רכילות+

אגם רודברג: "גאה שמקלט שלם לנשים מוכות יהנה מהמשכורת שלי"

אגם רודברג מגלמת בסרט חדש את ענת אלימלך, שנרצחה על ידי בן זוגה. כעת מספרת הכוכבת שהחליטה לתרום את משכורתה מהפרוייקט למעון לנשים מוכות: "הרגשתי שזה מה שאני צריכה לעשות עם הכסף"

תרמה את המשכורת לנשים מוכות. אגם רודברג (צילום: ענת מוסברג)
תרמה את המשכורת לנשים מוכות. אגם רודברגצילום: ענת מוסברג

 

אגם רודברג תרמה את המשכורת שקיבלה על השתתפותה בסרט המבוסס על חייה של ענת אלימלך למען נשים מוכות – כך סיפרה היום (ה') הכוכבת.

 

הערב ישודר בקשת הסרט "ענת אלימלך: הילדה הכי יפה בירושלים", בו רודברג מגלמת את הדוגמנית והשחקנית ענת אלימלך, שנרצחה על ידי בן זוגה לפני כ-23 שנה. הכוכבת שיתפה היום באינסטגרם פוסט מרגש, בו כתבה שהחליטה לתרום את מלוא המשכורת שלה מהפרויקט עבור מעון לנשים מוכות בדרום הארץ. כך היא כתבה: "ענת אלימלך נרצחה על ידי בן זוגה, אבל היא לא היחידה. מאז 2011 ועד היום נרצחו מעל 160 נשים אחרות על יד בני זוגן. חלקן מתלוננות לפני על אלימות מצד בן זוגן וחלקן לא, בעקבות הבושה, הפחד מהבן זוג והפחד מה יהיה הלאה עם חייהן. אלו שאמיצות מספיק ורוצות לצאת ממעגל האלימות פונות לקבל עזרה מקצועית ובמקרים רבים הן נאלצות לצאת מהבית שלהן, לעקור את ילדיהן מהמסגרות המוכרות, להתנתק לתקופה מהמשפחה המורחבת ולרוב עוברות עיר רק כדי להתרחק מהגבר האלים המאיים על חייהן".

 

 

View this post on Instagram

ענת אלימלך נרצחה על ידי בן זוגה אבל היא לא היחידה. מאז 2011 ועד היום נרצחו מעל 160 נשים אחרות על יד בני זוגן. חלקן מתלוננות לפני על אלימות מצד בן זוגן וחלקן לא בעקבות הבושה, הפחד מהבן זוג והפחד מה יהיה הלאה עם חייהן. אלו שאמיצות מספיק ורוצות לצאת ממעגל האלימות פונות לקבל עזרה מקצועית ובמקרים רבים הן נאלצות לצאת מהבית שלהן, לעקור את ילדיהן מהמסגרות המוכרות, להתנתק לתקופה מהמשפחה המורחבת ולרוב עוברות עיר רק כדי להתרחק מהגבר האלים המאיים על חייהן. לאורך כל חיי תמיד אמרו לי שאני דומה לענת אלימלך. היו לנו קווים משיקים בקריירה ואפילו הסוכן הראשון שלי, רוברט, חזר ואמר לי שמתישהו אצטרך לספר את הסיפור שלה. לימים קיבלתי את התסריט על סיפור חייה. לפני שנה וקצת ראיתי פוסט של אסי עזר בו סיפר שהחליט לתרום את המשכורת שלו מהארויזיון לאיגי - ארגון הנוער הגאה. חשבתי לעצמי שזה מעשה יפה ומעורר השראה, וזה חלחל בי. ואכן, כבר שצילמתי את הפרוייקט הזה הרגשתי שזה מה שאני צריכה לעשות עם הכסף. לתרום אותו למטרה. שהוא לא שלי בכלל וכך עשיתי. חשבתי הרבה אם לכתוב שתרמתי את הכסף, הרי בגילוי יש משהו לא צנוע, קצת ״שוויצרי״. אבל, כמו שהמעשה של אסי חלחל בי, אני מקווה שזה יעורר השראה במישהו נוסף וגם הוא או היא יחליטו לעשות מעשה ולתרום בעצמם למטרה שנוגעת ללבם. אני גאה שמקלט שלם לנשים מוכות בדרום הארץ יהנה מהמשכורת שלי. טלפון לתרומות: 03-6923795 היום בערב אחרי החדשות וראשון קשת12. תודה לפרטנר שלי @manunac @keshet12 @roimiller @wizo.nsw

A post shared by Agam Rudberg Krubiner (@agamrudberg) on

 

רודברג מספרת שאת הרעיון לתרום את משכורתה קיבלה הודות לאסי עזר, שלאחר שנבחר להנחות את האירוויזיון שהתקיים בתל אביב בשנה שעברה, הודיע כי יתרום את משכורתו ל"איגי" – ארגון לנוער גאה. "חשבתי לעצמי שזה מעשה יפה ומעורר השראה, וזה חלחל בי. ואכן, כבר כשצילמתי את הפרויקט הזה הרגשתי שזה מה שאני צריכה לעשות עם הכסף. לתרום אותו למטרה. שהוא לא שלי בכלל, וכך עשיתי", כתבה.

 

עוד כותבת רודברג כי לא הייתה בטוחה אם לספר על התרומה, אך לבסוף החליטה לעשות זאת בתקווה לעודד אחרים לתרום גם: "כמו שהמעשה של אסי חלחל בי, אני מקווה שזה יעורר השראה במישהו נוסף, וגם הוא או היא יחליטו לעשות מעשה ולתרום בעצמם למטרה שנוגעת ללבם". בסיום דבריה, רודברג הוסיפה מספר טלפון עבור המעוניינים לתרום גם הם: 03-6923795. "אני גאה שמקלט שלם לנשים מוכות בדרום הארץ יהנה מהמשכורת שלי", כתבה.

 

הפוסט של רודברג גרף כצפוי לייקים רבים ותגובות מפרגנות, חלקן מחבריה הסלבס: שביט ויזל כתבה לה: "מרגשת, את משהו מיוחד", אגם בוחבוט הגיבה: "אין דברים כאלה!", עדן פינס קראה לה: "מלכה!", המעצב אלון ליבנה כתב לה: "אהובה שלי", ועדן חסון שלח לה לב.

 

 

ענת אלימלך  (צילום: חנוך גרזיצקי)
ענת אלימלך צילום: חנוך גרזיצקי

אגם רודברג (צילום: אמיר מאירי)
אגם רודברגצילום: אמיר מאירי

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018