מה בני המלוכה אורזים כשהם יוצאים לחופשה?

עונת החגים קרובה להסתיים, אבל רגע לפני ובגלל שכמעט כולם נופשים בחו"ל, החלטנו לבדוק מה בעלי הדם הכחול אורזים במזוודה כשהם יוצאים לחופשה. רמז: שקית דם, למשל

 

במוד של חופשה. הדוכסים מקיימברידג' (צילום: Gettyimages)
במוד של חופשה. הדוכסים מקיימברידג'צילום: Gettyimages

 

עונת החגים אוטוטו מאחורינו, ועד שנחליט אם זה משמח אותנו או שלא, החלטנו להתכונן כבר מעכשיו לקראת החופשה הבאה. אז רגע לפני שאנחנו חוזרים לשגרה (ארוכה למדי), החלטנו לבדוק מהם הרגלי החופשה של בני המלוכה - נגיד, מה הם אורזים במזוודה, איך עובד כל עניין הטיסות ולמה לכל הרוחות הם מסתובבים עם שקית דם בתיק באופן קבוע. אליזבת, סדרי לנו את חדר האורחים, אנחנו בדרך!

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

נימוסים זה מעל הכל

 

"מה אומרים? אמן?" הנסיך וויליאם בישראל (צילום: Gettyimages)
"מה אומרים? אמן?" הנסיך וויליאם בישראלצילום: Gettyimages
 

 

רגע לפני שבני המלוכה מתחילים את החופשה (או את הסיור המלכותי, תקראו לזה איך שאתם רוצים), הם קודם כל ולפני הכל מקפידים ללמוד את מילות הברכה הבסיסיות של כל מדינה. "הצוות המלכותי הפנימי של הארמון יהיה שם כדי להכין את בני המלוכה לפני כל ביקור חשוב", מספרת הגברת מייקה מאייר, מייסדת חברת Beaumont Ettiette ללימודי נימוסין והליכות, והוסיפה: "זה חלק מהפרוטוקול, לתרגל את הנימוסין של המדינה בה הם מבקרים. זה נובע מתוך כבוד וניסיון להשאיר רושם ראשוני טוב".

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

שקית דם זה חובה

 

"יש לי שקית דם בתיק. אני רגועה" (צילום: Gettyimage)
"יש לי שקית דם בתיק. אני רגועה"צילום: Gettyimage

 

המלכה אליזבת ובנה, הנסיך צ'ארלס, לא יוצאים מבריטניה ללא שקית דם אישית, לכל מקרה שלא יהיה, טפו. מקור מלכותי סיפר ל"טלגרף" כי המלכה ובנה מצוידים תמיד בשקיות דם, בעיקר במדינות בהן זמינות אספקת הדם מוטלת בספק. ולפני שתשאלו את עצמכם "מה תעזור שקית דם בלי רופא" - אנחנו כאן כדי להסביר שזה הולך ביחד. רופא מלכותי מלווה תמיד את המלכה אליזבת והנסיך צ'ארלס.

 

אורזים אלכוהול לפני כל חופשה

 

"זה שלנו מהארמון". הנסיך צ'ארלס וקמילה (צילום: Gettyimages)
"זה שלנו מהארמון". הנסיך צ'ארלס וקמילהצילום: Gettyimages

 

בזמן שאחת ההנאות הגדולות ביותר שלנו בחופשות זה לעשות סבב ברים וליהנות מהאלכוהול המקומי (משובח או לא - אנחנו פחות בררניים), הנסיך צ'ארלס ואשתו, הדוכסית קמילה, לא עוזבים את הארמון בלי בקבוקים של ג'ין וטוניק עבור הנסיך ויין אדום משובח לדוכסית.

 

"צ'ארלס וקמילה מקפידים לקחת איתם את האלכוהול שלהם כדי שלא יהיה איזשהו מצב שהמשקאות שיגישו להם לא יהיו טובים", סיפר מקור אלמוני למגזין Express, והוסיף: "שומר הראש שלהם הוא זה שסוחב עבורם, בחשאיות, את שקית המשקאות". טוב, מישהו צריך לעשות את זה.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

חליפה שחורה זה מאסט

 

מוכנים לכל צרה שלא תהיה. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
מוכנים לכל צרה שלא תהיה. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

לא יקום בן המלוכה שייצא לחופשה ולא יארוז במזוודה חליפה שחורה. למה? טוב ששאלתם. מסתבר שבעלי הדם הכחול מחויבים לקחת איתם לבוש שחור למקרה ובן משפחה ימות בזמן שהם שוהים בחו"ל. הפרוטוקול אומר כי עליהם להיות לבושים בהתאם ברגע שהם חוזרים לבריטניה, שחלילה לא ייתפסו לבושים בגדים חגיגיים בשעת אבל.

 

מתי זה התחיל: בשנת 1952, בזמן שהמלכה אליזבת ובעלה, הנסיך פיליפ, סיירו בקניה, אביה של המלכה, המלך ג'ורג' השישי, הלך לעולמו. לרוע המזל אליזבת לא ארזה איתה שמלה שחורה לפני שטסה לסיור ולכן כשחזרה לבריטניה לא יכלה לצאת מהמטוס עד שאחד מאנשי הצוות שלה דאג להביא לה שמלה שחורה.

