ריחו"ל

סקס, סמים ורוקנרול: יום הולדת 85 לאלביס פרסלי

בגידות אינסופיות, מציצנות ושמועות על פדופיליה: לכבוד יום הולדתו של "המלך", אספנו את השערוריות הגדולות ביותר בחייו של אלביס פרסלי, וגם לאחר מותו

 

בן 85! אלביס פרסלי (צילום: Ap)
בן 85! אלביס פרסליצילום: Ap
 

עד לפני מספר שנים, עולם המוזיקה נהג להמליך "בני מלוכה" ויורשים מדי כמה שנים. מדונה הוכתרה למלכת הפופ ובריטני ספירס וקיילי מינוג היו הנסיכות, מייקל ג'קסון היה מלך הפופ וג'סטין טימברלייק יורשו, אך מעל כולם ולפני שהם עוד החזיקו מיקרופון ביד, שלט זמר אחד, מלך הרוקנרול, שכונה בקיצור – "המלך".

 

מדובר כמובן באלביס פרסלי, כנראה כוכב המוזיקה הראשון שהפך לאליל בקרב ההמונים, ולתופעה בינלאומית חוצה יבשות. פרסלי אמנם הלך לעולמו בשנת 1977 בטרם עת (למרות שיש תאוריות רבות על כך שהוא לא מת באמת - ולכך עוד נגיע בהמשך), אבל השאיר אחריו מורשת מוזיקלית מפוארת כל כך, שגם היום, יותר מ-40 שנה לאחר מותו, הוא עדיין שם מוכר בכל בית, נחשב לאגדה ושיריו מושמעים תדירות ברדיו.

  

Gettyimages

Gettyimages

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אם היה חי, אלביס היה חוגג היום (ד') את יום הולדתו ה-85 וכיאה לכוכב הענק שהיה, הוא לא הסתפק רק בקריירה מוזיקלית וקולנועית ענפה, אלא היה אחראי גם ללא מעט שערוריות. אז הישענו אחורה על הכסא, שימו פלייליסט של שיריו ובואו ניזכר בסקנדלים הגדולים ביותר של המלך.

 

זמר ענק, אדם מפוקפק? (צילום: Ap)
זמר ענק, אדם מפוקפק?צילום: Ap

 

איך זה התחיל

לפני שנגיע לסיפורים העסיסיים ניקח רגע להיזכר איך ואיפה הכל התחיל: אלביס נולד ב-1935 במיסיסיפי, לזוג הורים צעירים, אב בן 18 ואם יהודייה בת 22 (ונזכיר שפער הגילאים לטובת האם לא היה עניין מקובל באותם שנים). הוא נולד עם אח תאום, שהגיח לעולם 37 דקות לפניו, אך מת זמן קצר לאחר שנולד.

 

ילדותו של פרסלי לא הייתה קלה. כשהיה בן שלוש משפחתו איבדה את ביתה לאחר שאביו הורשע בהונאה ונשלח לכלא ל-3 שנים, במהלכן התגוררו אלביס ואימו עם קרובי משפחה. את עולם המוזיקה גילה בגיל 10, כשזכה במקום השני בתחרות שירה, אחריה קיבל מאימו את הגיטרה הראשונה שלו.

 

כשהיה בן 19 התגלה על ידי חברת התקליטים סאן רקורדס, שנתנה לו את ההזדמנות הראשונה שלו בתחום. ההימור השתלם להם בגדול - כאמור, אלביס הפך לכוכב ענק, מה שכלל גם לא מעט שערוריות, בגידות ומעשים מפוקפקים שעשה לאורך הדרך.

 

החיבה לנשים - ובעיקר לילדות

פרסלי היה ידוע בתור רודף נשים, עם תיאבון מיני גדול מאוד. הוא התחתן רק פעם אחת במהלך חייו, עם פריסילה פרסלי, אותה הכיר כשהיתה בת 14 בלבד - צעירה ממנו ב-10 שנים. גילה הצעיר לא מנע ממנו לחזר אחריה והשניים התחתנו שמונה שנים לאחר מכן.

