ריחו"ל

אימא נואשת: לקראת גזר הדין, פליסיטי הופמן פונה אל השופט

היא רק רצתה להיות אימא טובה, והחריבה את הקשר עם בתה - פליסיטי הופמן, בעלה, וויליאם ה. מייסי, והשחקנית אווה לונגוריה פנו לשופט במטרה שיתחשב באופיה הטוב של הופמן במתן גזר הדין

למדה כמה טריקים מ"עקרות בית נואשות". פליסיטי הופמן (צילום: Getty Images)
למדה כמה טריקים מ"עקרות בית נואשות". פליסיטי הופמןצילום: Getty Images
 

 

השחקנית פליסיטי הופמן (56) רק רצתה להיות אימא טובה, כך היא טוענת במכתב שכתבה לשופט במשפט שבו היא נתבעת בגין תשלומי שוחד לאוניברסיטה.

 

הפרשה נחשפה בחודש מרץ האחרון, אז נודע כי קבוצה של הורים עשירים שילמו שוחד כדי שילדיהם יתקבלו לאוניברסיטאות יוקרתיות. בין הנאשמים בפרשה

היו גם שתי שחקניות: לורי לוקלין, כוכבת "צער גידול בנות", והופמן, שכיכבה בסדרה "עקרות בית נואשות". הופמן, שהודתה באשמה, שילמה שוחד של 15,000 דולר כדי לשפר את ציוני הפסיכומטרי של סופיה, בתה בת ה-19.

 

ביום שישי האחרון נודע כי הרשויות המליצו שעונשה יהיה חודש מאסר, שנה על תנאי וקנס של 20,000 דולר – גזר דין שנחשב קל יחסית. השופט יודיע על החלטתו ביום שישי הקרוב.

 

בסוף השבוע נחשפו מספר מכתבים שקיבל השופט מהופמן עצמה, מחבריה ומקרובי משפחתה, שהעידו לטובתה בניסיון לשכנע אותו לתת לה עונש קל. הופמן סיפרה במכתבה כי היא רצתה לעזור לסופיה, הסובלת מקשיי למידה, ושמעשיה נבעו מהרצון שלה להיות אמא טובה. האירוניה, הופמן כותבת, היא שבמקום זאת – היא רק פגעה בבתה. היא מספרת שסופיה שאלה אותה בדמעות: "למה לא האמנת בי אימא? למה לא האמנת שאוכל לעשות את זה בכוחות עצמי?".

 

"יש לי הרגשה שתתקבלי לאוניברסיטה טובה!" פליסיטי הופמן ובתה סופיה (צילום: אינסטגרם)
"יש לי הרגשה שתתקבלי לאוניברסיטה טובה!" פליסיטי הופמן ובתה סופיהצילום: אינסטגרם

 

לפי מה שהופמן מספרת, הפרשה החלה בכך שביקשה לשכור יועץ שיסביר לה איך לשפר את סיכוייה של סופיה להתקבל לקולג' אליו רצתה ללכת. התיכון בו סופיה למדה היה זה שהמליץ לה על ריק סינגר, המואשם בכך שהוביל את ההונאה. לאחר שנה בה סינגר לימד את סופיה באופן פרטי, הוא המליץ להופמן לשלם שוחד כדי להגביר את סיכוייה: "הוא אמר לי שאנחנו נוודא שהיא תקבל את הציונים שהיא צריכה לקבל. סופיה לא היתה אמורה לדעת מזה, כדי שהיא תוכל להתרכז בלימודים שלה".

 

הופמן מספרת שהיא הופתעה לגלות שדבר כזה קיים, ולקח לה מספר שבועות עד שהחליטה לעשות זאת: "לבושתי, החלטתי לרמות בציוני הפסיכומטרי של סופיה, החלטה שרדפה אותי וידעתי שהיא שגויה".

 

השחקנית כותבת שלמרות הכל, היא אסירת תודה על הלקח שלמדה בעקבות הפרשה ועל ההזדמנות שניתנה לה להשתנות ולחיות את חייה באופן ישר יותר: אני מתרכזת עכשיו בניסיונות לתקן את מערכת היחסים שלי עם בתי, משפחתי והסובבים אותי". עוד כתבה הופמן שהיא תקבל בהשלמה כל עונש שיוטל עליה.

 

בין הכותבים לזכותה של הופמן היה גם בעלה, השחקן וויליאם ה. מייסי (69), שסיפר שמערכת היחסים של אשתו עם בנותיה (לזוג יש בת נוספת, ג'ורג'יה בת ה-17) נהרסה ביום בו נחשפה הפרשה: "הקשר של פליסטי עם הבנות התפוצץ באותו היום, ולשקם אותו יהיה תהליך ארוך. אבל אני רוצה שתדע שהיא גידלה שתי נשים צעירות ומדהימות". מייסי מספר במכתב שבעקבות האירועים, כל המשפחה החלה ללכת לטיפול משפחתי: "יש הרבה במה לטפל, וחלק מהכאב והכעס ייקח שנים לרפא, אבל אנחנו מתקדמים".

