רכילות+

לארי קינג בראיון מיוחד: "כנראה אמות בשידור חי"

המראיין האגדי ואייקון הטלוויזיה, לארי קינג, חוגג יום הולדת 85 אז נסענו עד לוס אנג'לס כדי לראיין אותו על החיים ("אני רוצה לחיות לנצח"), על ישראל ("אני אוהב את האנשים"), על טראמפ ("הוא רוצה להיות דיקטטור") ועל, איך לא, גל גדות ("היא נפלאה"). צפו

 

 

מזל טוב! לארי קינג חוגג 85 בשער פנאי פלוס (צילום: זיו שדה)
מזל טוב! לארי קינג חוגג 85 בשער פנאי פלוסצילום: זיו שדה

 

לארי קינג, שחגג ממש לפני יומיים (ב') יום הולדת 85, נולד וגדל בברוקלין בניו יורק בשם לורנס הארווי זיגר. כן, יהודי פר אקסלנס. נשוי בפעם השמינית, אב לחמישה ילדים, סב לתשעה נכדים, וסבא רבא של ארבעה נינים. שדרן רדיו וטלוויזיה אייקוני, הידוע בגישתו הישירה והפתוחה כלפי מרואייניו - טקטיקה שהחזירה אותם אליו שוב ושוב. שידורו הראשון היה ב-1957, בתחנת הרדיו המקומית של מיאמי וב-1978 תוכנית הרדיו שלו שודרה בכל רחבי ארצות הברית, מחוף לחוף.

 

ב-1985 החל להגיש את תוכנית האירוח המרכזית של רשת CNN , "לארי קינג לייב" שמה, שרצה במשך 25 שנה. ב-2012 הקים רשת טלוויזיה ואולפן הפקות בשם Ora TVשם הוא מנחה את תוכנית האירוח "Larry King Now" המשודרת בשירות הסטרימינג "הולו", וברשת הטלוויזיה הרוסית RT. ברשימת אלפי האישים אותם ראיין לאורך השנים נמצאים נלסון מנדלה, ביל קלינטון, מרלון ברנדו, ג'ורג' בוש הבן, לברון ג'יימס, ולדימיר פוטין ומי לא. עבר התקף לב רציני ושני ניתוחי מעקפים, אבל אפילו זה לא הצליח לעצור אותו. על פי ה-CNN הוא ביצע יותר מ־ 30 אלף ראיונות במהלך הקריירה שלו. אבל הפעם, עבורנו, קינג התיישב דווקא במקום הכי פחות טבעי לו - ספת המרואיין.

 

התוכנית החדשה שלו. לארי קינג NOW (צילום: Gettyimages)
התוכנית החדשה שלו. לארי קינג NOWצילום: Gettyimages

 

אתה חוגג בימים אלה יום הולדת 85, מה אתה עושה כדי להישאר רלוונטי כל כך הרבה זמן?

"אין לי מושג, מעולם לא חשבתי שאני אהיה כאן בגיל 85 . אבי מת מהתקף לב כשהוא היה בן 46 . אני הייתי בן תשע. כשהייתי בן 53, היה לי התקף לב, ואז ניתוח לב פתוח. אחר כך סבלתי מסוכרת סוג 2, סרטן הערמונית - היה לי הכל. למעשה, האורולוג שלי הסתכל על הרקורד הרפואי שלי ואמר שאני צריך להיות מת. מה שגורם לי להמשיך הוא שאני עדיין עובד, עדיין אוהב לעשות את מה שאני עושה. יש לי שני ילדים שהם בני נוער, ושלושה ילדים מבוגרים יותר, וכולם שומרים אותי צעיר. אישה צעירה גם שומרת אותי צעיר. אני אוהב את מה אני עושה, ובעיקר - אני תמיד סקרן. אני תמיד תוהה מה יקרה, מה הדבר הבא. אני מצלם ארבע תוכניות בשבוע, ומאוד מעורב, יש בי איזה כוח פנימי חזק שגורם לי להמשיך. אני לא מרגיש בן 85 , אבל מעולם לא חשבתי שאני אהיה בן 85 . כשהייתי ילד אף אחד לא היה בן 80 , מעולם לא הכרתי מישהו בן 80 , כולם הלכו".

