עצמאות כלכלית? המשמעות האמיתית של פרישת הדוכסים מבית המלוכה

הנסיך הארי ומייגן מרקל ויתרו על מעמדם בבית המלוכה הבריטי וטענו כי הם רוצים להיות עצמאיים כלכלית, אך ההון שלו מורכב מכספים שקיבל מהוריו ומסבתו, והשניים ימשיכו לקבל שירותי ביטחון והגנה על חשבון המדינה. אז כמה כסף בדיוק יש להם וכמה הם ירוויחו ללא המחוייבות המלכותית? כל הפרטים

 

 

אמש (ד') הודיעו  הנסיך הארי ומייגן מרקל כי הם מוותרים על מעמדם בבית המלוכה, ובהודעת הרשמית באינסטגרם נכתב כי בכוונתם לקחת "צעד אחורה ולוותר על מעמדם כבכירים במשפחת המלוכה ולפעול כדי להפוך לעצמאיים כלכלית, ובמקביל להמשיך בתמיכה המלאה בהוד מלכותה המלכה". אלא שמה שנראה עצמאי ברשתות החברתיות, הוא הרבה פחות עצמאי במציאות.

 

שעות ספורות לאחר הצהרתם של הדוכסים מסאסקס, אתר "דיילי מייל" פרסם הבהרה לגבי מה צפוי להיות מעכשיו. על פי הדיווחים, הנסיך הארי ומייגן מרקל ייצאו לחייהם העצמאיים עם הון התחלתי של 34 מיליון פאונד (את רובו המוחץ הביא הנסיך הארי), שלמרות שזה נשמע סכום לא רע בכלל להתחיל איתו את החיים שלהם כמשפחה עצמאית - זה בהחלט לא יספיק לאורח חייהם המאוד בזבזני. נגיד, לטיסות של מייגן מרקל כל שני וחמישי לצפות בטורנירים של סרינה וויליאמס, או לחופשות יוקרתיות באחוזות מפוארות בקנדה או אפילו לגיחות שגרתיות לארצות הברית, בכל פעם שמתחשק לה.

 

איך תסתדרו עם 34 מיליון פאונד? (צילום: Gettyimages)
איך תסתדרו עם 34 מיליון פאונד?צילום: Gettyimages

 

כמו כן, הדוכסים הודיעו כי בכוונתם להמשיך לגור בפרוגמור קוטג' שבאחוזת ווינדזור, בבית שהעניקה להם המלכה לרגל חתונתם והצהירו כי הם עדיין זכאים לביטחון אישי מטעם המדינה, גם כשיחלקו את זמנם בין בריטניה לצפון אמריקה, לכן ימשיכו לקבל שירותי ביטחון והגנה.

 

בנוסף, הנסיך צ'ארלס נתן לשני בניו כמעט 5 מיליון פאונד בשנה שעברה מהכנסותיו (סכום שהתחלק כמעט חצי חצי בין וויליאם והארי) ועוד לא ברור איך תהיה חלוקת הרכוש העתידית, מאחוזת קורנוול של הנסיך צ'ארלס, שמוערכת בסכום של 1.2 מיליארד פאונד.

 

מנגד, הנסיך ורעייתו יאלצו לוותר על שני מיליון פאונד בשנה, המענק הכספי השנתי שנותנת המלכה אליזבת להארי ולאחיו, הנסיך וויליאם. אלא שעל פי נתונים שפורסמו בשנת 2019 - המענק כיסה רק חמישה אחוזים מסך הוצאותיהם.

סתם היינו חייבים להוסיף את תמונת השנה
סתם היינו חייבים להוסיף את תמונת השנה

 

ונחזור לרגע לסכום של 34 מיליון פאונד שאיתו הם אמורים להתחיל את חייהם העצמאיים: הנסיכה דיאנה הורישה לבנה סכום של כ-23 מיליון פאונד והוא ירש עוד שבעה מיליון מסבתו המנוחה, המלכה האם, אמה של המלכה אליזבת.

 

גם הדוכסית עושה את חלקה והיא מביאה לזוגיות באזור ה-4 מיליון פאונד, הסכום שהרוויחה על השתתפותה בסדרה SUITS ועוד עבודות הוליוודיות כאלה ואחרות.

 

אז איך הם בכל זאת מתכננים להרוויח את לחמם? טוב, כנראה שלא נראה אותם לוקחים הזמנה בסטארבקס, דיווחים מעבר לים גורסים כי הדוכסים יכולים למנף את סיפור חייהם לנאומים פומביים, שעבורם הם יכולים לגבות סכום של כ-380 אלף פאונד לנאום. כמו כן, מומחים טוענים כי הנסיך הארי ומייגן יכולים להרוויח מיליונים נוספים לאחר הפרישה, אם ישתפו פעולה עם חברות תוכן או הוצאות ספרים (כדוגמת הזוג אובמה, שקיבלו בזמנו מקדמה של 65 מיליון דולר עבור הספרים שיוציאו).

 

"כוח ההשתכרות שלהם - לבד או כזוג - בלתי מוגבל", אמר ל"דיילי מייל" מנכ"ל משרד יחסי ציבור מצליח בניו יורק, והוסיף כי "בין אם בהופעות, בשיתוף פעולה עם מותגים או דברים אחרים, הם יכולים להרוויח סכום שנתי של שמונה או תשע ספרות", וסיכום כי "השמיים הם הגבול מבחינת פוטנציאל ההשתכרות שלהם באמריקה".


בקרוב באולג'ובס? לא ממש (צילום: gettyimages)
בקרוב באולג'ובס? לא ממשצילום: gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018