רכילות+

מצעד השוק 2019: רשימת המתלבשים הגרועים של השנה

אומרים שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח, אבל יש כמה סלבס שמתעקשים פעם אחר פעם להופיע עם אאוטפיטים שמאתגרים את גבולות הטעם הטוב, ולא משאירים לנו ברירה אלא להטביע עליהם את חותמת ה"שוק" הידועה לשמצה. לפניכם עשרת הכוכבים שהרוויחו ביושר את התואר המפוקפק והתברגו לרשימת המתלבשים הגרועים של "פנאי פלוס"

נבחרת השוק!
נבחרת השוק!

 

מקום ראשון: אביבה תבורי

 

ראשונה בשוק. אביבה תבורי (צילום: ענת מוסברג)
ראשונה בשוק. אביבה תבוריצילום: ענת מוסברג

 

השנה הייתה השנה של אביבה תבורי. ההשתתפות ב"האח הגדול" ולא פחות - הסיפור העסיסי של בנה בן אל ובת זוגו אורטל עמר - השאיר אותה בכותרות ותבורי ידעה לנצל זאת היטב. פגשנו אותה באין־ספור אירועים ובכולם כמעט, לא יכולנו לסגור את הפה מרוב הלם.

 

זה נכון, לתבורי יש גוף חלומי, שכמעט אף סבתא אחרת לא יכולה לחלום עליו. בגיל 45, תבורי מבלה בחדר הכושר זמן שעולה על שעות השינה שלנו. ובכל זאת, יש דברים שלא לובשים בגיל 45, וכנראה עדיף שאף פעם לא. הג'ינסים קצרים מדי, הפופיק בחוץ כמעט באופן קבוע, תוספות השיער ארוכות בהגזמה, מותגי היוקרה זועקים לשמיים בשמותיהם ושמלות הערב תמיד מגיעות עם וולנים מוגזמים. בא לנו לקחת אותה, להסיר ממנה את כל זה, ואז להלביש במשהו אלגנטי שיבליט את נתוניה המרשימים ויהפוך אותה לאישה עם סטייל. מרשה לנו?

דרוש: סטייליסט חובב אתגרים (צילום: אלעד גוטמן)
דרוש: סטייליסט חובב אתגריםצילום: אלעד גוטמן

 

מקום שני: אביבית בר זוהר

 

אישיות מהממת: יש. רק הסטייל חסר. אביבית בר זוהר (צילום: אמיר מאירי)
אישיות מהממת: יש. רק הסטייל חסר. אביבית בר זוהרצילום: אמיר מאירי

נתחיל בזה: אנחנו שרופים על אביבית! אנחנו זוקפים את הקאמבק שלה לזכותנו, כי אנחנו אלה שנתנו לה שער עוד לפני ש"האח הגדול" חשבו שזה יהיה רעיון גאוני ללהק אותה שוב. וצדקנו, אביבית נושאת בייגלה ענק מעל הראש, שמשאיר אותה כאן אחרי כל השנים. אין עוד אחת כמוה. אבל אם בסטייל עסקינן, נראה שאביבית ואנחנו פשוט לא משדרים על אותם תדרים.

 

בר זוהר, על מידותיה הטובות וקומתה הנמוכה, פשוט לא יודעת להתאים את הבגד לנתוניה. חיבתה הגדולה היא לאוברולים שתמיד יושבים עליה לא טוב, למחשופים עמוקים מדי, לשמלות מנצנצות עד למאדים, לבגדים מנומרים ולעקבים הזויים בגובהם. אאוטפיטים שלא קשורים במאומה למתחולל כרגע באופנה, ונראים כאילו יצאו ממחסן תלבושות של אחד ממופעי הדראג המצליחים. בר זוהר, לעומתנו, בטוחה שהיא הליידי האולטימטיבית, ושככה בדיוק אישה צריכה להתלבש, כי זה מה שגברים אוהבים. אם טוב לה, יום טוב לה!

