דרושים: המשרות המוזרות בבקינגהאם

בזמן שאנחנו מייחלים למזכירה אישית - למלכה אליזבת יש עובד שהתפקיד שלו הוא לאסוף עבורה בולים. וזו אפילו לא המשרה הכי מוזרה בארמון. יצאנו לבדוק מהן העבודות ההזויות ביותר בבקינגהאם, ועל הדרך לשלוח קורות חיים

אנחנו מעוניינים! (צילום: Gettyimages)
אנחנו מעוניינים!צילום: Gettyimages
 

 

מכירים את זה שאתם נוסעים לעבודה בבקרים ואיפשהו בפקקים באיילון, בין קק"ל לשלום, אתם מתחילים לפנטז על משרות אחרות, נגיד בארמון בקינגהאם? כי לנו זה קורה כמעט כל יום. אחרי החגים הגיע הזמן לשינויים, ולכבוד זה החלטנו לבדוק מהן המשרות המוזרות ביותר אצל משפחת המלוכה. מאוסף הבולים ועד חותך הבשר. מוגש כשירות לציבור!

 

חותך בשר מקצועי:

יש אולי שניצל תירס? (צילום: Gettyimages)
יש אולי שניצל תירס?צילום: Gettyimages

 

בזמן שאנחנו נאבקים עם הסטייק שלנו כל פעם מחדש, בבקינגהאם יש משרה מיוחדת לטובת חיתוך בשר. המשרה נחשבת למשרת כבוד ומאוישת על ידי הרוזן מדנבי, חובב צלייה מושבע שנהנה להשוויץ בכישוריו בארוחות ערב חגיגיות ובאירועים מיוחדים בארמון.

 

אוסף בולים מלכותי:

רוצה לעשות החלפות? (צילום: Gettyimages)
רוצה לעשות החלפות?צילום: Gettyimages
 

 

המלכה אליזבת מופיעה על הבולים בבריטניה וכמו כן אוספת בולים, כתחביב. וכן, גם את הבולים בדמותה היא דואגת לאסוף, אבל לא בעצמה. אחד מאנשי הצוות של המלכה אמון על איסוף בולים וכמו כן על סידורם ושמירתם באלבום מיוחד. ורק כדי להבהיר, מדובר במשרה מלאה, לא סתם מטלה שעוברת מעובד לעובד. מעניין כמה משלמים על דבר כזה.

 

"ספוטיפיי" אנושי:

חבל שהשיער מסתיר את הפנים. המלכה וג'ודית וייר (צילום: Gettyimages)
חבל שהשיער מסתיר את הפנים. המלכה וג'ודית ויירצילום: Gettyimages
 

 

למלכה אליזבת יש צוות שלם האחראי על המוזיקה המושמעת למלכה, או במילים אחרות: "ספוטיפיי אנושי". מדובר בצוות שלם הדואג להתאמת המוזיקה למצב רוחה, רצונה ואופיה של המלכה, וכמו כן הכנת פלייליסטים לאירועים מלכותיים חשובים. המלחינה ג'ודית וייר מאיישת את התפקיד הזה מאז 2014 והיא למעשה האישה הראשונה בהיסטוריה הבריטית שעשתה זאת. עובדת בונוס: לתפקיד הנוצץ יש מגבלת זמן של 10 שנים, זאת אומרת שהגברת וייר תאלץ להיפרד מתפקידה בשנת 2024.

 

בוטנאי אישי:

 

קרדיט: Telegraph twitter

קרדיט: Telegraph twitter

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

לפני שתרימו גבה ותזלזלו, תפקיד הבוטנאי האישי של המלכה הוא תפקיד של כבוד, בדיוק כמו תפקידו של חותך הבשר. רגע לפני שאתם שולחים קורות חיים לתפקיד, אנחנו כאן כדי לאכזב ולעדכן כי התפקיד תפוס כרגע על ידי פרופסור סטיבן בלקמור, חובב בוטניקה מושבע ומי שאחראי על שמירת הגנים הבוטניים באדינבורו.

