רכילות+

בשל שיקולים כלכליים: עומר אדם מוותר על האזרחות האמריקאית

ב"ידיעות אחרונות" מפרסמים הבוקר כי הזמר המצליח, יליד ארצות הברית, החליט לוותר על האזרחות הנחשקת שהוא מחזיק בידיו. הסיבה? כסף

פרידה כואבת אך משתלמת. עומר אדם (צילום: משה נחומוביץ')
פרידה כואבת אך משתלמת. עומר אדםצילום: משה נחומוביץ'

 

"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי הזמר עומר אדם, שנולד בארה"ב בזמן שמשפחתו היתה בשליחות, מבקש לוותר על האזרחות האמריקאית שלו.

 

העיתונאי רז שכניק מספר שאדם נולד בצפון-קרוליינה, ארצות-הברית, בשנת ‭ ,1993‬שם שהתה משפחתו בשליחות ביטחונית של האב יניב במשך כשלוש שנים - ולאחר מכן חזרה לארץ. לאחרונה החליט הזמר לוותר על האזרחות הנחשקת, כשהסיבה נעוצה בחובה לדווח לרשויות המס בארצות הברית על הכנסותיו ולשלם מיסים אף שאינו מתגורר כלל במדינה. בזמן שישראלים רבים מייחלים לאזרחות אמריקאית, הוויתור הכואב של הזמר יניב לו רווח של מיליוני שקלים.

 

על פי גורמים בתעשיית המוזיקה, הסיבה כאמור היא החובה של הזמר, ככל אזרח אמריקאי, לדווח על הכנסותיו לרשויות המס האמריקאיות גם אם אינו חי בארצות-הברית, ועל כן גם להידרש לתשלום מיסים. לפי חוקי המס בארצות-הברית, האזרחות היא שקובעת בענייני מס ולא מקום מושבו של האזרח - בניגוד למה שנהוג, למשל, במדינת ישראל.

 

במקרה של אדם, שהכנסתו לשנה יכולה להגיע לעשרות מיליוני שקלים, המשמעות עלולה להיות יקרה מאוד לאורך שנים, ולפיכך התקבלה החלטתו לוותר על הסטטוס היוקרתי של אזרח אמריקאי.

 

דוברו של אדם, עופר מנחם, מסר: "אין תגובה".

 

לא חבל? עומר אדם (צילום: אמיר מאירי)
לא חבל? עומר אדםצילום: אמיר מאירי

הרי ברור שאין על ישראל (צילום: צילום פרטי)
הרי ברור שאין על ישראלצילום: צילום פרטי

לא רוצה לאמריקה (צילום: אמיר מאירי)
לא רוצה לאמריקהצילום: אמיר מאירי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018