רכילות+

מבר רפאלי ועד אסי עזר: הכירו את המקעקעים של הסלבס

אין ספק שקשה מאוד לבחור מה לקעקע על הגוף - אבל זה כנראה הרבה יותר קל מלבחור מי יהיה זה שיעשה לנו אותו. מאליאב אוזן ועד שרה קורי, שלקבוע אצלה תור זה בלתי אפשרי. הכירו את המקעקעים

 

 

עם דנית, בלי דנית

אפשר לקבוע תור? אוזן (אינסטגרם)
אפשר לקבוע תור? אוזןאינסטגרם

 

רק לפני חודשיים סגר אליאב אוזן את המכון הקוסמטי שלו להסרת קעקועים. זה קרה אחרי ריב מתוקשר מאוד בינו ובין פרודתו דנית גרינברג, שבמהלכו חשפו בסטורי את כל פרטי האירוע, גרסתו וגרסתה. אבל הרבה לפני שאוזן נכנס לתחום הסרת הקעוקעים הוא היה אושייה מוכרת בתחום הקעקועים. עוד לפני שהפך לסלב ונכנס לבית "האח הגדול", שם הכיר את מי שתהיה אשתו ולימים גרושתו, הוא כבר הותיר פרפר ורדרד זעיר על פרק כף היד של מי שהייתה אז חברתו הטובה, בר רפאלי.

 

המקעקע של המדינה (צילום: אביב אברמוב)
המקעקע של המדינהצילום: אביב אברמוב
 

 

מאז ועד היום התקעקעו אצלו גם איתי לוי, נטלי דדון, אושרי כהן, ליאור נרקיס, ברק שמיר, צופית גרנט, שגית רביבו וסקאזי. השף טום אביב, גם הוא חבר טוב של אוזן, הוא ממש פרויקט חיים וכמעט כל שבוע הוא מקעקע אותו בקעקוע חדש.

 

את הסטודיו הראשון לקעקועים פתח אוזן בגיל 21 בלבד, ומאז הספיק להפוך לאימפריה בתחום. נראה שבר והוא כבר לא בקשר בימים אלו, אבל לפני כמה שנים בר ואליאב היו חברים קרובים: "אני נפגש המון עם המשפחה לארוחות ולבילויים משותפים". ב־2014 הוא סיפר במאקו, "הרעיון לקעקוע שלה התחיל כשישבנו בחוף הים ודיברנו על איזה קעקוע הכי יתאים לה, ומשם הלכנו ישר לסטודיו שלי". במשך שנים התהדר המקעקע באפס קעקועים על הגוף ורק עכשיו, בגיל 36 ולראשונה בחייו, הוא החליט לעשות שלושה קעקועים בעצמו. האם יש לזה קשר ישיר לפרידה מגרינברג? כנראה שכן.

 

טום אביב (אינסטגרם)
טום אביבאינסטגרם
 

 

הקעקועים החדשים שלו כוללים את שנת הלידה שלו, משפט של איינשטיין שאומר "אני אסיר תודה לכל מי שאמר לי לא, זו הסיבה שעשיתי זאת בעצמי" וורד בצבע שחור מעל החזה. הסטודיו שלו הפך מבוקש עוד יותר אחרי שיצא מבית האח. כזכור, הוא השתתף בעונה השישית של "האח הגדול", והסתבך שם בקשר משולש עם דנית גרינברג ונופר מור. לאחר שיצאו מהבית, הוא ודנית הפתיעו את כולם כששבו זו לזרועות זה ובשנת 2016 אף נישאו בחתונה מפוארת, שהנחה יורם זק, האח הגדול בדימוס. השניים הקימו עסק משותף, שכעת עומד במרכז המריבה המתוקשרת שלהם, ונראה היה שהאהבה ביניהם פורחת, אולם ביוני האחרון נודע כי הקשר שלהם עלה על שרטון והשניים החליטו להפריד כוחות. אוזן פתח לאחרונה גם בית ספר למקעקעים והסלב הראשונה שעברה את ההתמחות היא לא אחרת מאשר זוכת "האח הגדול" שי מיקה יפרח.

 

בסטיז! אוזן וליאור נרקיס (אינסטגרם)
בסטיז! אוזן וליאור נרקיסאינסטגרם

 

 

שחף ושדון, לא בבית ספרה

שרה קורי (צילום: יובל חן)
שרה קוריצילום: יובל חן

 

היא רק בת 21 והתור הבא לקעקוע אצלה הוא עוד שנה. הרשימה נפתחת פעמיים בשנה ומתמלאת תוך 24 שעות, יען קורי לא מסכימה לקעקע יותר מארבעה אנשים ביום. הסטודיו שלה ברחוב הר סיני בתל אביב בתוך גלריית אומנות והסוד שלה הוא בנחישות שלה לסרב לעשות קעקועים. כן, היא מסרבת. אל תבואו אליה בבקשות לעוגן, סמל האינפיניטי, שחפים, שדונים או כיתובים בנאליים כמו "love is love". תסמכו עליה שהיא כבר תוריד אתכם מזה.

