הנסיך הארי מדבר לראשונה: "לא הייתה ברירה אחרת"

הנסיך בחר באירוע צדקה כדי להבהיר לעם הבריטי את הסיבה האמיתית להחלטתו לוותר על מעמדו כבכיר במלוכה. "הייתי חייב לקחת צעד אחורה כדי שנוכל לחיות חיים שלווים יותר". כל הפרטים

  

 

לראשונה מאז שנודע כי הנסיך הארי ומייגן מרקל החליטו לוותר על מעמדם כבכירים במלוכה, הנסיך הארי שבר שתיקה והגיב להחלטה הדרמטית בארוחת ערב בלונדון. "אני יכול רק לדמיין מה שמעתם או קראתם בשבועות האחרונים", פתח הארי את דבריו מיד לאחר שבירך את הנוכחים שהגיעו לערב ההתרמה למען נשאי HIV וחולי איידס, והמשיך: "לכן אני רוצה שתשמעו את האמת ממני, לא כנסיך או דוכס, אלא כהארי, אותו אדם שרבים מכם צפו בו מתבגר במהלך ה-35 שנים האחרונות. בריטניה היא הבית שלי, המקום שאני אוהב, וזה לעולם לא ישתנה".

 

פונה לליבם של הבריטים. הנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
פונה לליבם של הבריטים. הנסיך האריצילום: Gettyimages

 

הנסיך הוסיף ואמר: "גדלתי והרגשתי שאני מקבל תמיכה מכם, צפיתי בכם כשקיבלתם את מייגן בזרועות פתוחות כשראיתם כשמצאתי את האהבה והאושר שחיפשתי וקיוויתי למצוא כל חיי, סוף סוף הבן השני של דיאנה התאהב, הידד! כמו כן, אני יודע שהכרתם אותי מספיק טוב במשך כל השנים האלה כדי לסמוך על כך שהאישה שבחרתי בה להיות אשתי מחזיקה אותו סט ערכים כמוני, והיא באמת כזו והיא אותה האישה שבה התאהבתי".

 

הארי הוסיף והתייחס לאתגרים הגדולים שהוצבו בפניהם, ואמר: "שנינו עושים כל שבכוחנו לייצג את המדינה בכבוד. כשהתחתנו, מייגן ואני היינו נרגשים ומלאי תקווה, היינו כאן כדי לשרת. זה גורם לי לעצב גדול שזה הגיע למצב הזה. ההחלטה שקיבלתי עבורי ועבור אשתי, אינה החלטה שקיבלתי בקלות. זה הוחלט אחרי חודשים ארוכים של שיחות ואחרי המון שנים של אתגרים - ואני יודע שלא תמיד הצלחתי לעמוד בהם כמצופה, אבל לא הייתה לי שום אפשרות אחרת. אני רוצה להסביר שאנחנו לא בורחים. התקווה שלנו הייתה להמשיך לשרת את המלכה, את העם, את חובותיי למילואים - אבל ללא מימון. לצערי זה לא היה אפשרי. אני מקווה שאתם מבינים שזה היה חייב לקרות, שהייתי חייב לקחת צעד אחורה עם משפחתי כדי שנוכל לקחת צעד קדימה למה שאני מקווה שיהיו חיים שלווים יותר".

 

"כשאיבדתי את אמי, לפני 23 שנה, לקחתם אותי תחת חסותכם. דאגתם לי במשך כל הזמן הזה, אבל התקשורת היא כוח רב עוצמתי, והתקווה שלי היא שאולי יום אחד הכוח הקולקטיבי שלנו יהיה חזק יותר כי זה גדול יותר מכולנו". 

 

"לא הייתה ברירה אחרת" (צילום: Gettyimages)
"לא הייתה ברירה אחרת"צילום: Gettyimages

 

"זו הייתה הזכות שלנו לשרת אתכם ואנחנו נמשיך לעשות זאת, וזו הייתה גם זכות גדולה להכיר חלק גדול מכם ולהרגיש את ההתרגשות שלכם כלפי בננו, ארצ'י", אמר הנסיך והתייחס גם להצהרה שהוציאה סבתו, המלכה אליזבת: "אני ומשפחתי מודים לה על התמיכה במייגן בחודשים האחרונים. אני אמשיך להיות אותו אדם שהמדינה חשובה לו ושהקדיש את חייו לתמוך במטרות החשובות לו".

 

לבסוף, אמר הארי: "יחד, לימדתם אותי איך לחיות והתפקיד הזה לימד אותי יותר על מה נכון ומה צודק ממה שאי פעם יכולתי לדמיין. אנחנו לוקחים צעד של אמונה - תודה לכם שנתתם לי את האומץ לעשות את הצעד הזה".


 

הנסיך האמיץ! (צילום: Gettyimages)
הנסיך האמיץ!צילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018