העיקר שהיא מרוצה (צילום: אביב חופי)
העיקר שהיא מרוצהצילום: אביב חופי

 

מקום שלישי: רוסלנה רודינה


טרופי ווייף קלאסית. רוסלנדה רודינה (צילום: ענת מוסברג)
טרופי ווייף קלאסית. רוסלנדה רודינהצילום: ענת מוסברג

 

רוסלנה רודינה היא כבר מזמן לא "בת הזוג של". האקסית המיתולוגית של אייל גולן מצאה לה מנוחה ונחלה ברמת גן עם בן זוגה החדש ונראה שהיא פתחה דף חדש ומאושר כשחקנית בתחילת דרכה. אבל בכל הנוגע ללבוש, ניכר שרודינה לא הפנימה את השינוי, והלוק הוא עדיין לוק של "טרופי וויף" קלאסית: היא עדיין נצמדת לאותן שמלות ערב קטנטנות וצמודות, חיבתה לצבעי קרם וורוד בולטת במיוחד, והיא נוהגת להופיע עם שיער מוחלק ועקבי שפיץ. בא לנו לראות את השינוי שהיא עברה מתרחש גם כאן. סטייליסטים, גשו לעבודה!

צבע אהוב: קרם וורוד (צילום: ענת מוסברג)
צבע אהוב: קרם וורודצילום: ענת מוסברג
 

 

מקום רביעי: דנית גרינברג ואליאב אוזן

 

שוק כפליים. דנית גרינברג ואליאב אוזן (צילום מסך)
שוק כפליים. דנית גרינברג ואליאב אוזןצילום מסך

 

אין הרבה זוגות בביצה שמצליחים למזג סטייל כה גרוע כמו דנית ואליאב. אצלם נראה שמדובר בפרויקט זוגי: כשהיא לובשת מכנסיים מחרידים, הוא דואג להשלים את זה עם חולצה פתוחה עד הפופיק, כשהיא חובשת כובע טיפשי, הוא מוסיף שרשר זהב מוגזם. יש מצב שהם בונים על העובדה שמינוס ועוד מינוס שווה פלוס; אבל לצערנו, לרוב זה לא עובד ככה.

 

שלא תחשבו שזה נובע מחוסר בתשומת לב, ברור לנו שגרינברג ואוזן מנהלים דיונים עמוקים בבית על מה הם ילבשו היום, לפני שהם יוצאים לאירוע. הם מעמיסים טרנדים אחד על השני, כאילו יש להם צ'ק ליסט שהם לא יניחו לו עד שכולו יסומן. לדעתנו זה עדיף על שעמום, ויש מצב שהטירוף האופנתי הזה מאפיין את מערכת היחסים הזוגית הסוערת שלהם שכולנו היינו עדים לה בלייב. ובכל זאת, יש לומר זאת בקול רם, גרינברג ואוזן, אתם דאבל שוק!

שוק, אבל מושקע (צילום: ענת מוסברג)
שוק, אבל מושקעצילום: ענת מוסברג

 

מקום חמישי: שלומית מלכה

 

שוק הפרחים. שלומית מלכה (צילום: סינמטרק וקוקו)
שוק הפרחים. שלומית מלכהצילום: סינמטרק וקוקו

 

מה נאמר ומה נגיד? בעוד בן זוגה יהודה לוי נכנס בקלות לרשימת השיק, עד כמה שהיינו רוצים לצרף גם אותה, נראה ששלומית מלכה עושה הכל כדי לא להיות שם. עם היופי המהפנט הזה והחיוך צחור השיניים מאוזן לאוזן שאפשר ללבוש רק אותו, מלכה עושה הכל בשביל להרוס לעצמה את ההופעה וברוב הפעמים מצליחה.