 

אין ארמון בלי אסטרונום:

נעים להכיר, מרטין רייב (צילום: Gettyimages)
נעים להכיר, מרטין רייבצילום: Gettyimages

 

הטייטל "אסטרונום מלכותי" ניתן למדען בולט ומוביל מתחום האסטרונומיה. משרה זו קיימת מאז 1675 והוקמה על ידי המלך צ'ארלס השני. כיום המשרה מאוישת על ידי האסטרונום מרטין רייס. אגב, בין השנים 1720 ועד 1742 האדון אדמונד האלי, אסטרונום, גאולוג, מתמטיקאי, מטאורולוג ופיזיקאי, היה אמון על התפקיד. עובדת בונוס: ב-1705 פרסם האלי ספר העוסק באסטרונומיה של שביטים, העלה טענה שהתגלתה כנכונה ואף זכה לכוכב על שמו - כוכב השביט האלי.

 

אחראי שעונים:

המלכה אליזבת ושעון אחד מתוך 500 (צילום: Gettyimages)
המלכה אליזבת ושעון אחד מתוך 500צילום: Gettyimages

 

ישנה אמונה טפלה האומרת כי שעון שעצר מביא מזל רע. אותנו זה שכנע ומהפחד החלטנו לוותר על תליית שעונים בבית, אבל זה לא מה שקורה אצל בעלי הדם הכחול. בארמון בקינגהאם ישנם 500 שעונים ובטירת ווינדזור 379. פלא שיש משרה המוקדשת כולה להחלפת סוללות ובדיקת שעוני הארמון? אגב, אם תהיתם מהי התקופה העמוסה ביותר של איש השעון, כנראה שלא תופתעו לגלות שזה קורה פעמיים בשנה, כשמחליפים בין שעון הקיץ לחורף - ולהפך.

 

מומחה לסוסים:

חי את החלום. המלכה ולורד סמואל ווסטי (צילום: Gettyimages)
חי את החלום. המלכה ולורד סמואל ווסטיצילום: Gettyimages

 

בני המלוכה חובבים סוסים, וכאמור - כל תחביב הופך בארמון למקצוע. תפקיד "מומחה הסוסים" הוקם במאה ה-14 ובמסגרת התפקיד המומחה נדרש לספק סוסים לטובת מסעות ומלחמות. לשמחתנו, עם השנים השתנה התפקיד וכיום הוא בעיקר מסתכם בהגעה לאירועים מלכותיים וממלכתיים בהם המלכה עשויה לרכב על סוס (שרתום לכרכרה, כמובן, למען הסר ספק). בימים אלה, לורד סמואל ווסטי הוא מומחה הסוסים המלכותי.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

תולה תמונות מלכותי:

זה ישר? אתה בטוח? (צילום: Gettyimages)
זה ישר? אתה בטוח?צילום: Gettyimages
 
אם חשבתם שמשרת איש השעונים היא מוזרה, אז חכו לזה. למלכה אליזבת יש אוסף יצירות אומנות הכולל מעל מיליון תמונות, ריהוט, חפצים ודברי ערך אומנותיים, מה שמביא אותנו למשרה הבאה - תולה, מודד ואחראי על האומנות בארמון. לפני שאתם שולחים קורות חיים או משאירים פרטים בפייסבוק - המשרה תפוסה מאז שנת 2005 על ידי האדון דזמונד שייב-טיילור.
 

שומר הברבורים:

צוות הברבורים לרשותך! (צילום: Gettyimages)
צוות הברבורים לרשותך!צילום: Gettyimages
 
האם ידעתם שכל הברבורים הנמצאים באנגליה שייכים למלכה אליזבת? אנחנו לא ידענו את זה, אבל אחרי שגילינו, לא הופתענו שיש אנשי צוות מלכותיים שכל תפקידם הוא לשמור על הברבורים. מדי חודש יולי מתקיים אירוע מלכותי שנקרא Swan Upping ומטרת האירוע היא לספור את הברבורים, לדאוג לשלומם ולבדוק את בריאותם. עובדת בונוס: לשומר הברבורים יש סגן, אם לרגע חשבתם שזה לא מספיק מוזר.

תכירי, אחד מהברבורים שלך (צילום: Gettyimages)
תכירי, אחד מהברבורים שלךצילום: Gettyimages
 
  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018