רכילות+
יעל בר זוהר: "אני לא צריכה לעשות שום ריאליטי, תודה לאל"
אחרי שנים שבהן השקיעה את עצמה במשפחה ובילדים, הבינה בר זוהר שהיא יכולה לנהל קריירה וגם להיות אימא טובה וחזרה אל המסך בגדול. אז מה היא חושבת על "האח הגדול", איך היא וגיא מטפחים את הזוגיות והאם יש סיכוי להריון נוסף?

 

 

כולם חולים עכשיו בבית של יעל בר־זוהר, כולל היא עצמה. אתמול בערב, נטולת אדווילים - היא לא לוקחת בפרינציפ - נטלה יב"ז כמוסת פטריות יפנית ונשכבה סוף סוף במיטה לפגוש את בעלה גיא זו־ארץ. היא הכינה לעצמה קערה גדולה של פופקורן, הדליקה טלוויזיה וזפזפה ל"האח הגדול VIP" שאותה הוא מנחה לצד לירון ויצמן, אבל אז השתבשו התוכניות: ליה, בתה הקטנה בת ה-3 וחצי ששכבה על מזרן בצד מיטתה, התעוררה וביקשה לראות גם.

 

"רק רציתי כבר לשכב קצת ולאכול פופקורן, כי חיפשתי איזו נחמה" מגוללת בר זוהר, "שתינו היינו עם חום. אז שמתי אותה על מזרן בחדר שלי כדי לחסוך לי את הריצות בלילה וכדי שלא תדביק את אורי, איתו היא ישנה בחדר. הייתי בטוחה שהיא כבר ישנה, ואז היא פתאום פותחת עיניים ומבקשת לראות איתי וגם לאכול פופקורן. נאלצתי לכבות ולהבטיח לה פופקורן בבוקר".

 

בר זוהר כפרזנטורית תכשיטי "מגנוליה" (צילום: אלון שפרנסקי)
בר זוהר כפרזנטורית תכשיטי "מגנוליה"צילום: אלון שפרנסקי

ושידור חוזר?

 "לא, מה פתאום. היא יודעת מה זה 'האח הגדול' והיא יודעת שאבא שלה שם, אבל אני לא נותנת להם לראות, ברור שלא, זו תוכנית למבוגרים. הפעם היחידה שהרשיתי להם הייתה בשידור הראשון של גיא, כי אז זה עוד היה תעודות הזהות ופחות הריבים של עדי לאון ושי חי בשידור. אז נתתי להם לחגוג את זה שאבא שלהם שם והיינו גאים בו. זה גם משהו שלא הייתי מסכימה לעשות פעם, אבל אני עובדת על עצמי. פעם ההפרדה בין הקריירה לבית הייתה הרבה יותר נוקשה. סחבתי על גבי את טראומת ילדותי, ויותר מהכל היה חשוב לי שלא יזהמו לי, חלילה, את המקום הנקי של הילדים והבית".

 

בר זוהר עם קולקציית תכשיטי "מגנוליה" (צילום: אלון שפרנסקי)
בר זוהר עם קולקציית תכשיטי "מגנוליה"צילום: אלון שפרנסקי

 

שהילדים לא ידעו שאמא יעל היא יעל בר־זוהר ואבא גיא הוא גיא זוארץ?

"זה אפילו לא היה בשבילם, זה היה בשבילי. היום אני במקום אחר, אני מבינה שאני יכולה גם לנהל קריירה וגם להיות אמא טובה. כמו כל אמא, בעזרת קוסמות ולוליינות, אפשר לעשות הכל. לקח לי זמן להחזיק את שני הקצוות האלה, ואני שמחה על זה. זה מתיש לחיות ככה, וגם הרבה פחות נינוח. לקח לי זמן להבין ששום דבר לא מאיים על האחר, ושאפילו טוב שידעו שאמא ואבא שלהם עובדים קשה, ושום דבר לא מגיע מהעצים. בגלל שהתפרסמתי בגיל צעיר והיה לי דימוי כזה ציבורי, הייתה לי תחושה שיש פער נורא גדול בין 'יעל בר־זוהר' הנוצצת לבין יעל, שהיא אני. מצד אחד היה לי רצון גדול לשמור על עצמי ועל הפרטיות שלי ולשלוט במידע שיוצא החוצה, ומצד שני היה רצון שיראו אותי באמת, שיכירו אותי נקייה מהמסכות".