 

עזבו את צילומי הפפראצי שבהם היא תמיד נצפית בפיג'מה ובשיער מדובלל, עור לא מטופח וכלב בחיקה, אנחנו מדברים על אירועים; לאירוע השקה של החברה שהיא פרזנטורית ראשית בה, למשל, היא הגיעה במעיל צהוב ובכובע גרב שחור, לוק שעלול היה לגרום למאבטח בכניסה לבדוק לה את התיק פעמיים. דווקא את התלתלים החדשים – אלה שמלכה הוציאה לאור לאחרונה ושחררה מהפן הטורדני – אנחנו אוהבים. בואי ניקח את זה צעד אחרי צעד, ומי יודע, אולי בשנה הבאה תתאחדי סוף סוף עם בעלך באותה הרשימה.

הוא שיק, היא שוק. עם יהודה לוי (צילום: דנה קופל)
הוא שיק, היא שוק. עם יהודה לויצילום: דנה קופל

מקום שישי: שירן סנדל

 

שוק עם ייחוד. שירן סנדל (צילום: אמיר מאירי)
שוק עם ייחוד. שירן סנדלצילום: אמיר מאירי

 

הזוגיות של שירן סנדל ואסף גורן לא הפתיעה אותנו, זה הולך לנו בול ביחד, לפחות מבחינת הסטיילינג. גם סנדל, בדיוק כמו בן זוגה, חשה עצמה רוב הזמן מיוחדת, והדבר מתבטא היטב במלבושיה. אנחנו מתים עליה, אבל לצערנו כישרונה לא בא לידי ביטוי בתחום הסטייל. מגפיים גסים, חולצות בטן וצבעוניות מוגזמת; מה שבתאוריה עשוי להיראות מגניב, על סנדל יוצא – איך אמר פעם צדי צרפתי – "ליד". סנדל כבר שנים מתלבשת ככה, ואולי הגיע הזמן, בגיל 32, לאמץ מראה חדש שהוא לא של נערה מורדת. זה עשוי לעזור.

הגיע הזמן להתבגר (צילום: אמיר מאירי)
הגיע הזמן להתבגרצילום: אמיר מאירי

 

מקום שביעי: רגב הוד

 

הטווס של הביצה. רגב הוד (צילום: אור גפן )
הטווס של הביצה. רגב הודצילום: אור גפן

 

רגב הוד הוא הטווס של הביצה נכון לשנה זו. רק מלצפות בלוקים שלו, כה ברור שהוא ואשתו הלן מתקוטטים על המראה בבית לפני היציאה ומשדלים אחד את השני לעשות איזו תמונה יפה ליד הוואזה. אצל רגב הכל קטן מדי וצמוד מדי – הג'ינס סקיני עד להתפקע, ז'קט החליפה נתפר לילד בר מצווה רזה במיוחד וזה עוד לפני שדיברנו על משקפי החנון וחיבתו למי החמצן.

 

השנה הוד שיחק איתם בפדחת ובזקן, לפעמים רק באחד מהם, לפעמים בשניהם. בכל המקרים, זה היה ממש מיותר. בקיצור, צר לנו לאכזב אותך רגב הוד, כי ברור לנו שזה יהיה שוקינג בשבילך שבחרנו אותך לרשימה הזו. מייעצים לך להישאר מי שאתה, רק תתאים את מידות האאוטפיטים למידותיך, באיזה ארבע מידות.

קטן מדי, צמוד מדי. עם אשתו הלן (צילום: ענת מוסברג)
קטן מדי, צמוד מדי. עם אשתו הלןצילום: ענת מוסברג

 

מקום שמיני: מיכל (הקטנה) ויצמן

 

שוק נוצץ. מיכל ויצמן עם הבעל ניר והבת יולי (צילום: ענת מוסברג)
שוק נוצץ. מיכל ויצמן עם הבעל ניר והבת יוליצילום: ענת מוסברג

 

