רכילות+

והרי (כתבי) החדשות: תמיר סטיינמן והכתבים החתיכים שעל המרקע שלנו

ברגע אחד תמיר סטיינמן הפך מכתב חדשות חביב לכוכב, כשלא התאפק, פרץ בצחוק בזמן שידור - והמיס את הלבבות של כולנו. יצאנו לבדוק קצת פרטים אודות הקראש החדש של המדינה

יאוזה! תמיר סטיינמן (צילום: אמיר מאירי )
יאוזה! תמיר סטיינמןצילום: אמיר מאירי
 

 

אירוע אחד לא מתוכנן, אנושי ומלבב שהתרחש במסגרת הדיווחים על אודות המצב הביטחוני בשבוע שעבר, הפך את כתב חדשות 12 בדרום, תמיר סטיינמן, לכוכב. גם העובדה שמדובר בחתיך רציני – ולפי המידע שהגיע אלינו, גם אחלה בחור – לא הזיקה. אז החלטנו לדוש קצת בסטיינמניה שהתרגשה עלינו, ובמקביל לתת סימנים בחתיכים המסוקסים הנוספים שעלו מסוגת האקטואליה בעת האחרונה, כי באמת שמעולם לא היה כיף כל כך לצפות בחדשות (כאילו, חוץ מכל הצרות שהם מתווכים לנו ברגיל).

 

אבל נתחיל עם האירוע המדובר. מכירים את זה שקורית לכם פאדיחה גדולה? מה זה גדולה - ענקית! יוג'! פאדיחה כזו שאחריה בא לכם להיכנס למיטה ולא לצאת ממנה חודשיים? אז לתמיר סטיינמן, כתב חדשות 12 בדרום, זה קרה בשבוע שעבר, ומהפאדיחה הזו לא יצא לא שום דבר רע. ההפך הוא הנכון: "מעז יצא מתוק" נכתב בדיוק על הרגע הזה, שבו סטיינמן פרץ בהתקפת צחוק ספונטנית ובלתי נשלטת בשידור חי והפך בן רגע לאושיית רשת מדוברת ולגבר הכי לוהט בארץ.

 

זה קרה בשלישי בערב, בתוכנית "שש עם עודד בן עמי". סטיינמן, שדיווח ברצף מאז שעות הבוקר המוקדמות על ההסלמה במצב הביטחוני, דיווח מהמרכז המסחרי בשדרות וריאיין שם אנשים. במהלך הפריצות לשידור נצמד אליו גבר שדיבר בטלפון מאחוריו בכל עת, מעדכן את קרוביו ככל הנראה, שיצפו בו בשידור. בשלב מסוים חזרה המצלמה אל סטיינמן כשהוא במיגונית, ושוב אותו אדם לצידו, זורק לו הערות תוך כדי שידור. סטיינמן יצא החוצה כדי להמשיך ולשדר במקצוענות, ואז אותו אחד חצה את הפריים, ושוב היה לידו. זה היה הרגע שגרם לסטיינמן להתפוצץ מצחוק, והוא לא הצליח לעצור את עצמו במשך דקות ארוכות, בעודו מתחבק עם "לירן חולצה אפורה מייד אין שדרות" שהפציע לו באמצע השידור והתנצל בפני בן עמי והצופים.

 

הרגע הזה, אחרי יום כל כך מתוח, היה בדיוק מה שהצופים - ובואו נודה באמת, בעיקר הצופות - היו צריכים. מי שישב מול המקלטים כל היום והתרגל לשמוע את הרצף הממוחזר של השידורים מהשטח והכתבים באולפן, זכה לאתנחתה קומית, טבעית ואנושית שחשפה את סטיינמן לקהל שאולי פחות שם לב אליו קודם לכן, והפכה אותו באחת לחביב הקהל הזה.

 

בן רגע התמלאה הרשת החברתית בשידורים מוקלטים של הרגע הטלוויזיוני הנ"ל, ובמקביל הפייסבוק, האינסטגרם והטוויטר התמלאו ממים ופוסטים על תמיר סטיינמן וחתיכותו שהתגלתה במלוא הדרה. בשביל זה דומה שהן נוצרו, הרשתות החברתיות. בנות לא הפסיקו לשאול אם הכתב החתיך נשוי או פנוי, בקבוצת הפייסבוק "מאמאצחיק" הקדישו לו שיר, בעמוד הפייסבוק "הרווח בין הגבר לחולצה" קראו לקוראות לדרג את שדרני החדשות, ביניהם סטיינמן, ובאינסטגרם הקימו לו עמוד מעריצים. היו גם כמה בעלי יוזמה שמצאו דמיון בינו לבין זאק אפרון, והעלו תמונות של השניים כהוכחה. האמת? קצת צודקים.

