ריחו"ל

מיליון וחצי דולרים: מארק וולברג תורם

פערי השכר בין השחקן לקולגה מישל וויליאמס עוררו סערה בהוליווד לאחר שהתברר שבזמן שהוא הרוויח סכומי עתק, היא הרוויחה פרוטות. וולברג החליט לתקן את המצב ותרם את כל הסכום לטובת נפגעי ונפגעות תקיפה מינית

העץ הנדיב. מארק וולברג (gettyimages)
העץ הנדיב. מארק וולברגgettyimages

 

השחקן מארק וולברג (46) תרם מיליון וחצי דולרים לארגון TimesUp, שתפקידו להעניק הגנה משפטית לנשים וגברים שחוו הטרדה, תקיפה או אונס במקום העבודה. התרומה הנדיבה באה אחרי סערה שהתחוללה בהוליווד לאחר שה-USA Today חשף כי וולברג, שמשחק בסרט "כל הכסף שבעולם", קיבל מיליון וחצי דולרים על ימי צילום נוספים. הקולגה מישל וויליאמס (37) קיבלה 1000 דולרים בלבד עבור ימי צילום נוספים בהם היא השתתפה.

 

וולברג תרם את הכסף בשם וויליאמס, והוציא הצהרה לתקשורת: "במהלך הימים האחרונים צילומי ההשלמה שעשיתי הפכו לנושא שיחה חשוב. אני תומך ב-100% במאבק למען שכר שווה ואני תורם מיליון וחצי דולרים לארגון TimesUp בשם מישל וויליאמס".

 

ככה עושים את זה נכון. וולברג ומישל וויליאמס (gettyimages)
ככה עושים את זה נכון. וולברג ומישל וויליאמסgettyimages

 

חברותיה של וויליאמס, בהן ג'סיקה צ'סטיין וסופיה בוש, נדהמו לשמוע על הפערים ומיהרו לעמוד לצידה ולצייץ אודות המחדל. "לכו ותראו את הופעתה של מישל בסרט. היא אישה מבריקה שהייתה מועמדת לאוסקר וזכתה בגלובוס הזהב. היא נמצאת בתעשייה 20 שנה. מגיע לה לקבל יותר מאחוז אחד מהרווחים שהגבר שמשחק לצידה מרווח", כתבה צ'סטיין.

 

שני השחקנים מיוצגים באותה סוכנות, אולם וויליאמס לא הייתה מודעת לפערי השכר המופרכים בינה ובין הקולגה שלה. בעקבות התרומה, הוציאה גם היא הצהרה והסבירה שהיא לא ממש האישיו בסיפור. "היום הזה לא סובב סביבי. חברותי השחקניות עמדו לצידי, חברי האקטיביסטים לימדו אותי להשתמש בקול שלי וכמה מהגברים הכי חזקים בתעשייה האזינו ופעלו. אם החזון שלנו הוא עולם שוויוני, ההקרבה והמאמץ צריכים להיות שווים גם הם".

 

לב ענק. וגם הארנק (gettyimages)
לב ענק. וגם הארנקgettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018