רכילות+

שאלנו את הסלבס: איזה תלמידים הם היו? והתשובות מפתיעות

אגם רודברג עשתה את הבגרויות כילדה כוכבת, קרן פלס בכלל היתה אמורה להיות הייטקיסטית, לוסי אהריש נזרקה ממגמת ביולוגיה ואילנית לוי שיחקה אותה עם ציון 713 בפסיכומטרי. חזרנו עם הסלבס לימי בית הספר

אגם רודברג: למדה לבגרויות מאחורי הקלעים

 

איפה המחברות? אגם רודברג (צילום: שוקה כהן)
איפה המחברות? אגם רודברגצילום: שוקה כהן

 

"מכיתה י' לא הייתי בבית הספר כמעט, כי עברתי לגור אצל דודים שלי בתל אביב ואמא שלי עדיין רצתה שבית הספר שלי יהיה בעפולה, אז תעודת הבגרות

שלי זה מ"ניר העמק" (אנגלית ומתמטיקה: 4 יחידות, תקשורת וסוציולוגיה: 5 יחידות) והיה לי מנהל מדהים, קוראים לו יוסי גושן והוא הסכים שלא אגיע אבל אעשה את הבגרויות. כל כך שמחתי מהמחווה הזאת, בגלל שהוא נתן לי להרגיש שהוא סומך עליי, אז אני באמת עשיתי את כל הבגרויות והתאמצתי. אני ממש זוכרת שב'אהבה מעבר לפינה', הבחורה שהיתה אמורה לחזור איתנו על הטקסטים עזרה לי לחזור על חומר במקצועות כמו היסטוריה ותנ"ך וככה עברתי את הבגרויות שלי".

 

קרן פלס: מלכת המגמה הטכנולוגית

 

תמיד מחשמלת. קרן פלס (צילום: ענת מוסברג)
תמיד מחשמלת. קרן פלסצילום: ענת מוסברג

 

"בתור ילדה היה לי חשוב להפיק את המקסימום מהשנים בהן הייתי תלמידה. הייתי הישגית ולכן הלכתי למגמה הכי קשה בבית הספר שלי "בית ירח", המגמה הטכנולוגית, הייתי בין הבנות הבודדות שם ולמדתי 5 יחידות בשבעה מקצועות שונים, בין היתר אלקטרוניקה, פיזיקה, מתמטיקה, תכנות, כימיה ונשארתי הרבה אחרי כל שאר התלמידים, שרובם היו מסיימים ב-13:00 ואנחנו היינו מסיימים ב-16:00. אני חושבת שזה היה בשבילי שיעור טוב באיך להתעמק בדברים ולא לוותר לעצמי ולהפיק את המקסימום ממה שלמערכת יש להציע לי, ולמרות שבסוף אני לא מתעסקת במתמטיקה אלא במוזיקה אני חושבת שלקחתי איתי את הכלי החשוב הזה גם לעולם של המוזיקה ואני לא מוותרת לעצמי גם שם ואני אשב שעות באולפן, הרבה אחרי שסוגרים את בית הספר בשביל שייצא לי הכי קרוב לכוונה המקורית והכי מדוייקת שלי".

 

לוסי אהריש: נזרקה מביולוגיה, פרחה בתנ"ך

 

הכי מזרח תיכון ותיאטרון. לוסי אהריש (צילום: ענת מוסברג)
הכי מזרח תיכון ותיאטרון. לוסי אהרישצילום: ענת מוסברג

"הייתי ילדה טובה בסך הכל אבל עם הדבר שאני סוחבת עוד מאז - איחורים כרוניים - אני מאחרת לכל מקום, חוץ מאשר לימי צילום, משדרים ופגישות בחו״ל. בארץ אם אתם קובעים איתי פגישה קחו מקדם הגנה בין רבע לחצי שעה, נורא! פשוט נורא! לא מצליחה להשתחרר מזה. מזל שהחברים שלי אוהבים ומכירים אותי אחרת מזמן הייתי נשארת בלי חברים. עשיתי 5 יחידות באנגלית, 4 במתמטיקה ולימודי מזרח תיכון ו-5 יחידות בתיאטרון, הייתי בטוחה שאני רוצה להיות שחקנית אבל אבא לא הרשה לי. התחלתי ב-5 יחידות בביולוגיה אבל אז זרקו אותי מהמגמה כי אני וביולוגיה לא ממש הלך ביחד! בכלל אני ומדעים זה נורא. קיבלתי 97 בבגרות בתנ״ך, הציון השני הכי גבוה באותה שנה בבגרות הזאת. המורה שלי הגישה אותי על 83 ואמרתי לה שתעלה את הציון של המגן כי הלך לי ממש טוב בבגרות והיא אמרה שאני לא אוציא יותר מ-80... in her face!".

 

לירון ויצמן: איך אומרים "אח גדול" בצרפתית?

 

בלוק פריזאי. לירון ויצמן
בלוק פריזאי. לירון ויצמן

 

"הייתי תלמידה ממש ממש לא רעה. לא יודעת אם חנונית אבל בוא נגיד שהיו לי ציונים ממש לא רעים, אפילו די טובים, גם אהבתי ללמוד בסה״כ אם לומר את האמת. ל-1 בספטמבר למשל הייתי ממש מחכה. כן אני מאלה. סיימתי עם 5 יחידות באנגלית ו-4 במתמטיקה והגברתי צרפתית, חלמתי לעבוד בחו״ל וידעתי שצרפתית תעזור לי. בדיעבד אני חושבת שהייתי תיכוניסטית מאד פרקטית. עשיתי מה שצריך. כל הזמן חלמתי כבר על היום שאחרי התיכון".