 

והיו עוד: בעמוד הממים "מה את חושבת שאת עושה" כתבו "הגייז שולחים לג'יהאד את הקואורדינטות שלהם כדי שייפול לידם טיל ותמיר סטיינמן יבוא אליהם לסקר", ואפילו מלך זילברשלג, כתב לוהט בפני עצמו, תרם בטוויטר: "למה לא משדרים כל יום את שובר הקופות המדהים 'תמיר סטיינמן צוחק'?".

 

סטיינמן משדר מהדרום כבר למעלה מעשור. בתחילה ככתב חדשות HOT, אחר כך ככתב ערוץ 1 ומ־2010 ככתב חדשות 2. אבל סבב הטילים הזה הפך אותו בן רגע למושא התאווה של בנות ישראל. "בעוד תשעה חודשים יהיו פה מלא תינוקות, כי כולן בממ"ד עם הבעל – רואות אותך ומתחרמנות", כתבו עליו. אכן.

 

אז קודם כל צר לנו לאכזב את כל מי שתכננה להגיע לדרום, טילים או לא – סטיינמן, בן 38, נשוי כבר שנה וחצי ליעל סייג, והשניים מתגוררים בבאר שבע. הם נישאו ביוני שנה שעברה בקיבוץ חולדה מול אורחים כמו עמיר פרץ והקולגות אוהד חמו, מנחם הורוביץ, דנה וייס, רוני דניאל ומשה נוסבאום. סייג בת 29, גרפיקאית במקצועה, והשניים הכירו בחגיגות האליפות של הפועל באר שבע.

 

להירגע, הבחור תפוס! (צילום: אמיר מאירי)
להירגע, הבחור תפוס!צילום: אמיר מאירי

 

אפרת וכטל, עיתונאית וכתבת ב"אנשים", למדה עם סטיינמן לתואר הראשון בתקשורת במכללת "ספיר" בשדרות, בשנים 2008-2005 וגם היא העלתה לאינסטגרם שלה תמונות עם הכתב הלוהט מהתקופה הזו, ברגעי הסערה. צלצלנו אליה כדי שתספר לנו ממקור ראשון על האיש והאגדה.

 

"ביום הראשון ללימודים ראיתי אותו ואמרתי לו: 'אתה תהיה החבר הכי טוב שלי פה, נעים להכיר'", היא מספרת. "הוא הגיע מרעננה, וחשבתי שהוא הדבר הכי יפה וחמוד שראיתי בחיים שלי. היה לו קארה ארוך ועם העיניים הירוקות המדהימות האלו, ראו עליו שהוא בחור טוב. זה היה עניין של אינסטינקט, וזה היה נכון. הוא כזה טוב לב, אין דברים כמותו. הוא היה במסלול של הרדיו ואני הייתי במסלול העיתונות ותמיד אמרתי לו שיום אחד נתחתן והוא יהיה יונית לוי ואני אהיה עידו רוזנבלום, כי היה ברור שהוא הולך לכיוון החדשות. היינו לומדים יחד למבחנים והוא השקיע בלימודים. אני עזרתי לו בסטטיסטיקה והוא עזר לי ב'אסלאם בתקשורת הישראלית'. הוא היה מצוין בקורס הזה. כולנו עברנו אז לגור בדרום, הוא גר בקיבוץ אור הנר או בקיבוץ ברור חיל, אני לא זוכרת, ואני גרתי בקיבוץ גבים. אני לא זוכרת אותנו מבלים בכלל, כל הזמן למדנו, אצלי או אצלו, לרוב אצלי כי גרתי צמוד למכללה והייתי הכי חננה. שלוש שנים ישבנו שם והיו קסאמים כל הזמן, חיינו את זה, את הטילים ואת המקלטים, ובכל זאת, אחרי כל זה, הוא בחר להישאר לגור שם. הי איז דה ריל שיט!".

 

בחורות עפו עליו במכללה?

"תמיר היה הבחור שכולם רוצים לשדך לו מישהי. גם אני ניסיתי לסדר לו כל חברה שהייתה מספיק טובה עבורו. הוא כל כך טוב לב וחמוד וג'נטלמן ויש לו חינוך בריטי טוב כזה, מי לא תרצה אותו? יש לו גם משפחה מקסימה, הם דוברי אנגלית מרעננה, משפחה טובה עם הורים מקסימים ואחות מהממת. הוא איש טוב וחתיך ברמות ובאמת, הוא יצא אולי עם איזה שתי בחורות שסידרתי לו. וגם הייתה לו חברה מתישהו בתקופת הלימודים, אבל הוא מאוד התרכז בלימודים וגם מייד התחיל לעבוד ככתב בדרום ונשאר לגור שם".