 

לא היה לו שום קשר לעניין. וויליאם ה. מייסי והופמן (צילום: Getty Images)
לא היה לו שום קשר לעניין. וויליאם ה. מייסי והופמןצילום: Getty Images

 

לפי מייסי, מי ששילמה את המחיר הכבד ביותר היתה סופיה, שהקולג' אליו היתה אמורה ללכת ביטל את הקבלה שלה אליו יומיים לאחר שהופמן נעצרה. "היא ממשיכה בחייה, אבל עדיין לא ישנה לבד ומתעוררת בסיוטים מאותו הבוקר בו שוטרי FBI העירו אותה עם אקדחים שלופים".

 

השחקן כותב גם שהאמהות מעולם לא היתה קלה עבור הופמן: "מההתחלה היא הפחידה אותה ולא היתה פשוטה עבורה. היה לה קשה למצוא את האיזון בין מה שהמומחים אמרו ובין מה שהגיוני עבורה". מייסי גם מספר שהופמן לא עבדה מאז שנחשפה הפרשה, ולא ברור אם ומתי תוכל לחזור לעבוד: "היא לא מקבלת זימונים לאודישנים", כתב. הוא חתם את המכתב במשפט: "כל מה שטוב בחיי קרה בגלל פליסטי". בניגוד לאשתו, מייסי עצמו לא הואשם בקשר לפרשה.

 

עוד מישהי שהתגייסה לעזרתה של הופמן היתה השחקנית אווה לונגוריה, שכיכבה לצידה בסדרה "עקרות בית נואשות". לונגוריה סיפרה במכתבה על כך שבמהלך צילומי הסדרה מישהו שעבד לצידה על הסט – היא לא חושפת במי מדובר - הציק לה והטריד אותה ללא הרף: "פחדתי מהימים בהם הייתי אמורה לעבוד לצד האדם הזה, זה היה עינוי מוחלט", כתבה. למזלה, הופמן נחלצה לעזרתה ודרשה מאותו אדם להפסיק, מה שאכן קרה.

 

פליסיטי היתה גם זו שהתגייסה לעזרתה של לונגוריה, שבתחילת הצילומים הרוויחה פחות מהשחקניות האחרות והוותיקות יותר. הופמן יזמה את המהלך לעשות משא ומתן על המשכורות שלהן כיחידה אחת, כדי לוודא שלונגוריה תתחיל לקבל משכורת שווה לאחרות. לא כל השחקניות התלהבו מהרעיון, אבל הופמן עמדה על כך, וזה אכן מה שקרה.

מי מעז להציק לך?! אווה לונגוריה (צילום: MCT)
מי מעז להציק לך?! אווה לונגוריהצילום: MCT

 

יוצר הסדרה, מארק צ'רי, כתב גם הוא מכתב וסיפר בו על כוכבת בעייתית שהחליטה שלא לדבר יותר עם חברותיה השחקניות במהלך הצילומים. למרות זאת, הוא מספר, הופמן היתה נחושה לשמור על נימוס ואווירה טובה, והמשיכה להגיד לה שלום, למרות שידעה שלא תקבל תגובה. צ'רי לא אומר במי מדובר, אך ההשערות ברחבי הרשת הן שמדובר בטרי האצ'ר, שלאורך השנים היו שמועות רבות על כך שהיא לא מסתדרת עם שאר הצוות.

 

 

חברה של כולן. הופמן עם שחקניות "עקרות בית נואשות" ומארק צ'רי (צילום: Getty Images)
חברה של כולן. הופמן עם שחקניות "עקרות בית נואשות" ומארק צ'ריצילום: Getty Images

 

לא ברור האם העובדה שהופמן היתה נחמדה לחברותיה השחקניות תשפיע על החלטתו של השופט, אך כאמור, החלטתו תתקבל ביום שישי הקרוב. הכוכבת השנייה שמואשמת בפרשה, לורי לוקלין, החליטה שלא להודות באשמה, ולכן משפטה ייערך במועד אחר, וצפוי להיות ארוך ומסובך יותר.

 

"אני חפה מפשע, נשבעת!" לורי לוקלין (צילום: Getty Images)
"אני חפה מפשע, נשבעת!" לורי לוקליןצילום: Getty Images

"כבוד השופט, קיבלת את המכתב שלי?" (צילום: Getty Images)
"כבוד השופט, קיבלת את המכתב שלי?"צילום: Getty Images

בימים תמימים יותר (צילום: Getty Images)
בימים תמימים יותרצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018