ריחו"ל

כוכבת "סופרגירל: "בן הזוג שלי הכה אותי"

מליסה בנויסט, כוכבת הסדרה "סופרגירל", סיפרה בסרטון אינסטגרם ארוך וכואב על האלימות שחוותה מצד בן זוג לשעבר, שנמשכה עד שהבינה שהיא חייבת לשים לזה סוף

חוותה אלימות מצד בן זוגה. מליסה בנויסט (צילום: Getty Images)
חוותה אלימות מצד בן זוגה. מליסה בנויסטצילום: Getty Images

 

השבוע ציינו ברחבי העולם את יום המאבק באלימות נגד נשים, שנתן במה לסיפורים כואבים ושוברי לב של נשים שחוו סיטואציות אלימות. אמש (ד'), כוכבת הסדרה "סופרגירל", מליסה בנויסט, פרסמה סרטון שבו סיפרה בקול רועד את סיפורה – גם היא חוותה אלימות חוזרת ונשנית מצד בן זוג, שאת שמו היא לא מסגירה (אבל רומזת לזהותו במהלך דבריה).

 

במונולוג של רבע שעה, בנויסט הקריאה מדף את מה שהיה על ליבה: "שרדתי אלימות מצד בן זוג, משהו שמעולם לא חשבתי שאגיד, ובטח שלא אשדר זאת", אמרה. השחקנית תיארה את בן הזוג כמישהו שובה לב, שהיה בלתי אפשרי שלא ליפול בקסמו: "הוא היה מצחיק, מקסים, מניפולטיבי וערמומי". בנויסט סיפרה שבן הזוג היה צעיר ממנה, אך התנהג בבגרות, ושהיחס שלו אליה השתנה ברגע שהפכו מידידים לבני זוג.

 

 האלימות שחוותה לא היתה פיזית בתחילה - בן הזוג היה קנאי, חיטט לה בטלפון ובמחשב, כעס כשדיברה עם גברים אחרים והכריח אותה לשנות בגדים כשיצאה. בנויסט סיפרה שבן הזוג פגע לה גם בקריירה – הוא לא הסכים שיהיו לה סצינות רומנטיות ושתתנשק עם השחקנים שלצידה: "התחלתי לדחות אודישנים, הצעות עבודה וחברויות, כי לא רציתי לפגוע בו", סיפרה. למרות זאת, באותו הזמן היא עדיין לא הרגישה שמדובר בהתעללות, מכיוון שהיתה יותר מודאגת לגבי איך שהוא מרגיש: "במבט לאחור, כל דגל אדום הוביל מסלול ברור לרגע שבו הוא התחיל להיות אלים".

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

חמישה חודשים לאחר שהפכו לזוג, התחילה האלימות הגופנית, כשבן הזוג שפך לה משקה בפנים. משם הדרך היתה קצרה לסטירות, צביטות, משיכות בשיער ודחיפות חזקות אל הקיר: "הייתי נועלת את עצמי בחדרים, אבל הפסקתי, כי הוא פשוט היה שובר את הדלת. למדתי לא להיקשר לרכוש שלי, הפסקתי להעריך את עצמי". בנויסט מספרת שבן הזוג נהג להתנצל אחרי התקריות: "בתוך תוכי לא האמנתי שהוא ישתנה, אבל עבדתי על עצמי שאוכל לעזור לו". בן הזוג לא השתנה, אך היא דווקא כן: "אני לא גאה בזה. הפכתי להיות הגרסה הכי גרועה של עצמי שאי פעם הכרתי. כבר אי אפשר היה לסמוך עליי, הפכתי ללא מקצועית, אי אפשר היה להשיג אותי. היו ימים שלא הייתי יוצאת מהמיטה ליותר משעתיים ביום".

 

בנויסט סיפרה שהיא הבינה שדברים חייבים להשתנות לאחר שבן הזוג זרק על פניה מכשיר אייפון, גרם לה לחבלות רציניות בעין ושבר לה את האף: "הפציעה הזו לעולם לא תחלים במלואה, הראייה שלי לא תחזור לעצמה". אחרי ששיקרה לצוות בית החולים לגבי האופן שבו נפגעה, בנויסט סיפרה לחברה את מה שעבר עליה, וזו שכנעה אותה שהיא חייבת לעזוב את בן הזוג – תהליך שלקח לה זמן: "הרגשתי אשמה שאני עוזבת ופוגעת במישהו שהגנתי עליו לאורך זמן, וכן, גם תחושת אבל על עזיבה של משהו מוכר. למזלי, ככל ששיתפתי יותר אנשים, התחזקתי ולא איבדתי את ההבנה שכל זה לא מגיע לי".

 

בנויסט סיימה את דבריה בכך שהיא מקווה שסיפורה ימנע מאחרות לחוות את מה שעברה: "לשבור את הגלגל הזה, היה הדבר הכי מחזק ומתגמל שאי פעם עשיתי עבור עצמי. אני מרגיש חוזקה וביטחון. אחלים מזה למשך כל חיי, וזה בסדר", אמרה. "אני מקווה שהסיפור שלי ימנע מעוד סיפורים כאלה להתרחש. אם אתן חוות את מה שחוויתי ואתן רואות את זה, אולי תצליחו למצוא את הקש הזעיר שישבור את גב הגמל".

 

כאמור, בנויסט לא חשפה במהלך דבריה את בן הזוג עליו היא דיברה, אך ההשערות הן שמדובר על בעלה לשעבר, השחקן בלייק ג'נר (27), שכיכב לצידה בסדרה "גלי", ולו היתה נשואה במשך שנתיים, עד שהתגרשו ב-2017. הפגיעה בעין עליה היא מדברת התרחשה ב-2015, אז כבר היתה נשואה לו. כיום היא נשואה בשנית, לשחקן כריס ווד.

 

עם בעלה לשעבר. מליסה בנויסט ובלייק ג'נר (צילום: Getty Images)
עם בעלה לשעבר. מליסה בנויסט ובלייק ג'נרצילום: Getty Images

 

דבריה של בנויסט זכו לשיתופים רבים ברשת, ולדברי תמיכה מהגולשים ומשחקנים אחרים, ביניהם כוכבת "ריברדייל", לילי ריינהארט שכתבה: "התרגשתי מהאומץ והחוזקה שלה, בכך ששיתפה את החוויה שלה". ריינהארט קראה לעוקביה לשתף את סיפורה של בנויסט לדבר עליו עם אחרים ולא להתעלם מהנושא.

 

עם בעלה הנוכחי. מליסה בנויסט כוריס ווד (צילום: Getty Images)
עם בעלה הנוכחי. מליסה בנויסט כוריס וודצילום: Getty Images

"לשבור את הגלגל הזה, היה הדבר הכי מחזק ומתגמל שאי פעם עשיתי עבור עצמי" (צילום: Getty Images)
"לשבור את הגלגל הזה, היה הדבר הכי מחזק ומתגמל שאי פעם עשיתי עבור עצמי"צילום: Getty Images

"אם אתן חוות את מה שחוויתי, אולי תצליחו למצוא את הקש הזעיר שישבור את גב הגמל" (צילום: Getty Images)
"אם אתן חוות את מה שחוויתי, אולי תצליחו למצוא את הקש הזעיר שישבור את גב הגמל"צילום: Getty Images

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018