ברשימת השוק השנתית, תמיד יש דוגמה נהדרת לאמרה השחוקה "כסף לא קונה סטייל"; והנה מיכל הקטנה, הלא היא מיכל ויצמן, מספקת לנו הצצה ברורה איך זה נראה בדיוק. ויצמן, שהפכה בשנתיים האחרונות מכוכבת ילדים לאשת חברה מוקפת בחברים מפורסמים, לא מפסיקה לחגוג ולכן היא זקוקה להמון בגדים. חשבון הבנק הנאה שלה מאפשר לה כנראה כל בגד שהיא חפצה בו, והמידות הקוקטיות שלה מאפשרות לה גם כן לא מעט אופציות – ובכל זאת, כמעט תמיד הבחירה שגויה.

 

שמלות מיני קטנטנות של מיטב המעצבים, עקבים גבוהים, חיבה מוגזמת לצבע הירוק או בגדי נערות שלא תואמים את מעמדה כמלכת הילדים וכאם לארבעה – כל אלו ועוד, הן בחירות לא נכונות שמיכל הקטנה עושה בדרך, ומשלמת עליהן אלפי שקלים. בואי, תני לנו את תקציב ההלבשה החודשי שלך ונערוך לך קניות נכונות בזארה. ההפרש, אלינו. הולך?

מה התקציב שלך? עם הבת יולי (צילום: ענת מוסברג)
מה התקציב שלך? עם הבת יוליצילום: ענת מוסברג

מקום תשיעי: נטלי דדון


משפיענית בלי סטייל. נטלי דדון (צילום: ענת מוסברג)
משפיענית בלי סטייל. נטלי דדוןצילום: ענת מוסברג

 

נכון, מדובר בכוכבת רשת ענקית ואחת המשפיעניות הכי גדולות בתחום הלייף סטייל; ובכל זאת, השנה נתקלנו בכמה מחזות קשים שאנחנו פשוט לא יכולים להתעלם מהם. נטלי דדון, מי שמחזיקה היום במותג בגדי ים מצליח, אמא לבן ובימים אלו גם מקומבקת עם אב הילד, עברה שנה מלאה בלוקים קשוחים. עם חיבה ברורה לצבע השחור, ללוקים אסימטריים, לנעלי ספורט עם הגבהה ולמשקפיים צבעוניים – כל אלו יצרו אצלנו את התחושה שדדון מנסה לבדל את עצמה מהיתר. לפעמים זה הצליח, ואפילו היה נאה, אבל לפעמים זה היה לגמרי פלופ. מכיוון שאנחנו פוגשים אותה לא מעט, הייתה לנו גלריה ענקית לבחור ממנה, קל זה לא היה.

לפעמים מצליח לה, בדרך כלל פחות (צילום: ענת מוסברג)
לפעמים מצליח לה, בדרך כלל פחותצילום: ענת מוסברג


 

מקום עשירי: רן דנקר


פוטנציאל מבוזבז. רן דנקר (צילום: אור גפן )
פוטנציאל מבוזבז. רן דנקרצילום: אור גפן

 

אנחנו יודעים, כולכם הרוסים על רן דנקר, ואתם צודקים, הוא באמת מהמם. אבל דווקא בגלל זה, כל כך חבל לנו על הפוטנציאל שהולך לאיבוד. רן דנקר לוקה בתסמונת הידועה של האנשים היפים מדי (ראה ערך שלומית מלכה) שעושים הכל בשביל שלא יתייחסו למראה שלהם. כובעי קסקט בחורף, זקן מדובלל בקיץ, שילובים סתמיים באירועים ומראה מוזנח בכללי ביום־יום. הלוק שהוא מתחזק מעורר בנו חשק להכניס אותו לטבילה הגונה באמבטיה - ואז מייקאובר כללי, או לפחות טי שירט וג'ינס. פייר, הוא ממש לא צריך יותר מזה.

הורס לעצמו בכוונה? (צילום: ענת מוסברג )
הורס לעצמו בכוונה?צילום: ענת מוסברג

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018