 

"אישה צעירה שומרת אותי צעיר". לארי קינג ואישתו, שון סאותוויק (צילום: Gettyimages)
"אישה צעירה שומרת אותי צעיר". לארי קינג ואישתו, שון סאותוויקצילום: Gettyimages

 

יש לך קשר חזק עם ישראל, אפילו נשיא החברה שלך, ניב יעקובי, הוא ישראלי. האם תוכל לספר לנו איך נפגשתם?

"לפני שמונה שנים קיבלתי מכתב מבכיר באו״ם על ניב, נפגשנו לצהריים בבוורלי הילס, ומאז אנחנו עובדים יחד. יש לי יכולת לקרוא אנשים, אני לא מתרשם מקורות חיים או ממה אומרים, כשראיתי אותו מיד החלטתי לתת לזה צ׳אנס אמיתי, הוא היה מנומס אבל שונה וחצוף. הוא פועל בשקט, פחות מדבר ובעיקר עושה, ומעל הכל אני יודע שאפשר לסמוך עליו מאוד. מאז עשינו הרבה פרויקטים ביחד, בנינו דברים יחד והיד עוד נטויה".

 

אוהב ישראלים. לארי קינג ונשיא החברה שלו, ניב יעקובי (צילום: זיו שדה)
אוהב ישראלים. לארי קינג ונשיא החברה שלו, ניב יעקוביצילום: זיו שדה


מי המרואיין הישראלי שזכור לך יותר מכל?

"ראיינתי כל ראש ממשלה מאז בן גוריון. את נתניהו הכרתי באמריקה טוב מאוד. גולדה מאיר הייתה נהדרת, אבל הישראלי המועדף עליי בכל הזמנים הוא ללא ספק יצחק רבין. אהבתי אותו כבן אדם. כשהוא רץ לראשות הממשלה הייתי סביבו, וכשהוא עשה את הקמפיין שלו הצעתי לעזור. הוא עישן יותר ממני. עישנתי המון לפני התקף הלב שלי, אבל הוא עקף אותי, הוא מעולם לא הפסיק לעשן. רבין הוא לוחם שהפך לאיש של שלום. הייתה לי הערצה רבה אליו ואל רעייתו. אז מכל הישראלים, ואני אוהב את כולם, הייתי אומר ללא ספק, שיצחק רבין הוא המועדף עליי מכולם".

 

וגל גדות? היא ברשימת האנשים שתרצה לראיין?

"היא מדהימה. וונדר וומן אמיתית, היא יכולה להציל את ישראל (צוחק). היא יפה, מאוד מוכשרת, אני מקווה שנראה אותה בתוכנית שלי בקרוב, ביקשתי מניב יעקובי לארגן את זה".

 

"היא נפלאה". גל גדות (צילום: Gettyimages)
"היא נפלאה". גל גדותצילום: Gettyimages

 

בימים אלה, העיתונאים והתקשורת כמכלול מקבלים התקפות והאשמות על חדשות שהן פייק ניוז, במיוחד מהנשיא טראמפ. מה אתה חושב על זה?

