרני (צילום: רינת הלון)
"מובן?!". זייברט (משמאל) ועדי עמרניצילום: רינת הלון

 

טל זייברט היה זה שבעצם זכה לסולו של המילה "מובן?" בשיר הפתיחה. הוא היה לאחד מצוות המלצרים ובעיקר היה מחזר אחר איריס הלקוחה המעופפת. טל היה נער התיכון הקלאסי בעיצומו של גיל ההתבגרות, ספק חתיך ספק מוזר, שידע לעצבן את שיר טוב טוב עם הערות עוקצניות. הדמות שלו ניסתה להיות מעורבת ולעולם לא נשכח את תצוגת האופנה אותה הנחה יחד עם מוסרי ("טל וטל") עם רצף הבדיחות השנונות כמו "שמעת שזרקו על אבא אבן?" וכמובן את שירי האהבה שהקדיש לאיריס. "ב'שושנה' המלבישה התעקשה שאהיה עם אוברול ג'ינס בלי חולצה מתחת ולזה כבר סירבתי", הוא נזכר. "וב'תה עושה סחרחורת' היה לי קול של קרפדה. לא שהיום אני פבארוטי, אבל אז ממש הייתי באמצע תהליך ההתבגרות והייתה לי גם פלומה קטנה של זקן".

 

מתגעגע לפעם?

"לא. אני מתגעגע לנעורים, אבל עכשיו אני עם משפחה מדהימה ובמקום טוב בחיי שממש לא הייתי רוצה לוותר עליו. לא מתגעגע ללהיות סלב, אם היום היינו כוכבי ילדים עם ההצלחה של אז, אז גם החשבון בנק שלי היה נראה אחרת. אז לא שילמו לנו, לא היו ספונסרים, לא פרסומות, זה היה שייך לעיריית תל אביב ולכן גם התכנים היו בהתאם, עם מסר חינוכי".

 

ולחברים?

"היינו חברים ממש טובים. אני זוכר שאלינור וגבע היו זוג גם במציאות ולי היתה חברה כל התקופה אז הייתי קצת יותר אאוטסיידר, אבל הייתי חבר מאוד טוב של יריב יפת, סער פיין ותומר גוטליב. היינו הולכים לאכול ג'חנון אצל עדי. היום אני בקשר עם תומר, עדי ואלינור. זה כמו צבא, זה תמיד שם".

 

תגיד עדיין מזהים אותך?

"קורה לי עד היום פעמיים בשבוע שאנשים מזהים אותי מהתוכנית, זה די נחמד לעסקים, זה תמיד שובר את הקרח".

 

באדיבות הערוץ הראשון

באדיבות הערוץ הראשון

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

עדי עמרני

אז: 17, שתי עונות ראשונות.

היום: 43 נשוי + 3 ילדים. גר בנצר סירני. אדריכל, בעל סטודיו להדמיות בתלת מימד.

 

יעל פוליאקוב החליפה אותו במטבח. עמרני (צילום מסך)
יעל פוליאקוב החליפה אותו במטבח. עמרניצילום מסך

 

הטבח המופנם, זה שתמיד היה שם בפינה שלו, לא מתערב, לא מרכל ולא מסכסך, האוזן הקשבת של כל אחד מהחברים שברגע האמת תמיד היה מתייצב לצידם. למרות שלא נתן לאף אחד להתקרב למטבח שלו, בעונה השלישית כשעזב, יעל פוליאקוב הייתה זו שירשה את מקומו כטבחית החדשה והעצבנית של המסעדה.

 

אז בתור הטבח שתמיד השגיח מהצד, איך היו היחסים מאחורי הקלעים?

"תמיד יש קנאה, אבל זה ממש לא היה כמו ב'הלהקה', אף אחד לא רב על סולו או למי יש יותר מעריצים, זה היה ברור שפשוט לסער יש הכי הרבה. סער וגבע תפסו את המקום של המאהבים אז אוטומטית היה להם יותר עניין וכמובן שיר ואלינור שהיו מלכות הלהקה, בשלב מסויים נראה לי שגם דנה תפסה שם מקום נוח".

 

מתי הבנתם את גודל ההצלחה?

