ריחו"ל

לא קומדיה רומנטית: למה זוגות מפורסמים לא מחזיקים מעמד?

מבראד פיט וג'ניפר אניסטון ועד דמי מור ואשטון קוצ'ר - גם הזוגות שנראים הכי יציבים ומאוהבים, סופם להסתיים בפרידה. למה בהוליווד הרבה יותר קשה לתחזק זוגיות?

 

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

לא קל שם בהוליווד. קומדיות רומנטיות אמנם מסתיימות (כמעט) תמיד בנשיקה, כשבני הזוג חיים באושר ועושר. אבל הסוף הטוב מהאגדות, הוא רק של הדמויות. השחקנים שמגלמים אותן - טוב, זה כבר סיפור אחר. כוכבי הוליווד הם לא פעם מושא לקנאה, אם זה בגלל הג'וב הנוצץ, הכסף הרב או המראה המושלם (בצורה טבעית יותר או פחות). יחד עם זאת, יש מקום אחד בו הם כמעט תמיד כושלים פעם אחר פעם – זה התחום הרומנטי.

 

כל זוג טרי הרי מדמיין את עצמו חי באושר ועושר לנצח. במקרה של זוגות הוליוודיים, השאלה הראשונה שעולה לראש היא: "מעניין כמה זמן ייקח להם להיפרד". מעטים הם הזוגות שמצליחים להאריך ימים, אבל על כל וויל סמית' וג'דה פינקט (שיחגגו השנה 23 שנות נישואים), או קורט ראסל וגולדי הון (שנמצאים בזוגיות קרוב ל-37 שנים), יש שלל זוגות אחרים שלא שורדים את השנים הראשונות שלהם יחד.

 

מחזיקים מעמד. וויל סמית' וג'דה פינקט-סמית' (צילום: gettyimages)
מחזיקים מעמד. וויל סמית' וג'דה פינקט-סמית'צילום: gettyimages

במחקרים שפרסמו ב-2012 וב-2016, חוקרים בריטיים בשם רנה אזים והארי בנסון, מצאו כי בין השנים 2000-2010, כמות הגירושים של סלבס (הם בדקו 572 זוגות מפורסמים בארה"ב ובבריטניה) הייתה כפולה מזו של זוגות שלא חיים בצל הזרקורים. מעבר לכך, גילו החוקרים כי 4% מזוגות הסלבס לא שרדו את השנה הראשונה לנישואיהם, כפול מזוגות רגילים, בעוד ש-6% לא זכו לחגוג את יום השנה השלישי שלהם. בנוסף הם טוענים – אחרי עשור של נישואים, 40% מהזוגות כבר לא יהיו יחד, בהשוואה ל-20% בלבד של זוגות לא מפורסמים.

 

אז למה זוגות מפורסמים לא מחזיקים מעמד? ניסינו להבין וחזרנו עם כמה הסברים ותיאוריות:

 

חיים בסרט


בעוד שבדרך כלל, אנחנו תופסים את חיי המפורסמים כזוהרים, בפועל, המציאות שלהם לא תמיד מיישרת קו עם הפרסונה הלוהטת שהם מחזיקים. עם זאת, הדרך בה הקהל והתקשורת מתייחסים אליהם ולסובבים אותם, גורמת להם לעיתים לטפח ציפיות מוגזמות ולא ריאליסטיות מעצמם ומאחרים. בקיצור - הם מאמינים להייפ סביבם.

 

סיר פול קולדריג', מייסד ארגון "קרן הנישואים", שמטרתו לעזור לזוגות במשבר להתגבר על הקשיים במערכות היחסים שלהם, אמר: "הם חושבים שמערכות היחסים שלהם יהיו טובות יותר, קלות יותר ובעיקר מרגשות יותר מהממוצע. לרוע המזל, רוב האנשים, מפורסמים או לא, נתקלים באותן חולשות ובעיות שצצות לאחר שההתרגשות הראשונית מהנישואים פגה. הנחיתה למטה קשה אפילו יותר עבור הסלבס, והיא מוסיפה ללחצים ולקושי להתמודד עם המציאות שלא בהכרח ציפו לה".

 

קולדריג' טוען דבר נוסף - הסלבס צריכים להתמודד עם קושי אחר, כשהם מעמידים פנים – לא רק כשהם משחקים ומופיעים על המסך הגדול או הקטן, אלא גם כלפי הסביבה. אנג'לינה ג'ולי סיפרה ב-2018 למגזין "The Telegraph": "זה קשה. אולי כלפי חוץ זה נראה שאני מסתדרת, אבל במציאות אני רק מנסה לעבור את היום".

 

חזקה רק כלפי חוץ. אנג'לינה ג'ולי (Gettyimages)
חזקה רק כלפי חוץ. אנג'לינה ג'וליGettyimages

 

מעטים הכוכבים שיודו בפומבי שיש להם קשיים. הם תמיד צריכים להיראות במיטבם ולשמר את הפנטזיה שיש לאחרים עליהם, זו שבה הם מושלמים וחסרי בעיות. וכשמנסים לשמר חזות מושלמת כשהחיים האמיתיים עמוסים בבעיות, זה מוביל רק לצרות.