 

אי אפשר לטוס בלי משהו מתוק

 

"מישהו רוצה סוכריה?". המלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"מישהו רוצה סוכריה?". המלכה אליזבתצילום: Gettyimages
 

 

כבר הספקנו לגלות שלמלכה אליזבת יש תשוקה עזה לשוקולד, אבל מסתבר שזה לא נגמר שם. למלכה, באופן כללי, יש חולשה למתוק. לפני כל טיסה המלכה דואגת לקחת איתה ממתקים בריאותיים, או בהגדרה הרשמית שלהם "סוכר שעורה".

 

מטרת מנת הסוכר היא לעזור למלכה לשמור על עירנות, וכמו כן זה עוזר לחילוף החומרים של הגוף. "סוכר שעורה מסייע בשמירה על הרגלי השינה והאכילה שלך ומתאים אותם לאזור הזמן החדש אליו אתה מגיע", כך מסביר האדון ניק נייט, רופא מומחה לאורח חיים בריאותי ונכון.

 

ביחד אך לחוד

 

עוברים על החוק. הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (צילום: Gettyimages)
עוברים על החוק. הנסיך וויליאם וקייט מידלטוןצילום: Gettyimages
 

 

ושוב חזרנו לקטע הזה שבני המלוכה אוהבים לנבא שחורות. על יורשי הכתר קיים איסור לטוס יחד באותו מטוס מהחשש שיקרה אסון כלשהו שייקלעו אליו. ההחלטה לטוס בנפרד מגיעה מהדאגה לשמירה על השושלת. זאת אומרת שאם הנסיך צ'ארלס והנסיך וויליאם, למשל, יטוסו יחד ויקרה משהו למטוס, הבא בתור לכתר יהיה הנסיך ג'ורג', שרק לפני שלושה חודשים חגג את יום הולדתו ה-6 - קצת צעיר מדי עבור התפקיד.

 

אגב, למרות שהחוק הזה חי וקיים, בני המלוכה כמעט ולא נשמעים לו. כזכור, רק בחודש אוגוסט האחרון הדוכסים מקיימברידג' עלו על טיסה מסחרית, יחד עם שלושת ילדיהם, לסקוטלנד. במקרה הזה, על ויליאם היה לטוס בנפרד מאישתו וילדיו.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אין פרוטקציות

 

"ואם יש לי דרכון ביומטרי זה יותר מהיר?" (צילום: Gettyimages)
"ואם יש לי דרכון ביומטרי זה יותר מהיר?"צילום: Gettyimages
 

 

למרות היותם בני מלוכה, בעלי הדם הכחול נאלצים לעבור, בדיוק כמו כל האנשים "הרגילים", בביקורת הדרכונים בכל מדינה אליה הם מגיעים. זה אמנם נעשה בטרקלין נפרד ובפרטיות, אבל הם עדיין מחויבים להסתובב עם הדרכון האישי שלהם. ולא, העובדה שאין אדם בעולם שלא יזהה את וויליאם או הארי - לא מעניינת אף אחד. היחידה שזוכה לפריבילגיה להסתובב ללא דרכון היא המלכה אליזבת, שכל הדרכונים בממלכה בעצם מופקים תחת החותמת שלה. 

 

כל אחד והצבע שלו

 

"שלי זה האדום ושלך זה הכחול". וויליאם וג'ורג' (צילום: Gettyimages)
"שלי זה האדום ושלך זה הכחול". וויליאם וג'ורג'צילום: Gettyimages

 

בדיוק כמו שאנחנו נוהגים לסמן את המזוודות שלנו, לרוב בעזרת סרטים כעורים שנשארו ממתנות יום ההולדת שקיבלנו במשך השנים, צוות העוזרים של בני המלוכה מקפיד להצמיד אמצעי זיהוי למזוודות של כל אחד מבני המלוכה. לרוב - הצבע הצהוב יסמן את הכבודה של המלכה אליזבת, הנסיכים וויליאם וצ'ארלס יקבלו תגים אדומים, הנסיכה אן תסתובב עם תג ירוק ואילו הנסיך ג'ורג' יקבל אחד בצבע כחול.

 

טסים עם פמליה שלמה

 

"וויליאם, אתה מזהה מי איתנו ומי לא?" (צילום: Gettyimages)
"וויליאם, אתה מזהה מי איתנו ומי לא?"צילום: Gettyimages

 

בזמן שאנחנו חוששים לחרוג מ-20 ק"ג ולעיתים נאלצים לוותר על מייבש השיער, בני המלוכה טסים באופן קבוע עם צוות שלם הכולל אנשי ביטחון, הלבשה, עיצוב שיער, מזכירות ואיך לא - המטפלות הצמודות. הפמלייה של המלכה אליזבת מונה 34 איש, לעומת הפמלייה הצנועה של וויליאם וקייט, שמונה 12 אנשי צוות בלבד.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

הכל כפול 2

 

"בשבילי הכול כפול 2, תודה" (splashnews)
"בשבילי הכול כפול 2, תודה"splashnews

 

הגברת אנג'לה קלי, העוזרת האישית של המלכה אליזבת ומי שאחראית על הסטייל של המלכה, אורזת להוד רוממותה תמיד שני סטים מכל דבר. הסיבה פשוטה: המלכה לא רוצה למצוא את עצמה מסתובבת יום שלם עם כתם של ספגטי על החצאית, וכדי להבטיח שזה לא יקרה, תמיד תהיה לה חליפה זהה נוספת במכונית. תכלס, צודקת.

 

תראו מה זה, פתאום ההכנות שלנו לפני חופשה כבר לא נראות כל כך מאיימות...

 

Bon Voyage (רויטרס)
Bon Voyageרויטרס

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018