 

ומתי נכנסה יעל לתמונה?

"הוא הגיע איתה למסיבת יום ההולדת שלי לפני ארבע שנים והכיר לי אותה. היא מתוקה ויפה והם מתאימים ברמות. הייתה להם חתונה הכי כיפית בעולם, חתונה שמחה ואוהבת. הוא התחתן בגיל 36, זה לא הכי צעיר, והוא כבר היה כבר מוכן לבחירה הנכונה. היא מאוד טובה ומפרגנת. הם באמת נסיכים. אתמול סימסתי לה איך היא מתמודדת עם זה שתמיר הפך לכזה כוכב, אז היא ענתה לי: 'שטויות, רק רוצים שיירגע המצב הבטחוני ושהוא יחזור הביתה בשלום'. היא כזו צנועה וחמודה".

 

הופתעת שהמניות שלו זינקו ככה?

"לא, זה היה רק עניין של זמן, ועכשיו החלום שלי הוא שיתנו לו כבר להגיש את החדשות, כי הכי מגיע לו - ואז הוא סוף סוף יחזור למרכז".

 

רק כדי להעלות את מניותיו בעיניכם, אם בכלל אפשר, נספר שגם הייתה לסטיינמן להקה ששמה "ג'ט לג" בזמן הלימודים האקדמאיים, יחד עם חברי הילדות שלו מרעננה. הוא היה הסולן שלה, שר באנגלית וגם כתב את השירים. את ההופעות שלהם יכולתם לתפוס בברים קטנים ברעננה.

 

ועכשיו, לסטיינמן עצמו, שמסביר את התקפת הצחוק הבלתי נשלטת: "האיש הלך איתנו לכל מקום, כשהיו אזעקות הוא היה נצמד אלינו ובא איתנו למרחב מוגן, ובכל פעם הוא ניסה בצורה חיננית ומצחיקה להיכנס לתוך הפריים", הוא מגולל. "ואז הוא לקח את זה צעד אחד קדימה, ופשוט חצה את הפריים. ניסיתי להמשיך לדבר כרגיל אבל לא עמדתי בזה, וזה קרה. נראה לי שזה משהו שיכול לקרות לכולם, זה היה סוג של פורקן רגעי אמיתי במהלך יום שידורים מורכב ומתוח".

 

האמנת לרגע שזה הדבר הכי טוב שקרה לקריירה שלך?

"הבנתי שזה יצר הרבה תהודה, ואני שמח שזה שיעשע את הצופים שהבינו שזה רגע מצחיק ולקחו את זה בקלילות".

 

ואיך החום פתאום עולה (צילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12)
ואיך החום פתאום עולהצילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12

 

רגע,יש עוד


חברים, כולנו חיים בעת חדשה ולוהטת זו של כתבי חדשות. אז בואו נהנה מהם יחד!

 

פוראת נסאר

בעל הזקן הצרפתי הכי מסותת בחבורה, נסאר הוא זקן השבט - כבר בן 39, נשוי ואב לשלושה, גר בחיפה. הוא מגיש את מבזקי החדשות וכן את המגזין "השבוע בערבית" בקשת 12. התחיל את הקריירה שלו ככתב HOT בצפון, אחר כך ערך את אתר האינטרנט של העיתון "אה־סינארה" ולפני 11 שנה הצטרף לחברת החדשות. הוא אחראי על תחום המגזר הערבי בחברה, ומספרים עליו שבכל עת הוא מסתובב עם שתי מצלמות, ערוך לכל כתבת שטח שתיפול עליו משום מקום. אנחנו, לעומת זאת, ערוכים לו, שייפול עלינו משום מקום. בום!

 

היי, נעים מאוד! פוראת נאסר (צילום: יח"צ חדשות 12 )
היי, נעים מאוד! פוראת נאסרצילום: יח"צ חדשות 12

 

אורי איזק

איזק - אף רחב, שיער סמיך ועיניים כחולות (זה כנראה תנאי סף פה) - הוא כתב מבזקים בחדשות 12 בחצי השנה האחרונה. חוץ מזה הוא גם סטודנט לתואר שני בפילוסופיה באוניברסיטה העברית, בן 31 ודתי לשעבר, כתוספת אקזוטית. הוא התחיל את דרכו העיתונאית כעורך בחברת החדשות אחרי שלמד במרכז האקדמי שלם בקריית מוריה והתמחה אצל יועץ ראש העיר לענייני מזרח ירושלים. לפני זה - עוד בונוס - הוא גם היה בוגר יחידה מיוחדת של חיל האוויר. סקסי!