"אני חושב שהכל קשקוש. אני בעסק 61 שנים, מעולם לא ראיתי פייק ניוז, לא שמעתי על מפיק שאומר 'בוא נתלבש על הבחור הזה, בוא נגיד שקר'. אני חושב שטראמפ משתמש בזה לצרכיו, להיראות כקורבן, וכך לזכות באהדת הציבור. הוא הופך את התקשורת לאויב. דיקטטורים עושים את זה. אני חושב שטראמפ היה רוצה להיות דיקטטור. אני מכיר אותו אישית 40 שנה, היינו ממש חברים. אני לא מסכים עם המדיניות שלו, אני חושב שזה הכל סביב עצמו, הוא מונע על ידי אגו. הוא תמיד היה נחמד איתי, אבל אני לא מסכים עם מה שהוא עושה. הוא מוריד את מוסד הנשיאות לקרשים. אני לא מאמין כשאני רואה מה הוא עושה כאן. הוא פוגע בדמוקרטיה. עיתונות חופשית זה הדבר החשוב ביותר. כשאתה מאבד את חופש העיתונות - אתה מאבד את מי שאתה. אתה לא מדינה חופשית אם אין לך תקשורת חופשית, ולקרוא לתקשורת מזויפת זה בלתי מתקבל מבחינתי".

 

יש לך איזה טיפ לתת לו?

"כן. תפסיק לצייץ בטוויטר. תהיה יותר נשיאותי. תחזיק את עצמך. תפסיק לשחק את המשחק הזה. אסור להיות גזעני, זה לא מצחיק".

 

מה עם ההתקפות על רשת CNN שהייתה לך לבית?

"עבדתי שם 26 שנים ומעולם לא ראיתי שום דבר שהוא פייק. אני לא יודע מאיפה הוא מביא את זה. טראמפ משקר הרבה, ויש בו הרבה שגורם לי להתבייש בו עבור המדינה שלי".

 

"היה רוצה להיות דיקטטור". טראמפ (צילום: EPA)
"היה רוצה להיות דיקטטור". טראמפצילום: EPA

 

מה אתה חושב על תנועת Me too?

"אני מבין אותה לחלוטין. לפעמים היא יכולה ללכת רחוק מדי, אנשים תמימים יכולים להיות מואשמים, אני לא אוהב את הרעיון שיש כאלה שמואשמים סתם, וזה קורה. אבל הזמנים שונים עכשיו. בוס לא יכול להזמין מישהי שעובדת תחתיו לארוחת ערב. אני כן חושב שלנשים יש זכות לדבר - והן צריכות להישמע. אני מברך על התנועה הזו".

 

איך הוליווד של היום שונה מהוליווד של פעם?

"לא הייתי כאן בעבר, אבל אני מניח שהיו יותר שטיחים אדומים, הייתה יותר אווירה של הוליווד. עדיין יש שטיחים אדומים, ההבדל הוא שאז היו צועדים עליהם שחקנים גדולים וכישרונות גדולים, והיום צועדים עליהם יותר כוכבי ריאליטי ואינסטנט, שאולי לא יצעדו באותו השטיח מחר. בעבר גם האולפנים הם אלו ששלטו בהוליווד והשחקנים היו שייכים להם, היום השחקנים עצמאיים. זו תעשייה שונה עכשיו, פחות זוהרת".

 

מה אתה חושב על תעשיית הבידור הישראלית שמגיעה להוליווד, מוכרת את הפורמטים שלה כאן ולעולם?

"זה בדי.אן.איי שלכם הישראלים, אתם מוכשרים. אתם טובים בהייטק, ובעולם הבידור. אנשים מאוד יצירתיים, אני לא מופתע. יעקובי הפגיש אותי בקצרה עם הדס מוזס, בחורה שמכרה כאן את הסדרה 'פאודה'. כשראיתי איזו צעירה היא, לא התפלאתי".

 

לא מתפלא שהישראלים מצליחים בהוליווד. יוצר "פאודה" ליאור רז וראיין ריינולדס (צילום: אינסטגרם)
לא מתפלא שהישראלים מצליחים בהוליווד. יוצר "פאודה" ליאור רז וראיין ריינולדסצילום: אינסטגרם

 

כיהודי שמסתכל על ישראל מבחוץ, איך היא נראית לך?

"כל מדינה עושה טעויות. ישראל מוקפת באויבים. זו נקודה בעייתית, יש לי רגישות לדבר הזה. אני אוהב את ישראל, אני אוהב דמוקרטיה, אני אוהב את הקונספט של זה, החיים שיש בישראל, האנרגיה של הצעירים בכל מקום, הקבלה של השונה. אתה לא תחשוב שישראל היא כזו עד שבאמת תבקר בה. במיוחד תל אביב. מדהימה".

