ריחו"ל

הנסיך וויליאם: "עצוב לי שאימא שלי לא תכיר את ילדיי"

במלאת 20 שנה למות אמו, הנסיכה דיאנה, העניק הנסיך ריאיון חושפני למגזין GQ הבריטי שבו סיפר על תחושות החוסר וההחמצה שמלוות אותו. "הייתי רוצה שהיא תכיר את קייט ותראה את הילדים גדלים. עצוב לי שזה לא יקרה"

 

מדבר בפתיחות על נושאים כואבים. שער גיליון יולי של מגזין GQ (צילום: norman jeanroy)
מדבר בפתיחות על נושאים כואבים. שער גיליון יולי של מגזין GQצילום: norman jeanroy

 

20 שנה עברו מאז הלכה לעולמה הנסיכה דיאנה והיום, כשהוא נשוי ואב לשני ילדים, פותח הנסיך וויליאם את לבו על המוות הכואב. בראיון שהעניק לאלסטייר קמפבל, כתב GQ הבריטי, הוא סיפר על תחושת ההחמצה מכך שאמו לא זכתה להכיר את רעייתו, הדוכסית קייט ואת ילדיו. "הייתי רוצה לקבל את עצותיה", אמר, "הייתי רוצה שהיא תכיר את אשתי ותראה את הילדים גדלים. זה מעציב אותי לחשוב שזה לא יקרה ושילדיי לעולם לא יכירו אותה".

 

הנסיך וויליאם הודה כי היום, בחלוף השנים, הוא נמצא במקום טוב יותר ומרגיש פתוח לדבר על המוות של אמו. "היום אני יכול לדבר על זה בכנות. אני זוכר אותה היטב ויכול לדבר עליה באופן פומבי", סיפר. "זה לקח לי 20 שנה להגיע לשלב הזה". לדבריו של הנסיך וויליאם, אחד הקשיים שעמם נאלץ להתמודד בשלבי האבל הוא החשיפה. "כולם הכירו אותה והכירו את הסיפור. כשמישהו מאבד אדם קרוב הוא יכול לבחור אם לחלוק את הסיפור או לא, אצלנו זה היה אחרת".

 

 

משפחה לתפארת. הנסיך וויליאם, רעייתו קייט והילדים ג'ורג' ושרלוט (gettyimages)
משפחה לתפארת. הנסיך וויליאם, רעייתו קייט והילדים ג'ורג' ושרלוטgettyimages

 

ואולם, לצד האבל האישי של הנסיך וויליאם הוא הקים משפחה לתפארת המורכבת מרעייתו ומשני ילדיו - הנסיך ג'ורג' (3) והנסיכה שרלוט (2). "לא הייתי יכול לעשות את העבודה שלי בלי יציבות משפחתית", סיפר וויליאם. "אני רוצה לגדל את הילדים שלי בעולם מאושר, יציב ובטוח. זה ממש חשוב לנו כהורים". הנסיך המשיך ואמר: "הייתי רוצה שג'ורג' יגדל בעולם האמיתי, לא מאחורי חומות של ארמון. התקשורת לפעמים מקשה על זה לקרות, אבל אני אלחם בשביל שיהיו לו חיים נורמליים".

 

בהמשך הריאיון, סיפר הנסיך וויליאם על הקמפיין המשפחתי של בית המלוכה, Heads Together, שמטרתו לשבור סטיגמות בנוגע למחלות נפש. "אנשים לא יכולים לקבל עזרה כשהם מתביישים במחלות הנפש שלהם. חייבים לשבור את הטאבו בנושא, זה המאה ה-21 למען השם", אמר הנסיך בצעד פורץ דרך, שלא אופייני לבני המלוכה שלא מרבים לדבר על הנושאים החברתיים הכואבים הללו. "אני באמת מזועזע להבין כמה אנשים חיים בפחד ובשתיקה בנוגע למחלות הנפש שלהם. אני פשוט לא מבין את זה. אני מאמין גדול בלדבר על רגשות".

 

20 שנה בלעדיה. הנסיכה דיאנה (צילום: Gettyimages)
20 שנה בלעדיה. הנסיכה דיאנהצילום: Gettyimages

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018