ריחו"ל
לידיעת הקוראת מייגן מרקל: רצית להיות נסיכה? תחשבי שוב
כולם חושבים שהשחקנית האמריקאית היא אישה בת מזל שתזכה להגשים את החלום של כולנו ולהיות נסיכה. בפועל, מדובר בתפקיד רשמי למדי שכולל יותר איסורים מהטבות. זה הזמן להיפרד ממעילי פרווה, פירות ים, חג המולד וממשחקי הקופסא

 

מה את מחייכת כל כך?

מה את מחייכת כל כך?

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ביום שני האחרון, ארמון בקינגהאם אישר באופן רשמי שהנסיך הארי והשחקנית האמריקאית מייגן מרקל מאורסים. רגע אחרי, נשים בכל רחבי העולם השליכו את עצמן על הרצפה תוך כדי קריאות "למה אלוהים, למה היא ולא אני, מה יש בה שאין בי? גם אני יכולה להיות נסיכה!".

 

אז לכבוד אותן מאוכזבות, ליקטנו כמה חוקים שמוכיחים שלהיות בת מלוכה זה לא רק כובעים מופרכים ודאחקות עם המלכה, אלא הרבה חוקים נוקשים ואיסורים הזויים במיוחד. אז למה מרקל צריכה להיפרד ממשחק המונופול, מה קורה בחג המולד ואיך לעזאזל קוראים לאימא ואבא?

 

מילון עברי-אנגלי

צ'ירס, מייט! אה, רגע (gettyimages)
צ'ירס, מייט! אה, רגעgettyimages

 

לבני המלוכה יש רשימה ארוכה של מילים שאסור להם להגיד. למשל, כשהם מרימים כוסית אסור להם להגיד Cheers ("לחיים"), המילה Perfume (בושם) אסורה לשימוש כיוון שהיא נשמעת צרפתית מדי, והמילה "כיבוד" מתאימה לפשוטי העם, כך שבני מלוכה אומרים "מזון ומשקאות". פגשתם את המלכה אליזבת' וניהלתם שיחת חולין? כשתיפרדו לשלום, אל תצפו לשמוע שהיה נחמד לראות אתכם. לא כי היא סנובית, אלא בגלל שבני המלוכה לא שמחים לראות אף אחד אף פעם ומסתפקים ב"להתראות" קריר.

 

גם המילים Mom ו-Dad (אימא ואבא) אסורות לשימוש בין בני המשפחה והפכו ל-mummy and daddy (אימוש ואבוש בתרגום מאוד חופשי). כן, גם הנסיך צ'ארלס (69) קורא לנסיך פיליפ (96) דאדי. הסיבה לכך יכולה להיות נעוצה בעובדה שנהוג לכנות את המלכה "מאם" - היא הרי האימא של כולם באנגליה.

 

הנסיכים ג'ורג' ושרלוט עם מאמי אנד דאדי (gettyimages)
הנסיכים ג'ורג' ושרלוט עם מאמי אנד דאדיgettyimages

 

ערפו את ראשו!

 

הו הו הו (gettyimages)
הו הו הוgettyimages

 

אז אחרי שעשינו למרקל קצת סדר בלקסיקון, הגיע הזמן ללמוד את כל החוקים שקשורים למלכה. כשהמשפחה מתאספת לארוחת ערב, אף אחד לא אוכל אחרי אליזבת'. היא סיימה הכל ואתם רק במנה הראשונה? תלכו לישון רעבים ותחשבו טוב טוב על מה שעשיתם. גם אסור להכניס שום לארמון כיוון שהמלכה סולדת ממנו ואסור להפנות לה את הגב כי היא הכותל המערבי בעצם. הגעתם יחד לאירוע רשמי? אליזבת' תעזוב ראשונה כדי שאיש לה יפנה לה את הגב.

 

שרדתם בקן הקוקיה עד חג המולד? מעולה. תשכחו מבוקר חמים עם פיג'מות, שוקו ופתיחת מתנות כי אסור לפתוח אותן בבוקר. בני מלוכה מחכים עד הערב כדי להחליף ביניהם מתנות ולפתוח אותן.

 

העיקר זה הרומנטיקה

אז רגע, אתם לא שומרים נגיעה? (צילום: Gettyimages)
אז רגע, אתם לא שומרים נגיעה?צילום: Gettyimages

 

ברוב התמונות המשותפות של הנסיך הארי וארוסתו הטרייה הם אוחזים ידיים, נשענים זה על זו ושפת הגוף שלהם זועקת "קח אותי עכשיו למגדל הפעמון!". בפועל, אסור להם להביע חיבה בפומבי. אסור להתחבק, להתנשק או להחזיק ידיים בפומבי. שמות חיבה אסורים גם הם ואנחנו לא מדברים על "באבי" או "מיסטר ביג", אלא גם על קיצורים. התקשורת אמנם קוראת לקת'רין מידלטון קייט, אבל על פי חוקי הארמון מדובר בעבירה חמורה במיוחד.

 

ומה עם מערכות יחסים שאינן רומנטיות? לאנשים פשוטים, כאלה שלא קיבלו בירושה את הדם הכחול, אסור לגעת בבני מלוכה. זה לא חוק אלא מנהג ולרוב לא ניתן לאכוף אותו, בעיקר כשהאספסוף רוצה להצטלם עם איזה רויאלטי. וכן לברון ג'יימס, אנחנו מדברים עליך. וואט דה פאק לברון, תוריד את הידיים שלך מהורד הבריטי הזה. חוץ מזה, אסור לעשות סלפי ואסור לחלק חתימות.

 

"אני לא יכול להסתכל!" (gettyimages)
"אני לא יכול להסתכל!"gettyimages

 

מה בני מלוכה עושים בשעות הפנאי? אנחנו נגיד לכם מה הם לא עושים: משחקים מונופול. בשנת 2008 חשף הנסיך אנדרו שאסור להם לשחק מונופול, אולם סירב לגלות עם איזה משחקי קופסה הם כן יכולים להשתעשע. אסור להם לאכול פירות ים באירועים פומביים כי הדבר עשוי לגרום לקלקול קיבה ואסור להם ללבוש פרווה כי ככה המלך אדוארד השלישי החליט במאה ה-12. בהצלחה בארמון, מייגן, אנחנו נצפה בחתונה תוך שליקת אויסטרים במעילים מפרוות חורפן ונגיד תודה שאנחנו לא חלק מהטירוף הזה.

 

ביי ליזי. כלומר, אליזבת' (צילום: MCT)
ביי ליזי. כלומר, אליזבת'צילום: MCT

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018