 

אם היית ראש ממשלת ישראל? מה היית משנה או עושה אחרת?

"קודם כל בוודאי שהייתי במפלגת השמאל, כנראה בעבודה. לא הייתי בונה התיישבויות בלתי חוקיות, אני בהחלט מבין אותם, אבל אני לא בעד צעדי התגרות שלא מובילים לשום מקום. באופן כללי, אני יותר ליברלי ופחות קונסרבטיבי, אז בטוח שהייתי חלק מהשמאל. אני אוהב את ישראל. אוהב לבקר, אני אוהב את האנשים, זה חלק מהמורשת שלי. אני זוכר את הקופסה הקטנה של קרן קיימת לישראל - הייתי חוסך בה סנטים ופנים למדינת ישראל. לצערי, אמא שלי מעולם לא זכתה לבקר בה, ואבי מת בשנת 1943 , לפני שהוקמה המדינה".

 

האם חשבת אי פעם לעשות עלייה?

"ללכת לגור בישראל? לא... אני זקן מדי, יש לי יותר מדי  כאן. אני אוהב את ישראל, אני אוהב את הרעיון של ישראל, אני תמיד אעזור, אבל לא, אני בן 85 ואני גר בבוורלי הילס. מה, אני משוגע?".

 

שותפים לדרך. לארי קינג וניב יעקובי (צילום: זיו שדה)
שותפים לדרך. לארי קינג וניב יעקוביצילום: זיו שדה

 

מה אתה מאחל לעצמך ל-85 השנים הבאות?

"הייתי רוצה לחיות לנצח,  זה בגלל שאני מאוד סקרן. אני רוצה לדעת מי יהיה הנשיא הבא, מי יזכה במשחק הבייסבול הבא, מה יקרה כאן, מה יקרה שם. אני אוהב לחיות. אני רוצה שיקפיאו אותי כשאמות, כך שבעוד 200 שנה הם יגלו מה הרג אותי, ויחזירו אותי לחיים. אשתי אומרת: 'אתה תקום אחרי 200 שנה ולא תכיר אף אחד'. אמרתי לה: 'אכיר אנשים חדשים'. אגיד לך את האמת, אני בטח אמות בזמן שאראיין מישהו בשידור חי, ופשוט אפול למטה, וזו הדרך הטובה ביותר עבורי ללכת. אני לא רוצה להיות בבתי חולים, אני לא רוצה טיפולים וכאב, אני לא רוצה ללכת בכל הדרך הזו. אני רוצה שכשאמות, הכותרת תהיה: 'האדם הזקן ביותר שחי אי פעם מת היום בשנתו'".

 

בראיון עם אייל גיבלי מאחורי הקלעים של צילומי השער במלון בוורלי הילס (צילום: זיו שדה)
בראיון עם אייל גיבלי מאחורי הקלעים של צילומי השער במלון בוורלי הילסצילום: זיו שדה

 

לראיין אגדה חיה. אייל גיבלי עורך Pplus ולארי קינג (צילום: זיו שדה)
לראיין אגדה חיה. אייל גיבלי עורך Pplus ולארי קינגצילום: זיו שדה

 

הגשימה חלום. ליאת לוי-קופלמן, עורכת פנאי פלוס ולארי קינג (צילום: זיו שדה)
הגשימה חלום. ליאת לוי-קופלמן, עורכת פנאי פלוס ולארי קינגצילום: זיו שדה

 

הראיון המלא בגיליון החגיגי של פנאי פלוס "Goes To Hollywood" - עכשיו בדוכנים!לארי קינג וניב יעקובי על שער פנאי פלוס (צילום: זיו שדה)
לארי קינג וניב יעקובי על שער פנאי פלוסצילום: זיו שדה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018