 

הקעקועים של קורי מגיעים רק בצבע אחד, שחור ומזכירים רישומי רטרו עדינים מספרי ילדים. ולא, היא לא חוזרת על אף קעקוע פעמיים, אז אל תנסו אפילו לבקש את הקעקוע של דפנה לוסטיג. ההיפ סביב קורי נבנה במהירות. היא נחשבת מחוברת לברנז'ת האומנים בעיר וחברה של הראפר דודו פארוק, של הצמד כהן את מושונוב (מיכאל כהן ומיכאל מושונוב) והאומן פילפלד. הגוף שלה מעוטר בשלל קעקועים כמו פורטרט של פרידה קאלו, ראש קנגורו, ציורי חתולים וגם המספר 19 שמסמן את השנה הגורלית בחייה, שבה הפכה למקעקעת המחוזרת שהיא. אסי עזר, תום יער, אברהם טל ודפנה לוסטיג הם בין לקוחותיה הקבועים.

 

אסי עזר (אינסטגרם)
אסי עזראינסטגרם

 

לתום יער היא קעקעה שני שלדי כלבי ים מתחת לברכיים, וגם משולש עם ורד. לאברהם טל היא ציירה גולגולת שמציינת את חגיגות יום המתים המקסיקני וגם לב שחור. השף עומר מילר, חובב קעקועים נודע, יצא ממנה עם קעקועים של המבורגר, כוכבי לכת וחתולים. אשתו שירן, עוד חובבת של הז'אנר, עשתה אצלה ורד וללוסטיג ולעזר יש ארבעה קעקועים שלה, איץ', ובכוונתם להמשיך. "לשרה יש יד מדהימה", סיפרה יער על קורי בספטמבר 2018 לידיעות אחרונות.

 

"עשיתי אצלה חמישה קעקועים והבאתי אליה את האנשים האהובים עליי בעולם לקעקוע. לפני הפעם הראשונה, התחלנו לתקשר דרך האינסטגרם, התאהבתי בקו העדין של הציורים שלה. היא נעימה, סבלנית, עדינה". לוסטיג סיפרה אז, "שמעתי על שרה מחברים ואת הקעקוע הראשון שלי עשיתי אצלה. היה מדהים לראות אותה עובדת והתוצאה יצאה בדיוק כמו שתיארתי בראש את הקעקוע. מאז הספקתי לחזור אליה, ולפני כחצי שנה עשיתי שני קעקועים נוספים: חרב על החזה וכוס מרטיני על הצלעות. גם בן זוגי עשה אצלה שלושה קעקועים".

 

דפנה לוסטיג (אינסטגרם)
דפנה לוסטיגאינסטגרם

 

הדרקון של אבא

שומר על מבט קשוח. אביהו בן גידה (צילום: דנה קופל)
שומר על מבט קשוח. אביהו בן גידהצילום: דנה קופל

 

הלוק המגניב וסיפור חייו הקשה של אביהו בן גידה היו יכולים להזניק אותו מיידית לליהוק אחת מתוכניות הריאליטי. במקום זה, הוא הפך למקעקע מצליח. בן גידה היה רק בן 15 כשאביו, אריה, שם קץ לחייו בשטח פתוח ליד בית הקברות בקריית שמונה והותיר אחריו עם חובות כבדים, אישה וארבעה ילדים. כמה חודשים קודם לכן, קעקע האב על ידו דמות של דרקון שצייר אביהו על קיר הבית. באותו רגע, הבין שהוא רוצה להפוך למקעקע. בן גידה מחזיק בסטודיו קעקועים עצום בגודלו ברחוב ליליינבלום בתל אביב ופועלים בו עשרה מקעקעים, ביניהם אשתו אדית. בין לקוחותיו: השף אסף גרניט שקעקע אריה על אצבעו, נדב גדג', המאפר ומעצב השיער מיקי בוגנים, עמרי בן נתן, הכדורגלנים אלירן עטר ומאור בוזגלו, הזמר רותם כהן, מיכל אמדורסקי ביקשה להנציח את חברה אמיר פיי גוטמן עם החתימה שלו, ציון ברוך וגם האחים און ודור רפאלי. אפילו אמא ציפי כבר קועקעה אצלו.

 

עומרי בן נתן (אינסטגרם)
עומרי בן נתןאינסטגרם

 

לעומת קורי, שמתאפיינת בקעקועים קטנים בעליו קו דק ועדין, הקעקועים של בן גידה מורכבים וגדולים, הוא עושה "שרוולים" מורכבים, דמויות של אהובים שנפטרו ודמויות מוערצות בדיוק מופתי. הוא כבר קעקע את דמויותיהם של נטע ברזילי ודנה אינטרנשיונל על מעריצים.

