ריחו"ל

בלה חדיד: "אבא שלי היה פליט, הוא הגיע לאמריקה מפלסטין"

הדוגמנית היפה התראיינה למגזין Harper's Bazaar Arabia וסיפרה על הקושי שעברו הוריה כשהיגרו לארצות הברית, על כך שהיא תמשיך להילחם עבור מה שחשוב לה וגם על זה שאין כל סיפוק או תגמול במקצוע הדוגמנות

"גאה להיות מוסלמית". בלה חדיד (Harper's Bazaar Arabia)
"גאה להיות מוסלמית". בלה חדידHarper's Bazaar Arabia

 

הרבה פעמים אומרים על דוגמניות שהן רק פנים יפות, אבל בלה חדיד (20) היא ממש לא כזו. הדוגמנית מחזיקה בדעות מוצקות ולא מפחדת להשמיע אותן. חדיד, אחת מהדוגמניות העסוקות בעולם התראיינה למגזין Harper's Bazaar Arabia ולא פחדה להביע את דעתה על המורשת הפלסטינית.

 

פחות בקטע של לחייך, אה? (Gettyimages)
פחות בקטע של לחייך, אה?Gettyimages

 

"אני גאה להיות מוסלמית", אמרה חדיד בחודש אפריל האחרון כשהתראיינה ל-Elle, ואילו הפעם היא החליטה להרחיב את הנושא וסיפרה: "אבא שלי היה פליט שהגיע מפלסטין לאמריקה כשהיה תינוק. למזלנו הוא הצליח להגיע אבל זה היה מאוד קשה והיום זה קשה פי מאה". עוד היא הוסיפה: "זה מעציב אותי שהעצמאות נלקחת מהמון אנשים והם לא יכולים להעניק חיים חדשים וטובים יותר למשפחות ולילדים שלהם. זה משגע אותי שבנאדם אחד יכול להחליט אם יהיו או לא יהיו לך חיים טובים".

 

אגב, למקרה שתהיתם - חדיד היא לא מאלה שרק מדברים. הדוגמנית היפה ואחותה הגדולה, הדוגמנית ג'יג'י חדיד (22) יצאו בעבר להפגין ולמחות, ובניגוד למצופה עשו זאת כשהן מלוות בחברים טובים ולא בשולית מאבטחים: "רק רציתי לצאת ולומר את מה שאני חושבת. לא עניין אותי אם אני נמצאת יחד עם עוד מאה אלף איש", אמרה חדיד והוסיפה: "עם או בלי אבטחה רציתי ללכת ולהפגין עבור משהו שאני מאמינה בו. אף אחד אפילו לא הסתכל עליי".

 

עומדת על שלה (אינסטגרם)
עומדת על שלהאינסטגרם

 

עוד הוסיפה חדיד וסיפרה על כך שיש לה מוסר עבודה גבוה וזה משהו שהיא קיבלה מאביה, מוחמד חדיד: "אבא שלי היה צריך לעבוד מאוד קשה בשביל המשפחה שלו, לא היה להם כסף בתחילת הדרך". אך לא רק מאביה היא ירשה את החריצות אלא גם מאמה, דוגמנית העבר יולנדה חדיד: "אימי היגרה לארצות הברית מהולנד לבדה. היא הייתה בת 16 והיו לה רק 20 דולר בכיס. שני ההורים שלי לימדו אותי מה החשיבות של דולר אחד בודד".

 

"מאז שהייתי ילדה קטנה אהבתי לעזור לאנשים", נזכרה חדיד בילדותה והוסיפה: "להיות דוגמנית זה לא באמת משהו שמקבלים תמורה ממנו, זה לא מחמם את הלב או מתגמל את הנשמה". אבל אל דאגה, מחד אין לה כוונה לפרוש מהדוגמנות ומאידך היא תמשיך להשמיע את קולה ולהיאבק על מה שחשוב לה.

 

"אבא שלי עבד מאוד קשה בשביל המשפחה". מוחמד ובלה חדיד (אינסטגרם)
"אבא שלי עבד מאוד קשה בשביל המשפחה". מוחמד ובלה חדידאינסטגרם

 

אגב, זו לא הפעם הראשונה שבני משפחת חדיד מדברים על הקשיים והסבל שעבר אביה של חדיד כשעשה את כל הדרך מפלסטין ועד ארה"ב. לפני כשנתיים פרסם מוחמד תמונה בחשבון האינסטגרם שלו וכתב: "הייתי רק בן 18 חודשים כשגורשנו מפלסטין האהובה שלנו לטובת מחנה הפליטים הסוריים... אבל שלי התקבל לעבודה באוניבסיטת דמשק. זו הייתה התמונה המשפחתית שלנו בכרטיסי הפליטים שלנו. תודה לך סוריה על שקיבלת אותנו אלייך ותודה לך אמריקה על שאפשרת לנו להגשים את כל החלומות שלנו".

 

A post shared by Bella Hadid (@bellahadid) on

 

מעריכה כל דולר (Gettyimages)
מעריכה כל דולרGettyimages

 

 

תגובות לכתבה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018