רכילות+

"מתקשה להאמין שציפי רפאלי תיקח את כל האשמה על עצמה"

רגע אחרי שפורסם כי ציפי רפאלי תרצה עונש של שנה וחצי מאסר כדי לחסוך מבר את ההליכה לכלא, מקורבים מגיבים על החדשות. "ציפי תצא גדולה מהחיים שהיא תעשה את זה עבור בתה", אומרים חלקם ומבהירים: "כולנו בהלם"

אמא מגוננת. ציפי ובר רפאלי (צילום: ענת מוסברג)
אמא מגוננת. ציפי ובר רפאליצילום: ענת מוסברג

 

"כאמא, הייתי עושה בדיוק אותו דבר, זה רק מראה איזה אמא מדהימה היא", אומרת בטי רוקאווי ל-Pplus, בהמשך לידיעה שפורסמה אמש (א') כי בר רפאלי ואמה ציפי, מנהלות משא ומתן עם הפרקליטות להסדר שיכלול את סיום ההליכים הפליליים והאזרחיים שנפתחו נגדן ברשות המיסים.

 

ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי במסגרת המו"מ, עלתה האפשרות שציפי רפאלי תיקח אחריות על המעשים הפליליים המיוחסים לבתה ותרצה עונש של שנה וחצי מאסר, בעוד שבר תרצה עונש של עבודות שירות בלבד. "אם זה באמת מה שיקרה בסופו של דבר, ציפי תצא גדולה מהחיים שהיא תעשה את זה עבור בתה", מוסיפה רוקאווי. "בר אישה צעירה, נשואה עם שלושה ילדים. ציפי ניהלה לה את הקריירה והיא לוקחת על עצמה את האחריות".

 

הכל בשביל בתי. ציפי ובר רפאלי (צילום: אמיר מאירי)
הכל בשביל בתי. ציפי ובר רפאליצילום: אמיר מאירי

 

מקורב למשפחת רפאלי שמבקש להישאר בעילום שם, נשמע קצת יותר מופתע מהחדשות. "אם הדיווחים שציפי אכן תיקח את האשמה עליה ותשב בסופו של דבר בכלא נכונים, זה בהחלט הלם", הוא אומר ומסביר: "היה ניתוק מאוד גדול במשפחה במשך כמה שנים. ציפי אוהבת את עצמה ואני מתקשה להאמין שהיא תיקח את כל האשמה על עצמה". לפיו, יש מצב שבר מאשימה את ציפי שניהלה אותה כל השנים.

 

"היה משבר גדול מאז החתונה של בר, השלימו שם והרבה בזכות הנכדות שהצליחו לקרב ביניהם. רפי חזר להיות ראש השבט. המשפחה הזו כמו דאלאס. פעם רבים פעם אוהבים, אין שם יציבות. וגם עכשיו למראית עין הכל בסדר. אם אכן ציפי תיקח על עצמה את המאסר זה מעשה מאוד אצילי כאמא וכסבתא".

 

כאמור, חדשות רשת 13 דיווחו אתמול כי במסגרת המו"מ עלתה אפשרות שציפי רפאלי תיקח אחריות על המעשים הפליליים המיוחסים לבתה ותרצה עונש של שנה וחצי מאסר, בניסיון לחסוך מבר הליכה לכלא כאמא צעירה לשתי בנות (ועוד אחד בבטן). יש לציין כי גורמים יודעי דבר איתם דיברנו, הבהירו כי האפשרות שציפי תיקח על עצמה את העונש - אפשרית במסגרת עסקת טיעון, וכי זו ההצעה של משפחת רפאלי לפרקליטות. על פי הדיווחים ב"ידיעות", אין עדיין הסכמה בפרקליטות להסכם.

 

 

בדרך כלל מתקיים מו"מ להסדר טיעון לאחר הגשת כתב אישום לבית המשפט ולא לפני, אך במקרים יוצאי דופן מתקיים הליך כמו זה שרפאלי מנהלת, במטרה למנוע מבוכה ודיווחים שליליים בתקשורת ולהקטין את הנזק התדמיתי והכלכלי שנוצר.

 

דווקא סוכנת הדוגמניות אלינור שחר טוענת כי הפרשה לא תפגע בקריירה של בר. "להערכתי זה לא יכול לפגוע בקריירה שלה מאחר והיא לא ניהלה את עצמה והאחריות אכן על מנהליה", היא אומרת ומבהירה: "במדינה שלנו יש גם נטייה לסלוח לכוכבים. אני לא רואה מצב שאנשים יחרימו חברות שבר משווקת". שחר גם מצביעה על כך שאפילו מי שעומד בראש המדינה בימים אלו נחשד בשחיתות לכאורה, ואין מחאה אמיתית נגדו. ואם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

 

אורית ושדי, הסוכנת הראשונה של בר רפאלי, כשהדוגמנית הייתה חלק מסוכנות "לוק", מבהירה כי הצעד שמשפחת רפאלי בחרה לעשות, מאוד מאפיין אותם. "במשפחת רפאלי משפחה זה ערך עליון וציפי רפאלי היא האמא הכי טובה שהכרתי בחיים והיא תעשה כל מה שצריך עבור הבת שלה, בין אם זה צודק ובין אם לא, היא תקריב את עצמה". יותר מזה, ושדי נזכרת בתקופה בה טיפלה ברפאלי, אי שם בסביבות 2001, ומבהירה: "טיפלתי בדוגמניות על שעשו חייל בעולם, אבל אם הייתה להן אמא כמו ציפי הן היו מגיעות עשר רמות למעלה. היא שמרה וגוננה על בר לאורך כל הדרך ויצרה תקדים בעולם האופנה".

 

רפי וציפי רפאלי (צילום: ענת מוסברג)
רפי וציפי רפאליצילום: ענת מוסברג

 

מקורבת נוספת למשפחה שלא רוצה להיחשף אומרת גם היא: "זה כואב, זה קשה, זו סיטואציה נוראית. אנחנו כולם בהלם", ומנגד מבהירה, כי זה היה ידוע מראש. "זה סיפור של שנים ואפילו באירוויזיון התלבטו אם לתת לה את תפקיד ההנחייה". בנוסף, היא אומרת כי למרות שבר הייתה שמחה לשלם את הכסף ולהשאיר את הסיפור מאחוריה, ציפי היא זו שסגרה את החוזים ויש גבול לכמה בר ידעה. "ציפי לוקחת על עצמה את הטעויות שהיא גרמה כשניהלה את בר", היא מבהירה.

 

כזכור, התיק הפלילי נגד הדוגמנית ואמה הוא אחד מתיקי החקירה הגדולים של מס הכנסה בשנים האחרונות וטוען כי בר רפאלי התחמקה מתשלום מס על הכנסות בהיקף של לפחות 32 מיליון שקל בשנים 2007-2014.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018