 

Gettyimages

Gettyimages

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

הספר Elvis Presley: A Southern Life על חייו של פרסלי שיצא בהוצאה מחודשת בשנה שעברה, טוען כי היה פדופיל, וכי פריסילה לא הייתה חברתו הצעירה היחידה. מחבר הספר, ג'ואל וויליאמסון, טוען כי פרסלי היה אובססיבי לביתוק בתוליהן של נערות צעירות. לטענתו, הזמר אף קיבץ סביבו שלוש בנות 14 שהתלוו אליו לסיבובי הופעות ונענו לבקשותיו, שכללו פנטזיות גבריות קלישאתיות כמו קרב כריות, דיגדוגים ואף היאבקות בבוץ בלבוש תחתון לבן.

 

יחד עם זאת, פרסלי יצא גם עם נשים בוגרות יותר (אבל צעירות ממנו בהרבה). לאחר גירושיו מפריסיליה, הוא ניהל מערכות יחסים עם השחקניות נטלי ווד, קנדיס ברגן וסיביל שפרד והזמרות ננסי סינטרה ולינדה תומפסון. פרסלי אמנם היה ידוע בתור גבר שבגברים, אך השמועות מספרות כי בנות זוגו דווקא התאכזבו ממנו לא אחת. שפרד למשל, סיפרה לחבריה שהוא מתוק אך ילדותי מדי ולכן סיימה את הקשר עמו, לא לפני שלימדה אותו כמה מהלכים מיניים בסיסיים שלא הכיר עד שהגיע למיטתה. שפרד גם סיפרה שאלביס היה מכור לסמים, אליהם התמכר בזמן שירותו בצבא: "זה יצא משליטה, האם רציתי להישאר עם מישהו שהיה גורר אותי למטה? הדרך היחידה להיות איתו הייתה לקחת סמים גם", סיפרה מאוחר יותר.

 

פטישים מיניים, הפחד מחיידקים ומיחסים מלאים

מלבד סמים, עוד משהו שפרסלי החל לעשות בזמן ששירת בצבא הוא לחשוש מחיידקים. השמועות טוענות שלאחר שבילה במהלך שירותו עם יצאניות, הוא החל לפחד ממחלות מין ולכן נרתע מקיום יחסי מין מלאים עם הנשים שיצא עימן. מספר נשים שאיתן היה סיפרו בהמשך כי בילו איתו במיטה ללא מגע מיני מלא, ובמיוחד נהגו לספק את הפטיש שלו לכפות רגליים. השחקנית פגי ליפטון אף סיפרה שפרסלי היה "לגמרי אימפוטנט" איתה, וייחסה זאת לסמים הרבים שנהג לקחת.

 

בימי השירות הצבאי (צילום: Ap)
בימי השירות הצבאיצילום: Ap

 

פרסלי לא רכש רק חיבה חזקה לכפות רגליים, אלא גם למציצנות - השמועות מספרות שהכוכב אף התקין מראה דו צדדית באחוזתו, כדי שיוכל לצפות באורחיו מקיימים יחסי מין.

 

בגידות והיחסים עם אשתו

חיבתו של פרסלי לנשים (ולילדות) הובילו לכך שלא היה נאמן רוב הזמן. וויליאמסון מזכיר בספרו שכשהיה בן 19, פרסלי בגד בבת זוגו בת ה-15 עם מעריצה, וכי הקונדום נקרע במהלך האקט. פרסלי סיפר מאוחר יותר לחבריו שמיד לאחר מכן לקח את המעריצה לחדר המיון ונטש אותה שם.

 

כאמור, אלביס ופריסיליה הפכו לזוג כשהיא הייתה בת 14 והוא כבר בן 24 (מיד לאחר שהשתחרר מהצבא). הוריה התנגדו לקשר ביניהם, אך לא הצליחו לגרום להם להיפרד. כשהייתה בת 17 פריסילה אף עזבה את בית הוריה ועברה לגור עם אלביס באחוזתו בממפיס, שם גם סיימה את לימודיה בתיכון.