 

חיים תחת מיקרוסקופ

 

מה שמוביל אותנו לנושא הבא - הסלבס נמצאים תחת זכוכית מגדלת כמעט ללא הפסקה. כל מעשה שלהם מדווח ומסוקר בהרחבה במדורי הרכילות, ולקיים מערכת יחסים בתנאים כאלו זה רחוק מלהיות אידיאלי. בנוסף, כשכל העולם מחטט במערכת היחסים שלך ולכולם יש דעה עליה – זה ללא ספק יכול להוביל למשברים. קארדי בי, שנשואה כיום לראפר אופסט סיפרה: "כולם מציקים לי ושואלים: 'למה את לא עוזבת אותו? אין לך הערכה עצמית?'".  

 

לורל האוס, מומחית למערכות יחסים ודייטים של סלבס, סיפרה למגזין Elite Daily: "אלא אם הם ממש מתחבאים, הם לא יכולים לשמור סודות, וכל יום רע או תקופה קשה שהם עוברים, מתרחשים תחת זכוכית המגדלת של התקשורת, המעריצים וגם אלה שלא אוהבים אותם. כמו שאפשר לשער, זה שם הרבה לחץ על הקשר". ג'ניפר אניסטון סיפרה בשעתו למגזין "וניטי פייר" על גירושיה מבראד פיט: "אני בן אדם, וחוויתי חוויה אנושית מול כל העולם. הלוואי שזה לא היה ככה. אני ממש מנסה להיות חזקה".

 

 

חוויתי חוויה אנושית מול העולם". ג'ניפר אניסטון ובראד פיט (צילום: AP)
חוויתי חוויה אנושית מול העולם". ג'ניפר אניסטון ובראד פיטצילום: AP

 

העבודה גוזלת את כל תשומת הלב

 

החיים של רובנו הם לא תמיד פיקניק וכולנו מתמודדים עם לחצים שונים בחיי היום יום, אבל ד"ר קלאודיה לואיז, פסיכולוגית ומחברת הספר "היווצרותו של פסיכואנליסט", טוענת שחיי הסלבס קשים ומלחיצים אף יותר. לפיה, זה בגלל שהרבה אנשים תלויים בהם וכל הצלחה או כישלון של פרויקט שהם מעורבים בו, יפול בסופו של דבר תמיד על כתפיהם. "הם חיים בתא לחץ תמידי, יש להם מחויבות לא רק לקהל שלהם, אלא גם לעסקים שלהם", היא אומרת. זה מוביל לכך שבחייהם האישיים תהיה להם הרבה פחות סבלנות לעימותים, ויכוחים וניתוח של רגשותיהם. "הם צריכים להגיע למסקנות מיד, ולא פעם זה מוביל לפרידות מהירות".

 

השמועה מספרת ש...


הכוכבים המוכרים לא יכולים להתחבא, ולעיתים נדירות מצליחים לעשות דברים שערורייתים מבלי להיתפס על חם. אלה שמופיעים כדרך קבע במדורי הרכילות נהנים מסיקור ותשומת לב (שבואו נודה בעובדות, לא מעט סלבס משתוקקים לה), אך כל זה יכול להביא לא פעם לתוצאות שליליות. שמועה שמספרת לדוגמא, על כוכב שנצפה עם מישהי שאינה בת זוגו - תגיע כנראה בסופו אל בת הזוג האמיתית. דמי מור למשל, סיפרה בספרה האוטוביוגרפי "Inside Out" שפורסם בשנה שעברה, שלמדה מהצהובונים כי בעלה דאז, אשטון קוצ'ר, בוגד בה. כשהתעמתה איתו - הוא אישר את העניין.

 

גילתה שהוא בוגד דרך מדורי הרכילות. דמי מור ואשטון קוצ'ר (צילום: Gettyimages)
גילתה שהוא בוגד דרך מדורי הרכילות. דמי מור ואשטון קוצ'רצילום: Gettyimages

 

ג'ניפר גרנר גילתה באותה דרך שבעלה, בן אפלק, ניהל רומן עם לא אחרת מאשר האומנת של ילדיהם: "זה לא דבר טוב כשהאומנת נעלמת מחייהם של הילדים שלך. נאלצתי לדבר איתם הרבה על משמעות המילה סקנדל", סיפרה בריאיון ל"וניטי פייר". כמובן שלא תמיד השמועות אמיתיות, איך גם אם הן שקריות, לפעמים הן מספיקות כדי להרוס את הקשר.

 

בגד עם האומנת. בן אפלק וג'ניפר גארנר (צילום: Gettyimages)
בגד עם האומנת. בן אפלק וג'ניפר גארנרצילום: Gettyimages

 

יש להם מספיק כסף לבזבז על מזונות ועורכי דין

 

אם יש משהו שלא חסר לכוכבי הוליווד זה כסף. ייתכן ובעוד זוגות מהשורה ירתעו מכל ההוצאות אשר כרוכות בגירושים, החל מעורכי דין יקרים ועד לתשלום מזונות, לסלבס זה לא ממש מפריע. ומה עם הילדים? הצאצאים של המפורסמים גם ככה מבלים את רוב זמנם עם המטפלות שלהם כך שזה לא ממש משנה אם ההורים ביחד או לחוד, כך טוענת ד"ר לואיז: "ילדים של מפורסמים לרוב מטופלים על ידי האומנות, ויש הרבה כסף במשפחה, כך שעבור ההורים אין הרבה סיבות פרקטיות להישאר בזוגיות".