"בהופעה הראשונה באמפי ווהל בתל אביב, כשפתאום שומעים איזה אלף בנות צורחות ורואים את הקהל. ההצלחה היתה מאוד גדולה, הייתה היסטריה סביבנו. זאת היתה תקופה נהדרת. זה לא שרציתי או רדפתי פרסום אבל ברור שאני מתגעגע לתקופה הזו, בעיקר להווי החברתי".

 

ניר גבע

אז: בן 17, במקור מהרצליה

היום: בן 44, נשוי + שניים. זמר ומפיק מוסיקלי. בעל הרכב לאירועים.

 

הלקוח המתמיד. גבע (צילום: דביר כחלון)
הלקוח המתמיד. גבעצילום: דביר כחלון

 

גבע היה הלקוח החתיך שהגיע כדי להתחיל עם המלצרית אלינור בלוק ניינטיז עם גוונים בשיער, עגיל קטן באוזן וג'קט עור ועל הדרך, המיס את לב הבנות. הוא היה היחיד שזכה לשם שונה והשתמש בשם המשפחה שלו ולא בפרטי. "פשוט הייתי גם בתוכנית הקודמת של הערוץ, 'החופש האחרון' וניר פרידמן היה שם, אז בגלל שהיו שני 'ניר', החלטנו שלי יקראו לפי שם המשפחה. גבע עזב עם הגיוס לצה"ל והשאיר אותנו עם אחד הביצועים המרגשים ל"עוף גוזל", כשכל חברי הלהקה נפרדים ממנו.

 

אתה חושב שהסדרה כמו שהיא יכולה להצליח ולתפוס ילדים של היום?

"זו הייתה תקופה אחרת, של תמימות, לא ידענו מה אנחנו באמת עושים. זה לא שהייינו במדורי רכילות או מגיעים לאירועים, היתה הקפדה על כל מילה ומילה ועל תכנים חינוכיים. לאחרונה נתקלתי בזה ופתאום לראות את זה בעיניים של מבוגר זה שונה, זה מעניין. זה יכול לעבוד".

 

 

באדיבות הערוץ הראשון

באדיבות הערוץ הראשון

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

תומר גוטליב

אז: בן 17, הצטרף לעונה השנייה ונשאר לשלישית ואפילו לסדרת הבת, "צעירים בחללית - תלויים באוויר", שלא זכתה לתהילה כמו אחותה.

היום: בן 42, גרוש. גר בפתח תקווה, מפיק מוסיקלי.

 

חמודים. תומר גוטליב עם בטי כהן ואוהד חיטמן (צילום מסך)
חמודים. תומר גוטליב עם בטי כהן ואוהד חיטמןצילום מסך
 

 

תומר היה השליח החמוד שדאג לעזור לבנות והסכים לעשות כל מה שרק יגידו, עד שהתאהב בלקוחה נועה ובשבילה אף הלך מכות עם בחור שחיזר אחריה והשאיר אותנו עם השיר המופתי "אלימות זהירות". "האמת שאני בכלל לא תכננתי להצטרף", הוא מספר. "ליוויתי חברים לאודישן ובגלל שידעתי לנגן על גיטרה, אז ביקשו ממני להיכנס גם ובסוף אני התקבלתי. ממש לא ידעתי לשחק, יוצא לי לראות את זה מדי פעם ובאמת שאם הייתי יכול להכות את עצמי, הייתי עושה את זה".

 

תגיד, התוכנית יכולה לעבוד היום?

"התוכנית הזו לגמרי יכולה לעבוד גם בזמננו, רק לא עם הקאסט שלנו - היינו לא מוכשרים בעליל. אני לפחות. זה היה מין גלגל שלג כזה, לקחו כמה חברה צעירים, בדקו אם יכולים קצת לשחק, לרקוד ולשיר ויאללה התחילו לצלם סדרה".

 

ובכל זאת, עזוב את התוצאה, החוויה עצמה?

"זו הייתה חוויה מדהימה, כמו חלום. אף פעם לא היתה לי כמיהה לפרסום, פשוט אהבתי לשיר. זה משהו שאף פעם לא עניין אותי. יצא לי לעבוד גם עם הכוכבים החדשים כשעשיתי מוסיקה לגאליס ואני יודע מה הם חווים עכשיו, מסתכל עליהם ורואה אותי. אין לי שום תשוקה לחזור לשם. החבר'ה עצמם, זה היה כמו משפחה. עד היום אני בקשר עם סער פיין, רק עכשיו חזרנו מטיול באמסטרדם ביחד. אני גם בקשר טוב עם בטי וככה לפעמים עם אוהד חיטמן ועידו מוסרי".