 

לפחות באותו הזמן היא כבר הייתה חוקית. אלביס ופריסילה (צילום: Ap)
לפחות באותו הזמן היא כבר הייתה חוקית. אלביס ופריסילהצילום: Ap

 

פריסילה סיפרה בעבר כי הרגישה בודדה בשנים הראשונות לקשר ביניהם, הודות לעובדה שמנהליו של פרסלי לא רצו שמעריצותיו יהיו מודעות לכך שהוא תפוס: "לא היו תמונות שלנו יחד. הוא לא רצה שהמעריצות יידעו שאני 'האחת'".

 

השניים התחתנו ב-1967, כשהייתה בת 22, וכפי שציפו, המעריצות לא ראו בכך בשורות משמחות: "הרבה מכתבי שנאה התחילו להגיע, היה לי מאוד קשה עם זה", סיפרה מאוחר יותר. ב-1968 נולדה בתם, ליסה מארי. השמועות גורסות כי לאחר לידת בתם, פרסלי סירב להמשיך לקיים יחסי מין עם פריסליה (היא הכחישה זאת), ובמקום זאת בגד בה ללא הרף, כשסיפר לבנות איתן היה שיש לו מערכת יחסים פתוחה עם אשתו.

 

איש משפחה, לא למופת. אלביס ופריסילה עם בתם התינוקת, ליסה מארי (צילום: Ap)
איש משפחה, לא למופת. אלביס ופריסילה עם בתם התינוקת, ליסה מאריצילום: Ap

 

הנישואים עלו על שרטון חמש שנים לאחר החתונה, ובגידותיו התכופו היוו את אחת הסיבות העיקריות לכך. השמועות טוענות שלאחר שפריסילה הודיעה לבעלה על כוונתה לעזוב אותו, הוא הגיב בזעם ואנס אותה. למרות זאת, יש לציין שהשניים נשארו קרובים עד ליום מותו של פרסלי, וכי בשנים שלאחר מכן, פריסיליה הקדישה עצמה לשימור המורשת של בעלה לשעבר. "אהבתי להיות אשתו ולטפל בו", סיפרה שנים לאחר מכן.

 

כמה מהמוזיקאים האהובים עליי הם שחורים

שערורייה שלא הייתה קשורה למין, התרחשה ב-1957, אז נפוצה שמועה שפרסלי נשמע אומר: "הדבר היחיד שכושונים יכולים לעשות עבורי, הוא לקנות את המוזיקה שלי ולצחצח לי את הנעליים". בתגובה, פרסלי הסכים לריאיון (משהו שכבר כמעט ולא עשה באותה תקופה ) עם לואי רובינסון, העיתונאי (השחור) שפירסם את הידיעה, בפניו הכחיש שאי פעם אמר דבר כזה, והילל את המוזיקאים השחורים.

 

מוות על האסלה

בשנים האחרונות לחייו, פרסלי סבל ממצב בריאותי רעוע (היו לו בין היתר גלאוקומה, לחץ דם גבוה ובעיות בכבד ובקיבה) וממשקל עודף (הוא שקל קרוב ל-160 ק"ג בימיו האחרונים). הוא נמצא מת בביתו ב-16 באוגוסט 1977, על ידי ארוסתו, ג'ינג'ר אלדן, שגילתה אותו מוטל ללא רוח חיים על הרצפה בחדר האמבטיה (שמועות עקשניות גרסו שהוא היה עדיין על האסלה, עם המבורגר בידו): "זה היה כאילו הגוף שלו קפא בזמן שישב על האסלה בזמן שהשתמש בשירותים, ואז נפל קדימה, בדיוק באותה התנוחה. היה ברור שמהרגע שמשהו קרה לו ועד שנחת על הרצפה, הוא לא זז", העידה לאחר מכן. הסיבה הרשמית למותו הוגדרה בתור התקף לב.