 

טיפול פסיכולוגי? כבר לא עובד עליה. יעל בר זוהר (צילום: יניב אדרי)
טיפול פסיכולוגי? כבר לא עובד עליה. יעל בר זוהרצילום: יניב אדרי

 

כבר 22 שנים שאנחנו מכירים את בר זוהר, לאחר שפרצה אל חיינו בגיל 15 עם בלונד נוצץ ובייגלה היסטרי מעל הראש. שנים של כוכבות בלי אינסטגרם ובלי לייקים. הנחייה בערוץ הילדים, קמפיינים של פוקס, "רמת אביב ג'" ויותר מידי פוקוס שהכביד על ילדה צעירה אחת.

 

בגיל 25 התחתנה עם גיא זו־ארץ, אז שחקן הרבה פחות מפורסם ממנה, ועברה ליישוב בעמק חפר לגדל שלושה ילדים. ועדיין תמיד נשארה בתודעה, בעיקר בזכות קמפיינים גדולים שהמשיכה לקטוף, אבל נראה שעשתה הרבה בשביל להתרחק מתשומת הלב. בשנים האחרונות חזרה לגור במרכז ועשתה צעדים חזרה לפרונט.

 

עכשיו היא כבר בת 39, ובשנה האחרונה היא שוב בטלוויזיה, תחילה בתוכנית הבוקר של רשת 13 וכעת ב"הדוח היומי" לצידו של קובי מחט שכרגע עוקבת בעיקר אחר ההתפתחויות בבית "האח הגדול VIP". מבחינת בר זוהר, זו כבר העונה השנייה שהיא עוקבת אחר המתרחש בסיר הלחץ הטלוויזיוני הזה. במקביל גם מעמדו של זו־ארץ הלך והתחזק עם השנים וכעת, מהעמדה המיוזעת של "צאו לדרך" ב"הישרדות", עבר לכפור של נווה אילן לצידה של לירון ויצמן. כך קרה שבבית זו־ארץ-בר זוהר חל מהפך: מחוסר עניין מוחלט במה שקורה בבית "האח", הגיעו השניים לבקיאות זוגית שעשויה להביא להם מקום ראשון בטריוויה.

 

"גיא לעומתי פשוט נולד עם סטייל" (צילום: יניב אדרי)
"גיא לעומתי פשוט נולד עם סטייל"צילום: יניב אדרי

 

"נכון, לא הייתי צופה של 'האח', אבל מאז שאני עושה את הדו"ח היומי אני רואה את הטוב שבתוכנית הזו", היא מחדדת. "אני רואה את הצדק הקוסמי שהיא יכולה להביא איתה בזה שהיא עשויה להעניק מיליון שקל למי שמגיע לו, וחייו ישתנו בעקבות זה. ישראל (אוגלבו, זוכה העונה הקודמת - מ.ז) באמת נכנס לי ללב. התרגשתי מהסיפור שלו ואהבתי את האישיות שלו, ולכולם היה ברור בצוות ההפקה שהוא הפייבוריט שלי. בגמר הייתי במתח כאילו שהוא אחי. ברגע הזכייה קפצתי על קובי בצרחות והדמעות פרצו מעצמם. בלי ציניות, זה ריגש אותי"

 

והעונה הזו, יש לך פייבוריט כבר?

"ברור שיש לי פייבוריטים, אבל אסור לי להגיד. אני צריכה להיות נייטרלית. אבל אם מסתכלים על מי שהמיליון יכול לתת לו הזדמנות חדשה, זוהי ויקי כנפו, שסיפור החיים שלה טלטל אותי. פרס כזה יכול לעזור לה מאוד".

 

ובעונה הזו גם גיא שם?