 

"עם מפורסמים זה עובד ככה" סיפר בן גידה בריאיון ל־XNET ביוני האחרון "אחד עושה, כולם באים. נדב גדג' היה המפורסם הראשון שקעקעתי. הוא עקב אחריי באינסטגרם ועל ההתחלה ביקש שרוול שלם על היד. אחריו הגיעו הכדורגלנים מאור בוזגלו ואלירן עטר, שקעקעתי לו את כל הגב. ואז הגיעו גם רותם כהן, ציפי רפאלי והבנים דור ואון". בוגנים סיפר עליו אז, "אני חושב שהוא מקעקע יוצא דופן בנוף הישראלי. הוא לא המקעקע הרוקיסט המיוסר, אלא טיפוס רגיש ומלא חוש הומור". גם גרניט הגיע אליו בעקבות המלצת הספר המשותף שלהם וסיפר, "הוא מדויק מאוד כמקעקע. מבחינת סגנון ריאליסטי – הוא הכי טוב שפגשתי עד היום".

 

כתבת קעקועים (אינסטגרם)
כתבת קעקועיםאינסטגרם

 

עפיפון למעופפת

תרשמי אותנו ביומן! שי מיקה יפרח (צילום: ינאי יחיאל)
תרשמי אותנו ביומן! שי מיקה יפרחצילום: ינאי יחיאל
 

 

"כל החיים אני מציירת, והמון שנים שבא לי לקעקע ועכשיו החלטתי שאני הולכת לעשות את זה. הגעתי לסטודיו של אליאב, שאני יודעת שיש לו בית ספר למקעקעים, אבל הגעתי בדיוק כשהסתיים מחזור של קורס. אליאב הסכים שבמקום זה אני אבוא לסטודיו כמה פעמים בשבוע, אשב ליד המקעקעים ואלמד, וזה מדהים, כי כל אחד מקעקע אחרת. רוב הלמידה עצמית. קניתי לעצמי מכונה ואני כל היום מסתובבת עם סלסילה עם דפים מעור שמדמים עור אמיתי של בן אדם ואני פשוט יושבת ועובדת עליהם. בעזרת השם אני רוצה לקעקע בשיטת ה"וואן ליין" שזה קעקוע של קווים נקיים והכול בקו אחד, ואני מתמקדת רק בזה. הסגנון של שרה קורי מזכיר את זה. זה סגנון לא פשוט, כי הקווים מאוד דקים וההחלמה על העור היא לא תמיד טובה. לפעמים זה נמחק ולפעמים לא מתקבל טוב, וצריך הרבה מיומנות. אני מאוד משקיעה בזה ולוקחת את זה מאוד ברצינות, כל יום אני יושבת חמש שעות בבית, כבר חודש וחצי, ומתאמנת".

 

כבר קעקעת מישהו?

"הניסיון הראשון היה על אמא שלי בלה, שאליאב קעקע אותה ונתן לי להשלים את הקעקוע. אחרי ארבעה ימים, כי אין לי סבלנות, כבר עשיתי לאחותי קעקוע. עפיפון כי היא מעופפת, ולא יצא לי הכי טוב. מזל שעשיתי עם מחט דקה ואליאב עבר אחרי וסידר לה את זה עם מחט עבה יותר, אבל עד היום הקו באמצע טיפה עקום. הבנתי שזה שונה לגמרי להתאמן ולקעקע אדם רגיל, אבל מאז ממש השתפרתי ואני מאמינה שעוד שלושה שבועות אני אתחיל לקעקע על אמת".

 

אימא אמיצה. שי מיקה (אינסטגרם)
אימא אמיצה. שי מיקהאינסטגרם

 

יש מתנדבים בקהל?

"יש לי כבר מלא נסיינים שמוכנים שאני אקעקע אותם, אבל אני מפחדת לקלקל. אפילו הבן זוג שלי שאין לו קעקוע אחד מוכן שאני אעשה לו, אבל אני עוד לא רוצה לקחת אחריות. בדיוק אתמול הלכתי להוריד קעקוע מגיל 17 של פיה ברגל וגיליתי שזה כאבי תופת, אז אני לא ממהרת. חוץ מקעקוע הפיה, אליאב עשה את כל שאר הקעקועים שלי ואת הפיה שאני מורידה עשה לי המורה של אליאב מקריית שמונה. בכלל, כולנו מהצפון, גם אביהו מקריית שמונה, אולי יש שם משהו באוויר".

 

איפה תקבלי קהל?

"אני אשאר בסטודיו של אליאב. הוא הקדיש לי זמן ויחס ואני חייבת לו. וכיף שם, מוזיקה מגניבה, אנשים צעירים, כל אחד עם הבקשות שלו, זה סוג עבודה שלא מרגיש כמו עבודה. יש לי חלום לפתח שם סטודיו רק של מקעקעות, הכול ורוד כזה ומגניב, שיהיה קטע. אבל דבר דבר, קודם אני אעשה עוד קעקוע. הבא שלי זה סינדרלה, שאני ממש רוצה לעשות, כי אני מרגישה קצת ככה, כמו סיפור סינדרלה".

 

המנטור!  (אינסטגרם)
המנטור! אינסטגרם

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018