רכילות+

"רוצה לחזור לסקיני": הכוכבות ההריוניות מתכוננות ללידה

רגע לפני שהביצה המקומית תתמלא בתינוקות חדשים, דיברנו עם עדן בן זקן, מיכל אנסקי, מאיה ורטהיימר ומיכל הקטנה על חוויית ההיריון, החשקים, הקלישאות - וגם קיבלנו כמה טיפים

ביצה בהיריון (צילום: אינסטגרם, ענת מוסברג, אמיר מאירי)
ביצה בהיריוןצילום: אינסטגרם, ענת מוסברג, אמיר מאירי

 

הבייבי בום בביצה נמשך ובקרוב יגיע גל חדש של תינוקות קטנים ומתוקים שהוריהם מוכרים בכל בית. אז רגע לפני שזה קורה, בדקנו עם הכוכבות ההריוניות איך הן מתכוננות ללידה שבדרך, מה קלישאת ההיריון שהכי מדברת אליהן ומה הטיפ הכי טוב שהן קיבלו. עדן בן זקן, מיכל אנסקי, מאיה ורטהיימר ומיכל הקטנה, שנמצאות בחודשי היריון מתקדמים, שיתפו אותנו.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

איך את מתכוננת ללידה?

 

עדן בן זקן: "קוראת הרבה על היריון, לידה ואימהות, חושבת על מעבר לבית יותר גדול. אני כבר מחפשת חדר מושלם לנסיך שבדרך, מאוד מתרגשת לקראת בואו. כל כך רציתי בן ואני מרגישה שאלוהים שלח לי מתנה ענקית".

 

מיכל אנסקי: "ביקרנו ב'מרכז החדש ללידה טבעית בליס', בשבילי זו לידה שנייה ובשביל אייל זו פעם ראשונה. ראינו את חדר הלידה. זו התכוננות רגשית בעיקר, עוד לא מעורבת לוגיסטיקה, שתתחיל רק בעוד חודש".

 

מאיה ורטהיימר: "איך אפשר להתכונן? אני מניחה שאני עושה הכל 'לפי הספר' ומכינה את עצמי לזה שלא משנה כמה אני אקרא ספרים ואלמד על הורות, פלוס קורס הכנה ללידה, אני יודעת שברגע שילד בא הוא שם את התוכניות שלך בכיס הקטן ואתה צריך לזרום".

 

מיכל (הקטנה) ויצמן: "אני ממש מתרגשת לכבוד הנסיכה שבדרך, שתצטרף למשפחה שלנו בעזרת השם בפברואר. אני נמצאת בתקופה מאוד עמוסה עם הפקת החנוכה 'מותק גיבורי החלומות', וההיריון בהחלט מוסיף לשמחה הזו. תמיד רציתי שתהיה לי אחות משלי וזה לא ממש קרה, אני בת יחידה בין שלושה אחים בנים. עכשיו אני מגשימה ליולי, בתי הבכורה והאהובה, את מה שלא היה לי - תהיה לה אחות". 

 

הורים בדרך. עדן בן זקן ושוקי ביטון (צילום: ענת מוסברג)
הורים בדרך. עדן בן זקן ושוקי ביטוןצילום: ענת מוסברג

 

מה קלישאת ההיריון הכי נכונה לגביך?

 

עדן בן זקן: "שיש תיאבון לשניים. אני לא כזאת אכלנית, היו ימים שיכולתי לחיות על ארוחה ביום בגלל כל העומס והלחץ, וכרגע בתקופת ההיריון אני מרגישה שיש לי רצון לאכול פי שניים, ממש בשביל עוד אחד".

 

מיכל אנסקי: "יש לזה נימה ביקורתית. אלה לא קלישאות, זה תהליך טבעי של הגוף שכולנו חוות. עליי לא פוסח דבר, זה לגמרי עניין פיזיולוגי, זה יותר תופעות. תוך כדי השיחה יש לי צרבת".

 

מאיה ורטהיימר: "אני קלישאת היריון מהלכת! אני לא ישנה מרוב פיפי ומסוגלת לבכות מפרק של 'סברי מרנן', אני אוכלת בשביל שתיים (וכשאני אומרת שתיים אני לא מתכונת אליי ולתינוקת קטנה, אלא יותר כמו למנחם הורביץ וניב גלבוע)".

 

מיכל הקטנה: "הקלישאה הכי מדויקת היא שבסוף שוכחים הכל - את הבחילות, ההקאות, הצרבות, הכל עובר ואז כבר נכנסים שוב להיריון."

 

בת שנייה בדרך. מיכל אנסקי (צילום: אלכס ליפקין)
בת שנייה בדרך. מיכל אנסקיצילום: אלכס ליפקין

 

אילו חשקים יש לך בתקופה הזאת?

 

עדן בן זקן: "גלידות, עוגות וחמוצים. אלה חשקים שאף פעם לא היו לי, אני משגעת את בעלי, שוקי, בכל פעם עם חשק אחר. למזלי התברכתי בבעל תומך ודואג, כזה שמיד מביא, גם אם זה באמצע הלילה".