 

אופירה אסייג: שובבה בין התפילות

מותר ככה מעל הברכיים? אופירה אסייג (צילום: אמיר מאירי)
מותר ככה מעל הברכיים? אופירה אסייגצילום: אמיר מאירי

 

"ה-1 בספטמבר כבר פה, אני זוכרת את עצמי כתלמידה שובבה, פחות או יותר כמו בחיים היום, אני לא חושבת שהייתי איזו תלמידה מצטיינת או חרשנית, העניינים החברתיים היו הדבר היותר מעניין אצלי, הייתי תלמידה ממוצעת כזאת, 8.5 לא מאיות. המקצוע האהוב עלי היה תנ"ך ותושב"ע, הייתי בבית ספר דתי חרדי ואצלנו בבוקר זה תפילות שחרית, בצהריים מנחה ובערב ערבית ולבוא עם חצאיות ארוכות ולא מכנסונים. אני זוכרת שכתבו עלי 'תלמידה טובה אבל עם עזות מצח', בקיצור הייתי תמיד שובבה. ההבדלים בין היום ובין פעם הם הבדלים מטורפים, אני זוכרת שפעם היינו עוטפים את הספרים והמחברות יחד עם ההורים, היום הכל מוכן, קלמרים מצויידים, ספרים עטופים, מדבקות, הכל כולל הכל. אני מאוד גאה להיות אמא לשלושה ילדים."

 

טל מוסרי: הבגרות באנגלית והמעריצות על הסורגים

 

הילדים שלו כבר תלמידים בעצמם. טל מוסרי (צילום: אינסטגרם)
הילדים שלו כבר תלמידים בעצמם. טל מוסרי

 

"טוב, קודם כל צריך לומר שהייתי תלמיד מצוין, מאוד חרוץ ואהבתי מאוד לבוא לבית הספר, מאוד ואולי רק בגלל שלמדתי בבית הספר לאמנויות בתל אביב ואחר כך בתיכון "תלמה ילין" ולמדתי במגמת תיאטרון (9 יחידות אותן סיים בהצטיינות בציון 100!). פחות אהבתי מתמטיקה, כימיה ופיזיקה ואהבתי יותר ספרות, היסטוריה ותנ"ך. לא היה קל לעשות את הבגרות באנגלית (5 יחידות), זו הייתה תקופה של "צעירי תל אביב" ובזמן הבגרות המעריצות נתלו על הסורגים בחלון והיו צריכים להביא מאבטחים שיסלקו אותן והיה לי מאוד קשה להתרכז ולכן לא עברתי את הבגרות בפעם הראשונה אלא רק בשניה. עשיתי 3 יחידות במתמטיקה, אני מעריץ את מי שהצליח לעשות יותר מזה. אניה בוקשטיין, שלומי שבן, מיכל ינאי וטלי אורן למדו איתי בתיכון ועם רובם אני עד היום בקשר".

 

אילנית לוי: מכיתת כימיה לתואר מלכת היופי של ישראל

 

מדע היופי. אילנית לוי (צילום: מיקי בוגנים)
מדע היופי. אילנית לויצילום: מיקי בוגנים

 

"למדתי ביולוגיה וכימיה 5 יחידות וגם גיאוגרפיה שנטשתי באיזשהו שלב, באנגלית עשיתי 7 יחידות ובמתמטיקה 3 יחידות. בביולוגיה קיבלתי ציון סופי 102 כולל הביוטופ, 98 בכימיה. הייתי תלמידה טובה אך נעדרת מהשעות הראשונות וסיימתי 12 שנות לימודים עם מתנה – קורס פסיכומטרי, ניגשתי וקיבלתי 713, הייתי פעם מאוד חכמה".

 

ציפי שביט: "בית הספר שלי היה לפני כמעט 60 שנה"

 

כבר לא זוכרת מה היה. ציפי שביט (צילום: תום מרשק)
כבר לא זוכרת מה היה. ציפי שביטצילום: תום מרשק

 

"אני בת 73, ממש לא זוכרת כלום, תודה ששמת אותי בכל הרשימה הפנטסטית הזאת של הצעירים, אבל בית הספר שלי היה לפני כמעט 60 שנה, הייתי בקיבוץ, רוב הזמן שיחקנו ודאגנו להיות מאושרים, זה העיקר, זה הכיף, זה העולם, וואלה בריאות לכולם".

 

אביבית בר זוהר: הראש במתמטיקה, הלב בתנ"ך

 

ראש מתמטי. אביבית בר זוהר (צילום: אלמוג גבאי)
ראש מתמטי. אביבית בר זוהרצילום: אלמוג גבאי

 

"איזה מן תלמידה הייתי? איזה תלמידה אני יכולה להיות?! הייתי צריכה ללמוד הרבה, גם הייתי ילדה בלי חברים. עם זה שההורים שלי שלחו אותי לבית ספר דתי, קיבלתי את כל הערכים של המסורת - אהבת הזולת, והדרת פני זקן, כיבוד הורים. יש לי ראש מאוד מתמטי. עשיתי 5 יחידות במתמטיקה, 5 בתנ"ך, 5 פסיכולוגיה-סוציולוגיה ו-5 יחידות באנגלית. כל החיים חלמתי להיות רובין הוד, לקחת מעשירים ולתת לעניים, אני מקווה שאני בדרך לזה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018