רכילות+

צפו: בל אגם מגיבה בחריפות לדברי שר החינוך רפי פרץ ומציעה לו דיל

כוכבת הטלוויזיה, בל אגם, פירסמה סרטון תגובה לדברי שר החינוך החדש שהתייחס לטיפולי המרה לקהילה הגאה והציעה לו דיל - היא תעבור אצלו טיפול ובמידה והוא לא יצלח - השר יתחייב להגן על נשים וילדים שנפגעו מינית בתוך הקהילה הדתית. איך הגיב השר?

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

שר החינוך הטרי ויו"ר מפלגת הבית היהודי, רפי פרץ, עורר סערה ביממה האחרונה לאחר שהביע את תמיכתו בטיפולי המרה לקהילה הגאה, הכוללים ניסיונות לשינוי הנטייה המינית של אדם ונערכים על ידי מטפלים אלטרנטיביים, פסיכולוגים ורבנים. ארגוני הקהילה הגאה הגיבו בחריפות לנושא ואף הכריזו על הפגנה הערב מול קרית הממשלה ובמקביל נשמעות קריאות ברשת לפטר את השר מתפקידו. יש לציין גם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר המשפטים, אמיר אוחנה, התנערו מדבריו של פרץ.

 

בין מביעי המחאה גם כוכבת הריאליטי והפעילה החברתית הטרנסג'נדרית, בל אגם, ששיתפה היום (א') סרטון תגובה לדברי השר בחשבון הפייסבוק שלה. "אני, בל אגם, הולכת לעבור אצלך סדרה של טיפולי המרה", הכריזה. "אני מגיעה בראש פתוח, באנרגיה פתוחה, מקשיבה לכל מה שאתה אומר לי לעשות, עושה את כל מה שאתה אומר לי, מבצעת את כל הפעולות שאני צריכה לעשות כדי שאלה ירפאו אותי. יכול להיות שאני באמת לא מבינה, יכול להיות שטעיתי בדרך שלי, יכול להיות שאני מחלה ועד היום אני לא יודעת מזה".

 

מוכנה לעבור טיפול אצל הרב רפי פרץ. בל אגם (צילום: רפי דלויה)
מוכנה לעבור טיפול אצל הרב רפי פרץ. בל אגםצילום: רפי דלויה

 

אגם פונה לשר ומבקשת ממנו לעשות איתה הסכם - היא תעבור טיפולי המרה מצולמים שכל המדינה תוכל לצפות בהם ומציבה תנאי: "אם אני עוברת אצלך את כל טיפולי ההמרה והם לא מצליחים, אתה מתחייב קבל עם ועדה לשים בכל הישיבות במדינת ישראל מצלמות שמצלמות 24 שעות ביממה, ככה שילדים לא יפגעו מינית מהאנשים שאמורים להגן ולשמור עליהם".

 

מעבר לכך, דורשת אגם מהשר להקים ארגון "שמגן על נשים בקהילה הדתית אשר נאנסות, נפגעות מינית, עוברות התעללות מינית מהגברים שלהם או מאנשים בכלל בסביבה ואתה תוציא להן את הפלסטר מהפה. אתה תממן את הארגונים האלה, אתה תממן את המצלמות האלה ואתה תעשה את כל הדברים האלה שיגנו על הקהילה - שלך".

 

זו לא הפעם הראשונה שבל אגם מוחה בנושאי הקהילה הגאה ברשת החברתית. בעבר צילמה סרטון דומה שהופנה לשר לשעבר אלי ישי על התבטאויותיו נגד הקהילה הגאה ואף בשבוע האופנה האחרון בתל אביב צעדה על המסלול עם שלט שעליו כתוב: "אלי ישי קפוץ לי".

 

המחאה הקודמת נגד אלי ישי. בל אגם (צילום: רפי דלויה)
המחאה הקודמת נגד אלי ישי. בל אגםצילום: רפי דלויה

מחאתית
מחאתית

 

להלן תגובתו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, כפי שהתפרסמה בעמוד הפייסבוק שלו:

 

"מאז אמש אני מותקף מעל כל במה אפשרית על ראיון ארוך (ישבתי לראשונה בחיי כשלוש שעות מול מצלמה שמהם בעולם התקשורתי צריך להוציא רק 10 דקות) שבסופו יוצאת כותרת שלא מתכתבת עם המציאות. אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו, התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית ועל כך אני מצר.

 

דיברתי על המורכבות של אדם ובפרט רב ואיש ציבור במרחב הישראלי. אמרתי שתפקידי כשר חינוך הוא לחזק את לימודי הדמוקרטיה, האזרחות, האנגלית והמתמטיקה בדיוק באותה מידה שצריך לחזק את לימודי ההיסטוריה והמורשת. אמרתי גם שאהיה שר החינוך של כולם. יהודים ולא יהודים, דתיים ולא דתיים. אמרתי שאין לי כוונה לכפות שום אמונה על אף אחד. דיברתי בגאווה על הבחירה של בני תום להיות מג"ד בגדוד מעורב ועל העזרה והתמיכה שקיבל ויקבל ממני למרות שאני לא בהכרח מסכים עם זה.

 

וכן, נשאלתי גם על יחסי לקהילת הלהט"ב מי שרוצה לשמוע את כל מה שאמרתי בדיוק מוזמן לצפות בריאיון ולראות שזה לא כצעקתה. אמרתי שקודם כל אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. הדגשתי שאני לא נותן ציונים לאף אחד. כשנשאלתי באופן ספציפי לגבי טיפולי המרה, אמרתי מניסיוני בלבד שכאשר פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפנתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה.

 

ממני תלמידים קודם כל קיבלו חיבוק ומילים חמות מאוד. יחד עם זאת ובנוסף גם הצעתי ללמוד ולהתבונן יחד, כשהמטרה שהתלמיד שמולי יכיר את עצמו יותר טוב ומשם הבחירה היא אישית, ואני מכבד ומעריך ואוהב כל אחד ואחת ללא קשר לנטייתם המינית. לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים מורכבים אך מכילים. קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד. לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד. נכנסתי לתפקיד שר החינוך מתוך אחריות שילדי ישראל על כל גווניהם וסוגיהם יהיו מאושרים מוגנים ובטוחים בעצמם. כשר של מערכת החינוך בישראל אמשיך לדאוג לכל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלים של נטייה מינית.

 

ושלא תתבלבלו, זו לא האמירה שלי שאותה הם תוקפים אלא את מי שאני מייצג ומה שאני מייצג. יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול **לחשוב** אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור.

 

יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבם של הקהילה הלהטבית. מי שקורא לי חשוך מנסה לכבות את האור של הבחירה החופשית, מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם, ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד. זה בית המדרש שלי זו הציונות הדתית שאני עומד בראשה".

 

אמירתו חוללה סערה. שר החינוך, רפי פרץ (צילום: EPA)
אמירתו חוללה סערה. שר החינוך, רפי פרץצילום: EPA

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
ספיישל
הדגמים המנצחים של 2018