 

מיכל אנסקי: "החשקים היו בעיקר בטרימסטר הראשון, עכשיו כמעט כל דבר שאני מכניסה לפה עושה לי צרבת, אז אני ממש אוכלת הרבה ארוחות קטנות ביום ואין לי חשקים בכלל. בהתחלה זה היה בעיקר למעדנים קרים: 'קרלו', 'יולו', 'דני', הייתי בטירוף על זה. היום כבר לא נוגעת".

 

מאיה ורטהיימר: "חשק לטוסטים, אייס קפה, קוקוס ושוקולד בכל דרך".

 

מיכל הקטנה: "מלא מתוקים! כל יום אני עורכת לעצמי יום הולדת, שולחן מלא ממתקים, במבה, שוקולד מכל הסוגים, עוגות, עוגיות".

 

יפה לה הריון. מאיה ורטהיימר (צילום: דודי חסון)
יפה לה הריון. מאיה ורטהיימרצילום: דודי חסון

 

מה החששות שיש לך?

 

עדן בן זקן: "חשש מלפנק מדי. אני מקווה להיות אימא טובה ומכילה למרות כל הקריירה הלחוצה והעמוסה, לא לוותר על עצמי ולחזור במהרה לשגרה שלי".

 

מיכל אנסקי: "לחששות שלי אין שום רציונל. אם תתקשר אליי בשלוש לפנות בוקר יש סיכוי שאהיה ערה, ואז מתחילות מחשבות. אין לזה שום רציונל, אני לא זוכרת אותן בבוקר ואני בטוחה שכל אישה בשלב הזה של ההיריון מזדהה איתי".

 

מאיה ורטהיימר: "מסתבר שהחשש שלי הוא מהכל. אני רק רוצה להצליח לגדל ילדה בריאה, מאושרת ושפויה בעולם דיי מטורלל. אמן! טפו טפו טפו".

 

מיכל הקטנה: "אני רק רוצה שהכל יעבור בשלום, בהצלחה ובבריאות. לצאת בידיים מלאות ולחזור לסקיני ג'ינס ולמשקל שלי הכי מהר".

 

החמישי בדרך. מיכל הקטנה וניר ויצמן (צילום: ענת מוסברג)
החמישי בדרך. מיכל הקטנה וניר ויצמןצילום: ענת מוסברג

 

מה הטיפ הכי טוב שקיבלת במהלך ההריון?

 

עדן בן זקן: "לאכול בייגלה וקרקרים בשלושה חודשים הראשונים. אמרו לי שזה עוזר לבחילות ולהרגשה הרעה. בשלושת החודשים הראשונים סבלתי מבחילות והקאות והיו כל מיני עצות מסביב אבל זו העצה היחידה שעזרה".

 

מיכל אנסקי: "יש שמן שלא הרבה נשים מכירות שנקרא bio oil, מורחים אותו על הבטן, במיוחד עכשיו בתקופה של חורף, וזה פשוט מדהים איך זה שומר על הגמישות והלחות של העור. לא רק בהיריון, אגב, אבל עכשיו זה ממש עוזר לי".

 

מאיה ורטהיימר: "הטיפ הכי טוב הוא לקחת בחשבון שאי אפשר לתכנן שום דבר. צריך ללמוד לזרום".

 

מיכל הקטנה: "הטיפ הכי גדול שקיבלתי זה להקשיב תמיד לגוף שלך ולעצמך".

 

מצפים ומחכים! (צילום: ענת מוסברג)
מצפים ומחכים!צילום: ענת מוסברג

 

 איזה טיפ את יכולה לתת?

 

עדן בן זקן: " שזאת תקופה שחולפת ושצריך ליהנות מכל החוויה, ובעזרת השם לעבור הכול בשלום ובידיים מלאות".

 

מיכל אנסקי: "לא להישקל. כולנו מודאגות מהיום שאחרי, אנחנו בעידן שבו אנחנו שקועות בספירת קלוריות וכל אחת עם הדיאטה שלה. אני, בתקופת ההיריון, מניחה את הכל בצד, נותנת דרור לחשקים שלי ולתשוקות שלי, לא סופרת קלוריות ולא נשקלת. אחר כך אקפיד על תזונה. תוך כדי אני לא מונעת מעצמי כלום".

 

מאיה ורטהיימר: "איזה טיפ אני אתן? אני לא מבינה כלום מהחיים שלי, אני בעיקר הייתי נותנת לכל הריונית חיבוק ענקי ואומרת לה שזו תקופה והיא מסתיימת בסוף, אז צריך ללמוד ליהנות כמה שאפשר - ולשחרר".

 

מיכל הקטנה: "מדובר בזכות ענקית להיות אימא ולהביא חיים לעולם. את חייבת לזכור שבסוף הכל עובר ושוכחים הדברים הקשים, כי חיוך של ילד משכיח הכל".

 

עוד קצת וזה קורה (צילום: ענת מוסברג)
עוד קצת וזה קורהצילום: ענת מוסברג

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018