"כן, זה מדהים. כשהציעו לו להנחות את 'האח' והוא התלבט ישר אמרתי לו: 'ברור!'. אני הכי גאה בו, כיף לי שרואים אותו כמו שהוא שם. ב'הישרדות' התפקיד שלו מאוד תחום ומשימתי ומובנה ופתאום פה רואים אותו. זה מצחיק שאחרי כל כך הרבה שנים במקצוע אנשים לא מכירים אותו, ואני שמחה בשבילו על ההזדמנות. הוא ולירון מצוינים ביחד".

 

וזה לא בפיליפינים.

"בדיוק, הוא חוזר לישון בבית ומבחינתי זה פירסט קלאס. יש בברכת המזון ברכה שאומרת 'שהעבודה שלך תהיה קרובה לבית'. זר לא יבין זאת, אבל אחרי 'הישרדות' אני מבינה לגמרי. זה משדרג לי את החיים שהוא פה".

 

למרות שהג'וב ב"הישרדות" זימן לך כמה חופשות בפיליפינים.

"בואי, הפנטזיה של 'חופשה בפיליפינים' היא פנטזיה. במציאות, נסעתי עם שלושה ילדים ובייביסיטר וזה לא היה וואו. זה רק נשמע זוהר. בפועל, גיא עובד שם שבעה ימים בשבוע עד שהשמש שוקעת ובערבים יש לו ישיבות תסריט. אז אני לבד עם שלושה ילדים קטנים כל היום, והמחנה של הצוות זה לא מלון חמישה כוכבים, זה כמו קיבוץ קטן כזה עם בקתות. מצד אחד היו רגעים קסומים בהם הילדים שיחקו כדורסל עם ילדים פיליפינים ובשבילם זה היה חווייתי, ומצד שני, זה לא הוליווד".

 

סט בפיליפינים זה לא הוליווד. בר זוהר והבעל גיא זוארץ (צילום: ענת מוסברג)
סט בפיליפינים זה לא הוליווד. בר זוהר והבעל גיא זוארץצילום: ענת מוסברג

 

איפה ואת גיא מוצאים זמן לטיפוח הזוגיות?

"אנחנו 13 שנים נשואים וחגגנו יום נישואים אולי פעם אחת, וגם זה במקרה, כי ההורים של גיא שלחו לנו פרחים וככה גילינו. אני לא רומנטיקנית בכלל. אני אסטרונאוטית. תאריכים ותכנונים הם רזולוציות שהן לא בשבילי. יום רודף יום, העבודה שלי בטלוויזיה היא יומיומית והימים נהיים קצרים. אין זמן גם לרומנטיקה. 'הדוח היומי' מצטלם כל יום, מראשון עד חמישי, ויחד עם פגישות וישיבות נגמר לי היום. גם הילדים שלי כל הזמן אומרים לי: 'וואי, את כל היום בעבודה'. הם עושים לי רגשי".

 

שלושה ילדים יש לבני הזוג בר־זוהר - זו־ארץ: יהלי בן ה-11, אורי בן ה-8 וליה, 3 וחצי. באף אחד מהם, לדבריה, לא דבק חיידק הבמה. "שני הבנים שלי שחקני כדורסל וזה בעיקר מה שמעניין אותם. גיא היה כדורסלן בנעוריו ושיחק בהפועל גבעתיים עם דורון שפר וגור שלף, וזה מה שדבק בהם. אני מסיעה אותם ארבע פעמים בשבוע לאימונים ובשבתות במגרשים. כשאני מעודדת אותם שם את לא יודעת מה יוצא ממני, כולי צרחות, משהו מטורף. אמא אחת כבר איימה שהיא תתבע אותי שהפכתי אותה לחירשת. ליה היא אחות לשני בנים אז גם היא בכדורסל, היא עובדת על הכדרור ולפעמים היא שוערת".

 

"הילדים עושים לי רגשי" (צילום: יניב אדרי)
"הילדים עושים לי רגשי"צילום: יניב אדרי

 

את דואגת שלא יראו אותם באינסטגרם שלך?