 

רציני. אורי איזק (צילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12)
רציני. אורי איזקצילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12

  

שיבל כרמי מנסור

מנסור בן ה־30 הוא כנראה השם הכי מדובר ברשימה המכובדת הזו, וב־2018 אנחנו כבר הכתרנו אותו במקום ה־20 של רשימת הרווקים הנחשקים שלנו. מנסור נולד ביישוב הדרוזי עוספייה, והתחיל את דרכו בגלי צה"ל, שם שימש כקריין חדשות ראשי - והיה הקריין הדרוזי הראשון בתחנה. הוא נשאר בגלי צה"ל 12 שנה ובמקביל, לפני שלוש שנים, החל גם להגיש מבזקים במהדורת החדשות. בשנה האחרונה עזב את הרדיו והתמסר לעינינו השותות בצמא. מנסור אולי נראה כמו ילדון יפהפה, אבל הוא גם יודע להתבטא בחריפות כשצריך – כמו במקרה של חוק הלאום, שנגע ישירות למוצאו, וגם בנוגע ליחס המשפיל שספג בנתב"ג. גם הוא, בדומה לסטיינמן, כבר זכה להתייחסות ויראלית, בדמות אתגר רשת, "אתגר השיבל", שבו אנשים התבקשו להעלות ביצועי שירים – רק שאת המילים המקוריות נדרשו להחליף במילים "שיבל כרמי מנסור". למי שמתעניין, יש מלא שירים כאלה. באמת, מלא.

 

תמיד היה לנו קראש עליך. שיבל כרמי מנסור (צילום: אמיר מאירי )
תמיד היה לנו קראש עליך. שיבל כרמי מנסורצילום: אמיר מאירי
 

 

אורי קואל

קואל בן ה־30 הוא מגיש מבזקים, עורך בחדשות ואחראי על תחום הרשתות החברתיות. עם שחרורו מצה"ל הוא דווקא התחיל במערכת "ערב טוב" של גיא פינס ושימש שם כתב ועורך. אולי בגלל זה חיבתו עדיין נתונה למוזיקה של ליידי גאגא ובריטני ספירס. הוא גיי מוצהר, אין לו כרגע בן זוג אבל הוא מחזיק בזוגיות בת 13 שנה עם כלבה ששמה טופי – פרט מידע המיועד למי שמעוניין להתעלף מחמידות. הוא נראה כמו הילד הכי מקסים בכיתה, זה שתרצו לשבת לידו, להעביר לו פתקים אבל גם להעתיק ממנו במבחנים במקרה הצורך.

 

איתמר מינמר

מינמר, עם בלורית שיער חומה וגבוהה, עיניים כחולות, זיפים (!) ואאוטפיטים נועזים כמו טי שירט צהובה מתחת לז'קט שחור ופתוח, מסתמן כדבר הבא בתחום השדרנים הלוהטים. הוא התחיל את דרכו כתחקירן בערוץ 2 ועשה זאת במשך שלוש שנים לפני שהפך כתב. בתפקידו האחרון כתחקירן עבד בפינה הכלכלית של "המהדורה המרכזית", שם הועסק בתחקור הכתבות של יונה לייבזון ועמליה דואק. בחצי השנה האחרונה עבר להגיש בעצמו כתבות ב"תוכנית חיסכון" ובמהדורת החדשות של ערוץ 12 בנושאים כלכליים לייט כמו "הווילה היקרה בשרון מחפשת רוכש" ו"הכריך שמשגע את ארה"ב והוביל לאלימות ורצח". הוא בעל תואר במדעי המדינה, וכרגע הוא האדם לבדוק איתו, למשל, איפה תוכלו למצוא את קפסולות הקפה הכי זולות, או באיזה גן אירועים סוגרים.

 

 

יש לך משהו עצוב בעיניים. איתמר מינמר (צילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12)
יש לך משהו עצוב בעיניים. איתמר מינמרצילום: אייל בן יעיש חברת החדשות 12

 

הכתבה המלאה וכתבות נוספות - עכשיו בגיליון החדש של "פנאי פלוס".

מהרו לדוכנים! (צילום: אייל בן יעיש חברת החדשות בקשת 12 )
מהרו לדוכנים!צילום: אייל בן יעיש חברת החדשות בקשת 12

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018