 

עדיין בקשר עם כולם. גוטליב עם אלינור אהרון, דנה דבורין ונועה כהן (צילום מסך)
עדיין בקשר עם כולם. גוטליב עם אלינור אהרון, דנה דבורין ונועה כהןצילום מסך

 

דנה דבורין

אז: בת 16, עונה שנייה ושלישית

היום: בת 41, נשואה + שניים. בימאית הצגות ילדים, הקימה תיאטרון משלה- "תיאטרונלה"

דנה נמה דנה קמה. דנה דבורין (צילום: ענת מוסברג)
דנה נמה דנה קמה. דנה דבוריןצילום: ענת מוסברג

 

דנה דבורין הגיעה לעשות רעש בעונה השנייה ולזעזע את מקומם הבטוח של מלכות המסעדה שיר ואלינור. היא נכנסה לעונה השנייה כדוגמנית שהגיעה היישר מהפקת אופנה, הבחורה הגבוהה והנועזת עם התספורת הקצוצה והכובע, מהר מאוד שבתה את ליבו של סער והם הפכו לזוג הבולט של הסדרה. אבל אנחנו לעולם לא נשכח את הרגע בו יעל פוליאקוב שפכה לה "סלט חמוץ" על הראש. אחח, מה היו אומרים השכנים על זה?

 

על הכניסה לכוכבות, סיפרה דבורין שזה הגיע "בילט-אין", תמיד אהבה להופיע ולכן הלכה לבית ספר לאמנויות, משם הצטרפה (יחד עם עוד כמה חברים ללהקה) ל"תופסים ראש" ואז כמובן ל"לא כולל שירות" אבל הכוכבות היא מספרת הגיעה אחרי המשחק. התחלנו מרצון להיות שחקנים, לא מרצון להיות כוכבים אז זה היה קל יותר. צעירי תל אביב היה טירוף, זו בעצם התוכנית הראשונה שיצאה מהטלוויזיה לבמות ואז הפכו נגישים יותר למעריצים שהגיעו ורצו לראות ולגעת בהם בכל מחיר.

 

אחרי "לא כולל שירות" המשיכה דבורין לככב בעולם הילדים כמנחה בערוץ הילדים יחד עם יעל בר זוהר, גיל ססובר, מיכל ינאי ויעל אבקסיס. אבל ב-2001, החליטה לעזוב ולעבור למאחורי הקלעים, כבימאית של הצגות בתיאטרון ילדים- "מגיל מאוד צעיר רציתי להיות במאית וגם כשהייתי שחקנית הזזתי אנשים על הבמה. החלטתי להתמקצע בזה ולמדתי הרבה שנים בימוי. זה משהו שהוא מבחירה ומרצון ואני מאוד שמחה ומרוצה מההחלטה שלי". 

 

בין לבין המשיכה לשחק בהצגות ילדים והשתתפה בעונה השלישית של "רוקדים עם כוכבים". מוקדם יותר השנה, בפברואר עברה ניתוח להסרת גושים חשודים בחזה והחליטה לחשוף גם כשקשה. רק בריאות.

 

ליאת אחירון

אז:בת 16. עונה ראשונה.

היום: בת 42, נשואה + ארבעה. שחקנית, זמרת ויוצרת.  

 

תמיד במדי צופים. ליאת אחירון (צילום: נועם מוסקוביץ')
תמיד במדי צופים. ליאת אחירוןצילום: נועם מוסקוביץ'

 

ליאת אחירון היתה הילדה השקטה והמופנמת שבעיקר חפרה לכולם על הצופים והסתובבה במדי החאקי, כשהייתה מאוהבת במהלך כל העונה בשי הברמן שלא ממש שם עליה והסתנוור משיר. טוב אפשר להבין אותו, לא? כנראה שעונה שלמה של להיות תקועה בלי פרטנר ראוי ולהתחבק עם בובות בנאמברים הזוגיים הספיקו לה והיא עזבה והמשיכה הלאה.