"גם פה אני עובדת על השחרור. אם פעם זה היה 'לא' מוחלט, היום זה 'אולי'. התנגדתי כי פחדתי אבל אחרי שהתיידדתי עם האינסטגרם זה כבר לא נראה לי נורא. יש בזה גם משהו נחמד שאת שולטת במה שידעו. כשאני רואה סלבריטאיות שמפרסמות באינסטגרם את ההריון שלהן, אני שמחה בשבילן שהן החליטו מתי זה יוצא. היום זה כלי עבודה, זה קיים בחוזים כבר שמבקשים ממך להעלות פוסטים. אבל אני לא מרגישה שזה באמת המקצוע שלי, זה לא קשור לדור שלי, זה קשור לצעירים יותר. אני מנחה ושחקנית, ואני לא אתן לזה לשאוב את זמני".

 

יש סיכוי שגם את תעלי תמונה עם מקלון ושני קווים?

"לא יודעת. החלום שלי תמיד היה להיות אמא אבל אף לא היה לי איזה מספר בראש של כמה ילדים אני צריכה או רוצה. יש לי עוד זמן להשתעשע ברעיון. מאוד רציתי בת ואני מרגישה שזכיתי שיש לי אחת. כיף לי להיות אמא, במיוחד עכשיו שהם בבית הספר. דברי איתי בשבע בערב בזמן המקלחות כשהשיער שלי עומד, ואולי אני אענה אחרת".

 

באופן מסורתי, תמיד השתייכת לרשימות ה"שוק" אצלנו בפנאי פלוס והשנה חל מהפך וזכית להיכלל ברשימת השיק. איך זה קרה?

"בואי, אני בשנייה חוזרת ל'שוק'. השוק אורב לי בפינה ואני לא רוצה להתלהב. המזל שלי הוא שיש לי חברות עם סטייל ולרוב הן בוחרות לי את הבגדים. לי אין את זה. אני יכולה להתלבש בבוקר ולצאת לסלון וגיא יסתכל עלי ויגיד לי: 'רע, רע מאוד, לכי תחליפי חולצה'. זה קורה. לפני אירוע אני מטרידה סדרתית כמה חברות ושולחת להן תמונות שלי שיאשרו. גיא לעומתי פשוט נולד עם סטייל. הוא גם זה שבוחר את הרהיטים לבית, הוא רואה רזולוציות של פרטים שאני לא חושבת עליהם".

 

רומנטיקה? אין זמן (צילום: רפי דלויה)
רומנטיקה? אין זמןצילום: רפי דלויה

 

אז הוא גם בעניין של שופינג?

"לא! עדיין הסיוט הכי גדול של גיא זה ללכת איתי לשופינג. יש לו טראומה מאיזה טיול שלנו ללונדון בו הוא ישב שעות מחוץ לתאי מדידה והיה צריך להגיד יפה/לא יפה. להגנתי יאמר שזה היה לפני המון שנים ואני הייתי בהריון. מי עושה שופינג כשהיא בהריון? זה היה רגע קשה, הוא ספג ואז התפטר. אין שופינג מאז".

 

 

היוצרות ביניכם התהפכו - גיא תמיד היה "הבעל של יעל בר־זוהר", ופתאום את קצת נעלמת, גיא עשה את "הישרדות" ואת נהיית 'אשתו של'.

"כן והייתי צוחקת על זה. הייתה לנו הצגה שהעלינו יחד והיינו מסתובבים איתה ברחבי הארץ. כשהש"ג בכניסה היה מבקש מאיתנו לעצור הייתי פותחת את החלון ואומרת: 'תפתח בבקשה, גיא זו־ארץ!'. זה כיף. אני מעריצה מספר אחת שלו, בתחרות צמודה עם ההורים שלו. יש לו חמ"ל מאוד תומך בבית שלי ושל הילדים, ואין שמחה ממני להיות גם אשתו של".

 

הריאיון המלא עם יעל בר זוהר וכתבות נוספות בגיליון החדש של פנאי פלוס - עכשיו בדוכנים.

  

עכשיו בדוכנים! (צילום: יניב אדרי)
עכשיו בדוכנים!צילום: יניב אדרי
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018