 

פריסילה סיפרה על הרגע בו קיבלה את החדשות: "כששמעתי שהוא מת, הרגשתי כאילו העולם עוצר מלכת. לא האמנתי". כמו כן סיפרה שלמרות השנים הרבות שעברו, המוות של פרסלי עדיין קשה לה: "הוא היה חלק ענקי מחיי, הוא היה הכל עבורי. איש סודי, בעלי, הכל".

 

לא המקום האידיאלי למות בו (צילום: Ap)
לא המקום האידיאלי למות בוצילום: Ap

 

המלך מת?

כמו רוב חייו של פרסלי, גם סביב מותו סבבו אינספור שמועות, והמעניינת בהן הייתה שהכוכב כלל לא מת. יודעי דבר (או שממציאי דבר, תחליטו אתם) טענו בתוקף שהכוכב זייף את מותו מכיוון שמאס בחיי התהילה. לטענתם, הוא ירד למסתור, ומאז חי את חייו בתור אדם אלמוני, ונהנה מהחיים השקטים והרגועים.

 

טענות אלו קיבלו חיזוק על ידי אנשים רבים ששמחו לדווח לאורך השנים כי הם נתקלו בזמר במקומות שונים ומשונים. למעשה, פרסלי הפך במותו לסוג של חייזר - שלל טענות על תצפיות שלו, אך ללא הוכחות אמיתיות. כפי שאומר הסלוגן הידוע - האמת נמצאת שם איפשהו (או שלא, גם אם פרסלי לא מת אז, גיל 85 הוא בכל זאת כבר גיל די מבוגר).

 

מה דעתכם, האם אלביס זייף את מותו?

 

 

המורשת

כידוע, המורשת של פרסלי לא מתה איתו. הזמר היה אגדה בחייו, ושימר את הסטטוס הזה גם לאחר מותו. אחוזת גרייסלנד, בה התגורר, היא עדיין אחד הבתים המוכרים והמפורסמים בעולם, שני אולי רק לבית הלבן, ומושך אליו יותר מחצי מיליון תיירים מדי שנה.

 

עשיר כקורח, גם עשרות שנים אחרי מותו (צילום: Gettyimages)
עשיר כקורח, גם עשרות שנים אחרי מותוצילום: Gettyimages

 

בסוף 2019, מגזין פורבס הכתיר את פרסלי בתור המוזיקאי המת הכי רווחי אחרי מייקל ג'קסון, עם הכנסות של 39 מיליון דולר. אפרופו ג'קסון, הוא אולי המוזיקאי היחיד מאז פרסלי שהצליח להגיע לרמה דומה של הצלחה והיסטריה סביבו.

 

ג'קסון השיק במהלך חייו לא מעט קווים מקבילים לפרסלי, החל מרמת ההערצה שקיבל, החטטנות של הצהובונים והשמועות הביזאריות סביבו, ועד למותו בטרם עת, לפני כ-11 שנים. ויותר מכך - כפי שפרסלי העדיף ילדות צעירות, כך גם ג'קסון נחשד בפדופיליה. הקשר הגדול בין השניים היה כמובן בזכות בתו של פרסלי, ליסה מארי, שהייתה נשואה לג'קסון בשנים 1994-1996, והזוגיות שלהם נחשבת עד היום לאחת ממערכות היחסים הרומנטיות ההזויות והלא ברורות שידעה הוליווד. פרסלי אף הופיעה בקליפ של ג'קסון לשיר You Are Not Alone והשניים חלקו נשיקה מאוד מאולצת ומביכה בטקס פרסי הווידאו של MTV של 1994.

 

 

מייקל ג'קסון וליסה מארי פרסלי חושפים יותר מדי בקליפ של ג'קסון (צילום: AP)
מייקל ג'קסון וליסה מארי פרסלי חושפים יותר מדי בקליפ של ג'קסוןצילום: AP

הנשיקה המביכה בתבל. ג'קסון ופרסלי בטקס פרסי המוזיקה של MTV ב-1994 (צילום: AP)
הנשיקה המביכה בתבל. ג'קסון ופרסלי בטקס פרסי המוזיקה של MTV ב-1994צילום: AP

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018