רכילות+
נועה תשבי נגד האיש הכי חזק בעולם
הנציגה שלנו בהוליווד החליטה להגיב לצו האיסור עליו חתם נשיא ארה"ב הנכנס ופרסמה פוסט קשוח בו היא קוראת להמון להשמיע את קולו ומשווה את המתחולל באמריקה לשואה. "השואה סבבה סביב הפתרון הסופי ומחיקת כל היהודים, בדיוק כמו שהאיסור הזה הוא נגד כל המוסלמים"

"אני מהגרת". תשבי
"אני מהגרת". תשבי

 

אחרי שריהאנה עשתה רעש בעולם, כשיצאה נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, עכשיו הגיע תורה של אחת משלנו להוריד את הכפפות. אנחנו מדברים כמובן על ה-שגרירה שלנו מעבר לים, נועה תשבי, שבפוסט מרגש ברשת האינסטגרם שיתפה בתחושותיה.

 

״אני יהודיה. אני ישראלית. אני מהגרת. נולדתי בישראל. אך האם אזרח ישראלי שהיה נולד באירן או עירק (כמו רבים מחבריי מבני משפחותיהם) האם עכשיו לא הייתי מורשת כניסה לארצות הברית? אם הממשל כל כך אוהב את העם היהודי מדוע הוא לא הזכיר את העם היהודי ביום השואה הבינלאומי. האם מישהו שם לב שאיסור הכניסה למוסלמים ותכנית המהגרים יצאה באותו תאריך של יום השואה הבינלאומי? או שמא זה היה מכוון?".

 

וואו, ממש עצבנו אותך שם, הא? (צילום: ענת מוסברג)
וואו, ממש עצבנו אותך שם, הא?צילום: ענת מוסברג

 

תשבי הנסערת ממשיכה לכתוב: "האם האדם שעשה זאת יודע את ההיסטורה של ארצות הברית שדחתה בזמנו כניסת פליטים יהודים לארצות הברית ושלחה אותם בחזרה למות בידי הנאצים. אני האדם האחרון שיגן על האיסלם הקיצוני, ובכל זאת, השואה סבבה סביב הפתרון הסופי ומחיקת כל היהודים, בדיוק כמו שהאיסור הזה הוא נגד כל המוסלמים. זה הזמן להשמיע קול ולהתעורר. ולעמוד לצד מה שנכון. עצרו את הטירוף. "ואהבתם את הגר כי גרים הייתם בארץ מצרים".

 

 

 

I am a Jew. I am an Israeli. I am an Immigrant. I was born in Israel. But what if I was an Israeli citizen born in Iran or Iraq

(as were many of my friends and their families). Would I now not be allowed in this country? Or since I'm Jewish, would I have been considered a minority and therefore, would have been allowed to come? And if the administration loves Jews so much, why did they not mention the Jewish People on International Holocaust Remembrance Day? And did anyone at the White House notice that this racist Muslim ban and refugee program halt was done on Friday January 27, the exact same DAY as International Holocaust Remembrance Day? Or was it intentional? And if it was intentional, did that person (how is your apocalyptic plan going, Mr. Bannon?) know the US' history of rejecting Jewish refugees from Europe, sending them back to their countries to be killed by the Nazis? I am THE LAST PERSON to defend radical Islam. The last. However the holocaust WAS about the final solution and about ridding the world of JEWS just like this ban IS against ALL Muslims even those who worked for the US in Iraq like Hameed Darweesh or Sudanese Dr. Suha Abushamma, a Cleveland clinic worker. This is the time to speak up, stand up, stand with what is right. Stop. This. Madness. "You shall love the stranger for you were a stranger" Deuteronomy 10:19. אני הבנאדם האחרון שיגן על האיסלם הקיצוני אבל מה שקורה בארצות הברית כרגע מזעזע ומחריד. מה שטראמפ עשה זה בעצם לאחד את כל העולם נגד טראמפ ובעד האיסלם. ואם לא שמתם לב, הבית הלבן החליט שהשואה הייתה ״נגד הרבה סוגים של אנשים, לא רק יהודים״. ההשמטה של יהודים מההודעה של יום השואה הבינלאומי הייתה מכוונת. ללא התנצלות. שוב אני אומרת לכם, שלא תטעו. העובדה שטראמפ מדבר נגד מוסלמים לא אומרת שהוא אוהב יהודים. למרות ביתו וחתנו, הקול הפשיסטי ניאו נאצי של סטיב באנון תמיד מנצח. כמו כן כרגע יש לו בסביבות 30 אחוזי תמיכה ו51 אחוזי אי-תמיכה בתוך ארצות הברית ובסביבות 0 אחוזי תמיכה בכל העולם וחיבוק הדוב שלו לישראל לא בהכרח טוב לנו. וחוץ מזה, אני מאמינה בחוזק ואגרסיביות נגד קיצונים ואמפתיה כללית כלפי האנושות. כזאת אני. וַאֲהַבְתֶּ֖ם אֶת־הַגֵּ֑ר כִּֽי־גֵרִ֥ים הֱיִיתֶ֖ם בְּאֶ֥רֶץ מִצְרָֽיִם׃ דברים י, יט.

A photo posted by Noa Tishby (@noatishby) on

 

 

נועה תשבי היא מהחלוצות שהלכו בעקבות החלום האמריקאי, כשבחרה להעתיק את מגוריה ללוס אנג׳לס לפני כ-20 שנה. מאז תשבי היוותה מודל עבור שחקנים ישראלים שרצו לכבוש את הוליווד. עם השנים היא הפכה למפיקה בפועל בעיר הסרטים. תשבי היא בת הזוג של רוס סינקל והפכה לאמא בנובמבר כשילדה בארצות הברית את בנה הבכור, ארי.

 

אולי תשבו לדבר פשוט? תשבי VS טראמפ (צילום: Gettyimages, ענת מוסברג)
אולי תשבו לדבר פשוט? תשבי VS טראמפצילום: Gettyimages, ענת מוסברג
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018