ריחו"ל

הוליווד מתגייסת: ליאונרדו דיקפריו וכוכבים נוספים תורמים למען הצלת האמזונס

כוכבי הוליווד, ובראשם השחקן ליאונרדו דיקפריו, נרתמים להצלת יערות האמזונס ולהעלאת המודעות לאסון. הכוכבים תורמים כסף ומאתגרים את חבריהם לתרום גם

 

 

בזמן שהשריפות משתוללות ביערות האמזונס, ונשיא ברזיל, ז'איר בולסונרו, דוחה את ההצעה לעזרה של מדינות אחרות, כוכבי הוליווד מתגייסים כדי לנסות לעזור קצת בעצמם.

 

השחקן ליאונרדו דיקפריו (44) הודיע אתמול (ב') כי העמותה שהקים למען הסיוע ליערות הצליחה לגייס סכום של 5 מיליון דולר. מאז שהחלו השריפות, דיקפריו לקח על עצמו לעורר כמה שיותר מודעות לעניין, ופרסם פוסטים רבים שמסבירים על היערות ועל מה שקורה בהם כרגע, ומבקשים מהעוקבים לעזור ולתרום כפי יכולתם. כאמור, הוא לא רק דיבר אלא גם עשה – והצליח לגייס תרומה מכובדת.

 

 

דיקפריו הוא לא היחיד שתרם מכספו לעניין. השחקנית ונסה הדג'נס סיפרה כי תרמה גם היא והתחננה בפני עוקביה שימצאו דרך לעזור גם: "אנא מכם, מיצאו ארגון שיכול לעזור להרס שנגרם לריאות של כדור הארץ שלנו". כתבה.

 

תרמה גם. ונסה הדג'נס (gettyimages)
תרמה גם. ונסה הדג'נסgettyimages

 

השחקן רוברט שיהאן, כוכב הסדרה "אקדמית המטרייה" החליט לתרום על בסיס חודשי: "אם גם אתם מרגישים נואשים כמוני על מה שקורה באמזונס, הנה דרך טובה לעזור. כרגע עשיתי תרומה חודשית קטנה, במחיר של כוס קפה".

 

השחקנית לנה קונדור, כוכבת "לכל הבנים שאהבתי", שיתפה צילום מסך של מכתב תודה שקיבלה מהאירגון לו תרמה וקראה לחבריה השחקנים לתרום גם, במה שהפך להיות אתגר היערות – גולשים תורמים ומאתגרים את חבריהם לתרום גם, וכך האתגר עובר מאחד לשני ומקבל תפוצה רחבה.

 

גם השחקנית זואי דויטש השתתפה באתגר, והעבירה אותו הלאה לכמה מחבריה, ביניהם כוכבת "ריברדייל", קמילה מנדס, שנענתה לו ואיתגרה אחרים. מדלין פטש, שמככבת לצידה של מנדס בסדרה, השתתפה גם היא באתגר.

 

נענתה לאתגר. קמילה מנדס (צילום: Gett Images)
נענתה לאתגר. קמילה מנדסצילום: Gett Images

 

ולא רק סלבס, גם חברות גדולות נתרמו לעזור. טים קוק, מנכ"ל אפל, הודיע בטוויטר שהחברה שבראשה הוא עומד תתרום גם: "שובר לב לראות את השריפות וההרס שמחריבים את היערות, מהמחלקות האקולוגיות החשובות בעולם. אפל תתרום כדי לשמר ולשחזר את האיזור החשוב הזה".

 

לצד אלה שהצהירו על תרומה, סלבס אחרים כמו מדונה, ויולה דייוויס, קאת'י גריפין וג'מילה ג'מיל קראו גם הם לעוקבים שלהם לתרום בכל דרך שאפשר. חייבים לציין שעם כל הכבוד לתורמים, מדובר בכל זאת ברשימה די קצרה. נקווה שמפורסמים גדולים אחרים שלא התייחסו למאורעות, פתחו את ארנקם גם הם.

 

ברשימת התורמים. לנה קונדור (צילום: Gett Images)
ברשימת התורמים. לנה קונדורצילום: Gett Images

פתחה את הארנק? מדונה (AP Images)
פתחה את הארנק? מדונהAP Images

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018