ריחו"ל

אבא של ביונסה: "אם היא היתה כהה יותר, היא היתה נכשלת"

מת'יו נואלס טען בראיון שאם בתו הכוכבת לא היתה בהירה, סיכוייה להצליח היו פוחתים משמעותית: "עולם הפופ חושב שבהיר זה יפה יותר. קלי רולנד לא הצליחה כי היא כהה"

 

מזלה שהיא בהירה? מת'יו נוולס וביונסה (צילום: Gettyimages)
מזלה שהיא בהירה? מת'יו נוולס וביונסהצילום: Gettyimages

 

האם ביונסה היתה מצליחה כל כך גם אם היתה נראית קצת אחרת? ככל הנראה לא.

 

כך לפחות טוען אבא שלה, מת'יו נואלס, שהיה המנהל של הזמרת בימי דסטיני'ז צ'יילד ובשנים הראשונות של קריירת הסולו שלה, אז היא עשתה את ההחלטה הקרה, אך בדיעבד – גם החכמה, ופיטרה אותו.

 

מאז הוא לא עושה יותר מדי, ובעיקר מפטפט עם כלי התקשורת על הבת המפורסמת. אתמול (ד') הוא עשה זאת שוב בראיון ברדיו, אז דיבר על נושא חשוב דווקא – הדרך בה הציבור תופס בדרנים שחורים בעלי גוון עור שונה. 

 
נואלס סיפר שלימד קורס באוניברסיטה, בו הסטודנטים חקרו וגילו שזמרות שחורות בעלות גוון עור בהיר יחסית, הושמעו ברדיו הרבה יותר מאשר כאלה שהן כהות יותר. כדוגמה להצלחתן של הבהירות, הוא נתן זמרות מצליחות כמו מריה קארי, ריהאנה, ניקי מינאז' ואלישיה קיז.

 

מוכשרת או סתם בהירה מספיק? ריהאנה (צילום: Gettyimages)
מוכשרת או סתם בהירה מספיק? ריהאנהצילום: Gettyimages

 

"לעולם הפופ יש תפישה של מהו צבע עור יפה ומה לא" אמר נואלס. "אפילו את התמונות של ויטני יוסטון שיפצו כדי שתיראה בהירה. הבהירים נחשבים ליפים יותר, חכמים יותר ובעלי הכנסה גבוהה יותר. זו דעה רווחת גם בקרב קהילת השחורים".

 

נואלס נשאל אם העובדה שביונסה נחשבת לבהירה יחסית עזרה לה להצליח. הוא ענה בחיוב, ואמר שאם היתה כהה יותר, זה היה משפיע על ההצלחה שלה. כדוגמה הפוכה, הוא נתן את חברתה של בתו ללהקת דסטיני'ז צ'יילד, קלי רולנד, בעלת גוון עור כהה, שהצליחה הרבה פחות, לפחות בארה"ב.

כהה מדי להצלחה? קלי רולנד (gettyimages)
כהה מדי להצלחה? קלי רולנדgettyimages

קווין בי הואשמה בעבר לא פעם שהיא מחמצנת את העור וצובעת את השיער כדי להיראות לבנה יותר, אך דווקא בשנים האחרונות היא מדגישה בגאווה את הזהות השחורה שלה, עם פרויקטים שמהללים ומתרכזים בתרבות האפרו אמריקאית.

 

גאה בזהות שלה
גאה בזהות שלה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018