ריחו"ל

המדע החליט: זה הגבר הכי יפה בעולם

לאחר שבשנה שעברה קבעו מדענים כי בלה חדיד היא האישה היפה בעולם, כעת נבחר גם המקבילה הגברית שלה. אז מי הכוכב שתווי הפנים שלו הכי קרובים לשלמות? בראד פיט, ג'ורג' קלוני או אולי בכלל דיוויד בקהאם?

הכי יפה בעולם. רוברט פטינסון (צילום: Getty Images)
הכי יפה בעולם. רוברט פטינסוןצילום: Getty Images

 

בשנה שעברה מדענים קבעו כי בלה חדיד היא האישה היפה בעולם. כעת הם התפנו לקבוע מי הוא המקבילה הגברית שלה – והבחירה עשויה להפתיע אתכם (או שלא?). מדובר בלא אחר מאשר כוכב סרטי "דמדומים", השחקן רוברט פטינסון. בחירה מוצדקת או לא, זה לא ממש משנה - במקרה זה, המדע קבע.

 

אותם מדענים שעסקו במלאכה השוו בין כוכבי הוליווד השונים, והגיעו למסקנה שתווי פניו של פטינסון (33) – עיניו, הגבות, האף, השפתיים, המצח, הלסת וצורת פניו הם הקרובים ביותר לשלמות לפי הגדרת היופי של יוון העתיקה. הקביעה נעשתה על ידי שימוש בטכנולוגית מחשב חדשה אשר עושה שימוש במשוואה הנקראת יחס הזהב של פי היופי, אשר מודדת מצוינות פיזית לפי אותה הגדרה יוונית. אמנים וארכיטקטים מתקופה הרנסנס קבעו בעזרת המשוואה מה נראה טוב כשעבדו על יצירותיהם.

 

לפי הבדיקה, פטינסון קיבל ציון של 92.15 אחוזי שלמות, ודורג כאמור הכי גבוה ברשימת הכוכבים. לשם השוואה, חדיד קיבלה את הציון 94.35. האזורים הפנים של פטינסון שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר היו הסנטר שלו (שקיבל 95.1 אחוזי שלמות), מיקום העיניים שלו (94.7 אחוזים) וגודל האף שלו (94.67 אחוזים). האיזור החלש בפניו הוא השפתיים, שקיבלו 82 אחוזי שלמות בלבד.

 

מה דעתכם?

 

 

האחראי על הרשימה הוא ד"ר ג'וליאן דה סילבה, אשר בבעלותו מכון לטיפולים קוסמטיים באנגליה. דה סילבה הסביר: "טכנולוגית המחשב החדשה הזו עוזרת לנו לפתור כמה מהתעלומות הגדולות בכל הנוגע לשאלה מה הופך אנשים ליפי מראה. היא בעיקר שימושית כשמתכננים ניתוחים פלסטיים למטופלים". לגבי הבחירה בפטינסון אמר דה סילבה: "הוא היה הזוכה הברור, לאחר שמדדנו את התווים של פניו".

 

אל המקום השני עם ציון של 91.64, כלומר יפה מאוד אבל קצת פחות מפטינסון, הגיע הנרי קאוויל – שיכול להתגאות במצח ושפתיים כמעט מושלמים (98 ו-97 אחוזים בהתאמה). ל"רוע מזלו", הסנטר וגודל אפו הורידו לו את הממוצע (91.8 ו-88.2 אחוזים בהתאמה).

 

לא הכי יפה, אבל כמעט. הנרי קאוויל (צילום: Getty Images)
לא הכי יפה, אבל כמעט. הנרי קאווילצילום: Getty Images

 

עוד בחמישייה הפותחת נמצאים בראדלי קופר (91.08), בראד פיט (90.51) וג'ורג' קלוני (89.91). על פיט בן ה-56 אמר דה סילבה: "להגיע למקום השלישי בגילו זה הישג מדהים, ומשקף את היופי חסר הגיל שלו. ירדו לו נקודות על צורת האף שלו".

 

בניגוד ליופי הנצחי של פיט, יופיו של קלוני (58) דווקא הולך ונעלם עם הזמן, כך טוען הדוקטור: "קלוני נפל מהפסגה בעיקר עקב פגמי הזמן של השנים האחרונות. הוא עדיין גבר יפה מאוד, אבל ניכרים בו אובדן הכח של פניו והקמטים מסביב לעיניו. ועדיין, להגיע לחמישייה הפותחת בגילו הוא הישג מדהים ומעיד על טיב המראה שלו".

 

נראה די מעולה לגילו. ג'ורג' קלוני (צילום: Getty Images)
נראה די מעולה לגילו. ג'ורג' קלוניצילום: Getty Images

 

בהמשך העשירייה נמצאים יו ג'קמן, דיוויד בקהאם, אידריס אלבה, קניה ווסט וראיין גוסלינג שסוגר את הרשימה עם 87.45 אחוזים.

 

מעניין לראות שהרשימה הגברית מבוגרת הרבה יותר מהמקבילה הנשית שלה. בעוד שממוצע הגילאים של הנשים (שביניהן נכללו בין היתר חדיד, ביונסה, אמבר הרד, אריאנה גרנדה, קייט מוס, טיילור סוויפט וקייטי פרי) הוא 33.1, ממוצע גילאי הגברים הוא 45.1.

 

חתיך על זמני. בראד פיט (צילום: Getty Images)
חתיך על זמני. בראד פיטצילום: Getty Images

העשירי הכי יפה בעולם. ראיין גוסלינג (צילום: Getty Images)
העשירי הכי יפה בעולם. ראיין גוסלינגצילום: Getty Images

הכי יפה שיש. בלה חדיד (צילום: Getty Images)
הכי יפה שיש. בלה חדידצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018