 

אחירון אולי הייתה חלק מצעירי תל אביב אבל היא זכורה בעיקר בגלל המשך דרכה המקצועית. הייתה לאחת ממבצעות השיר "חורף 73" בלהקת חיל חינוך, שם הייתה גם עם טל מוסרי. משם המשיכה לעולם הילדים כשהייתה למנחה ב'זאפ לראשון' ולאחר מכן ההצטרפה לצוות מנחי ערוץ הילדים. השתתפה בפסטיגלים ובהצגות ילדים שונות אבל פרשה מערוץ הילדים ב-2005.

 

בהמשך החלה ליצור, הוציאה ספר ילדים ב-2003, ולפני כשנה שחררה סינגל אבל העדיפה להתרחק מאור הזרקורים ולהתמקד בחיי משפחה.

 

 

רינת הלון

אז: 17, עונה ראשונה.

היום: בת 44, גרושה. צלמת ובעלת עסק לקואצ'ינג לצילום אונליין בכל העולם. גרה בפלורידה.

התלתלים נשארו. רינת הלון (צילום: יניב דרוקר)
התלתלים נשארו. רינת הלוןצילום: יניב דרוקר

 

רינת הלון היפה אולי כיכבה רק בעונה הראשונה של התוכנית, אבל כאחת מארבע המלצריות של המסעדה, היא לחלוטין הייתה לאחת הכוכבות הזכורות. רינת הייתה הראשונה ללמד אותנו שיח פמינסטי מהו אחרי שהתאהבה באקס של אלינור, שלא קיבל דמות ממשית והיה רק שם ואיזכור למה זה דושבאג אמיתי ("אייל", מה אתם לא זוכרים?), ממנו אפילו חשבה שנכנסה להריון- אבל כמו וינונה ריידר ב"בתולות ים" זו ממש הייתה אזעקת שווא. רינת כטינאייג'רית קלאסית ודרמטית התמודדה גם עם הרצון לעשות ניתוח אף ובסופו של דבר לימדה אותנו לאהוב את עצמנו כמו שאנחנו. זה קואצ'רית אמיתית. "וואו, באמת השפעתי על דור שלם של נשים להתרחק מגברים לא טובים ולאהוב את עצמן כמו שהן" היא צוחקת ומשחזרת. "כל פעם שעושים עלינו כתבה, זה רק מוכיח לי עוד יותר איזו תוכנית טובה זו הייתה ואיזה השפעה נהדרת יש לזה".

 

לא באתם מוכנים להוות כזו השפעה?

"מה פתאום, לא באנו מוכנים לכלום. לא היה שום דבר שהכין אותנו לזה. לא היה אינטרנט ולא ידענו מה זה הערצה. אני זוכרת מקרה שכל ערב היה בחור שהתקשר אליי הביתה, ואז לא היתה שיחה מזוהה ולא היה אפשרות לחסום שיחות והוא היה מאיים להתאבד אם אני לא אצא איתו. איך ילדה בת 17 אמורה להתמודד עם זה?"

 

נעלמת לנו מהר מהמסך

"הייתי לפני 'לא כולל', גם ב'חופש האחרון' ואז כבר התגייסתי אז לא יכולתי להישאר בסדרה. הייתי בלהקת הנח"ל והשתתפתי בפרסומות, וכמה סרטים והצגות אבל בגיל 24עברתי לארצות הברית ורציתי ללכת לקולג' ללמוד מקצוע אמיתי. מצחיק, בסוף למדתי צילום ומאז אני צלמת. אני גם מלמדת צילום ועושה קואצ'ינג דרך האינטרנט לפיתוח עסק של צילום.

 

ומה עם החברים, שמרת על קשר?

לצערי זה קשר רק בפייסבוק. אבל כשאני מגיעה לארץ, אז בשמחה, גם לפני כמה שנים נפגשנו שוב כדי לצלם קליפ לאלינור, זה היה כיף. הם המשפחה שלי, היתה שם אהבה מטורפת בין כולנו.    

 

משחזרים את רגעי התהילה בצילומי הקליפ של אלינור. שי חדד, בטי כהן ועדי עמרני (צילום: רינת הלון)
משחזרים את רגעי התהילה בצילומי הקליפ של אלינור. שי חדד, בטי כהן ועדי עמרניצילום: רינת הלון

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

מבחינתנו, תישארו צעירים לנצח...

 

 

לא כולל שירות - צעיר לנצח

לא כולל שירות - צעיר לנצח

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018