 

מרחק ולוח זמנים מתנגש

 

דולי פרטון שרה פעם על יום עבודה של "9 עד 5". רוב האנשים יכולים פחות או יותר להזדהות עם השיר (פלוס מינוס עוד כמה שעות עבודה). הכוכבים לעומתם, מתחזקים לוח זמנים הרבה יותר מטורף ומשתנה - כשהם מצלמים סרט בלוקיישן מרוחק או נמצאים בסיבוב הופעות ארוך מעבר לים, ולכן כמעט ולא רואים את בן או בת הזוג, שמצידם נמצאים גם הם בלו"ז משונה משלהם. הם רק יכולים להודות על כך שבימינו אפשר לתקשר בקלות בשיחת וידאו. לא שזה עוזר.

 

פיתויים


רק דמיינו לכם, שבעוד שאנחנו מריירים על הכוכבים הלוהטים החביבים עלינו דרך מסך הטלוויזיה או הסמארטפון שלנו – עבור הכוכבים מדובר במציאות יום יומית. כן, לבגוד זה רע, אבל הפיתויים ישנם – ובכמויות, ממש מעבר לפינה או אפילו חולקים יחד סצינה לוהטת. ואם במקרה קוראים לך בראד פיט, ואתה מצלם סרט עם אנג'לינה ג'ולי שנחשבת לאישה הלוהטת בעולם, יכול מאוד להיות שתיכנע ליצרים, גם אם ג'ניפר אניסטון מחכה לך בבית.

 

Gettyimages

Gettyimages

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:


 

אגו

בני זוג אמורים לתמוך, לעודד ולפרגן את הצד השני, אבל כשקריירה של צד אחד נוסקת ושל השני עומדת במקום, זה עלול להוביל למקום לא טוב בזוגיות שמורכבת משני כוכבים מלאי אגו. רק תשאלו את בראדלי קופר ב"כוכב נולד".


 

הם לא באמת אוהבים, רק בודדים

לא סתם המשפט המפורסם אומר ש"בודד שם בצמרת". לפעמים נראה שהכוכבים אף פעם לא לבד, ומוקפים רוב שעות היממה בפמליה צמודה. הבעיה היא שאותם אנשים הם לא חברים, אלא עובדים - החל מהמנהל האישי ועד הסטייליסט הצמוד, ואולי גם עדת מעריצים שתשמח להיתקל בהם ברחוב. הזדמנויות להכיר אנשים ברמה של קשר אינטימי וקרוב כמעט ואין להם. בניסיון להתגבר על הבדידות ועל תחושת הריקנות, הם פונים אל הכוכב הקרוב הזמין ביותר. מיילי סיירוס סיפרה לברברה וולטרס: "כל כך פחדתי להיות לבד. אני לא רוצה להרגיש ככה יותר, שללא מישהו לצידי לא אהיה שלמה".

 

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

גם סקרלט ג'והנסון הודתה שנכנסה בפזיזות למערכת היחסים עם בעלה לשעבר, ראיין ריינולדס, ולמדה רק מאוחר יותר מה היא רוצה ומחפשת בקשר: "עכשיו אני יודעת יותר מה אני צריכה ממערכות יחסים. יש לי יותר כלים לתקשורת", סיפרה. 

 

הבינה מה היא רוצה רק אחרי הגירושים. סקרלט ג'והנסון (צילום: Gettyimages)
הבינה מה היא רוצה רק אחרי הגירושים. סקרלט ג'והנסוןצילום: Gettyimages

 

אלסנדרה קונטי, שמגדירה את עצמה כ"שדכנית סלבס", אומרת: "כשכוכבים מגיעים לדרגה מסוימת של פירסום, קשה להם יותר ליצור קשרים עם אחרים, הם לא יודעים מה הכוונות האמיתיות של זה שעומד מולם. לכן הם בוחרים לצאת עם מישהו מהתחום והמעמד שלהם". הבחירה הזו לא תמיד תכלול בתוכה רגשות אהבה, או אפילו חיבה, ובסופו של דבר קשה מאוד לחיות בחיי נישואים ללא רגשות, לא משנה כמה הצד השני יכול להבין או להזדהות עם מה שאתה עובר.

 

אז בזמן שאתם מבלים עם בן או בת הזוג בארוחה רומנטית לאור נרות, פונדו שוקולד והתכרבלות מתחת לשמיכות, תקדישו מחשבה לאלו שלא שפר עליהם מזלם, כלומר כוכבי הוליווד שמשופעים בכסף, גלאם ומעריצים, אבל יודעים טוב מאוד שלצערם, כל זה ממש לא קונה אהבה.   

 

קשה שם בהוליווד (צילום: Getty Images)
קשה שם בהוליוודצילום: Getty Images

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018